Σελίδα 6 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 116

Θέμα: ρε λες να γινεται τελικα?

  1. #76
    Αρχικά δημιουργήθηκε από filipp0s
    τι σορρυ και μλκιες ρε? Σχεδιο ηταν. Ειπαμε παω για δημαρχος
    Koιτα που ανοιγει ευκαιρίες ο Καλλικράτης
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  2. #77
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Αρχικά δημιουργήθηκε από filipp0s
    τι σορρυ και μλκιες ρε? Σχεδιο ηταν. Ειπαμε παω για δημαρχος
    Και που θα βρεις δημο με 2500 κατοικους ωρε?:rotflmao:
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  3. #78
    Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
    Και που θα βρεις δημο με 2500 κατοικους ωρε?:rotflmao:
    αμα μάθουν οτι θα ειναι δήμαρχος ο ανωτέρω τόσοι θα μείνουν (ανήμποροι και γέροι) :rotflmao:

  4. #79
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
    αμα μάθουν οτι θα ειναι δήμαρχος ο ανωτέρω τόσοι θα μείνουν (ανήμποροι και γέροι) :rotflmao:

    οι 2 πρωτοι (ανήμποροι και γέροι) θα ειστε εσεις (who & tai) :a36:

  5. #80
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Αρχικά δημιουργήθηκε από filipp0s
    οι 2 πρωτοι (ανήμποροι και γέροι) θα ειστε εσεις (who & tai) :a36:
    Ελα πες το,μη ντρεπεσαι.Θελεις να σε παμε τρικαβαλα με το Χρηστο(να μην μπερδευεις και τα ονοματα πονηρουλη) :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  6. #81
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
    ο κομμουνισμός είναι τόσο ουτοπίστικος και ανεφαρμοστος γιατί αντιβαίνει σε μια βασική ανθρώπινη αδυναμία...την φιλοδοξία...
    Κανεις δε διαφωνει με αυτο, εχουμε ομως παρει μια πορεια οπου η φιλοδοξια ειναι συνυφασμενη με την υλη. Αυτο δεν ειναι στο DNA μας, και αποδειξη ειναι οι πολλες φυλες και λαοι που εζησαν διαφορετικα. Οποτε, αναγκαια και ικανη συνθηκη για ενα 'γιουκαλι' ειναι η επαναξεταση του τι αποτελει φιλοδοξια, τι αξιζει να ειναι, και τι δεν αξιζει. Εχει γραφτει ενα βιβλιο που λεγεται 'Ισμαηλ' το οποιο διαπραγματευεται αυτο ακριβως το θεμα. Δεν αξιζει κατα την γνωμη μου τοσο για την επιστημονικοτητα του οσο για την αλληγορια του. http://en.wikipedia.org/wiki/Ishmael_(novel)

    Επισης, αν καποιος επιχειρηματολογισει οτι η υπερτατη πνευματικη λειτουργια του ανθρωπου, οπως και το υστατο κατορθωμα του ανθρωπινου γενους ειναι η επιστημη (στη δυτικη της μορφη) με απωτερο σκοπο την κατανοηση του συμπαντος, τοτε υπαρχουν πολλες σοβαρες αποψεις συμφωνα με τις οποιες το μονο που πραγματικα εχουμε κατορθωσει εν προκειμενω, ειναι η τεχνολογια.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  7. #82
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082

    Re: Re: Re: Re: ρε λες να γινεται τελικα?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
    Ετσι οπως ειναι τα πραγματα σημερα ειμαι σχεδον σιγουρος.Παντα θεωρητικα βεβαια.Σκεψου ομως οτι δεν θα υπηρχε το διπολο Ρωσια-Αμερικη,ασε που η εκβαση του 2ου Π.Π θα ηταν διαφορετικη.

    Υ.Γ Προς μοντς:
    Το υβριστικο σχολιο του idi σβηστηκε.Η απαντηση μου σ αυτο το σχολιο ειχε κατι επιληψιμο και σβηστηκε κι αυτη?
    το υβριστικο που το βρηκες? δε μπορει να γινει κανενας διαλογος γιατι οι νεοι μοντερειτορς (η κλικα) μου σβηνουν τα σχολια συστηματικά γιατι δεν ειμαι αριστερος και δε τους αρεσουν οι αποψεις μου...μια και το εθεσες (πω πω υπαρχουν και μη αριστεροι θα αναρωτηθούν μερικοι !!! )

  8. #83
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
    Κανεις δε διαφωνει με αυτο, εχουμε ομως παρει μια πορεια οπου η φιλοδοξια ειναι συνυφασμενη με την υλη. Αυτο δεν ειναι στο DNA μας, και αποδειξη ειναι οι πολλες φυλες και λαοι που εζησαν διαφορετικα. Οποτε, αναγκαια και ικανη συνθηκη για ενα 'γιουκαλι' ειναι η επαναξεταση του τι αποτελει φιλοδοξια, τι αξιζει να ειναι, και τι δεν αξιζει. Εχει γραφτει ενα βιβλιο που λεγεται 'Ισμαηλ' το οποιο διαπραγματευεται αυτο ακριβως το θεμα. Δεν αξιζει κατα την γνωμη μου τοσο για την επιστημονικοτητα του οσο για την αλληγορια του. http://en.wikipedia.org/wiki/Ishmael_(novel)

    Επισης, αν καποιος επιχειρηματολογισει οτι η υπερτατη πνευματικη λειτουργια του ανθρωπου, οπως και το υστατο κατορθωμα του ανθρωπινου γενους ειναι η επιστημη (στη δυτικη της μορφη) με απωτερο σκοπο την κατανοηση του συμπαντος, τοτε υπαρχουν πολλες σοβαρες αποψεις συμφωνα με τις οποιες το μονο που πραγματικα εχουμε κατορθωσει εν προκειμενω, ειναι η τεχνολογια.
    με μπερδεύεις ρε Βig ,πάνω στην ώρα που τα είχα ξεδιαλύνει...

  9. #84
    voodoo practitioner Το avatar του/της mikros boudas
    Εγγραφή
    12/02/2008
    Μηνύματα
    453
    To ιδιο σφαλμα συμβαινει και στην δημοκρατια.
    γι αυτο οταν ο Σωκρατης ρωτηθηκε που θα βρουμε καταλληλους ανθρωπους για να ειναι οι "συντονιστες",εκεινος ειπε "θα τους φτιαξουμε".

  10. #85
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
    To ιδιο σφαλμα συμβαινει και στην δημοκρατια.
    γι αυτο οταν ο Σωκρατης ρωτηθηκε που θα βρουμε καταλληλους ανθρωπους για να ειναι οι "συντονιστες",εκεινος ειπε "θα τους φτιαξουμε".
    κατά την γνώμη μου ο κομμουνισμός είναι ένα δημοκρατικό πολιτικό σύστημα οπότε δεν υπάρχει λόγος να τα διαχωρίζεις

  11. #86
    voodoo practitioner Το avatar του/της mikros boudas
    Εγγραφή
    12/02/2008
    Μηνύματα
    453
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
    κατά την γνώμη μου ο κομμουνισμός είναι ένα δημοκρατικό πολιτικό σύστημα οπότε δεν υπάρχει λόγος να τα διαχωρίζεις
    εμενα η γνωμη μου ειναι διαφορετικη

  12. #87
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
    εμενα η γνωμη μου ειναι διαφορετικη
    ναι αλλά θα συμφωνήσεις στο ότι όλοι οι εποικοδομητικοί διάλογοι ξεκινάν από μια διαφωνία...

  13. #88
    Βασικα ο κομμουνισμος δεν εχει καμια σχεση με την δημοκρατια.Μην τα μπερδευεται

  14. #89
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Αρχικά δημιουργήθηκε από koulis19
    Βασικα ο κομμουνισμος δεν εχει καμια σχεση με την δημοκρατια.Μην τα μπερδευεται
    μην μπερδεύεσαι ,δεν εννοώ τον κομμουνισμο του στάλιν και του τίτο...και βέβαια ούτε τις παπαρήγα...

  15. #90
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
    μην μπερδεύεσαι ,δεν εννοώ τον κομμουνισμο του στάλιν και του τίτο...και βέβαια ούτε τις παπαρήγα...
    Το ξερω.Και παλι ο κομμουνισμος δεν εχει καμια σχεση με την δημοκρατια.Κανενας πραγματικος κομμουνιστης ηγετης και εννοω αυτους που δεν εκαναν υποχωρησεις δεν βασιστηκε πανω στην δημοκρατια

Σελίδα 6 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Λες να την γλυτωσω...?
    από gollum στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2005, 22:07
  2. λες να ειναι ετσι;
    από κουκουρουκου στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2005, 19:48
  3. Ρε λες...
    από GyPsy στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2005, 14:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF