Σελίδα 32 από 35 ΠρώτοΠρώτο ... 22272829303132333435 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 466 έως 480 από 518

Θέμα: πρωτο enduraki.τι να παρω? (συγχώνευση σχετικών συζητήσεων)

  1. #466
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/11/2019
    Μηνύματα
    9
    Παληκαρια τα φωτα σας ...

    Συζητάμε σαν παρεακι να πάμε βουνο για εντουραδες . Αν και διάβασα γύρω γύρω δεν έβγαλα άκρη.

    Το KTM 200αρι θα ειναι ανεμικο ???
    Τα 400αρια θα ειναι βαρια και με ακριβο σερβις , ειδικα τα κουρελακια που κοιταμε με αυτα τα λεφτα .. 2000-2500 χιλ .

    Πάνω κάτω ολοι ειμαστε (συν πλην 40ριδες) 1.80 - 1,85 και 100 παρα κατι κιλα . Εμπειρια απο μηχανες υπαρχει απο 80αρακια kx , xt550 , r1 , vmax1200 τα σκουτερακια μας και οτι υπαρχει αναμεσα τους.Κααάποτε εχουμε πατησει και λιγο χωμα.

    Τα μηχανακια θα ειναι γκαραζ - βουνο και μονο.

    Το budget για αρχη καλο ειναι να μην περασει τα 2500 - 3000 μαζι με μαζεματα και βασικο εξοπλισμο .

    Λέω ιδεες .
    KTM 200 EXC
    KTM 250 EXC
    KTM 400 EXC
    Γενικα 400ρια 4χρονα WRf κτλ
    DRZ400E

    Δεν τα ξερω τα μοντελα απλα ανεφερα 2-3 που ειδα στα φορουμ.
    Για αρχη σιγουρα θα παμε σε χωματοδρομους αλλα σιγουρα θα παμε μονοπατια και σκαρφαλωματα .

    Η μιζα θα ηταν καλη μιας και εγώ εχω χορτάσει μανιβέλα απο το 550 στα νιάτα μου .

    Έχει κάπου μαζώξεις εντουράδων εντός αττικής ? Σε κανένα πιστάκι ??
    Τελευταία τροποποίηση από flipp; 07/11/2019 στις 15:40.

  2. #467
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.703
    Για αρχή τα δίχρονα 200ράκια είναι παραπάνω από αρκετά. Εναλλακτικά θα έβλεπα το DRZ.
    Εγώ λίγο πριν τα 50 με το WR250R τα κάνω όλα παραπάνω από καλά (και ΟνΟφφάδες και μονοπάτια). Αλλά το WR250R δε το βρίσκεις και αν το βρεις είναι ακριβό.

  3. #468
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Welcome!
    Πολυ συνοπτικά
    Το 200 μια χαρά γκάζι έχει κ είναι κ σχετικά φιλικό.
    250 καλυτερη επιλογή γιατί τα 200 είναι σπάνια, τα σε καλή κατάταση σπανιότατα!
    Το 400 επίσης παρά πολυ καλο, θέλει αρκετό ψάξιμο στα λεφτά που ψάχνετε.

    Επειδή ήμουν σε ίδια φάση με εσάς κ ξεκίνησα με 200, πέρασα στο 250 κ είμαι πολυ πιο άνετος. Όσο κουφό κι αν ακούγεται, αν έψαχνα σήμερα μηχανάκι θα πήγαινα στο 300αρι μοτερ, πάντα δίχρονο πάντα KTM.

    Το βάρος είναι μεγάλο θέμα στο βουνό κ τα τετραχρονα έχουν περισσιο.

    Προτιμηστε δίχρονο. Απλό , ελαφρυ κ δυνατό.

    Μαζώξεις γίνονται, υπάρχουν σημεία κ πολλες πιστες . Σε ποια περιοχή είστε?
    Αν είστε προς Βαρυμπομπη μεριά, θα χαρω να σας γνωρίσω κ να σας δείξω πανεμορφες κ ευκολες για αρχάριους διαδρομές!
    Ότι θέλετε μπορείτε κ μέσω πμ

  4. #469
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    Welcome!
    Πολυ συνοπτικά
    Το 200 μια χαρά γκάζι έχει κ είναι κ σχετικά φιλικό.
    250 καλυτερη επιλογή γιατί τα 200 είναι σπάνια, τα σε καλή κατάταση σπανιότατα!
    Το 400 επίσης παρά πολυ καλο, θέλει αρκετό ψάξιμο στα λεφτά που ψάχνετε.

    Επειδή ήμουν σε ίδια φάση με εσάς κ ξεκίνησα με 200, πέρασα στο 250 κ είμαι πολυ πιο άνετος. Όσο κουφό κι αν ακούγεται, αν έψαχνα σήμερα μηχανάκι θα πήγαινα στο 300αρι μοτερ, πάντα δίχρονο πάντα KTM.

    Το βάρος είναι μεγάλο θέμα στο βουνό κ τα τετραχρονα έχουν περισσιο.

    Προτιμηστε δίχρονο. Απλό , ελαφρυ κ δυνατό.

    Μαζώξεις γίνονται, υπάρχουν σημεία κ πολλες πιστες . Σε ποια περιοχή είστε?
    Αν είστε προς Βαρυμπομπη μεριά, θα χαρω να σας γνωρίσω κ να σας δείξω πανεμορφες κ ευκολες για αρχάριους διαδρομές!
    Ότι θέλετε μπορείτε κ μέσω πμ
    βρε τρελέ. Πρώτο εντουρακι είπαν τα παιδιά. Τί 250 και 300 δυχρονο λες?
    καθε μερα ...νεα μερα.

  5. #470
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Αλήθεια λέω παιδιά! Κι εγώ πριν ένα χρόνο που ξεκίνησα είχα την ίδια εντυπωση, ότι το 250 θα ήταν πολυ κ ετσι πέρασα στο 200. Αυτο που είδα όμως ήταν ότι στο στενο μονοπάτι, ο αμαθος κ βαρυς αναβάτης θα βγει απείρως ευκολότερα με την ροπή των μεγάλων!!
    Η ιπποδύναμη έτσι κι αλλιώς κοντά είναι 40+ το 200, 50 το 300. Αλλά η ροπή τους είναι μέρα με νυχτα, το 200 είναι ένα φουσκωμενο 125 (για την ακρίβεια 189cc είναι αν δεν απατώμαι). Στα ίδια κατερ του 125 ανεβασαν κυβισμο. Είναι πολυ καλυτερο εάν ξέρεις να οδηγάς. Κάνει παπάδες.

    Το 250 κ το 300(φουσκωμενο 250) είναι αλλά μοτερ. Η ροπή χαμηλά είναι πανταχου παρουσα! Κ βοηθάει πολυ για να μην κουράζεσαι τόσο ευκολα.

    Το γκάζι τους αν δεν το σεβαστείς θα σε καπακωσουν κ τα τρία, δεν χώρα αμφιβολία. Αν νομίζει κανείς ότι θα πάρει το 200 κ θα το σκίζει πλανάται.

    Επιμένω ότι αν σήμερα αγόραζα, θα πήγαινα στο 300. Ακουγεται οξυμωρο, αλλά είναι ιδανικότερο για αρχάριους. Έτσι όπως το βλέπω εγώ τουλάχιστον.
    Χαλαρή βολτίτσα, μονοπάτι ψιλοευκολο κ σπαστό φραπεδάκι μέσα στο δάσος κ τις πηγές!

  6. #471
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    η μεκκα των εντουραδων που εχει λιγο απ΄ολα δλδ και πιστακια και βουνο (φλαταδουρα) και μονοπατι και γκρεμια μεχρι και ποταμακια (το χειμώνα) και οτι γουστάρεις ειναι η Βαρυμπόμπη...(Βασιλικά Τατόι και πέριξ) με καλο τεραιν και χωρίς πολύ κοτρόνι..και φυσικα την προκληση που ολοι γουσταρουμε...τον αγωγο

    οι περισσότεροι για τσακ μπαμ προπονα εκει ειμαστε τα ΣΚ..

    όσον αφορά στην επιλογή μοτο προσωπικά με τα λεφτά που λες θα κοίταγα ή wrf250 ή ktm400exc

    το διχρονακι το 200 της ktm επισης πολύ καλο αλλά παίζει να το τελειώσεις γρήγορα και να σου φαίνεται ψόφιο..(που δεν είναι)

    ξεκαθαρισε αν θες διχρονο ή τετράχρονο και θα πουμε περισσότερα...φανταζομαι γνωριζεις οτι τα διχρονα διαφέρουν αρκετά απο αυτά που ξέρουμε από την καθημερινότητα μας...πχ οδήγηση με τη φορα απουσία φρένου κινητήρα κτλ.

    επίσης βασικό...μην πέσεις στην παγίδα ποιο έχει φθηνότερα σερβις κτλ εκτος απο το καμπουμ που ποναει αν συμβει περισσοτερο στα 4τ...κατα τ άλλα ολα τα ίδια είναι...το άθλημα είναι βαρέλι χωρις πάτο να ξερεις...αλλα ειναι αλλη φάση εκει μεσα ξανανιώνεις...

  7. #472
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Δεν εχει τελος αυτο το πανηγυρι..

    <off-topic on>
    Σε ΑΡΧΑΡΙΟ αναβατη δεν μπορεις να συστησεις τπτ γιατι απλα δεν ξερεις (καθοτι δεν ξερει και ο ιδιος) τι ακριβως θελει και τι μπορει να κανει...
    (οι δε διευκρινησεις τυπου: ειμαι 100 κιλα, εχω πατησει λιγο χωμα αλλα θα παω και σε μονοπατια και σκαρφαλωματα φερνουν στο μυαλο ανατριχιαστικες εικονες με, ειτε καθιδρο μελανζε - στα προθυρα εμφραγματος, αν δεν εχει προλαβει το εγκεφαλικο - αναβατη που σπρωχνει το καραμπουκωμενο μηχανακι του σε λασπωμενη ανηφορα, γιατι ειναι κουρσουμι και δεν χωραει να γυρισει, ειτε πολυ πονεμενο και με vertigo - απο τα συνεχομενα καπακια - αναβατη.. )
    <off-topic off>

    Υ.Γ.
    Εννοω οτι οι συστασεις πρεπει να ακολουθουν της αποκτησης..
    Πες μας τι μηχανακι εχεις παρει να σου πουμε τι θα μπορουσες να κανεις μ' αυτο..
    (για να μην το διαπιστωσεις the hard way..)
    Τελευταία τροποποίηση από OldMan; 08/11/2019 στις 14:09.
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  8. #473
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    το άθλημα είναι βαρέλι χωρις πάτο να ξερεις...αλλα ειναι αλλη φάση εκει μεσα ξανανιώνεις...
    Μεγάλη αλήθεια!

  9. #474
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Δεν εχει τελος αυτο το πανηγυρι..

    <off-topic on>
    Σε ΑΡΧΑΡΙΟ αναβατη δεν μπορεις να συστησεις τπτ γιατι απλα δεν ξερεις (καθοτι δεν ξερει και ο ιδιος) τι ακριβως θελει και τι μπορει να κανει...
    (οι δε διευκρινησεις τυπου: ειμαι 100 κιλα, εχω πατησει λιγο χωμα αλλα θα παω και σε μονοπατια και σκαρφαλωματα φερνουν στο μυαλο ανατριχιαστικες εικονες με, ειτε καθιδρο μελανζε - στα προθυρα εμφραγματος, αν δεν εχει προλαβει το εγκεφαλικο - αναβατη που σπρωχνει το καραμπουκωμενο μηχανακι του σε λασπωμενη ανηφορα, γιατι ειναι κουρσουμι και δεν χωραει να γυρισει, ειτε πολυ πονεμενο και με vertigo - απο τα συνεχομενα καπακια - αναβατη.. )
    <off-topic off>

    Υ.Γ.
    Εννοω οτι οι συστασεις πρεπει να ακολουθουν της αποκτησης..
    Πες μας τι μηχανακι εχεις παρει να σου πουμε τι θα μπορουσες να κανεις μ' αυτο..
    (για να μην το διαπιστωσεις the hard way..)
    Μπορεί το παραπάνω σχόλιο να φαίνεται είτε αστείο είτε ειρωνικό αλλά κρύβει μεγάλες αλήθειες.
    Οι 40+ είναι η χειρότερη ηλικιακή ομάδα για τέτοια πράγματα. Για τους απροπόνητους οι ΟνΟφφάδες είναι οριακά η καλύτερη σύσταση για να ξεκινήσουν και αυτό με τα σαλοσπίρ στη τσέπη. Μετά αν δει κανείς οτι του αρέσει πραγματικά το άθλημα και γίνεσαι ολοένα και πιο τακτικός, παει παραπέρα.

  10. #475
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Δε κατάλαβα ποτέ τον λόγο , γιατί πρέπει όταν καβαλάμε μηχανή να προσπαθουμε να γινόμαστε ημιεπαγγελματιες. Καβάλας μηχανή δρόμου? Μπες πίστα, κάνε μαθήματα, riding school, California super bike, προπονήσεις, φόρμες ολόσωμες κλπ κλπ...
    Εντουρο? Προπονήσεις σε γυμναστήριο, προπονήσεις σε πιστακια, παραπροπονησεις σε γυμναστήριο, παραπροπονησεις σε πιστακια κι όλα αυτά γιατί? Για να βγεις στο βουνό κ να πας τάπα στα μονοπάτια λες κ σε κυνηγάνε.
    Ειλικρινά δεν το καταλαβαινω...

    Υπάρχουν κ άνθρωποι που τους αρέσει απλά η βόλτα με την μηχανή. Χωρίς την υπερεξειδικευση που επιβάλει η εποχή μας.
    Ναι αμα πέσω θα χτυπήσω. Αν φοραω το γαμηστερο εξοπλισμό θα γλυτωσω πολλά. Αν δεν τρέχω σα να μην υπάρχει αυριο όμως, ίσως να μην χρειάζεται να φοράω κ neckbrace.
    Αν έχεις καρδιά κ τ ανακαλύψεις στο βουνό? Τι να πω, καλυτερα θα ήταν να είχες προνοησει, αλλά απ το να σε βρει στα σκέλια της γκομενας, καλυτερα στο βουνό.

  11. #476
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    Δε κατάλαβα ποτέ τον λόγο , γιατί πρέπει όταν καβαλάμε μηχανή να προσπαθουμε να γινόμαστε ημιεπαγγελματιες. Καβάλας μηχανή δρόμου? Μπες πίστα, κάνε μαθήματα, riding school, California super bike, προπονήσεις, φόρμες ολόσωμες κλπ κλπ...
    Εντουρο? Προπονήσεις σε γυμναστήριο, προπονήσεις σε πιστακια, παραπροπονησεις σε γυμναστήριο, παραπροπονησεις σε πιστακια κι όλα αυτά γιατί? Για να βγεις στο βουνό κ να πας τάπα στα μονοπάτια λες κ σε κυνηγάνε.
    Ειλικρινά δεν το καταλαβαινω...

    Υπάρχουν κ άνθρωποι που τους αρέσει απλά η βόλτα με την μηχανή. Χωρίς την υπερεξειδικευση που επιβάλει η εποχή μας.
    Ναι αμα πέσω θα χτυπήσω. Αν φοραω το γαμηστερο εξοπλισμό θα γλυτωσω πολλά. Αν δεν τρέχω σα να μην υπάρχει αυριο όμως, ίσως να μην χρειάζεται να φοράω κ neckbrace.
    Αν έχεις καρδιά κ τ ανακαλύψεις στο βουνό? Τι να πω, καλυτερα θα ήταν να είχες προνοησει, αλλά απ το να σε βρει στα σκέλια της γκομενας, καλυτερα στο βουνό.
    Αν επιτρέπεται και με όλον τον σεβασμό, πόσο χρονών είσαι;

  12. #477
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/11/2019
    Μηνύματα
    9
    Γιατί να μην επιτρέπεται του 75 ειμαι 44 . Την πρώτη μηχάνη την πήρα στα 16 άρα ... 28 χρονια .... πωωωωωωωω γερασαμε .
    Μισό να δω τι λετε και ποιό πάνω μόλις μαζεύτικα .

  13. #478
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/11/2019
    Μηνύματα
    9
    Οκ . Μπερδευόμαστε επιπλέον τώρα αλλά θα την βγάλουμε την άκρη .
    Στα 28 χρόνια λοιπόν από on off είχα για αρκετό καιρό ένα ΧΤ550 , βουνό δεν πήγαινα αλλά όλη η Ηλιούπολη ένα βουνό από σκαλοπάτια είναι .
    Τι ωραίο μηχανάκι , ακόμα το λιγουρεύομαι , η χαρά του καγκουρα , παντιλίκι – σούζα ταυτόχρονα .

    Μετά έπαιξε ένα DT 230 Lanza με αυτό πήγα αρκετά Υμηττό . ΟνΟφαδες κυρίως και λίγα μονοπατάκια .
    Ο άλλος φίλος ποιο μικρός νομίζω 13 – 14 με 80αρακι KX παρέα με εντουραδες …….. πριν 25 χρόνια … μετά πήραμε street πορεία .

    Από φυσική κατάσταση νομίζω δεν είμαι τελείως χάλια μέχρι πέρσι το πρωί έτρεχα ένα 5αρακι χιλιόμετρα . Το τεστ κοπώσεως το έσπασα πριν κάτι μήνες .

    Επιπλέον αυτών μεγάλα παιδιά είμαστε , μπορούμε να δούμε που μας παίρνει και που όχι .
    Δεν έχουμε τίποτα να αποδείξουμε και μετά από κάθε εντουροβόλτα , πρέπει να επιστρέψουμε σε παιδιά , σκυλιά , γυναικάς και την εργασία μας .
    Αν η φυσική μας κατάσταση λοιπόν το επιτρέψει και αν κρίνουμε ότι το έχουμε θα την πάμε και την λασπωμένη ανηφόρα και
    θα το φάμε και το καπάκι μας και δεν τραβαει παραπάνω θα το κατεβάσουμε κάτω με κλωτσίδια και θα αράξουμε για μπύρες.

    Για να σοβαρευτούμε πάλι λοιπόν στο DT Lanza 230 το γκάζι ήταν αναιμικό έως αστείο ,
    από την άλλη ένας Κολοκοτρώνης RM 250 δεκαετιας 90 που είχε πέσει στα χεριά του φίλου ……….
    Δεν θα ήθελα να το καβαλήσω βουνό …. Μέχρι να ροπιάσει ήταν παπί και άμα ρόπιαζε δεν πατάγε κάτω με τίποτις μα με τιποτις ,
    δεν ξέρω αν ήταν endurο η ΜΧ αλλά αν τα 250 EXC είναι έτσι …..
    όχι δεν είμαστε για να τσακωνόμαστε με το μηχανάκι στο βουνό να κάνουμε χαβαλέ πάμε .

    Από την άλλη το 200 το exc όπως το βλέπω βρε παλληκάρια …..
    θα σας ακλουθώ παντού , απλά θα το έχω φορτωμένο πλάτη. Πολύ μικρό το βλέπω ή με ξεγελάνε οι φώτο .
    Δεν το κρύβω οτι μια προτίμηση στα 4χρονα την έχω αλλά μιλάμε για μηχανάκια 10ετιας - 15ετιας σε αυτά τα λεφτά με ότι αυτό συνεπάγεται

    Νομίζω ότι πρέπει να ροβολήσουμε προς βαρυμπόμπη μεριά,
    έχουμε κανένα στίγμα Gps καμία ώρα συγκεκριμένη να την πάμε στο συμβούλιο ,
    υπάρχει κανένας ΝοτιοΑνατολικά ?

    Χίλια ευζαριστω για τον χρόνο σας , πάντα φιλικά και με χαλαρή διάθεση διότι ο γραπτός λόγος υστερεί
    Όταν δεν είσαι μάστορας αυτού.
    Τελευταία τροποποίηση από flipp; 08/11/2019 στις 20:31.

  14. #479
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    Μη μασάτε ρε καντε το κέφι σας με λογική κι όλα τ άλλα θα έρθουν...

    Παγκόσμιος δεν είμαστε κανένας... Όλοι κουλάδια μπήκαμε στο χώμα κι ότι μπορούμε να μάθουμε το μάθαμε εκεί μέσα... Είδαμε από παλιότερους, ακούσαμε, πάθαμε, άρπαξαμε τουμπίδια και σπασμένα δάχτυλα αλλά επιμείναμε και φχαριστιομαστε τα κατσίκια μας με καλή παρέα και καθαρό οξυγόνο στη φύση.. Μια χαρά ειναι η ηλικία σας.. Κι εγώ στα 43 πια (αν και το κάνω χρόνια) μια χαρά τη παλεύω ακόμα..

    Προσωπικά επειδή ειμαι για ριμπιλντ και μαζεύω φράγκα αυτή την εποχή και μέχρι τέλη Νοέμβρη δεν βγαίνω για προπόνηση από Δεκέμβρη άμα έχετε γίνει με μηχανάκια θα μιλήσουμε όποτε θέλετε να κανονίσουμε μια "ξενάγηση" στα γνωστά λημέρια στη Βαρυμπόμπη.

  15. #480
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από flipp Προβολή μηνύματος
    Παληκαρια τα φωτα σας ...
    Συζητάμε σαν παρεακι να πάμε βουνο για εντουραδες . Αν και διάβασα γύρω γύρω δεν έβγαλα άκρη.
    Πάνω κάτω ολοι ειμαστε (συν πλην 40ριδες) 1.80 - 1,85 και 100 παρα κατι κιλα
    Σπαμαρω και το βουλωνω.
    Για το ρεξονα σιγουρα σας εχουν μιλησει. Για τα ηλεκτρικα ποδηλατα βουνου εχετε ακουσει τιποτα?

Παρόμοια θέματα

  1. Τι να παρω;
    από adam_tsouk στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 04/07/2007, 20:43
  2. Τι να παρω ? GSXR 750 ή GSXR 1000
    από anco στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2006, 18:42
  3. Αγορά 250 - Τι να πάρω ρε παιδιά?
    από johnpan στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2004, 20:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF