Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: κράνος flip up με bluetooth

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    20

    κράνος flip up με bluetooth

    Καλησπέρα σε όλους,
    ψάχνω ένα οικονομικό κράνος flip-up που να έχει ή να παίρνει bluetooth.

    Μια γρήγορη ματιά στο internet βρήκα Vemar Jiano Bluetooth Flip Front Motorcycle Helmet.
    Το βρήκα στο ebay 200 λίρες, δλδ 225 ευρώ.
    Για πείτε μου τη γνώμη σας.

    http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_t...All-Categories

  2. #2
    Καλό φαίνεται,απλά μπορείς να κάνεις προσφορά και να μειώσεις την τιμή,αλλά να ρωτήσεις και τα ταχυδρομικά.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    20
    την μάρκα αυτή πρώτη φορά τη βλεπω / ακούω....

  4. #4
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Αρχικά δημιουργήθηκε από xakou
    την μάρκα αυτή πρώτη φορά τη βλεπω / ακούω....
    Την VEMAR?! μια χαρα μαρκα ειναι... Αλλα για δε περιμενεις σε λιγο που θα βγαινει I-pod Ready?
    Accipere quam facere praestat injuriam

  5. #5

    Vemaρ

    Φιλαρακι εισαι πολυ τυχερος.
    Μολις την πεμπτη παρελαβα ενα τετοιο κρανος.
    Το πηρα απο ebay απο ιταλια καποιος που εχει μαγαζι στην στην Τοσκανη κοντα και λεγεται numerotrearezzo.
    Πρεπει να σου πω πως το θεμα το εψαχνα καιρο τωρα (κανα μηνα +) και το αποφασισα.
    Εχει καλή ποιοτητα κατασκευης,τα υλικα μεσα ειναι αφαιρουμενα και συνδεεται και με κινητο τηλεφωνο και αν το κινητο σου παιζει και MP3 τα ακους και αυτα.
    Επισης μπορεις να συνδεσεις και αλλο κρανος με αυτο (συνοδηγου) και να εχεις συνομιλια στο ταξιδι (αν φυσικα θελεις....!)
    Στη θεσσαλονικη που το εψαξα εχει δυο μαγαζια -ενας που ΕΙΧΕ την αντιπροσωπεια και ενας που την ΕΧΕΙ τωρα.
    Στο εναν λογω ξεστοκαρισματος το βρηκα 250 γιουρος και στον αλλο ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΡΑΝΟΣ το βρηκα 300 !
    Σε μεγαλες ταχυτητες δε ξερω αν ειναι θορυβωδες,ακομα δεν το εχω δοκιμασει.

    Αν εχεις αλλη απορια εδω ειμαι.
    Παοκ να ΄σαι και να μη φοβασαι

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/10/2008
    Μηνύματα
    19
    Δηλαδή, αυτό το κρανάκι δεν χρειάζεται εξωτερικό kitάκι για να τα κάνεις ολ'αυτά?
    Εχει δηλαδή ενσωματωμένο το bluetooth kit?

    Το ρωτάω γιατί κοιτώντας το caberg sintesi, έχει μεν την εγκατάσταση έτοιμη, αλλά το bluetooth kit, το αγοράζεις χωριστά και είναι και πολύ ακριβό.
    The sands of time, for me, are running low

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    20
    εγώ το είδα στο ebay,
    τη μάρκα για να πω την αλήθεια πρώτη φορά τη βλέπω.
    Έψαξα και για κανένα τεστ, review κτλ, αλλά δεν βρήκα τίποτα.

    Καμιά επιπλέον πληροφορία για το κράνος;;;;;;;;;;;;;;

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/10/2008
    Μηνύματα
    19
    Αρχικά δημιουργήθηκε από xakou
    εγώ το είδα στο ebay,
    τη μάρκα για να πω την αλήθεια πρώτη φορά τη βλέπω.
    Έψαξα και για κανένα τεστ, review κτλ, αλλά δεν βρήκα τίποτα.

    Καμιά επιπλέον πληροφορία για το κράνος;;;;;;;;;;;;;;
    Google it!
    Κάνε μία αναζήτηση και θα σου βγάλει ένα κάρο links.

    Α, και η μάρκα μια χαρά γνωστή είναι.
    The sands of time, for me, are running low

  9. #9
    Ναι οπως το ακουτε...ολα ενσωματωμενα.
    Και παιζει και τα MP3 του τηλεφωνου σας.

    Πω πω μιλαω σαν να το πουλαω εγω....
    Παοκ να ΄σαι και να μη φοβασαι

  10. #10
    Και γιατί ρε παλικάρια δεν βάζετε ένα universal kit πάνω σε ένα καλό κράνος.Και φθηνότερα θα βγει και καλό κράνος θα έχετε.
    Εγώ πήρα το παρακάτω κιτάκι και για τα 2 κράνη,οδηγού+συνοδηγού με 150? από eBay και είναι πολύ καλό και έχει επάνω τα πάντα.Μπορείς να συνδέσεις και κινητό και mp3 και GPS και μιλάς και με τον πίσω.Έχει και ενσωματωμένο ραδιόφωνο.
    Συνεργάζεται τέλεια με iPhone


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	φωτογραφία.jpg 
Προβολές:	867 
Μέγεθος:	70,2 KB 
ID:	197120

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/10/2008
    Μηνύματα
    19
    Αρχικά δημιουργήθηκε από drspeed
    Και γιατί ρε παλικάρια δεν βάζετε ένα universal kit πάνω σε ένα καλό κράνος.Και φθηνότερα θα βγει και καλό κράνος θα έχετε.
    Εγώ πήρα το παρακάτω κιτάκι και για τα 2 κράνη,οδηγού+συνοδηγού με 150? από eBay και είναι πολύ καλό και έχει επάνω τα πάντα.Μπορείς να συνδέσεις και κινητό και mp3 και GPS και μιλάς και με τον πίσω.Έχει και ενσωματωμένο ραδιόφωνο.
    Συνεργάζεται τέλεια με iPhone
    Είναι bluetooth? Για ρίξε κανα link.

    Απλά το intergration που έχει ένα κράνος που έχει απ'τη μάνα του bt, δε συγκρίνεται.
    The sands of time, for me, are running low

  12. #12
    http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...=STRK:MEWNX:IT

    Αυτή είναι τιμή για 2 κράνη.

    Πάντως είναι αρκετά καλό και με πολύ καλή ακουστική.
    Πολύ καλύτερο από το Nolan n-com που είχα δοκιμάσει και μπορείς να το βάλεις και στο επόμενο κράνος σου.

  13. #13
    Το έχω σχεδόν 2 χρόνια μέτριο και δεν θα το πρότεινα.
    Εδώ μπορείς να δεις κάποια πράγματα http://www.webbikeworld.com/r2/motor...t/vemar/jiano/
    Η Vemar έχει πολύ καλά κράνη αλλά όχι σε αυτή τη κατηγορία.
    Το έστειλα στην αντιπροσωπεία πριν 6 μήνες για αλλαγή του bt επειδή δημιουργήθηκε πρόβλημα από την μοναδική βροχή που έφαγε.
    Επίσης στις αρχές το είχα στείλει πάλι πίσω για να αλλαχτούν το κάτω μέρος από τα μάγουλα που είχε αρχίσει να σκάει(έχει ένα ψευτοδέρμα στην συγκεκριμένη περιοχή).
    Από θέμα συνδεσιμότητας ακουστικής στα πολλά χλμ. και μικροφώνου είναι κορυφαίας ποιότητας,αλλά σαν κράνος δεν λέει και πολλά.
    Made in china είναι,βαρύ και αφαιρούνται μόνο τα μάγουλα,γενικά από ποιότητα κατασκευής δεν λέει και πολλά.
    Α και η χρήση που του έκανα ήταν,10 λεπτά πήγαινε και 10 λεπτά έλα στην δουλειά,και στις αρχές καμιά εκδρομή,θέλω να πω πως δεν έχει φάει και καμιά τρομερή καταπόνηση.
    Θα σου πρότεινα όπως είπε κι ο φίλος ποιο πάνω να πάρεις ένα ποιο αξιόλογο κράνος με αφαιρούμενα τα πάντα από μέσα και χτυπάς ένα ξεχωριστό bt.
    Αντώνης

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/10/2008
    Μηνύματα
    19
    Αρχικά δημιουργήθηκε από cantona
    Το έχω σχεδόν 2 χρόνια μέτριο και δεν θα το πρότεινα.
    Εδώ μπορείς να δεις κάποια πράγματα http://www.webbikeworld.com/r2/motor...t/vemar/jiano/
    Η Vemar έχει πολύ καλά κράνη αλλά όχι σε αυτή τη κατηγορία.
    Το έστειλα στην αντιπροσωπεία πριν 6 μήνες για αλλαγή του bt επειδή δημιουργήθηκε πρόβλημα από την μοναδική βροχή που έφαγε.
    Επίσης στις αρχές το είχα στείλει πάλι πίσω για να αλλαχτούν το κάτω μέρος από τα μάγουλα που είχε αρχίσει να σκάει(έχει ένα ψευτοδέρμα στην συγκεκριμένη περιοχή).
    Από θέμα συνδεσιμότητας ακουστικής στα πολλά χλμ. και μικροφώνου είναι κορυφαίας ποιότητας,αλλά σαν κράνος δεν λέει και πολλά.
    Made in china είναι,βαρύ και αφαιρούνται μόνο τα μάγουλα,γενικά από ποιότητα κατασκευής δεν λέει και πολλά.
    Α και η χρήση που του έκανα ήταν,10 λεπτά πήγαινε και 10 λεπτά έλα στην δουλειά,και στις αρχές καμιά εκδρομή,θέλω να πω πως δεν έχει φάει και καμιά τρομερή καταπόνηση.
    Θα σου πρότεινα όπως είπε κι ο φίλος ποιο πάνω να πάρεις ένα ποιο αξιόλογο κράνος με αφαιρούμενα τα πάντα από μέσα και χτυπάς ένα ξεχωριστό bt.
    Χρήσιμο το post σου φίλε μου. Thanx.
    The sands of time, for me, are running low

  15. #15
    καλησπερα και απο μενα!ηθελα να κανω μια ερωτηση,μια φιλη μου μου χαρισε το συγκεκριμενο κρανος αλλα δεν μου εδωσε καποιο καλωδιο φορτισης.Ειμαι σιγουρη ομως οτι επρεπε να υπαρχει ετσι δεν ειναι?και αν υπαρχει μπορω να το βρω καπου στο εμποριο?ή υπαρχει καποια αλλη λυση?

    ευχαριστω
    ήλθαν τα αύρια να διώξουν τα σήμερα..

Παρόμοια θέματα

  1. Κράνος flip up - Ποιό και από που;
    από IPL στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 27/08/2012, 09:44
  2. Κράνος flip-up μέχρι 200€
    από sal140 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2012, 14:28
  3. Κρανος Flip Up
    από sfigas στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 95
    Τελευταίο μήνυμα: 29/01/2012, 00:36
  4. Ποιο Flip up κρανος?
    από atopos στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2009, 11:07
  5. Προτάσεις για ανοιγόμενο Flip-Up κράνος
    από mitridi_g στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2008, 14:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF