Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 38

Θέμα: Ερωτηση Κυριωσ Προσ Γυναικεσ

  1. #1

    Ερωτηση Κυριωσ Προσ Γυναικεσ

    Με αφορμη μια συζητηση που ειχα με μια φιλη μου για ενα επεισοδιο που της συνεβη, θετω την εξης ερωτηση και περιμενω απαντησεις ολων, αλλα κυριως γυναικων. Λοιπόν ......

    Υποθετουμε οτι ειστε με το αγορι σας καπου, π.χ για καφε, και παρολο που συνοδευεστε καποιος σας κολλαει(αλλο που δεν θελετε)!!.
    Το παιρνει χαμπαρι ο συνοδος σας και τελικα καταληγει να λογομαχει με τον τυπο.
    Σε περιπτωση που το θεμα χοντραινει και ο συνοδος σας υπερασπιζόμενος εσας πλακωνει στο ξυλο τον αλλον, εσεις.........

    α) το ευχαριστιεστε και του λετε μπραβο, και νοιωθετε κολακευμενη και περηφανη για αυτον

    β) του λετε οτι ειναι αλητης που πλακωνεται και οτι θα μπορουσε να το λυσει χωρις τσακωμους Ή να τον αγνοησει

    γ) οτιδηποτε αλλο....

    ΠΡΟΣΟΧΗ.....ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΙΑ.


    FOR THE RECORD, η φιλη μου το ευχαριστηθηκε, αλλα και εγω στην θεση του συνοδου της το ιδιο θα εκανα και ας το θεωρουν μερικοι αλητεια!

  2. #2

    Καλημέρα σε όλους!!!

    Επειδή λοιπόν έτυχε να το συζητήσω κι εγώ με μιά φίλη που της έχει τύχει κάτι τέτοιο, κατηγορηματικά το Β) επιλέγω...
    Η κοπέλα έτυχε να το ζήσει αυτό και μετά έπρεπε να φοβάται για αυτή και για τα 2 μικρά παιδιά της λόγω του ότι το "θύμα" και τα "φιλαράκια" του τριγυνούσαν στη περιοχή του οξύθυμου και τσέκαραν τα πάντα...
    Ειλικρινά δέν υπάρχει λόγος βιαιοπραγίας σε αυτές τις περιπτώσεις και ειδικά όταν απλά κοιτάει κάποιος!
    Ο ρόλος του συνοδού δέν είναι ρόλος μπράβου... Μπορεί να μή συμβαίνει σε όλες τις περιπτώσεις αυτό που είπα παραπάνω αλλά σκεφτείτε πως είναι πιθανό!!
    SARCASM / because beating the shit out of people is illegal

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της asmar
    Εγγραφή
    27/02/2003
    Μηνύματα
    108
    Συμφωνώ με την Electra, ο λόγος είναι ισχυρότερος του μπράτσου.
    Ο καλύτερος τρόπος για να μην φας ποτέ ξύλο και να μην γίνεις "κερατάς" είναι να βελτιώσεις την Ελληνική σου και όχι το κούνγκ-φου (δεν αναφέρομαι προσωπικά, γενικά μιλάω)
    Εγω πχ έχω μπλέξει στου κόσμου τις μαλακίες και δεν έφαγα ποτέ ξύλο αλλά ούτε και έδωσα

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/06/2002
    Μηνύματα
    200

    Ξεκινάω....

    Αν και άκρη δύσκολα θα βρούμε τέλος πάντων.Πολύ γενικό θέμα και πολύ θεωρία.Αλλά δεν έχω πολύ δουλειά οπότε....

    Καταρχήν από την στιγμή που ο άλλος δει και αντιληφθεί ότι συνοδεύουμε την κοπέλα είναι για πολλά μπουνίδια αν κάνει οποιαδήποτε κίνηση!Γενική παρατήρηση κάνω!

    Η κοπέλα μας :
    Οφείλει να μας ενημερώσει, εφόσον την ενοχλεί ο τύπος, αν δεν το έχουμε πάρει χαμπάρι (και πρέπει να είμαστε πολλοί μ@λάκες αν δεν το χουμε πάρει χαμπάρι) αν πάλι δεν τρέχει τίποτα για την κοπέλα δεν έχει νόημα να μας πει τίποτα.
    και να του δείχνει παράλληλα ότι δεν τον παίρνει η φάση.Γιατί αν κουνάει και η κοπέλα μας το δαχτυλάκι της και του δίνει πατήματα ΠΡΩΤΑ μαζεύουμε την κοπέλα μας και μετά την λέμε-βαράμε τον άλλον....αν και δεν πολυφταίει ο άλλος από την στιγμή που δέχεται θετικά μηνύματα!Κακά τα ψέμματα.
    Ο χειρότερος εφιάλτης για όλους μας πιστεύω.Να συνοδεύουμε την κοπέλα μας και αυτή να ενδίδει στα "πειράγματα"-κολλήματα -πεσίματα αλλονού!Το οποίο βέβαια ισχύει και όταν δεν είμαστε μπροστά!Γιατί διαφορετικά είναι θέμα χρόνου να λήξει η σχέση.....αν υπήρχε δηλαδή!

    Το ίδιο βέβαια ισχύει και για τις κοπέλες.Αν δηλαδή εμείς κάνουμε καμάκι κτλ κτλ όχι όλα δικά μας!Και δικός τους εφιάλτης είναι.Και γενικά είναι δυσάρεστη εμπειρία και για τους δύο.Σημείωση μερικοί- μερικές το κάνουν απλά και μόνο για να κάνουν να ζηλέψει το ταίρι τους.Μέγα λάθος για εμένα τουλάχιστον.

    Προσωπικά δεν είμαι τύπος που γουστάρει να πλακώνεται.
    Εφόσον υπάρχει λόγος τότε πρώτα θα ζητήσω τον λόγο , μετά θα του πω να ξεκολλήσει και αν ΔΕΝ γίνει κάτι ΤΟΤΕ όσες φάμε και όσες δώσουμε!Βέβαια πάντα υπάρχει και ο τρόπος της άγνοιας.Αν και τις περισσότερες φορές δεν είναι αποτελεσματικός.Εξαρτάται πάντα από τις περιστάσεις γενικά και κατά πόσο έχουμε πειραχτεί- προσβληθεί από το σκηνικό κτλ κτλ

    Αν και από την στιγμή που δει κάποιος ότι συνοδεύουμε την κοπέλα δεν νομίζω να κάνει οποιαδήποτε κίνηση.Έλεος δηλαδή!Εκτός και αν είναι 1) ανώμαλος 2) αλήτης με καμιά 10αριά άτομα δίπλα του.Προσωπικά δεν μου έχει τύχει.

    Πάντως σε τέτοια σκηνικά για τον άντρα παίζει τεράστια σημασία η συμπεριφορά της γυναίκας.

    Και επαναλαμβάνω ότι οι απαντήσεις μου είναι θεωρητικές και τις γράφω καθισμένος στο γραφείο μου ήρεμος και πίνω καφεδάκι.Δεν ξέρω τι μπορεί να σημαίνει αυτό και αν ανταποκρίνεται στην αλήθεια.

  5. #5

    Το θέμα δέ θέλει και πολύ συζήτηση...

    ...πρέπει να είναι ανώμαλος ή διανοητικά καθυστερημένος αυτός που θα κοιτάζει επίμονα κοπέλα που συνοδεύεται!!! Μή τρελενόμαστε!!!!
    Συγνώμη δηλαδή, άν το πάρω χαμπάρι εγώ ότι κάποιος με κοιτάει θα πάω στον δικό μου και θα τον τραβήξω από το μανίκι να του πώ "Μπαμπά αυτός με κοιτάει δείρ'τον????"
    Η άγνοια είναι η καλύτερη λύση...
    SARCASM / because beating the shit out of people is illegal

  6. #6

    ημουν συγκεκριμενος

    ειπα οτι το θεμα εχει χοντρυνει.Οτι το καμακι το παρακανει.Και μην ειστε απολυτοι οτι παντα μπορεις με τον λογο να υπερισχυσεις. Και αν εβριζε αυτος την κοπελα ή και τον ιδιο?Τι επρεπε να κανει. Εγω πιστευω οτι στις περισσοτερες περιπτωσεις δεν μπορεις οσο και αν θελεις να γλυτωσεις τον τσακωμο.

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/06/2002
    Μηνύματα
    200

    Re: Το θέμα δέ θέλει και πολύ συζήτηση...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Electra
    Συγνώμη δηλαδή, άν το πάρω χαμπάρι εγώ ότι κάποιος με κοιτάει θα πάω στον δικό μου και θα τον τραβήξω από το μανίκι να του πώ "Μπαμπά αυτός με κοιτάει δείρ'τον????"
    Η άγνοια είναι η καλύτερη λύση...
    Δεν είπα αν ΚΟΙΤΑΕΙ αλλά αν ΚΟΛΛΑΕΙ έχει διαφορά!Αν ήταν να πλακώνομαι με κάθε ένα που κοιτάει την κοπέλα μου θα ήμουν ή νοσοκομείο συνέχεια ή θα μουν ο Γκλέτσος.χαχα!!

    Και σίγουρα η άγνοια είναι η καλύτερη λύση.Δεν αντιλέγω.Αρκεί να μην περάσει τα όρια.

  8. #8

    Προσωπικά...

    ...απάντησα στην εκδοχή του "απλά κοιτάει, so what"
    Δέ ξέρω πόσες φορές τυχαίνει να είναι κάποιος με τη κοπέλα του και να βρεθεί αντιμέτωπος με έναν τύπο ο οποίος στα καλά του καθουμένου αρχίζει να βρίζει ή να επιτίθεται, τί να πώ???????
    Μάλλον κάνει κακές παρέες....
    SARCASM / because beating the shit out of people is illegal

  9. #9

    ημουν μπροστα

    σε σκηνικο στον Πειραια οπου το καμακι λεει στην κοπελα: μωρο μου τι κανεις με αυτον τον χλεχλε? Ελα να παμε μαζι καμμια βολτιτσα.
    Και απαντησε στον συνοδο μετα αφου πεταχτηκε : δεν μιλαω σε σενα ρε.

    ο συνοδος μετα τον εκανε ασηκωτο και κατα την γνωμη μου καλα εκανε.

  10. #10

    Αυτό έχει γίνει και με...

    ...με τον Ψάλτη στη ταινία "ΡΑΚΟΣ Νο κάτι"
    Προφανώς έχει να κάνει με το πόσο σοβαρά παίρνει κανείς κάποιον όταν μιλάει και λέει κάτι τέτοιο. Απ'ότι έχω καταλάβει όμως η γυναίκα δέν έχει καμιά επιλογή σε αυτές τις περιπτώσεις από το να παρατηρεί τον δικό της να τρώει ή να δίνει ξύλο. Πολύ ωραία!!
    SARCASM / because beating the shit out of people is illegal

  11. #11

    αυτο το σκηνικο

    εχει γινει μπροστα μου εξω απο το flocafe στο μικρολιμανο.Και πιστευω οτι αν μιλαει καποιος ετσι για την κοπελα σου η και για σενα και δεν κανεις κατι, και θα αισθανεσαι αλλα και θα σε λενε και μαλακα.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της asmar
    Εγγραφή
    27/02/2003
    Μηνύματα
    108

    Re: ημουν συγκεκριμενος

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
    Και μην ειστε απολυτοι οτι παντα μπορεις με τον λογο να υπερισχυσεις. Και αν εβριζε αυτος την κοπελα ή και τον ιδιο?Τι επρεπε να κανει.
    Να σηκωθείς και να φύγεις μαζί με την κοπέλα.
    Δηλαδή αμα πλακωθείς και χτυπήσει κανείς πχ κατα λάθος (που είναι πολύ πιθανό) σε κανένα τραπέζι κτλ και σκοτωθεί και καταλήξεις στην φυλακή θα γουστάρεις;
    Δεν είναι καλύτερα να ακούσεις της βρισιές να σηκωθείς να φύγεις και να τον γράψεις στα τέτοια σου;
    Και το σημαντικότερο ειναι η συμπεριφορά της κοπέλας, συνήθως αν αυτή έχει πολύ αρνητική σταση του στυλ τι είπες ρε μπαγλαμα ο άλλος θα σκάσει.....αν όχι πάρε την κοπέλα σου πήγαινε σπίτι και κάνετε έρωτα να χαλαρώσετε.

    Το συμπέρασμα:
    Κάντε έρωτα μην χτυπιέστε!



    ΥΓ: Συμφωνεί καμιά γυναίκα μαζί μου ή λέω μαλακίες;

  13. #13

    Οπότε...

    ...έχει σημασία το τί θα πουν για τη πάρτη μας και γενικώς τί θα πεί ο κόσμος...
    Δέ πολυσυμφωνώ, sorry...



    ’σε που άμα γίνει μια στραβή, θα λένε "κοίτα τον μαλάκα που πήγε στο νοσοκομείο"
    SARCASM / because beating the shit out of people is illegal

  14. #14
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Νομίζω ότι το θέμα είναι απλό, ξεκινώντας από λόγια και φτάνοντας ως έσχατη λύση στα έργα.

    Πάντως πιστεύω ότι είναι σπάνιο να κολλήσει και θα προχωρήσει ο άλλος χωρίς να του έχει δώσουνε πάτημα.

    Όποτε έαν συμβαίνουν τέτοια πράγματα συχνά καλό θα είναι να είμαστε λίγο επιφυλακτικοί με το έτερον ήμισυ.
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  15. #15

    δικιο εχετε

    δεν αντιλεγω........παντα ειναι αναλογα την περιπτωση που θα σας τυχει πιστευω.
    Anyway, μακρια απο εμας.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ ΤΙΓΡΗ
    από strat στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2008, 23:11
  2. ΠΡΟΣ ΠΑΛΙΟΥΣ ΧΩΜΑΤΙΝΟΥΣ ΚΥΡΙΩΣ.......
    από zoropatra στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 29/11/2007, 01:43
  3. Ερωτηση Προσ ΚατοΧουσ Fazer600 2002/3
    από nikoscb στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2004, 08:31
  4. Ερωτηση Για Fmf
    από ctpanoramix στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2003, 15:58
  5. Ερωτηση Για Fmf
    από bikersonly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 01:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF