Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 21

Θέμα: Προτασεις για αγορα naked θελουμε.Εχουμε???? ;-)

  1. #1
    Banditοβιος..... Το avatar του/της NSC
    Εγγραφή
    04/06/2005
    Μηνύματα
    62

    Προτασεις για αγορα naked θελουμε.Εχουμε???? ;-)

    Γεια σας παιδια.Καινουριος στο forum μιας και συντομα θα ειμαι καιγω μοτοσυκλετιστης.
    Λοιπον εχω εναν αρκετα μεγαλο προβληματισμο.
    Θελω μια naked μηχ@νη max μεχρι 4000?.
    Απο καινουρια ειμαι αναμεσα σε CBF250(αυτο θαπαιρνα αλλα με χαλαει η αεροψυξη και το ταμπουρο πισω )και
    KaWaSaKi ER5(5000?).Απο μεταχειρισμενη ειμαι κολλημενος με Banditoειδη αλλα μου ειπαν να αποφυγω τα bandit σαν το διαολο γιατι εχουν απειρα probs.
    Σας παρακαλω βοηθηστε με γιατι εχω χασει τον υπνο μου,βλεπω naked στο δρομο και αρχιζω και βριζω απο μεσα μου τη τυχη μου που δε μπορω να αποφασισω!!!!

    Λογω οτι ειμαι καινουριος οδηγος(μηχανης)
    σκεφτομαι μεχρι 400cc για ευνοητους λογους!!!

  2. #2
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    kitakse ama xanis ton ipno sou na les stin 8ia sou i stin giagia sou na sou ftianoun mia fanouropita na ton vriskis amesos
    milame gia egkioisi....
    :rotflmao: :rotflmao:
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  3. #3
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    καλως ηρθες

    ER-5 καταργείται και βγαίνει το ΕR-6 στο τελος του χρονου

    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=10265

    νομιζω οτι αν βιαστείς και παρεις κατι αλλο απο αυτο θα ζηλεύεις μετα οταν θα κυκλοφορεί και θα κλεβει καρδιες


  4. #4
    Να καταργηθει η οπισθεν ! Το avatar του/της tifoefs
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    3.563

    Re: Προτασεις για αγορα naked θελουμε.Εχουμε???? ;-)

    Αρχικά δημιουργήθηκε από NSC
    Γεια σας παιδια.Καινουριος στο forum μιας και συντομα θα ειμαι καιγω μοτοσυκλετιστης.
    Λοιπον εχω εναν αρκετα μεγαλο προβληματισμο.
    Θελω μια naked μηχ@νη max μεχρι 4000?.
    Απο καινουρια ειμαι αναμεσα σε CBF250(αυτο θαπαιρνα αλλα με χαλαει η αεροψυξη και το ταμπουρο πισω )και
    KaWaSaKi ER5(5000?).Απο μεταχειρισμενη ειμαι κολλημενος με Banditoειδη αλλα μου ειπαν να αποφυγω τα bandit σαν το διαολο γιατι εχουν απειρα probs.
    Σας παρακαλω βοηθηστε με γιατι εχω χασει τον υπνο μου,βλεπω naked στο δρομο και αρχιζω και βριζω απο μεσα μου τη τυχη μου που δε μπορω να αποφασισω!!!!

    Λογω οτι ειμαι καινουριος οδηγος(μηχανης)
    σκεφτομαι μεχρι 400cc για ευνοητους λογους!!!
    Για κοιτα δω !!!

    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=10052

  5. #5
    Banditοβιος..... Το avatar του/της NSC
    Εγγραφή
    04/06/2005
    Μηνύματα
    62
    Πραγματικα το GSX ειναι παρα πολυ γ@μ@το.....αλλα 1400cc ?
    Θα με μαζευουνε με το κουταλακι!!!!!
    Ασε που δε κανει σιγουρα κατω απο 10000?!!!!Δηλ απαγορευτικο.....
    Αληθεια ποσο να καιει;
    Το ER6 δε με ενθουσιασε καθως ειμαι οπαδος των στρογγυλοφαναρων.

  6. #6
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Γεια σας παιδια.Καινουριος στο forum μιας και συντομα θα ειμαι καιγω μοτοσυκλετιστης.
    Και εγω στην ιδια θεση με εσενα ημουν πριν 15 μερες, μεχρι που αγορασα το CBF 250.

    http://www.moto.gr/forums/showthread...&threadid=8647

    Επειδη δεν εχω εμπειρια απο αλλες μηχανες, (εκτος απο 10 χρονια scooter και παπια) θα σου πω 5 πραγματα για το CBF 250, μιας και το σκεφτεσαι.

    Πρωτα απο ολα, μπραβο που σκεφεται να παρεις κατι μεχρι 400cc, για αρχη, γιατι ειναι πολλα τα ατυχηματα που βλεπουμε στα ποστ του forum, και δυστηχως υπαρχουν και θανατηφορα. Καλυτερα να σε τρομοκρατησω παρα να παρουν τα μυαλα σου αερα.

    Στο θεμα μας: Το CBF 250 με λιγα λογια ειναι ενα μηχανακι πολυ αξιοπιστο, (αυτο αποδεικνυεται απο τα υπολοιπα μελοι του φορουμ που το εχουν καιρο), μολις 740 cm πλατος, ειδανικο για την πολη (περναω αναμεσα απο τα αμαξια οπως και με το scooter μου.....ανετα λεμε...), με εξεραιτικα χαμηλη καταναλωση.

    Εγω με BP 100, και με 16lt ρεζερβουαρ βγαζω 380 χιλιομετρα. Τα υπολοιπα παιδια που το εχουν, βγαζουν απο 290 εως 330, αλλα πρεπει να το σκιζουν αυτοι!

    Οσο αναφορα απο αναρτησεις, φωτα, σελα, μεγαλο κοψιμο στο τιμονι, ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.

    Η μηχανη εχει τελικη 140 - 145 χλω, τα 130 τα εχει ανετα.

    Οσο αναφορα τα φρενα εχουν καλο αποτελεσμα, αν και συμφωνο και εγω ειναι μαλακια που δεν εχει ταμπουρου. Απο την αλλη ομως ειναι μηχανη για ηρεμη οδηγιση, εχει τελικη 140, 20.5 αλογα, οποτε το ταμπουρο δεν θα σε προβληματιση.

    Οσο αναφορα εμενα, θα ηθελα το πισω φρενω να πιανει καλυτερα, οχι βεβαια οτι εχω προβλημα. Βεβαια σκεψου οτι ειμαι σκετο βοδι

    , 130 κιλα βαρος! Τα υπολοιπα παιδια ομως που ειναι φυσιολογικα δεν εχουν κανενα προβλημα με το ταμπουρακι!

    Εχω φτασει τα 950 χλμ, αυριο το παω και για servis, ακομα τα φρενα μου δεν εχουν στρωσει, αφου πολυ σπανια τα παταω. Με 50 - 60 που το πηγαινω σταματαω με το φρενο του κινητηρα κυριως, και με λιγο πατημα στο φρενο, σταματαω για πλακα.

    Το πηγα και ταξιδακι, Αθηνα - Αιγιο, με 90 - 110 χλω, πολυ ανετα, ουτε ζεσταθηκε το μηχανακι, μην σε προβλιματιζει πουειναι αεροψηκτο, ειναι 20.5 αλογα, ποσο μπορεις με 20.5 αλογα να το σκισεις και να το ζεστανεις;;;;

    Ακομα και το καλοκαιρι αν δεν το πηγαινεις τερμα, δεν θα εχεις κανενα προβλημα που ειναι αεροψυκτο.

    Στο ταξιδι βεβαια, πιαστηκα καπως, αλλα μην ξεχνας οτι ειμαι και βοδι, και οτι το μηχανακι αυτο δεν ειναι για τα κυβικα μου! Ειδικα ασκειτε μεγαλη πιεση στα χερια μου, λογου του βαρους του σωματος μου. Αν εισαι φυσιολογικος ομως, δεν θα εχεις προβληματα.

    Αν απο την αλλη θες την μηχανη για συχνα ταξιδια, μην παρεις καθολου γυμνο, μιας και θα εχεις προβληματα με αερα και τετοια..

    Επισης υπαρχει ενα μικρο θεματακι με την νεκρα στο μηχανακι. Δεν μπαινει παντα ευκολα, τουλαχιστον στην αρχη μεχρι να το μαθεις. Το διο προβλημα λιγοτερο η περισσοτερο το ειχαν και αλλα παιδια που εχουν το ιδιο μηχανακη, ειδικα στην αρχη, μεχρι να το μαθουν.


    Την ιδια μηχανη εχουν οι εξεις: Rezeguet, Jonpan, Alhimistis, Alexander, Thm, Oulas. Μπορεις να τους ρωτησεις, αλλα να μπεις και στο forum στο αναλογο σημειο στα Μοντελα και θα δεις πολλες πληροφοριες.

    Παντος για πρωτη μηχανη, ειναι πολυ καλη επιλογη, ειδικα αν το θες για μεσα στην πολη, να βγαζεις απροβληματιστα χιλιομετρα, και οικονομικοτητα.

    Επισης η αποψη μου γενικα ειναι να μην αγοραζω τιποτα μεταχειρισμενο, δεν ξερως ποτε τι κουβαλει καθε μηχανακη, τρακαρισματα και τετοια...

    Πχ απο τα 6 CBF250 του φορουμ, οι 3 τα εχουν ειδη τρακαρει!

    Επισης και εγω παραλιγο την γλειτωσα την 3 μολις μερα!




    Γι αυτο προσοχη μεγαλη οτι και αν παρεις, η μηχανη ειναι επικυνδυνο αθλημα!

    Ελπιζω να βοηθησα


    http://www.moto.gr/forums/showthread...&threadid=9926


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	honda-cb250-04-bikepics-11949800000000.jpg 
Προβολές:	737 
Μέγεθος:	68,0 KB 
ID:	17652

  7. #7
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ, ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ CBF 250.
    Εαν εχουν τρακαρει τα 3 στα 6 εχεις 50% πιθανοτητες να παθεις ατυχημα.

    :rotflmao:
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  8. #8
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Η μηχανη δεν φταιει τιποτα σε αυτο!

  9. #9
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Και ποιος φταιει ? Εγω ?



    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  10. #10
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Μα καλα, σοβαρα τα λες αυτα;;;; Η αυτος που οδηγαει η αυτος που πεφτει απανω της:hypnotize

  11. #11
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Επιμενω πως φταιει η συγκεκριμενη μηχανη και θα σου πω τον λογο.
    Ως γνωστον η cbf 250 κατασκευαζεται στην Βραζιλια και ως γνησια Βραζιλιανα κουνα πολυ τον κωλο της. Ειναι δυνατον να μην σε ριξει ?

    :rotflmao:

    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  12. #12
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Οκ, πλάκα κάνεις σίγουρα. Απλά τα παιδιά που παίρνουν cbf είναι σχετικά νέα και άπειρα, και ενθουσιάζονται και έτσι έχουμε αυτά που έχουμε.

    Η μηχανή δε φταίει, ίσα ίσα, μονοκύλινδρο 250 με τέτοια συμπεριφορά στην οδήγηση θα κάνεις καιρό να ξαναδείς.

    Το μηχανάκι είναι σχολείο, τέλος. Να μην πω περισσότερα γιατί θα μου πείτε ότι παινεύω το σπίτι μου. Σε π.μ. έχω πολλές ιστορίες....

    Να το πάρει ο φίλος μας το cbf, η αερόψυξη δεν είναι πρόβλημα. Μερικοί κάνουν DAKAR με αερόψυκτα, μην κολλάμε. Το ταμπούρο πίσω οκ, για λόγους χαμηλού κόστους αλλά ούτε αυτό προβληματίζιε, το μηχανάκι είναι μόλις 140 κιλά!!

    Το παλιό ER δεν θα έχει καμία τύχη σε μεταπώληση, ειδικά τώρα με το καινούριο. Επίσης έχει και αυτό ταμπουρο πίσω, και πολύ στενό λάστιχο.

    Πολύ καλό είναι και το σχετικά παλιό Suzuki GS 500.

    Επίσης μην πάρεις bross, είναι παλιά και από πολλά χέρια, έχουν δύσκολη κατανομή βάρους, κλπ
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  13. #13
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    ρε παιδια στατιστικα ο ανθρωπος εχει δικιο. Αμα παρεις cbf 250 εχεις 50% πιθανοτητες να διαλυθει η μηχανη σου και μαζι της το κεφαλι σου (αμα δεν φορας κρανος)


    Οποτε συστυνω ανεπιφυλακτα

    ΠΑΡΕ CBF!!
    O Captain! my Captain! our fearful trip is done;
    The ship has weathered every rack, the prize we sought is won;
    The port is near, the bells I hear, the people all exulting,
    While follow eyes the steady keel, the vessel grim and daring.

  14. #14
    Banditοβιος..... Το avatar του/της NSC
    Εγγραφή
    04/06/2005
    Μηνύματα
    62
    Οκ ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.

  15. #15
    εαν εισαι σε θεση να δωσεις μεχρι 5.000 ευρω, παρε ενα μεταχειρισμενο Ducati Monster 600 (53 hp) η' 620 (60 hp) απο το 2001 μεχρι σημερα μοντελο, πανεμορφο, διαχρονικο γυμνο, με φανταστικη θεση οδηγησης, εκπληκτικο ηχο (με αφτερμαρκετ εξατμισεις ομως), και οδικη συμπεριφορα κρατημα-φρενα-πλαισιο οπως σε ενα πολυ καλο σουπερσπορτ............................................

    καλη επιλογη και να ευχαριστηθεις οτι και να επιλεξεις.......




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	love2.jpg 
Προβολές:	592 
Μέγεθος:	85,0 KB 
ID:	18098

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF