Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 39

Θέμα: Kλοπη εξάτμισης

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/11/2008
    Μηνύματα
    5

    Kλοπη εξάτμισης

    Σημερα 29-04-10 αναμεσα 10 το βραδυ της προηγούμενης μερας, και 9 το πρωι σημερα,
    καποιος πουστης μπηκε στη πιλοτή του σπιτιου μου και βουτηξε το τελικο της εξατμισης απο τη μοτοσυκλέτα μου (ευτυχώς μόνο το τελικό).
    Το τελικο ειναι ενα Remus Titanium, αλλα με χειροποίητο αλουμινένιο κουστουμι ( μαλλον και το μονο), που το κανει ευκολα αντιληπτό. Επισεις εχω βαλει τα σημαδάκια μου σε τάπες και link pipe.
    Ανεβαζω και φωτο οταν ηταν πανω στο μηχανακι, αν κανεις το δει τοποθετημένο σε οποιοδήποτε μηχάνακι τον παρακαλώ να πάρει τον αριθμό κυκλοφορίας του και να με ενημερώσει.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	img243.jpg 
Προβολές:	1162 
Μέγεθος:	91,5 KB 
ID:	196273

  2. #2
    Μάνος Το avatar του/της mankam
    Εγγραφή
    15/08/2009
    Μηνύματα
    1.347
    τι να πω ,μεσα απο την πυλωτη,σε λιγο θα την παιρνουμε στην κρεβατοκαμαρα
    κριμα ρε φιλε χαλασαν πολυ οι ανθρωποι

  3. #3
    εχε το νου σου μην ερθει κ παρει οτι αφησε πισω!

    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  4. #4
    Εκδικητικό μέλος Το avatar του/της John Steed
    Εγγραφή
    05/03/2010
    Μηνύματα
    1.913
    Περιοχή, πόλη??
    "Qu ils mangent de la brioche"

  5. #5
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
    εχε το νου σου μην ερθει κ παρει οτι αφησε πισω!

    +1000
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/11/2008
    Μηνύματα
    5
    Σημερα 04-07-2011 κατα τις 15:00 φεύγοντας από το σπιτι μολις βγαινω στην Αλιμου βλεπω μπροστα μου ενα ΧΤ 2000' περιπου μοντελο, μαυρο με εξατμιση Remus Titanium.
    Παω διπλα και βλεπω την εξατμιση απο το ΤΤ μου, την Remus Titanium που μου φαγανε, με το χειροποίητο αλουμινένιο κοστουμι που ειχα φτιαξει ΕΓΩ γιατι μου ειχε χαλασει του Τιτανιου (που το εχω ακομη) και ακριβως τα σημαδια που ειχε η δικια μου στις ταπες.
    Μολις την τσεκαρα καλα οτι ειναι αυτη, τον σταματάω, Ποσειδώνος με Αλίμου.
    Του λέω:
    ''που τη βρήκες την εξατμιση που φορας?''
    Απαντάει:
    ''μου την εδωσε ενας φίλος μου''
    Απαντάω
    ''OK τοτε, επειδή αυτη η εξατμιση ειναι δικια μου και μου την εχουν κλέψει περίμενε να παρω το 100 για να βρούμε τον φίλο που στην πούλησε, να βρούμε την ακρη''.

    Μολις το ακουει αυτο πηδάει πάνω στο ΧΤ και προσπαθεί να ξεφύγει.
    Τον ακολουθώ κουτσά στραβά με τον παπί που ήμουν και ταυτόχρονα καλώ το 100.
    Στον δρόμο και στην προσπαθεια του να ξεφύγει εχει περασει όλα τα φανάρια με κοκκινο και κοιταζωντας πισω εμενα που τον ακολουθούσα, μεχρι την Πειραιώς που τον γράπωσαν μοτοσυκλέτες της ΔΙΑΣ μπροστά μου.

    Ο τυπος ειναι αλβανικης καταγωγης κατω απο τα 30 και αρχιζει να πουλάει τρελα οτι :
    μακάρι να τον πιασουμε αυτον που στην πήρε αλλα δεν ξερω που μπορω να τον βρω αυτον που μου την πούλησε και τέτοια.

    Αργοτερα το γυρναει και λέει οτι δεν μπορεις να αποδείξεις οτι ειναι δικια σου και την εχω πάνω απο δυο χρονια.

    Φύγαμε απο το εκείνο το τμήμα, και πηγαίνουμε στο τμημα που ειχα υποβάλει την μήνυση κατά αγνώστου.
    Μου λενε οτι δεν μπορει να γίνει αυτόφορη διαδικασια.
    Μας παίρνουν καταθεση στην μύνηση που ειχα κανει και αυτο ήταν.
    Τωρα η εξατμιση μου συνεχίζει να βρίσκετε σε ξενο μηχανάκι χωρις να λάβω μια λογικη εξίγηση απο που την βρήκε, απλα ενα την πήρα απο ενα φίλο μου που δεν θυμάμε το όνομα του και δεν ξέρω τώρα που θα τον βρώ''
    Αυτα

  7. #7
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    αν είναι δυνατόν! πάντως είσαι πολύ ψύχραιμος, εύγε

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gianhs8
    Εγγραφή
    04/06/2010
    Μηνύματα
    216
    γ@μισι θελει ο πουστης, σε καταλαβενω γιατι και εγω ειχα παθει κατι παρομοιο πριν εξη χρονια στην Ιταλια, μου ειχανε σηκωσει το αμαξι κατω απο το σπιτι, ελα μου που εγω ειχα βαλει χηροπιητη μασκα φτιαγμενη απο εμενα προσωπικα

    τελωσπαντον μετα απο τρεις μηνες το βλεπω φατσα καρτα παρκαρισμενο μεσα σε ενα παρκινγκ, καλω την αστυνομια και με αρχιζουν που ξερεις οτι ειναι δικο σου και πως σε μια πολη ενος εκατομιριου κατοικων εσυ το βρηκες ετσι κτλ υποβαλω μηνιση μετα απο αρκετη φασαρια και το αποτελεσμα η καργιολα που το ειχε στο ονομα τις υποστιριξε οτι της το χαρισε ο γκομενος και ωταν τις ειπαν φερτο να το ελεγξουμε ειπε οτι το εχασε.....

    κλοπη ποτε δεν ανεφερε, στο μηχανολογικο το αμαξι στο ονομα της, εμενα στην αρχη ολοι με περναγαν για τρελο ο εισαγγελεας με εγραφε στα αρχιδια του και γελουσε και στο τελος απλα μου ειπαν οτι αυτος που το ειχε σουφροσει ηταν νεκρος οσο για την καργιολα που απλα εχασε το αμαξι δεν της κανανε τηποτα και το σπαστικο ηταν οτι δεν ειπαν ουτε ενα συγνωμη για το γαμωτο αλλα πλαγιως μου τη ριξαν οτι εγω ειχα σχεσεις με το οργανομενο εγκλημα και ετσι το βρηκα

    και καταλιγω οτι η αστυνομια Γ@μιετ@ πανευρωπαικα

    αει στο διαολο νευριασα νυχτιατικα

  9. #9
    Δηλαδή παίζει να μην πάρεις πίσω την εξάτμιση ;

  10. #10
    μαλλον πρεπει να πασ να ''κλεψεις'' το τελικο σου και ασε τον αλβανο να σου κανει μηνυση για ενα τελικο που του το εδωσε ενασ φιλος του που δε ξερει που ειναι τωρα

  11. #11
    original Mελος Το avatar του/της nic mor
    Εγγραφή
    13/03/2008
    Μηνύματα
    1.016
    νομικα δεν ξερω τι γινεται..
    και δυστυχως το πιο πιθανον να μην μπορεσεις να
    αποδειξεις οτι εχεις δικιο!!!

    ΑΛΛΑ τωρα που τον ξερεις τον μπουστη!!!
    μπορεις να του την φερεις αλλιως
    no one will judge me..


    Μ.Γ.Δ

  12. #12
    ΤρεΛαμέΛος Το avatar του/της nihristo
    Εγγραφή
    26/09/2007
    Μηνύματα
    432
    θα τρελαθούμε νυχτιάτικα ρέεεεε!!! Θες να είσαι νόμιμος και ηθικός μέσα στο μπουρ@!#!@#$λο και δεν σ αφήνουνε!!


    Τι να πω ρε φίλε, πραγματικά, ή θα του έσκαγα μπουνιές ή θα έπινα 2 ουισκάκια κ θα το ξεχνούσα. Ανάλογα με την στιγμή.

    Πάντως είσαι ωραίος για την ψυχραιμία...
    πριν τον αγώνα ελέγχουμε ΟΛΕΣ τις βίδες...

  13. #13
    Βρεγμένο μέλος Το avatar του/της kaiba
    Εγγραφή
    23/10/2008
    Μηνύματα
    46
    Εφόσον δε μπορείς να την πάρεις με νόμιμο τρόπο . Έχεις 3 επιλογές 1)ή πας και του την κλέβεις 2)ή πας και του χώνεις μια πατάτα στην εξάτμιση 3 ) ή κάθισε στα αυγά σού . Και στην 3 περίπτωση επειδή πρόκειται για καλό παιδί ,μην ανησυχείς θα το βρει από κάποιον άλλο . Τώρα μια συμβουλή άμα αλλάζετε εξατμίσεις με τόσο ακριβές να τις γράφετε με κάποιο τρόπο το όνομα σας πάνω να μη μπορεί να σβηστεί . Νομίζω υπάρχουν και κάτι περίεργες βίδες να μην μπορούν να τις βγάζουν με ευκολία .

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της trelf
    Εγγραφή
    17/04/2009
    Μηνύματα
    269
    φιλε ο τυπος δεν παιζεται....αν δεν μπορεσεις να του κλεψεις την εξατμιση σου πισω....

    καντου την τετραπλασια ζημια.....πηγαινε οταν την εχει παρκαρισμενη....και ριξε μια κλοτσια να πεσει και να σπασουν πλαστικα κτλ κτλ....

    (βεβαια πολυ φοβαμαι οτι θα την πληρωσει την ζημια καποιος αλλος αφου παλι θα παει να κλεψει!)

    δυσκολη κατασταση....μπλεξιμο...
    ABS στην μηχανη σου.....ισον DUREX στο π***ι σου ! ! !

    http://img5.imageshack.us/img5/9361/urlx.gif

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    24/08/2006
    Μηνύματα
    137
    Απίστευτη ιστορία φίλε.. μου θυμίζει όταν μου έκλεψαν ενα σκουτερ και το βρήκα και έκανα το λάθος να φωνάξω την αστυνομία.. Δυστυχώς οι λύσεις στην Ελλάδα είναι παρανομία στην παρανομία.. Κανονικά έπρεπε να τον στείλουμε νοσοκομείο με σπασμένα πόδια.. Τεσπα. Εύχομαι να βγάλεις άκρη.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Προστατευτικο εξατμισης
    από crs-k στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2008, 18:17
  2. Σκασίματα εξάτμισης..
    από AmIinside? στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 31/01/2005, 09:26
  3. Kλοπή R1 και πάλι απο Ηράκλειο Αττικής , παληκαριού...
    από Gandalf dr685sm στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2004, 08:44
  4. Τελικό εξάτμισης ....
    από m1ke στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2004, 23:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF