Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 34

Θέμα: ΔΟΛΟΦΟΝΙΚΟ ...ΑΓΡΟΤΙΚΟ

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis79
    Εγγραφή
    06/08/2009
    Μηνύματα
    110

    ΔΟΛΟΦΟΝΙΚΟ ...ΑΓΡΟΤΙΚΟ

    Ωραιο καιρο θα εχει , πανηγυρακι στο χωριο θα εχει , συγγενεις και φιλοι θα ειναι , ας παμε μια βολτα στο χωριο . Μεσσηνια . Ολα ωραια και καλα .

    Κατεβηκα με την γυναικα Σαββατο πρωι και χθες στην επιστροφη το εξης σκηνικο :
    Στο δρομο απο Τριπολη προς Καλαματα εχουν παραδωσει στην κυκλοφορια ενα νεο κομματι δρομου με το οποιο παρακαμτεις την πολη της Μεγαλοπολης και γλυτωνεις ενα δυσκολο και επικινδυνο δρομο με πολλες στροφες .
    Στην επιστροφη που λετε παω χαλαρα με 100-120χαω και χαζευουμε τον νεο δρομο και τα νεα τοπια που βλεπαμε για πρωτη φορα . Σημειωση οτι ο δρομος ειναι κλειστος με 2 λωριδες ανα κατευθυνση . Σε μια ανυφορικη αριστερη στροφη , βλεπω ενα αγροτικο να ερχετε στο αντιθετο ρευμα , στο δικο μου δηλαδη , και να ειναι φορτωμενο με προβατα. Ευτυχως δεν ετρεχα και οδηγουσα δεξια . Δεν ειχε και ιδιεταιρη κινηση και γλυτωσαμε τα χειροτερα . Του κανω σημα με φωτα και κορνα οτι παει αναποδα και αυτος με μια εντονη απαθεια και ειρωνεια βγαζει το χερι και με χαιρεταει λες και ειμασταν γνωστοι .

    Πιο πισω ερχοταν και ο αδερφος μου με την οικογενεια του και τον πετυχε πανω στον κομβο που εβγαινε απο τον νεο δρομο . Κατα τυχη δεν εγινε και εκει καραμπολα .

    Μερικες φορες ειναι θεμα τυχης ...
    ουδείς αχαριστότερος του ευεργετηθέντος

  2. #2
    Τροχαία ειδοποιήσατε;
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis79
    Εγγραφή
    06/08/2009
    Μηνύματα
    110
    ΟΧΙ. ΜΑΚΑΚΙΑ ΜΕΓΑΛΗ .Δεν το σκεφτηκα καν . Μου ειχαν κοπει τα ποδια . Εκανα αρκετη ωρα να συνερθω και περιττο να σας πω πως εφτασα μεχρι το σπιτι . Προσπαθησα να κρυψω και λιγο την τρομαρα μου γιατι ηταν το πρωτο ταξιδι της γυναικας με μοτο και δεν ηθελα να την τρομοκρατησω περισσοτερο . Αλλα επαναλμβανω ΜΑΚΑΚΙΑ. Αν και αυτος ξυλο ηθελε οχι POLICE .
    ουδείς αχαριστότερος του ευεργετηθέντος

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Τροχαία ειδοποιήσατε;
    τι θα κανε η τροχαια?
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
    τι θα κανε η τροχαια?
    Δεν ξέρω. Πιθανώς τίποτα, πιθανώς να τον έβρισκε και να του έκανε παρατήρηση, πιθανώς να τον έσκιζε...

    Δε θα μάθουμε διότι για μια ακόμα φορά σε ένα στραβό του δρόμου αντιδράσαμε με το συνηθισμένο ελληνικό τρόπο: Απλα το αναφέρουμε σε ενα φόρουμ ως συμβάν...

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  6. #6
    θα εξέταζε τα πρόβατα αν τρόμαξαν από την επικίνδυνη οδήγηση

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gigenis
    θα εξέταζε τα πρόβατα αν τρόμαξαν από την επικίνδυνη οδήγηση
    :rotflmao:
    Run, rabbit run


  8. #8
    Χθές λίγο πριν το Λιδωρίκι (όπως ανεβαίνεις από Πέντε Όρια) σε μια δεξιά στροφή...

    είμαι στο μέσο της λωρίδας μου και μόλις μπαίνω στη στροφή βλέπω 2 ΙΧ, το ένα πίσω από το άλλο, να είναι χωμένα τα μισά μέσα στο ρεύμα μου...

    ευτυχώς τα αντανακλαστικά λειτούργησαν αστραπιαία και διόρθωσα τη γραμμή μου...Μετά από αυτό σηκώνω το αριστερό μου χέρι και του φωνάζω ''πού πας ρε μαλ@κααααα...''

    Και βλέπω σαν απάντηση μια κίνηση του χεριού του του στύλ ''δεν πας να γ@μ#θεις κι εσύ...''

    Ήθελα να γυρίσω και να τον σταματήσω να τα πούμε λίγο...Ευτυχώς τη γλύτωσε κι ο Μήτσος που ερχόταν πίσω μου δικάβαλος...

    Όσο για την αστυνομία, τι να τους πείς???
    ''Γεια σας είμαι ο τάδε, καβαλάω μηχανή και ένα ππρας (με αριθμό κυκλοφορίας τάδε -άσε που δεν το είδα-) πήγε να με σκοτώσει στον τάδε δρόμο...''
    Πιστεύω πως ούτε τα @@ τους δεν θα ιδρώσουν...

    Γι αυτό προσοχή και τύχη...
    ''Well, the rain ain't fussy about where it lands,
    It'll find you hiding no matter where you stand.
    It's gonna rain brother, and it's gonna rain hard,
    When the blues comes calling with it's calling card.''

    R o r y G a l l a g h e r

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Jo.Da.
    [...]Όσο για την αστυνομία, τι να τους πείς???
    ''Γεια σας είμαι ο τάδε, καβαλάω μηχανή και ένα ππρας (με αριθμό κυκλοφορίας τάδε -άσε που δεν το είδα-) πήγε να με σκοτώσει στον τάδε δρόμο...''
    Πιστεύω πως ούτε τα @@ τους δεν θα ιδρώσουν...[...]
    Δε βλάπτει να προσπαθήσεις. Αλλα όλοι "βιαστικοι" είμαστε στο δρόμο
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  10. #10
    Εισπνοή.... εκπνοή....
    Εγγραφή
    09/06/2008
    Μηνύματα
    517
    κρατάτε πινακίδες και τα "λέτε" μετά.

  11. #11
    τι ακριβώς να "πούνε" μετά; Για να μπορέσεις να "πεις" κάτι μετά θα πρέπει και να μπορείς να το αποδείξεις. Κοινώς να έχεις μάρτυρες.

    Ας είμαστε και λίγο ρεαλιστές! Αν ήταν έτσι θα είχαμε γεμίσει καταγγελίες με ένα σωρό κανίβαλους που κυκλοφορούν εκεί έξω.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Ολες οι παραβασεις στο επαρχιακο δικτυο απο ντοπιους κατοικους
    ειναι καθ'ολα ΝΟΜΙΜΕΣ διοτι .....

    Στο θ'κομ το χωριο , εχω ιγώ προτεραιότητα.

  13. #13
    Εισπνοή.... εκπνοή....
    Εγγραφή
    09/06/2008
    Μηνύματα
    517
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gigenis
    Κοινώς να έχεις μάρτυρες.
    ποιοί μάρτυρες;; κι ένα πτυσσόμενο μια χαρά κάνει τη δουλειά του.

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gigenis
    τι ακριβώς να "πούνε" μετά; Για να μπορέσεις να "πεις" κάτι μετά θα πρέπει και να μπορείς να το αποδείξεις. Κοινώς να έχεις μάρτυρες. .
    Διάβασε το ποστ του. Δικάβαλος ήταν και ο αδερφός του πιο πίσω οικογενειακώς. Να μαρτυρες

    Ειναι θεμα νοοτροπίας που έχουμε (= αφου τη γλυτώσαμε εμείς, στ' @@ μας)

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis79
    Εγγραφή
    06/08/2009
    Μηνύματα
    110
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Δεν ξέρω. Πιθανώς τίποτα, πιθανώς να τον έβρισκε και να του έκανε παρατήρηση, πιθανώς να τον έσκιζε...

    Δε θα μάθουμε διότι για μια ακόμα φορά σε ένα στραβό του δρόμου αντιδράσαμε με το συνηθισμένο ελληνικό τρόπο: Απλα το αναφέρουμε σε ενα φόρουμ ως συμβάν...

    ο συνιθισμενος ελληνικος τροπος , ειναι ο αγροτης που παει οπου θελει , και ενας ακαταλληλος δρομος που παραδοθηκε στην κυκλοφορια χωρις να εξασφαλιζει αυτους που πηγαινουν κανονικα στο δρομο τους . οπως προανεφερα καλο θα ηταν να ειδοποιουσα την αστυνομια , αλλα εκει που ηταν το πιο σιγουρο ειναι να μην τον εβρισκε ποτε .
    ουδείς αχαριστότερος του ευεργετηθέντος

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κλεμμενο Ι.Χ. Αγροτικό Αρκαδία - Αργολίδα.
    από steve610 στο forum Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2010, 15:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF