Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 26 από 26

Θέμα: Το παλιο η το καινουριο;;;

  1. #16
    ...Και μυαλο δεν βαλαμε ! Το avatar του/της Africaptan
    Εγγραφή
    22/01/2010
    Μηνύματα
    407
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Manuel650
    Πατριώτη και συνονόματε σαν κάτοχος 2 XRV 650 οφείλω να σε προειδοποιήσω όσον αφορά το θέμα των φθορών που προέρχονται από την ηλικία της μοτό η οποία ξεπερνάει τα 20 χρόνια. Αν δεν είσαι άνθρωπος που ασχολείται με τη μοτοσυκλέτα του, καλλίτερα να το αποφύγεις. Επίσης, οι φθορές σε περιφερειακά πλαστικά, τα οποία μετά τόσα χρόνια είναι μάλλον ξεραμένα κοστίζουν. Ομως 650 ειχες, 650 ξαναπηρες...

    Τώρα συγκριτικά, είναι πιό κόμπακτ μηχανάκι, πιό μαντζέβελο. Όποτε τυχαίνει να οδηγήσω 750 μου αφήνει μια αίσθηση πιό δύσχρηστης μηχανής. Μαλλον γι αυτο λενε οτι ειναι καλυτερο. Ειναι θεμα ευκολιας προφανως.

    Σε θέματα αξιοπιστίας είναι το ίδιο, μόνο που στα ταξίδια αντί να παίρνεις μαζί σου extra ανορθωτή και αντλία βενζίνης, παίρνεις ανορθωτή και ηλεκτρονική.
    Ηλεκτρονικη;;;
    Καλυτερα η αμαθεια, παρα η ημιμαθεια...

  2. #17
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Africaptan
    Ηλεκτρονικη;;;
    ανάφλεξη
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  3. #18
    ...Και μυαλο δεν βαλαμε ! Το avatar του/της Africaptan
    Εγγραφή
    22/01/2010
    Μηνύματα
    407
    Λεει "ανορθωτη και αντλια βενζινης" για το ενα, και"ανορθωτη και ηλεκτρονικη" για το αλλο. Δηλαδη σαν να θελει να πει (τουλαχιστον αυτο καταλαβαινω εγω) οτι το ενα εχει αντλια ενω το αλλο δεν εχει, η εστω οτι το ενα "βγαζει", ζημιες στην τρομπα και το αλλο στην ηλεκτρονικη. Παντως εγω ξερω οτι υπαρχει προβλημα με την τρομπα και στα δυο. Any way, ο manuel μου εδωσε καποια σχετικη απαντηση στο ερωτημα μου. Μαλλον θα κρατησω το δικο μου μονο.
    Καλυτερα η αμαθεια, παρα η ημιμαθεια...

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/03/2005
    Μηνύματα
    260
    Den yparxei problima stin trompa (sto RD07 kai RD07A), an den gyrizeis rezerba katxos to odigeis.
    Den yparxei problima ilektronikis sto RD03 an A: Kopsis stin basi tin thiki tis ilektronikis kai tin sprokseis poio kato B. An "skapseis" tin sella sto simeio pou akoumpa tin ilektroniki C: an allaksis tin txesi tis ilektronikis kai tin baleis sta plageia.
    Den yparxei problima anortxoti an mia sto xrono bazeis WD40 (i kati analogo) se oles tis ilektrikes epafes kai an baleis kai ena organaki pou blepei tin tasi.

    Ola xalane kai ola antexoun me ligi txelisi.
    To diko mou RD07 tou 93 den exei kanena apo ta anaferomena problimata - oute to RD03 eixe meta apo 100+ xiliades xlm!

    To poio einai "kalytero" eksartate apo to poio taireiazei kalytera geia tin xrisi pou to txeleis...

    Aikidimi
    If you are not part of the solution You are part of a problem...

  5. #20
    γιατι να δωσεις μια θρυλικη πλεον μηχανη που μαλιστα σε εχει αφησει και πολυ ευχαριστημενο απο την συμβιωση σου μαζι της.
    στην θεση σου δε θα το εκανα

  6. #21
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Aikidimi
    [...]Den yparxei problima ilektronikis sto RD03 an A: Kopsis stin basi tin thiki tis ilektronikis kai tin sprokseis poio kato B. An "skapseis" tin sella sto simeio pou akoumpa tin ilektroniki C: an allaksis tin txesi tis ilektronikis kai tin baleis sta plageia.
    [...]Aikidimi
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    nai, fysika, an allakseis kai mixani tote sigoura den yparxei provlima
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2008
    Μηνύματα
    685
    τα πραγματα ειναι απλα φιλε μου .ελα με το δικο σου .να σου δωσω το δικο μου το 650 βολτα .και βγαλε μονο σου συμπερασμα ... ΥΓ παρακαλω μην εκφερετε γνωμη απο μηχανακια που δεν εχετε οδηγησει και κυριως δεν εχετε ΖΗΣΕΙ μαζι τους η απλα δεν μπορειτε να τα καταλαβετε .

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2008
    Μηνύματα
    685

    Thumbs up

    ΥΓ 2 ............μανωλη ο dax μολις εσπασε ....παμε για βολτα την κυριακη

  9. #24
    ...Και μυαλο δεν βαλαμε ! Το avatar του/της Africaptan
    Εγγραφή
    22/01/2010
    Μηνύματα
    407
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Zpower
    ΥΓ 2 ............μανωλη ο dax μολις εσπασε ....παμε για βολτα την κυριακη
    Σε μενα αναφερεσαι για βολτα; Κοιταζω το προφιλ σου και δεν βλεπω περιοχη. Εγω ηρακλειο. Εσυ; Και ποιος ειναι ο dax και εσπασε;
    Καλυτερα η αμαθεια, παρα η ημιμαθεια...

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2008
    Μηνύματα
    685
    (γραψε λαθος για νταξ ...για πμ ξεκινησε και οχι σε εσενα ,συγνωμη ) , τα υπολοιπα ισχυουν εαν εισαι Αθηνα και θες να οδηγησεις 650 το κανονιζουμε .παντως το δικο μου μοντ του 88 δλδ 20 χρονια στην πλατη του , ουτε ηλεκτρονικη ουτε αντλια ζητησε ποτε .και ο ανορθωτης ο δικος του ειναι ,εαν αυτο σου λεει κατι , well come

  11. #26
    ...Και μυαλο δεν βαλαμε ! Το avatar του/της Africaptan
    Εγγραφή
    22/01/2010
    Μηνύματα
    407
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Zpower
    (γραψε λαθος για νταξ ...για πμ ξεκινησε και οχι σε εσενα ,συγνωμη ) , τα υπολοιπα ισχυουν εαν εισαι Αθηνα και θες να οδηγησεις 650 το κανονιζουμε .παντως το δικο μου μοντ του 88 δλδ 20 χρονια στην πλατη του , ουτε ηλεκτρονικη ουτε αντλια ζητησε ποτε .και ο ανορθωτης ο δικος του ειναι ,εαν αυτο σου λεει κατι , well come
    Ευτυχως η δυστηχως, ειμαι κρητη. Ευθχαριστω παντως για την προσκληση.
    Καλυτερα η αμαθεια, παρα η ημιμαθεια...

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Παει το παλιο μοντέλο??
    από aggelos_thess στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2009, 16:57
  2. Θέλω...το παλιο μαντρι.... (8)
    από project.breeze στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 160
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2007, 18:50
  3. το παλιό κ το νέο μου κράνος
    από johnpan στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2007, 16:17
  4. ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΜΟΥ ΣΤΡΟΦΑΛΟΜΠΙΕΛΟ!!
    από OzZzZzY στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 63
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2007, 22:24
  5. Το παλιο μας στεκι
    από PortisHead στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2006, 08:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF