Σελίδα 7 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789101112 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 174

Θέμα: Εξουσιοδοτημενα Honda - Λιστα - Ποιο το καλυτερο;

  1. #91
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.041
    Είχα πάει στον Γεωργούση στη Καλλιθέα για να μου προγραμματίσει ένα κλειδί Honda και επι της ευκαιρίας του ζήτησα να μου ρίξει και μια ματια στο Hornet. Μου φάνηκε πολυ καλός και αληθινός.
    Ξέρουμε κατι πααπανω? Λεω να παω απο εκεί μερια οταν χρειαστεί.

  2. #92
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Είχα πάει στον Γεωργούση στη Καλλιθέα για να μου προγραμματίσει ένα κλειδί Honda και επι της ευκαιρίας του ζήτησα να μου ρίξει και μια ματια στο Hornet. Μου φάνηκε πολυ καλός και αληθινός.
    Ξέρουμε κατι πααπανω? Λεω να παω απο εκεί μερια οταν χρειαστεί.

    Ναι, ξέρουμε. Εκεί πάμε κάποιοι. Δεν είναι φτηνός, αλλά είναι καλός μάστορας (κι αυτός και τα παιδιά στο συνεγείο). Κι ό,τι πει ισχύει, δεν θα προσπαθήσει να στη φέρει.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  3. #93
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Είχα πάει στον Γεωργούση στη Καλλιθέα για να μου προγραμματίσει ένα κλειδί Honda και επι της ευκαιρίας του ζήτησα να μου ρίξει και μια ματια στο Hornet. Μου φάνηκε πολυ καλός και αληθινός.
    Ξέρουμε κατι πααπανω? Λεω να παω απο εκεί μερια οταν χρειαστεί.
    πανακριβος και αλαζονας, σκληρος επαγγελματιας..μου ζητησε 150 ευρω για τα φρενα του βαραντερο, ενω σε ερωτηση μου μου εθαψε τα κωνικα ρουλεμαν τιμονιου που ειχα και να εβαζα τα γνησια που ολοι ξερουμε ειναι ρουλεμαν για ποδηλατο αλλα οχι για 1000αρα μηχανη..καλα, ουτε απεξω δεν περναω..
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  4. #94
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.280
    Aν τον εμπιστεύεται ο sniper ισως του κανω μια επισκεψη μετα το καλοκαιρι..αλλα εχω μη εξουσιοδοτημενο στο νου μου απο συμφορουμιτη οποτε ειδομεν..
    Throttle that mysterious friend of ours

  5. #95
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2009
    Μηνύματα
    892
    ενταξει τωρα δεν ταιριαζουν ολοι με ολους
    καλλυτερα να εχεις εναν σταθερο μαστορα παντως

  6. #96
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    πανακριβος και αλαζονας, σκληρος επαγγελματιας..μου ζητησε 150 ευρω για τα φρενα του βαραντερο, ενω σε ερωτηση μου μου εθαψε τα κωνικα ρουλεμαν τιμονιου που ειχα και να εβαζα τα γνησια που ολοι ξερουμε ειναι ρουλεμαν για ποδηλατο αλλα οχι για 1000αρα μηχανη..καλα, ουτε απεξω δεν περναω..
    Αυτά που γράφεις διαβάζονται και ανάποδα.

    Εγω ας πούμε απο αυτά που έγραψες για τον συγκεκριμένο, χωρίς να τον ξέρω, βγάζω το συμπερασμα ότι είναι σοβαρό συνεργείο και σωστός επαγγελματίας.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  7. #97
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    προφανως εσυ εχεις οικονομικη ευχερεια..εγω οχι..απλα για συγκτιση τοποθετησα σε αλλο εξουσιοδοτημενο φρενα μπροστα πισω με 120 ευρω, μπαταρια 110 αντι για 150 που μου ζητουσε ο συγκεκριμενος, για τις ιδιες δουλειες..οσο για το ποσο καλος ειναι ενας μαστορας οταν ολα τα βαραντερο φορουν κωνικα και αυτος σε θαβει, ας μη το συζητησουμε παραπανω..ο καθενας κανει κουμαντο στην τσεπη του..το παλικαρι ρωτησε, ας αποφασισει...
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  8. #98
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    μιλαμε για γνησια χοντα αναλωσιμα με κωδικο...το διευκρινιζω..
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  9. #99
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    προφανως εσυ εχεις οικονομικη ευχερεια..εγω οχι..απλα για συγκτιση τοποθετησα σε αλλο εξουσιοδοτημενο φρενα μπροστα πισω με 120 ευρω, μπαταρια 110 αντι για 150 που μου ζητουσε ο συγκεκριμενος, για τις ιδιες δουλειες..οσο για το ποσο καλος ειναι ενας μαστορας οταν ολα τα βαραντερο φορουν κωνικα και αυτος σε θαβει, ας μη το συζητησουμε παραπανω..ο καθενας κανει κουμαντο στην τσεπη του..το παλικαρι ρωτησε, ας αποφασισει...
    Δεν είναι θέμα οικονομικής ευχέρειας αλλά τρόπου σκέψης και λογικής.
    Από την στιγμή που τα ρουλεμαν που βαζει η Honda, για τους λόγους της, εσύ ο γνώστης γράφεις οτι 'είναι για ποδήλατα και οχι για 1000ρα μηχανή' πήγαινε στον μπαρμπα Μήτσο στην γειτονιά σου και βάζε οτι έχει στο μαγαζί του ο μάστορας και ρουλεμαν φυσικά κωνικά κι ασε τους εξουσιοδοτημένους για τους άλλους που δεν ξέρουν.
    Κι εγώ αν είχα συνεργείο κι ερχόσουν εσυ κι έλεγες αυτα που γράφεις εδω, όχι μόνο αλαζόνας θα ήμουν, με τις κλωτσιές θα σε έδιωχνα.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  10. #100
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Λίγο προσοχή στο πως διατυπώνουμε τις απόψεις μας! H γνώμη μας είναι υποκειμενική και σκοπός του θρεντ δεν είναι να θάψουμε κόσμο.
    Τελευταία τροποποίηση από daz; 30/06/2017 στις 16:54.
    Sent from me using a computer.

  11. #101
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Επίσης ακριβός είναι αυτός που η ποιότητα της δουλειάς του δεν συνάδει με την τιμή που χρεώνει. Όχι αυτός που είναι ακριβότερος από έναν άλλον.
    Sent from me using a computer.

  12. #102
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Επίσης ακριβός είναι αυτός που η ποιότητα της δουλειάς του δεν συνάδει με την τιμή που χρεώνει. Όχι αυτός που είναι ακριβότερος από έναν άλλον.
    δεν εχεις αδικο, συμφωνουμε αλλα το να φορτιδεις και να αλλαξεις μπαταρια η φρενα δεν νομιζω οτι για ενα επαγγελματια ειναι κατι δυσκολο για να εχει τετοιες τεραστιες διαφορες στις τιμες..οσο για το αλλο αν χρειαζεται με αφτερ μαρκετ να καλυπτεις εγνωσμενες αδυναμιες της καθε εταιριας ειναι τελειως υποκειμενικο...φαντασου να ειχα στο βαρα ακομα την αναρτηση σουμιε και να μην εβσζα ολινς επειδη το λεει η χοντα και ο καθε εξουσιοδοτημενος και οχι μονο αυτο..να σου επιχειρηματολογει οτι ειναι και το σωστο και μην δεν συμφωνησεις γιατι θα σε πεταξει και με τις κλωτσιες που λεει και ο αποπανω...τελος παντων..οποιος θελει δοκιμαζει..αλλωστε η εμπειρια μου με τους μηχανικους ειναι οτι καποια στιγμη ολοι θα στη φερουν..
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  13. #103
    Το ζήτημα των ρουλεμάν δεν είναι τόσο απλό. Η ΚΤΜ ξαναγύρισε σε αυτά με τις μπίλες στα 1Χ90 γιατί είναι πιο εύκολα στο να ρυθμιστούν σωστά, με τα κωνικά είχαν διάφορα θέματα. Οπότε υπάρχουν πολλές οπτικές για το ζήτημα.

    Σε CBF600 που τα είχαμε αλλάξει, το κάτω κωνικό μπήκε μιά χαρά. Επάνω όμως το κωνικό δεν ταίριαζε με το κάλυμμά του και την τιμονόπλακα (όχι δεν είχε γίνει λάθος στο νούμερο), δεν κλείδωνε το τιμόνι και τελικά βάλαμε με μπίλες και όλα ΟΚ.


    Στο ζήτημα "μηχανικός και χρήματα" δεν έχω καταλήξει σε ασφαλές συμπέρασμα, πέραν του ότι τις εργατοώρες που θα δαπανήσεις για όποια δουλειά ΠΡΕΠΕΙ να τις πληρώνεσαι. Δεν λέω να μην κάνεις μιά εξυπηρέτηση σε έναν φίλο ή παλιό πελάτη φτηνά ας πούμε, αλλά το να δαπανήσεις χρόνο και εμπειρία για τον κάθε τυχαίο και να σου δίνει ψίχουλα "και αν θες γιατί τόσα παίρνει ο δίπλα" πρώτα από όλα θα σου χαλάσει την διάθεση να δουλέψεις και μετά όλα τα άλλα είναι ανοιχτά σαν ενδεχόμενα. Ότι υπάρχουν καλοί και φτηνοί υπάρχουν, ότι υπάρχουν ακριβοί και κακοί υπάρχουν. Το πόσα πλήρωσες δεν λέει από μόνο του την απόλυτη αλήθεια.

  14. #104
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Ats πολυ σωστος μαστορας. Απο πριν τη χοντα ειχε πελατεια και πολλους ευχαριστημενους πελάτες.

    Για χρονια αλλαζα μαστορα καθε 3η επίσκεψη. Στις πρωτες 2 ειναι ολοι καλοί και φθηνοι.

  15. #105
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.462
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Μικe777 Προβολή μηνύματος
    καλλυτερα να εχεις εναν σταθερο μαστορα παντως
    ναι αλλα αμα τα κανεις ολλα μονος σου και πας σε μαστορα καθε 3 χρονια (για καθάρισμα καρμπ ή ρυθμισμα βαλβίδες) ειναι δυσσκολο να γινει σταθερος

Σελίδα 7 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789101112 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF