Σελίδα 19 από 35 ΠρώτοΠρώτο ... 9141516171819202122232429 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 271 έως 285 από 518

Θέμα: πρωτο enduraki.τι να παρω? (συγχώνευση σχετικών συζητήσεων)

  1. #271
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pilgrimage
    Εγγραφή
    06/04/2010
    Μηνύματα
    100
    απόψεις γιά το TTR?
    Get your motor running..

  2. #272

  3. #273
    βουρ για το βουνο Το avatar του/της dond4le
    Εγγραφή
    16/05/2009
    Μηνύματα
    493
    Τα εψαξα στο φορουμ του εντουρο ρεπαμπλικ και το κοιταω καθε μερα. εκανα και λογαριασμο να σας τα πριζω και απο εκει με απορειες μου

  4. #274
    "λογικό" μέλος Το avatar του/της the big boy
    Εγγραφή
    09/09/2008
    Μηνύματα
    93
    γεια σας,
    ειμαι 16 χρονων και σκεφτομαι σοβαρα την εισαγωγη μου στον χωρο με ενα χωματινο μηχανακι για διαφορους λογους (χωμα =σχολειο, δεν μου αρεσουν παπακια και λοιπες καγκουριες).....

    και ερωτω...........τι θα μου προτινατε για ενα ποσο περιπου 2000Ε και υψος περιπου 1.70(ειμαι κοντουλης σχετικα) και βαρος 80κ(δεν μου φαινεται,αληθεια. )


    αυτο που βασικα θελω ειμαι να μην με τρομαξει το μηχανακι ωστε να ειναι η εισοδος οσο πιο ομαλη γινετε.......δεν με ενδιαφερουν ουτε τα κυβικα ουτε η τελικη του.....

    ευχαριστω

  5. #275
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Πάρε ένα 125 διχρονο. Ακόμη καλύτερα εάν βρεις ένα 200αρι διχρονο.

    Όλα ψηλά είναι οπότε το υψος θέλει ή συνήθεια ή χαμηλωμα.

  6. #276
    "λογικό" μέλος Το avatar του/της the big boy
    Εγγραφή
    09/09/2008
    Μηνύματα
    93
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
    Πάρε ένα 125 διχρονο. Ακόμη καλύτερα εάν βρεις ένα 200ατο διχρονο.

    Όλα ψηλά είναι οπότε το υψος θέλει ή συνήθεια ή χαμηλωμα.
    το υψος το ξερω οτι θα τα καταφερω αν προσπαθησω.........σχετικα με το μηχανακι αυτο καθ αυτο θελω συμβουλες............τις οποιες μου εδωσες.........

  7. #277

  8. #278
    Αρχικά δημιουργήθηκε από the big boy
    γεια σας,
    ειμαι 16 χρονων και σκεφτομαι σοβαρα την εισαγωγη μου στον χωρο με ενα χωματινο μηχανακι για διαφορους λογους (χωμα =σχολειο)
    φιλαρακι, ευχομαι να βρεις κάτι που να σου αρέσει και να πατησεις το συντομότερο χωμα! Μιλάμε για φοβερό κόλλημα! Και μετά απο κάποιο σημείο όχι μονο σε ευχαριστεί αλλα σε γυμνάζει καθώς και σε εκτονώνει τόσο πολύ που η οδήγηση αυτοκινητου και μοτοσυκλετας δρομου πλεον ειναι θεμα απλής μετακίνησης, που σημαίνει πολυ περισσοτερη ασφαλεια (χαμηλες ταχυτητες , περισσοτερη ηρεμία)

  9. #279
    "λογικό" μέλος Το avatar του/της the big boy
    Εγγραφή
    09/09/2008
    Μηνύματα
    93
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    φιλαρακι, ευχομαι να βρεις κάτι που να σου αρέσει και να πατησεις το συντομότερο χωμα! Μιλάμε για φοβερό κόλλημα! Και μετά απο κάποιο σημείο όχι μονο σε ευχαριστεί αλλα σε γυμνάζει καθώς και σε εκτονώνει τόσο πολύ που η οδήγηση αυτοκινητου και μοτοσυκλετας δρομου πλεον ειναι θεμα απλής μετακίνησης, που σημαίνει πολυ περισσοτερη ασφαλεια (χαμηλες ταχυτητες , περισσοτερη ηρεμία)
    γουσταρω πραγματικα την ολη φαση, γι αυτο και ακολουθω και τον πατερα μου ως συνεπιβατης στις εκδρομες του με την μηχανη..............αλλα θελω να το μαθω "σωστα", συγχρονως φυσικα με την απολαυση και πιστευω πως η εξοικοιωση με το χωμα ειναι οτι καλυτερο.....

  10. #280
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dond4le

    ....
    4.Ενας εξοπλισμος ποσο θα κοστισει για αρχαριο. Χαλαρα πραγματα εντουραδα ποιο πολυ?
    ....
    Για ρίξε μια ματιά εδώ για μποτες-κράνος μήπως σου κάνουν γιατί είναι ουσιαστικά καινούργια σε καλή τιμή (τον θωρακα τον τσίμπησα εγώ)

    http://forum.enduro-republic.gr/foru...p=46162#p46162

  11. #281

    250 h 125

    geia sas paidia.....eimai neos sto forum.....eimai se megalo dilhmma.....den kserw ti na dialeksw,250 tetraxrono h 125 dixrono????ekleina pio polu sto tetraxrono alla den kserw mou allazoun siga siga kapoioi ta muala....eseis ti exete na peite???????????????

  12. #282
    τι χρηση το θελεις? mx - enduro?

    αν θέλεις εχω ενα δίχρονο 250 που το δινω για τετράχρονο!
    :a36: :a36: http://www.lariseos.webs.com :a36:
    www.husaberg450fe.blogspot.com
    www.fightcolesterol.blogspot.com








  13. #283
    gia mx......kanw enduro polla xronia k thelw na to gurisw.....ti proteineis?

  14. #284
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Εξαρτάται τι σου κάθεται καλύτερα.

    - Το 2Τ έχεις σαφώς πιο φθηνή συντήρηση (1/3 από το 4Τ)
    - Το 2Τ είναι πιο ελαφρύ στην οδήγησή του αλλά και στατικά.
    - Το 4Τ είναι πιο σταθερό στα πολλά και πιο ξεκούραστο για πολλά χιλιόμετρα χώμα
    - Το 4Τ έχει πιο πολύ ροπή για σκαρφάλωμα
    - Το 4Τ έχει φρένο του κινητήρα στην κατηφόρα
    - Το 4Τ λόγω injection (εαν παρεις σχετικά καινούργιο μοντέλο) έχει μικρότερη κατανάλωση (και άρα αυτονομία)
    - Το 4Τ injection δεν χάνεις βενζίνη (όπως τα καρμπυρατεράτα) όταν πέφτεις.
    - Tα 4Τ έχουν μίζα (μετά το 2004 συνήθως) αλλά θέλουν και συνήθεια για να τα βάλεις μπροστά με μανιβέλα (ειδικά εαν θέλουν ρύθμισμα)
    - Τα 2Τ δεν έχουν μίζα αλλά μπορείς να βαράς όσες μανιβελιές χρειαστεί χωρίς να ζοριστείς.

    Μια μικρή σούμα.

    Αλλά η ουσία είναι τι σου κάθεται εσένα πιο καλά. Εγώ έχω δοκιμάσει και τα δύο και μου άρεσαν αλλά έχω συνηθίσει τα 4Τ και δεν τα αλλάζω. Μου αρέσουν όμως και τα 2Τ για συγκεκριμένα πράγματα. Είναι πιο παιχνιδιάρικα.

  15. #285
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Αρχικά δημιουργήθηκε από giannis283
    gia mx......kanw enduro polla xronia k thelw na to gurisw.....ti proteineis?
    Ε τι μας ρωτάς τότε?

    Σαφώς και ενα δίχρονο είναι πιο λογική επιλογή για ενα ερασιτέχνη. Έχει δύναμη και έκρηξη ψηλά που την θέλεις στο ΜΧ, ειναι ελαφρύ, στρίβει φοβερά και δεν σου κοστίζει μια περιουσία. Τα υπέρ των 4Τ δεν έχουν πολύ ισχύ στο ΜΧ ειδικα για εμάς τους ερασιτέχνες.




    ΥΓ δες το 250 του Lariseos μιας και το έχει προσεγμενο.

Παρόμοια θέματα

  1. Τι να παρω;
    από adam_tsouk στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 04/07/2007, 20:43
  2. Τι να παρω ? GSXR 750 ή GSXR 1000
    από anco στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2006, 18:42
  3. Αγορά 250 - Τι να πάρω ρε παιδιά?
    από johnpan στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2004, 20:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF