το δικο μου τριημερο ξεκινησε απο κυριακη!!και εχει ως παρακατο οπως ακριβως το εγραψα στο ημερολογιο καταστρωματος που κουβαλω παντα μαζι μου!!



19 ιουνιου 2006,9:55 πμ

καλημερα!!!
δεν ξεκινησε και με τους καλυτερους ιονους η μερα αφου χωρις λογο επεσα στην ευθεια απο προστινο φρενω,(γκλουπ) ξαφνικα ουτε που καταλαβα τη εγινε.
οπως παντα ειμαι ο πρωτος που φθανει για να φυγουμε γιατην κυριακατικη βολτα μας.
λεμε να παρουμε τον 111 για καλαβρυτα και να κατηφορισουμε προς ακρατα για μπανιο και μετα πισω απο την παλια εθνικη.
καλη διαδρομη,ομορφη,
οχι με τοσο καλη ασφαλτο,αλλα σε αποζημιωνει η φυσικη ομορφια της.
παντως οπως και της τελευταιες φορες φορες που βγενω βολτα το μυαλο μου ειναι κολλημενο σε αυτα που αφηνω πισω μου,οπως και σε ενα πρωσοπο που δεν ξερω πια που βρισκετε αλλα την αγαπω και τη σκεφτομαι και θα την αναζητο.
μετα απο μια απολαυστικη διαδρομη μεχρι τα καλαβρυτα και αφου ο δρομος για το μηχανακι μου ηταν οτι πρεπει για να τον κυνηγησω....
αφου εφυγα πιο προστα απο τους αλλους που ηταν δικαβαλη και πηγεναν πιο χαλαρα αρχισα να κυνηγω τη διαδρομη,πισω αρχισε να με ακολουθει ο φιλος γιωργος με ενα fazer600s δικαβαλος αυτος,βρεθηκα αρκετες φορες πισω απο το fazer αλλα η συγκεκριμενη διαδρομη δεν αφηνει να ξεδιπλωσει της χαρες του,οποτε εγω με το μονοκυλινδρο παντα στης κλειστες και ανηφορικες στροφες ημουν προστα μονο στης ευθειες με περναγε...
ισως αν δεν ειχε δευτερο ατομο να ηταν ακομα πιο προστα..
φτανοντας καλαβρυτα σταματησαμε περιμενοντας τους υπολοιπη παρεα,
ηρθε η ωρα της γνωριμιας και του χαβαλε με τους αγνωστους της παρεας.
αφου ηπιαμε τον καφε μας και τον απολαυσαμε αρκετα με γελιο,
ηρθε το πρωτο τηλεφωνημα (τη κανει το κινητο ενωνει φιλους καμια φορα χααχαχα και διαλίει σχεσεις )
στο τηλεφωνο ηταν ο adam "ελα ρε πηγενουμε προς διακοφτο για καφε" οκ, εγινε ξεκιναμε και εμεις σε λιγο...
ευλαβικα αρχισαμε το κατεβασμα προς διακοπτο,
καναμε ενα μεγαλος λαθος ομως και απομακρυνθηκαμε πολυ ο ενας απο τον αλλον (η μαλακια οντος παει στα βουνα καμια φορα)
με αποτελεσμα μια πτωση ο κωστας με το rs125 ευτηχως μονο με υλικες ζημιες και περρισοτερες ψυχολογικες αφου ο κωστας χαλαστικε αρκετα..
φτασαμε διακοφτο,,μπανακι καφε μπυρα και τσουπ!!adam - angel m -marine,,προστεθηκαν στη παρεα μας μας,μαζι με ενα φιλο του marine.
δυσκολευτικαμε λιγο στο παρκιν αλλα δεν πειραζει τη να κανουμε τα κουτια ειναι πιο πολλα απο τα δικα μας...
ηρθε η ωρα του αποχερετισμου η παρεα απο την αθηνα ξεκινησε πιο νωρις απο εμας και μετα απο λιγα λεπτα αργοτερα και εμεις..
επομενη σταση παγωτο στο αιγιο,η οπια δεν εγινε ποτε λογο ασυμφωνιας χαρακτηρων (ειναι και αυτο βλεπεις :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: )
20:00 πμ.
επιτελους σπιτι χωρις ιχνος κουρασεις και με αρκετη ορεξει για χιλιομετρα,αποφασιζω σε χρονο dt να παω αθηνα..
τηλεφωνο στο φιλο γιωργο..
"ρε θελω το fazer να παω αθηνα γιατι με το δικο μου θα ταλαιπωρηθω,οκ ελα"
21:00 πμ
ξεκινημα με το fazer για αθηνα, σε χαλαρους ρυθμους,
απολαυση το ταξιδι με το fazer τελικα το ερωτευτικα (μπα μαλακια ειπα :rotflmao: )
σταση οπως παντα για τσιγαρω στο κιατο,γνωριμια με ενα tdm850 με δυο παλληκαρια απο κορυδαλο που γυριζαν απο καϊφα (υπεροχη παραλια να πατε)
τελευταια σταση αθηνα στο σπτι του κωστα φιλιμα στο ντεποζιτο για το fazer
και υπνο βαθυ μετα απο μια μπυροποσια με το κωστα στη βεραντα μεχρι τα ξημερωματα!!
τα λεμε δελεαρ!!!