Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 51

Θέμα: Και τώρα (μετα τις καταστροφές) τι;

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852

    Και τώρα (μετα τις καταστροφές) τι;

    Μιας και πλησιάζει η εποχή που ξεκινάμε τις εντουροβόλτες μας (τα προηγούμενα χρόνια τουλάχιστον)

    Για πείτε οι χωμάτινοι καμια ιδέα.

    Τι κάνουμε τώρα εμείς οι Αθηναίοι που βγαίνουμε μια φορά τη βδομάδα βόρεια (βαρυμπομπη κτλ).

    Ο υμηττός είναι μια λύση αλλα πόσους να χωρέσει και μάλιστα είναι ενα βουνό με πολυ κόσμο ετσι κι αλλιως..

    Προσωπικά πονάει το μυαλό μου ακόμα και πεζός να πάω προς Τατόι και να αντικρίσω τα καμμένα πόσο μάλλον με μηχανάκι.

    Έχει ανέβει κανείς πάνω να δώσει μια εικόνα; είναι τόσο χάλια όσο λέγεται τα πράγματα;

    Λογικά χαμηλά στα πιστάκια δεν έφτασε η φωτιά ε;

    η απαγόρευση εισόδου στα δάση ισχύει ακόμα;
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  2. #2
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Είτε ισχύει είτε όχι, καλό είναι να μην βολτάρεις πάνω τέτοιες μέρες.... Εύκολα θα σε βουτήξουν για εν δυνάμει εμπρηστή....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Είτε ισχύει είτε όχι, καλό είναι να μην βολτάρεις πάνω τέτοιες μέρες.... Εύκολα θα σε βουτήξουν για εν δυνάμει εμπρηστή....
    Δε λέει τέτοιες μέρες. Την εποχή των βροχών λέει που κάθεται η σκόνη.!
    καθε μερα ...νεα μερα.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    978
    Ανέβηκε φίλος προ ημερών στα πιστάκια και τριγύρω και η εικόνα ήταν φρικιαστική. Δεν έχει μείνει τίποτα.
    Οι επιλογές για να κάνουμε το χόμπι μας έχουν λιγοστέψει και το να περιφέρομαι στα καμμένα φυσικά και δεν το έχω κατά νου.

    Μας έχει μείνει λίγη Πεντέλη, λίγη Λαυρεωτική και μετά πάμε για παραέξω (ότι έχει μείνει από Ωρωπό, Μέγαρα, Αγ. Θεοδώρους…)

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    580
    Υμηττός θεωρώ οτι αν μαζευτούν πολλοί θα γίνει οτι είχε γίνει παλιότερα που έδιωξαν τα μηχανάκια απο το βουνό.
    Πολύς κόσμος τρέχει περπατάει ποδηλατεί και τα μονοπάτια είναι λίγα.
    Πεντέλη για χωματόδρομούς και μέτα προς λίμνη Μαραθώνα λίγο παραπάνω χώμα.
    Η Λαυρεωτική είναι μια καλή ιδέα έχει και δάσος σε κάποια σημεία αν και κάποιος δρυμός είναι κάπου και μάλλον απαγορεύεται αυστηρά.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της yannis24
    Εγγραφή
    21/02/2005
    Μηνύματα
    601
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leftos Προβολή μηνύματος
    Η Λαυρεωτική είναι μια καλή ιδέα έχει και δάσος σε κάποια σημεία αν και κάποιος δρυμός είναι κάπου και μάλλον απαγορεύεται αυστηρά.
    Στην Λαυρεωτικη μεγαλη προσοχη.....ειναι γεματη πηγαδια και ειναι πολυ επικινδυνα !!!

    «Αυτούς που χόρευαν τους είπαν τρελούς εκείνοι που δεν μπορούσαν να ακούσουν την μουσική»

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από est Προβολή μηνύματος
    Ανέβηκε φίλος προ ημερών στα πιστάκια και τριγύρω και η εικόνα ήταν φρικιαστική. Δεν έχει μείνει τίποτα.
    Οι επιλογές για να κάνουμε το χόμπι μας έχουν λιγοστέψει και το να περιφέρομαι στα καμμένα φυσικά και δεν το έχω κατά νου.
    κατάλαβα..

    τον ήπιαμε.

    κρίμα πολύ κρίμα ρε παιδιά.

    Πρώτα, πρώτα για τη φύση και τον πνεύμονα οξυγόνου που υπήρχε εκεί μέσα και ύστερα για τα χόμπι μας που τα εξασκούσαμε οι Αθηναίοι στην περιοχή (ποδήλατα, πεζοπορία, μοτοκρος, εντουρο κτλ)
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yannis24 Προβολή μηνύματος
    Στην Λαυρεωτικη μεγαλη προσοχη.....ειναι γεματη πηγαδια και ειναι πολυ επικινδυνα !!!
    σωστος!

    ειναι πρόσφατο το ατυχημα με νεκρο αναβατη γνωστο σε αλλο φορουμ του χωρου.

    Μεγαλη προσοχη προς τα εκει.

    Προσωπικα μονο προς Αλυκες παω καποιες φορες το χειμωνα εκει στο πιστακι πισω απο την κεντρικη παραλια της Αναβυσσου και αν εχω παρεα ανηφοριζω κανα μονοπατι στο κοντινο λοφακι και παλι πισω.

    Βασικα για εκει με βλεπω να ξεχειμωνιαζω φετος καθως βολευει να αφηνω και το αμαξι με το τρεϊλερ.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της yannis24
    Εγγραφή
    21/02/2005
    Μηνύματα
    601
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος

    Προσωπικα μονο προς Αλυκες παω καποιες φορες το χειμωνα εκει στο πιστακι πισω απο την κεντρικη παραλια της Αναβυσσου και αν εχω παρεα ανηφοριζω κανα μονοπατι στο κοντινο λοφακι και παλι πισω.

    Βασικα για εκει με βλεπω να ξεχειμωνιαζω φετος καθως βολευει να αφηνω και το αμαξι με το τρεϊλερ.
    επειδη μενω στην περιοχη.....
    Οι Αλυκες, εδω και δυο μηνες εχουν κλεισει εντελως......τις εχουν περιφραξει, και εχουν τοποθετησει πινακιδες γυρω-γυρω με πιο διαταγμα εκλεισαν κτλ...... οποιος μπαινει μεσα, που εινναι γενικα δυσκολο να μπει πια.....υπαρχουν καλοθελητες γυρω-γυρω που τον δινουν αμεσα......
    Εχουν γενικα σταματησει τα παντα εκει....ουτε motorcross,ουτε αεροπλανακια ουτε τιποτα.......






    οποτε........

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	134458011_10224684261041013_8356037219820461113_n.jpg 
Προβολές:	329 
Μέγεθος:	97,3 KB 
ID:	430409

    «Αυτούς που χόρευαν τους είπαν τρελούς εκείνοι που δεν μπορούσαν να ακούσουν την μουσική»

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    α καλα, γινεται όλο και καλύτερο.

    μαλλον εφτασε η ωρα να τα παρατησουμε
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  11. #11
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Θα γίνω κακός το ξέρω, αλλά να νομίζω καλά κάνανε και το κλείσανε κάποτε πρέπει να καταλάβουμε όλοι ότι δεν είμαστε μόνοι εμείς στον πλανήτη....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της YianPep
    Εγγραφή
    23/08/2013
    Μηνύματα
    114
    Δυστυχώς ζούμε σε μία τσιμεντούπολη(Αθηναίοι) με όλα τα περιαστικά δάση κατεστραμένα πλέον.

    Οποια δραστηριότητα κι αν εχει κάποιος πεζοπορία,εντουράδες,ποδήλατο δεν υπάρχει χώρος πλέον.

    Κάθε κυριακή ανεβαίναμε οικογενειακώς για πεζοπορία η με τα ποδήλατα κατσιμίδι και βασιλικά ,τώρα μόνο στη πυλωτη της πολυκατοικίας η το πολύ μέχρι τη πλατεία θα πηγαίνουμε.

    Νοιωθω διαλυμένος

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    531
    Για τις Αλυκές ξέρω από τα αεροπλανάκια ότι έγιναν παράπονα από τους γείτονες λόγω θορύβου και για αυτό και τις έκλεισαν. Υπάρχει όμως μια πίστα στην Χωράφα στο μεγάλο Σχιστό που από ότι ξέρω πάνε αρκετοί με cross και περνάνε την ώρα τους, χωρίς να ενοχλούν εμάς με τα αεροπλανάκια που είμαστε από την άλλη πλευρά. Το μοναστήρι κάνει κουμάντο εκεί αλλά είναι μια χαρά οι παπάδες και δεν έχουν κανένα πρόβλημα με τον θόρυβο αρκεί να είμαστε και εμείς λογικοί!

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.311
    Στον Υμηττό από τη μεριά της Καισαριανής είναι πολύ δύσκολο να κάνει κάποιος εντούρο και είμαι απόλυτα σύμφωνος με αυτό. Είναι μάλλον καφριλικι.

    Έχει πάρα πολύ κόσμο που περπατά και κάνει ποδήλατο κάθε μορφής. Και γω ποδήλατο κάνω στην περιοχή και έμαθα πως πρόσφατα έγινε διαχωρισμός κάποιων μονοπατιών σε πεζοπορικα και ποδηλατικά από τις σχετικές ομοσπονδίες.

    Στην Λαυρεωτική έχει μονοπάτια και εκτός δρυμού αλλά θέλει προσοχή να μη βγαίνετε εκτός πατήματος.

    Υπάρχουν και στον Κουβαρά μονοπάτια όπως και στην Πεντέλη.

  15. #15
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Μια καλή ευκαιρία να ξεκινήσετε το... Μπόουλινγκ!
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Και τώρα τι κάνουμε... Στέλιο μου;;;;
    από alximistis στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 131
    Τελευταίο μήνυμα: 10/07/2018, 20:18
  2. μετα τις εξατμισεις τι?????
    από nikolas1709 στο forum KTM
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2009, 21:46
  3. Τώρα με τις ζέστες τι;
    από vasilis03 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2006, 12:07
  4. Και τώρα τι κάνω ???
    από THEOD στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2005, 17:32
  5. Και Τωρα Τι??????
    από koursaros7 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2005, 19:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF