Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 75

Θέμα: Σουζα Τιρs!

  1. #1
    ΧΤασιασμένος Το avatar του/της FILIPPOS
    Εγγραφή
    13/09/2003
    Μηνύματα
    12

    Question Σουζα Τιρs!

    Καλησπέρα σε όλους & όλες! Θα μπω κατευθειαν στο θέμα!
    Πως γίνεται επιτέλους η ανόρθωση του εμπρόσθιου τροχού????
    Έχω ακούσει ένα κάρο γνώμες & καμία δεν μπόρω να ακολουθήσω με επιτυχία! Τι συμπλεκτάρισμα,τι καρφωτές από 2α σε 3η,τι τραβήγματα τιμονιών σε συνδυασμό με όλα τα παραπάνω....!
    Αν μπορεί κανένας ας απαντήσει γιατί & η σούζα μέσα στη ζωή μας είναι!

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της asmar
    Εγγραφή
    27/02/2003
    Μηνύματα
    108

    Επικίνδυνο σπόρ :)

    Παλιά έκανα μπόλικες κυρίως με το VFR το οποίο σηκωνότανε μόνο με συμπλεξιά.
    Γενικά όμως είναι πολύ εύκολο να φας χύμα απο σούζα.
    Προσπάθησε να κάνεις σε μέρος με καλή άσφαλτο ξεκινώντας με 0 χαω.
    Τι μηχανάκι έχεις;

    Βασικά είναι εύκολο να τη σηκώσεις αλλά δύσκολο να την κρατήσεις πολύ στον αέρα.

    Τώρα τιπ κτλ δεν ξέρω να πω, εμένα απλά μου βγαίνει....δεν ακολουθώ κάτι συγκκεριμένο.

  3. #3
    ΧΤασιασμένος Το avatar του/της FILIPPOS
    Εγγραφή
    13/09/2003
    Μηνύματα
    12
    Έχω ένα ΧΤακι! Το μόνο μέρος που έχω δοκιμάσει να κάνω αρκετές φορές είναι ένα παρκινγκ όπου έχει καινούρια άσφαλτο & πάντα κάτω από όλες τις προφυλάξεις!Γενικά το έχω ακούσει & αυτό,ότι απλά σε μερικούς τους βγαίνει αλλά σε μένα που δε βγαίνει φαντάζει δύσκολο!

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της asmar
    Εγγραφή
    27/02/2003
    Μηνύματα
    108

    χμμμ

    το ΧΤ και γενικά τα εντουροειδές σηκώνονται πολύ πιο εύκολα απο τα δρόμου.
    Συμπλεξια θα θέλει και το δικό σου για να σηκωθεί.
    Αμα καταφέρεις να το σηκώσεις έχε υπόψην ότι το ρίχνεις με την μια κάτω πατώντας πίσω φρένο.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Απ' ότι ξέρω ο DIT παραδίδει μαθήματα σούζας όταν έχει ελεύθερο χρόνο (ενίοτε και μαθήματα τηλεοπτικής τούμπας).
    Βιάσου μόνο γιατί απ' ότι κατάλαβα ετοιμάζεται να υπηρετήσει την μαμά-πατρίδα.
    Συνήθως δεν το κάνει αφιλοκερδώς αλλά τώρα που τα έχει βάψει μαύρα θα τον τουμπάρεις εύκολα !!!

  6. #6
    ΧΤασιασμένος Το avatar του/της FILIPPOS
    Εγγραφή
    13/09/2003
    Μηνύματα
    12
    Όταν λές συμπλεξιά αν καταλαβαίνω καλά εννοείς να ανοίξω γκάζι & να αφήσω απότομα τον συμπλέκτη!Αν είναι αυτό τις περισσότερες φορές που το δοκίμασα από 0 χιλ.μού ήταν δυσκολό αφού σηκώθηκε να το ελέγξω,άσε που σηκώθηκε το πολύ 10πόντους!Δεν ξέρω αν στο εξηγώ καλά!Ήταν δηλ.κάτι σαν power wheel!

  7. #7
    ΧΤασιασμένος Το avatar του/της FILIPPOS
    Εγγραφή
    13/09/2003
    Μηνύματα
    12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
    Απ' ότι ξέρω ο DIT παραδίδει μαθήματα σούζας όταν έχει ελεύθερο χρόνο (ενίοτε και μαθήματα τηλεοπτικής τούμπας).
    Βιάσου μόνο γιατί απ' ότι κατάλαβα ετοιμάζεται να υπηρετήσει την μαμά-πατρίδα.
    Συνήθως δεν το κάνει αφιλοκερδώς αλλά τώρα που τα έχει βάψει μαύρα θα τον τουμπάρεις εύκολα !!!

    Δηλ.θα τον πάρω τηλ?Δεν καταλαβαίνω! Ο DIT πάντως αποτι έχω δει & στο souza.gr είναι αστέρι!

  8. #8

    Thumbs up

    όποτε πείτε κανονίζουμε για ρόδα-τσάντα-weekend!!!!!

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της banditgr
    Εγγραφή
    30/05/2002
    Μηνύματα
    963
    Dokimase na pigeneis me deytera xalara kai kaneis katevazma se proti me taytoxrono xouftoma tou gkaziou kai siplektarisma...an den sikothei kai etsi...den souzarei!!OI kaliteres souzes ginontai pantos me sketo gkazi,i moto sikonetai glika kai kratietai omorfa ston aera,vevea thes alogaki gia souza me gkazi,emena to cbr mono me proti souzarei me sketo gkazi,i deytera thelei simplekti.

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/06/2002
    Μηνύματα
    200

    Στα Enduroειδή....

    σε ΧΤ κτλ κτλ το σηκώνεις με 1η συμπλεκταριστός ΑΛΛΑ τεράστια σημασία έχει το σώμα σου.Και πως κάθεσαι στην μοτό.Αν είσαι σαν τσουβάλι και κάθεσαι μπροστά και Haya να έχεις χλώμα να το σηκώσεις.
    Χρειάζεται να ρίχνεις λίγο το βάρος σου προς τα πίσω με μέτρο έτσι?Και την ώρα που αφήνεις τον συμπλέκτη τραβάς το τιμόνι προς τα πίσω.Αυτά γίνονται όλα μαζί.Ξεκινάς με λίγα να δεις αντίδραση της εκάστοτε μοτό και σιγά σιγά ανεβαίνεις.

    Σημειωτέον η σούζα θέλει πολύ υπομονή και πολλές άστοχες προσπάθειες.Αλλά αν το θέλεις και το κυνηγάς είναι θέμα χρόνου.

  11. #11
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    συμφωνώ πάντως... το πιο ωραίο σουζάκι είναι με σκέτο γκάζι

  12. #12
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    RE SOBARETYEITE POY SIKONEIS TA

    EDURO ME 1 KAI SYMPLEKTH!!! PATE KALA;;;;EXETE KANEI POTE SOYZA;;;
    THA FAS KAPAKI FILE MH TO KANEIS ETSI!! KAI KYRIOS MH PROSPATHEIS NA MATHEIS SOYZA ME 1!!!!!!!!!!

    BALE 2-3 KAI PROSPATHISE NA MATHEIS NA TO SIKONEIS PROTA KAI NA MATHEIS NA ELEGXEIS TO FRENO!!!!PROTA MATHE NA ELENXEIS TO FRENO KAI META PROXORA STA YPOLOIPA [ALAGES KAI TA LOIPA]

    ALA MH XANAKOYSO GIA PROTH KAI SYMPLEKTH!!!DEN YPARXEI LOGOS..KAI KAPAKI NA MH FAS...THA PREPEI NA BALEIS KAPAKI DEYTERA..KATI POY EINAI EPIKYNDINO AN DEN EXEIS XANAKANEI SOYZA!

    LOIPON ASTH PROTH!!!BALE 2 ANOIXE MEXRI TH MESH TO GAZI KAI META TRABONTAS FYSIKA KAI TO TIMONI [MIAS KAI TO XT DE XERO AN SIKONETE MONO ME GAZI] ANOIXE TO GAZI MEXRI NA SIKOTHEI!
    AN DE GINETAI ETSI...PROSPATHISE ME SYMPLEKTH AN KAI MOY KANEI KAPOS AYTO!!!

  13. #13
    Μαύρος και Άραχνος Το avatar του/της darkCount
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    158
    LOIPON ASTH PROTH!!!BALE 2 ANOIXE MEXRI TH MESH TO GAZI KAI META TRABONTAS FYSIKA KAI TO TIMONI [MIAS KAI TO XT DE XERO AN SIKONETE MONO ME GAZI] ANOIXE TO GAZI MEXRI NA SIKOTHEI!
    Ti tou les re DUKA??Den einai KTM me FCR to XT....pws skata 8a shkw8ei me 2a kai apo th mesh kai meta kiolas?
    To blepw pio eukola na kanei to idio pragma me 1h kai na to synexisei apo kei.Egw toulaxiston etsi ma8ainw twra kai it works.Se ligo 8a allazw se 2a ston aera kiolas

    Ektos an einai karaftiagmeno to XT opote paw paso....
    "It's been going on for some years now. My hands never seem to leave the keyboard, my eyes never seem to leave the screen. Days and nights go by in a blink of an eye. I work in a constant state of hyperstimulation, a by-product of youth and perfect knowledge, connected to a cyberspace console that projects my conscience into the artificial illusion of the core. Time is fluid around me. I am now part of a bigger whole. I now look but do not see, I now touch but do not feel. Streams of infinite data pass through me as if I were transparent. Its a whole new world in here..."

    And then the phone rings. It's a friend, one who hasn't forsaken me yet. I'll be going out tonight.

    I can't wait to go back online...


  14. #14
    ΧΤασιασμένος Το avatar του/της FILIPPOS
    Εγγραφή
    13/09/2003
    Μηνύματα
    12
    Thanks παιδιά! Θα δοκιμάσω κάτι απόλα στον επόμενο weekend & θα ενημέρωσω από Δευτέρα!΄
    ΥΓ:σε απάντηση του Δούκα-Τι λές ρε φίλε που να τα βρώ τα αλογάτα να το σηκώσω με 2α,ΚΤΜάκι δεν έχω καρδιά μου!

  15. #15
    ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΔΟΥΚΑΣ .
    .
    ΜΗ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ 1 ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ !! ΘΑ ΦΑΣ ΚΑΠΑΚΙ !
    ΒΑΛΕ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕ (ΚΥΡΙΩΣ ΤΑ ΧΕΡΙΑ) ΜΕ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΡΟΠΗ ΚΑΙ ΜΕ ΛΙΓΑ ΧΛΜ. ΑΝΟΙΞΕ ΑΠΟΤΟΜΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΓΚΑΖΙ .
    Η ΜΗΧΑΝΗ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙ.
    ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΕΙΣ ΠΑΡΑ ΜΕ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ , ΠΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΠΙΘΑΝΗ ΤΟΥΜΠΑ ΨΙΛΟΓΑΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ

    KALH TYXH.
    "Κοιτάζω την πανσέληνο, σε σκέφτομαι και κλαίω....

    Μετα το ξανασκέφτομαι, βρε δε γα***έσαι λέω!!!

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΣΟΥΖΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΙΛΙΚΙ...
    από Random στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2006, 10:00
  2. σουζα ο σκαραβεος!!!!!
    από CostasR1 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2006, 00:24
  3. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2005, 15:18
  4. Σούζα με μπροστινό λάστιχο
    από slacker στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2005, 13:18
  5. Σουζα Με V Strom 650!
    από mello στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2004, 00:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF