Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 116

Θέμα: ρε λες να γινεται τελικα?

  1. #61
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
    Αν μπορω να βοηθησω ας πω και εγω την παρολα μου πρωτα απο ολα μου αρεσε πολυ το μοντελο που εχουν κανει η ισπανοι αν και εκει λογο πολιτικης καταστασης ειναι λογικο να γινεται κρατος εν κρατοι.Σιγουρα ειμαστε στο Moto και θελουμε να δειξουμε ταξιδια μακρινα και τοπους μαγικους αλλα δειτε αυτο που γινεται εδω στην Ψωρογιωργαινα και ας παραδειγματιστουμε απο κατι που κανουν Ελληνες και μπορει να δουλεψει αν εχουμε εστω και λιγο ματια αυτια και μυαλο ανοιχτα...ποσο μαλιστα τωρα που τα πραγματα θα ειναι ζορικα αντι να κλαιμε την μοιρα μας δουμε την φωτεινη πλευρα...


    Μια γευση απο το τι γινεται τα υπολοιπα στο λινκ
    http://taxalia.blogspot.com/2009/02/blog-post_4182.html



    Trooper ωραιο θεμα
    dsl εχουν?
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  2. #62

    Re: Re: ρε λες να γινεται τελικα?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
    Μαλιστα.Τουλαχιστον μετα απο 80 χρονια οι κουμουνιστες ξανανακαλυψαν την αναρχικη κολεκτιβα.Αν δεν ειχαν κανει πισω στον εμφυλιο πολλα πραγματα θα ηταν διαφορετικα σημερα(παντα προς το καλυτερο).


    πραγματικα πιστευεις πως θα ηταν καλυτερα τα πραγματα?

  3. #63

    Re: Re: Re: ρε λες να γινεται τελικα?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ktman710
    πραγματικα πιστευεις πως θα ηταν καλυτερα τα πραγματα?
    Κανεις δεν ξερει

  4. #64
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619

    Re: Re: Re: ρε λες να γινεται τελικα?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ktman710
    πραγματικα πιστευεις πως θα ηταν καλυτερα τα πραγματα?
    Ετσι οπως ειναι τα πραγματα σημερα ειμαι σχεδον σιγουρος.Παντα θεωρητικα βεβαια.Σκεψου ομως οτι δεν θα υπηρχε το διπολο Ρωσια-Αμερικη,ασε που η εκβαση του 2ου Π.Π θα ηταν διαφορετικη.

    Υ.Γ Προς μοντς:
    Το υβριστικο σχολιο του idi σβηστηκε.Η απαντηση μου σ αυτο το σχολιο ειχε κατι επιληψιμο και σβηστηκε κι αυτη?
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  5. #65

    Re: Re: Re: Re: ρε λες να γινεται τελικα?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
    Ετσι οπως ειναι τα πραγματα σημερα ειμαι σχεδον σιγουρος.Παντα θεωρητικα βεβαια.Σκεψου ομως οτι δεν θα υπηρχε το διπολο Ρωσια-Αμερικη,ασε που η εκβαση του 2ου Π.Π θα ηταν διαφορετικη.

    Υ.Γ Προς μοντς:
    Το υβριστικο σχολιο του idi σβηστηκε.Η απαντηση μου σ αυτο το σχολιο ειχε κατι επιληψιμο και σβηστηκε κι αυτη?

    Ενω το πειραμα δεν πετυχε πουθενα στον κοσμο, τι σε κανει να πιστευεις οτι θα ειχε καλυτερη μοιρα στην ελλαδα;

  6. #66

    Re: Re: Re: Re: ρε λες να γινεται τελικα?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
    Ετσι οπως ειναι τα πραγματα σημερα ειμαι σχεδον σιγουρος.Παντα θεωρητικα βεβαια.Σκεψου ομως οτι δεν θα υπηρχε το διπολο Ρωσια-Αμερικη,ασε που η εκβαση του 2ου Π.Π θα ηταν διαφορετικη.
    Καλά, η συμμετοχη του Φρανκο στον Αξονα ήταν πιο πολύ ονομαστική. Ουτε στρατιωτική βοήθεια παρείχε (με εξαίρεση μια μεραρχία ισπανών, την "Αθούλ"), ουτε πρόσβαση στα στρατεύματα του αξονα προς Γιβραλτάρ ή Αφρική.

    Θα επηρέαζε τον Β' ΠΠ εαν ειχαν επικρατήσει οι Δημοκρατικοι στην Ισπανία αλλα δε θα άλλαζε και την εκβαση (παλι η Γερμανία θα έχανε...)
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  7. #67
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307

    Re: Re: Re: Re: Re: ρε λες να γινεται τελικα?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ktman710
    Ενω το πειραμα δεν πετυχε πουθενα στον κοσμο, τι σε κανει να πιστευεις οτι θα ειχε καλυτερη μοιρα στην ελλαδα;
    θα το προσαρμόζαμε στα ελληνικα πρότυπα της φιλοσοφίας των τριών S.















    Sea,Sun,Sex...

  8. #68
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619

    Re: Re: Re: Re: Re: ρε λες να γινεται τελικα?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Καλά, η συμμετοχη του Φρανκο στον Αξονα ήταν πιο πολύ ονομαστική. Ουτε στρατιωτική βοήθεια παρείχε (με εξαίρεση μια μεραρχία ισπανών, την "Αθούλ"), ουτε πρόσβαση στα στρατεύματα του αξονα προς Γιβραλτάρ ή Αφρική.

    Θα επηρέαζε τον Β' ΠΠ εαν ειχαν επικρατήσει οι Δημοκρατικοι στην Ισπανία αλλα δε θα άλλαζε και την εκβαση (παλι η Γερμανία θα έχανε...)
    Στην Ισπανια πολεμησαν απο ολη την Ευρωπη αλλα και απο την Αμερικη(ταξιαρχια Αβρααμ Λινκολν).Πως λες να ενιωθε ο Χιτλερακος με ενα αναρχικο κρατος πισω του?Θα προχωραγε προς την Ελλαδα και τη Ρωσια χωρις να εχει τα νωτα του καλυμενα?
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  9. #69
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619

    Re: Re: Re: Re: Re: ρε λες να γινεται τελικα?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ktman710
    Ενω το πειραμα δεν πετυχε πουθενα στον κοσμο, τι σε κανει να πιστευεις οτι θα ειχε καλυτερη μοιρα στην ελλαδα;
    Για τον ισπανικο εμφυλιο μιλαγα μιας και το θεμα ειναι "ισπανικο".Τωρα ποσες και ποιες διαφορες εχει το οραμα του Ντουρουτι με το σταλινισμο ειναι μεγαλη κουβεντα.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  10. #70
    μια δυο ενστάσεις μου επιτρέπονται?
    1η ο ΑΝΤαγωνισμος μπορεί να αντικατασταθεί με τον ΣΥΝαγωνισμό
    2η ναι ειναι ωραίο να επιλέγεις την δουλειά που θες να κάνεις και τον μισθό που θα ήθελες να πάρεις.
    Βλέπετε να έχετε αυτές της επιλογές σημερα, ή ελπίζεται οτι θα έχετε στο μέλλον πρόσβαση σε αυτό το δικαίωμα??
    και 3η εαν πάρουμε σαν δεδομένο οτι αυτό το σύστημα λειτουργεί σε μικρές κοινωνίες των 40.000 ατόμων (όπως υποστήριζε καί ο Αριστοτέλης), αλλά δεν μπορεί να λειτουργήσει σε μεγαλύτερες των 2.οοο.οοο πχ, τι ακριβώς μας εμποδίζει να αποτελούμαστε απο πολλές αυτόνομες και αυτοδιοικούμενες μικρές κοινωνίες που θα ειχαν μια συμφωνημένη κοινή πορεία?



    ωραιο ρε τρούπη

  11. #71
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
    μια δυο ενστάσεις μου επιτρέπονται?
    1η ο ΑΝΤαγωνισμος μπορεί να αντικατασταθεί με τον ΣΥΝαγωνισμό
    2η ναι ειναι ωραίο να επιλέγεις την δουλειά που θες να κάνεις και τον μισθό που θα ήθελες να πάρεις.
    Βλέπετε να έχετε αυτές της επιλογές σημερα, ή ελπίζεται οτι θα έχετε στο μέλλον πρόσβαση σε αυτό το δικαίωμα??
    και 3η εαν πάρουμε σαν δεδομένο οτι αυτό το σύστημα λειτουργεί σε μικρές κοινωνίες των 40.000 ατόμων (όπως υποστήριζε καί ο Αριστοτέλης), αλλά δεν μπορεί να λειτουργήσει σε μεγαλύτερες των 2.οοο.οοο πχ, τι ακριβώς μας εμποδίζει να αποτελούμαστε απο πολλές αυτόνομες και αυτοδιοικούμενες μικρές κοινωνίες που θα ειχαν μια συμφωνημένη κοινή πορεία?
    +1




    Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
    ωραιο ρε τρούπη
    ειδες ρε τζορτζ τι ανθρωπος ειμαι? Σου εστειλα το λινκ και πηρες ολα τα ευσημα. Παω για δημαρχος λεμε :rotflmao: :rotflmao:

  12. #72
    Αρχικά δημιουργήθηκε από filipp0s

    ειδες ρε τζορτζ τι ανθρωπος ειμαι? Σου εστειλα το λινκ και πηρες ολα τα ευσημα. Παω για δημαρχος λεμε :rotflmao: :rotflmao:
    Α! τον απατεώναααα
    ρε τρουπη ουτε μια αναφορά στην πηγή ρε??

  13. #73
    voodoo practitioner Το avatar του/της mikros boudas
    Εγγραφή
    12/02/2008
    Μηνύματα
    453
    και οχι μονο στην ισπανια...και αλλου εχει γινει...και ακομα πιο ελευθερο απ'ο,τι εκει...με ατομα πιο κοντα στο ιδεωδες που ΟΛΟΙ εχουμε για την ζωη...απλα μερικοι το αποκτησανε μεσω καπιταλιστικων ιδεων και αλλοι μεσω διαφορων αλλων νοηματων...

  14. #74
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
    Α! τον απατεώναααα
    ρε τρουπη ουτε μια αναφορά στην πηγή ρε??
    μη μου τη πεφτετε...δεν ηξερα αν ηθελε ο φιλλιπος να αναφερω το ποιος μου το στειλε μια και αντι να το ανοιξει ο ιδιος το εστειλε σε πμ.

    σορυ φιλιπ
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  15. #75
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    μη μου τη πεφτετε...δεν ηξερα αν ηθελε ο φιλλιπος να αναφερω το ποιος μου το στειλε μια και αντι να το ανοιξει ο ιδιος το εστειλε σε πμ.

    σορυ φιλιπ
    τι σορρυ και μλκιες ρε? Σχεδιο ηταν. Ειπαμε παω για δημαρχος

Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Λες να την γλυτωσω...?
    από gollum στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2005, 22:07
  2. λες να ειναι ετσι;
    από κουκουρουκου στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2005, 19:48
  3. Ρε λες...
    από GyPsy στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2005, 14:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF