Σελίδα 10 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 56789101112 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 169

Θέμα: Τελικά ..το κράνος σώζει ζωές ???!!

  1. #136
    Banned
    Εγγραφή
    10/01/2004
    Μηνύματα
    354
    μπα. εγώ τελικά νομίζω ότι πρόκεται για σπατάλη λεφτών... μη φοράτε κράνος... πφ...


    κράνος... τι σαχλαμάρες...

    :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

  2. #137
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
    μπα. εγώ τελικά νομίζω ότι πρόκεται για σπατάλη λεφτών... μη φοράτε κράνος... πφ...


    κράνος... τι σαχλαμάρες...

    εγω πάντως εχω ακούσει για παπουτσωμένο γάτο...





    οχι γάτο με κράνος...
    :rotflmao: :rotflmao:
    και η ζωή συνεχίζεται...

  3. #138
    gata me petala...

    !! i've got 9 lives to kill !!


  4. #139


    δυστηχως δεν ειχα το κουραγιο να διαβασω πολλα απο τα παραπανω αν επιμενεις ομως δες αυτο...http://www.sasbk.co.za/Leathers.htm


    και προσεξε τη λεει οτυπας στο τελος.......
    ......''Only a Biker knows why a dog sticks his head out of a car window.'' ............
    "μοτοσυκλετα"..
    η μαγεια του μεγαλου ρισκου για ενα ονειρο που μονο εσυ βλεπεις......

  5. #140
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Αρχικά δημιουργήθηκε από siokatas


    δυστηχως δεν ειχα το κουραγιο να διαβασω πολλα απο τα παραπανω αν επιμενεις ομως δες αυτο...http://www.sasbk.co.za/Leathers.htm


    και προσεξε τη λεει οτυπας στο τελος.......


    ΑΑΑΑΑΑουτς!!!!!!! ρε χίλιες φορές σαν αστακός και ας ζεσταινόμαστε,ας γελάνε οι άλλοι ή οτιδήποτε!!!

  6. #141
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pavlaras1
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    493

    Talking Μπραβο σε ολα τα παλικαρια που προσεχουν τους εαυτους τους και φορανε και το καλοκαιρ

    Μπραβο σε ολα τα παλικαρια που προσεχουν τους εαυτους τους και φορανε και το καλοκαιρι εξοπλισμο.

    Ειμαι ενας απο τα λιγα ατομα που φοραω και εγω εξοπλισμο και ας εχω και κανα 2 φιλους που με κοροιδευουν.

    Αν εχετε και εσεις τετοιους φιλους σαν τους δικους μου μην τους δινετε σημασια και προφυλαξτε οσο μπορειτε καλυτερα τον εαυτο σας.

    Καθε μερα βλεπω διαφορων ειδων ατυχηματα και να θυμαστε οτι δεν ειναι καθολου δυσκολο να συμβει εγω εχω ενα το τετραμηνο απο πεσιματα και μονο λογο οτι πλαγιαζω παρα πολυ την μηχανη εχω την εντυπωση καμια φορα οτι ειμαι ο ιδιος ο Rossi .


    Εσεις το κανετε καμια φορα αυτο ή μπα?

    :rotflmao:


  7. #142
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/09/2005
    Μηνύματα
    4
    prin arketa xronia se diakopes epistrefame apo nyxterinh eksodo,sto dromo eixe ginei ena atyxhma ena autokinhto ( o odhgos htan pita ) eixe xtyphsei ena palikari me mhxanh megalou kyvismou.
    o nearos forage kranos , kapoia stigmh shkwthhke, mas milhse kai otan evgale to kranos......swriastike katw kai pethane!
    to sok htan megalo....apo kei kai pera ....ti na pei kaneis?
    vivere pericolosamente...

  8. #143
    Δεν εχω καταλαβει ρε παιδια, για ποιο κρανος μιλατε, το πανω η το κατω...




  9. #144
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
    και για να σοβαρευτουμε λιγο...

    για ποιο λογο νομιζετε πςσ τοσοι μοτοσηκλετηστες οδηγουν χωρις κρανος??

    δεν εχουν λεφτα να παρουν?
    το ξεχνανε?
    ή μηπως θελουν να χτυπησουν σοβαρα???

    δεν το φορανε γιατι δεν αισθανονται ανετα με το κρανος!!


    Δεν το φορανε για να μην τους χαλασει η μοστρα και η χωριστρα
    Μην υπογραφετε εκει μπορει να χαθει....εδω υπογραψτε στο μπλουζακι μου...θα κανετε φρρρρρρρ να σας ακουσω..φανταστικε τροχονομε.....

  10. #145
    Εγω τσατιζομαι αμα βλεπω τις καθε λογης γκομενες να ανεβαινουν πανω στις μηχανες το καλοκαιρι με σανδαλια,λες και κανουνε πασαρελα σε 2ροδες και ο γκομενος μπροστα κανονικα ντυμενος η εστω τα απαραιτητα ή η γκομενα με κρανος και ο γκομενος χωρις.Καλο και αυτο...
    Μην υπογραφετε εκει μπορει να χαθει....εδω υπογραψτε στο μπλουζακι μου...θα κανετε φρρρρρρρ να σας ακουσω..φανταστικε τροχονομε.....

  11. #146
    Αρχικά δημιουργήθηκε από afroula
    prin arketa xronia se diakopes epistrefame apo nyxterinh eksodo,sto dromo eixe ginei ena atyxhma ena autokinhto ( o odhgos htan pita ) eixe xtyphsei ena palikari me mhxanh megalou kyvismou.
    o nearos forage kranos , kapoia stigmh shkwthhke, mas milhse kai otan evgale to kranos......swriastike katw kai pethane!
    to sok htan megalo....apo kei kai pera ....ti na pei kaneis?
    Οταν χτυπαμε με το κεφαλι κανονικα δεν πρεπει να βγαλουμε το κρανος πρεπει να παμε νοσοκομει και να μας το βγαλουνε εκει.Οι ραφες που εχει το κρανιο μπορει να εχουνε χαλαρωσει και βγαζοντας το κρανος να εχουμε καταστρεπτικες συνεπειες(να ανοιξει το κρανιο)
    Αυτα τα εχω ακουσει αλλα νομιζω γιαυτο και ολοι οι αγωνιζωμενοι φορανε μπαλακλαβες ολοκληρες!
    Προσοχη και παντα ορθιοι
    Μην υπογραφετε εκει μπορει να χαθει....εδω υπογραψτε στο μπλουζακι μου...θα κανετε φρρρρρρρ να σας ακουσω..φανταστικε τροχονομε.....

  12. #147
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ela ela
    Εγω τσατιζομαι αμα βλεπω τις καθε λογης γκομενες να ανεβαινουν πανω στις μηχανες το καλοκαιρι με σανδαλια,λες και κανουνε πασαρελα σε 2ροδες και ο γκομενος μπροστα κανονικα ντυμενος η εστω τα απαραιτητα ή η γκομενα με κρανος και ο γκομενος χωρις.Καλο και αυτο...

    σωστός. Δεν πάμε παραλία, αλλά καβαλάμε μοτό.

    Όσο για το τελευταίο δε θα το έλεγα. Σύμφωνοι ότι είναι λάθος, αλλά ο οδηγός οφείλει να προστατεύσει τον συνεπιβάτη. Αν δεν υπάρχει 2ο κράνος και πρέπει να πάνε δικάβαλο τότε η δική μου λογική λέει κράνος ο συνεπιβάτης και οδήγηση με 30.

  13. #148
    Εχω μια απορια.
    Πως μπορει να οδηγησεις καποιος απο εσας με ταχυτητα πανω απο 80χλμ χωρις κρανος?
    Αλλη απορια
    Τα μυγακια τι τα κανετε τα τρωτε ή τα κανετε συλογη στην χωριστρα σας.
    Μαλλον λοιπον υπαρχουν αυτοι που εχουν τις μηχανες για να τις βλεπουν στις καφετεριες και αλλοι για να ταξιδευουν.Εσεις που ειστε για τις καφετεριες καλα κανετε και δεν φορατε κρανος το εχετε και σαν μαγκια.Εμεις ειμαστε οι φλωροι
    Εγω παντως δεν ειδα στην εθνικη κανεναν χωρις κρανος.
    Παντως στα 280χλμ μακαρι να ειχα ενα κρανος για το κρανος που κολησε στην μυτη μου.
    Α! ξεχασα. να βγαλετε και τα παπριζ απο τα αυτοκινητα μαζι με τα κωλονακια γιατι χανετε την ορατητα στις μανουβρες.Τσοπαναραιοι

  14. #149
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/05/2005
    Μηνύματα
    258
    Αρχικά δημιουργήθηκε από afroula
    prin arketa xronia se diakopes epistrefame apo nyxterinh eksodo,sto dromo eixe ginei ena atyxhma ena autokinhto ( o odhgos htan pita ) eixe xtyphsei ena palikari me mhxanh megalou kyvismou.
    o nearos forage kranos , kapoia stigmh shkwthhke, mas milhse kai otan evgale to kranos......swriastike katw kai pethane!
    to sok htan megalo....apo kei kai pera ....ti na pei kaneis?
    Επέτρεψε μου να αμφισβητήσω αυτό που γράφεις.Αν χτυπήσεις το κεφάλι χωρίς κράνος ή με κράνος χαμηλής ποιότητας,δε σημαίνει ότι αυτό πρέπει να ανοίξει σαν καρπούζι...Εκτός απο τις εκδορές που θα υποστεί,μπορεί να πεθάνει το άτομο απο σπάσιμο αγγείων.Το κράνος δεν είναι μέγγενη για να κρατάει τα οστά του κεφαλιού...Αν έχει σπάσει το κρανίο ο άνθρωπος πεθαίνει τις περισότερες φορές ή βρίσκεται σε κώμα.Το κράνος δεν πρέπει να βγαίνει μετά την πτώση απλώς για να μη δημιουργηθεί κάποιο σοβαρό πρόβλημα στον αυχένα που μπορεί να δημιουργήσει αναπηρία.Όσο πιο καλής ποιότητα είναι το κράνος τόσο πιο πολλές πιθανότητες έχεις για να επιζήσεις αφού το κράνος θα μπορέσει να αποροφήσει την πρόσκρουση και μπορεί να μη σπάσουν αγγεία...

  15. #150
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MOZART
    Εχω μια απορια.
    Πως μπορει να οδηγησεις καποιος απο εσας με ταχυτητα πανω απο 80χλμ χωρις κρανος?
    Αλλη απορια
    Τα μυγακια τι τα κανετε τα τρωτε ή τα κανετε συλογη στην χωριστρα σας.
    Μαλλον λοιπον υπαρχουν αυτοι που εχουν τις μηχανες για να τις βλεπουν στις καφετεριες και αλλοι για να ταξιδευουν.Εσεις που ειστε για τις καφετεριες καλα κανετε και δεν φορατε κρανος το εχετε και σαν μαγκια.Εμεις ειμαστε οι φλωροι
    Εγω παντως δεν ειδα στην εθνικη κανεναν χωρις κρανος.
    Παντως στα 280χλμ μακαρι να ειχα ενα κρανος για το κρανος που κολησε στην μυτη μου.
    Α! ξεχασα. να βγαλετε και τα παπριζ απο τα αυτοκινητα μαζι με τα κωλονακια γιατι χανετε την ορατητα στις μανουβρες.Τσοπαναραιοι
    πολύ σωστό σε βρίσκω. Σήμερα είδα πολλούς με 1000άρια εννοείται ξεκράνωτους. μα που πάνε; πώς πάνε; εδω μια φορά πήγα με ανοιχτή τη ζελατίνα και δε μπορούσα. Φαντάζομαι κ χωρις κράνος. ΝΑΙ ΝΑΙ μεγάλη μαγκία να του φέρνουν λουλουδάκια στο 1ο νεκροταφίο επειδή δε φορούσε κράνος!!!

Σελίδα 10 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 56789101112 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF