Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 69

Θέμα: Λάστιχα για 690sm

  1. #1

    Λάστιχα για 690sm

    όπως λέει ο τίτλος, τα gpra αν και δεν έχουν φθαρεί, είναι πολυκαιρισμένα και στην άσφαλτο γυαλί της Αθήνας γλυστράνε διαολεμένα...
    Μετά απο ψάξιμο κατέληξα στα pirelli sync & Dunlop mutant. Η χρήση είναι πόλη και αν κάτσει κανα χωματάκι ελαφρύ δεν θα πούμε και όχι...
    Ποιά η γνώμη σας για τα ανωτέρο και αν ξέρετε και κανά καλό λαστιχάδικο ρίχτε το και αυτό.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Εγω θελω να μου πεις την δικη σου γνωμη για τα gpra... Οταν ακομη ηταν φρεσκα...

  3. #3
    Dunlop mutant , τα αλλα δε τα εχω δοκιμασει . Τα mutant τα εχω βαλει 2 φορες στο drz μου και εχω μεινει υπερευχαριστημενος και αυτα θα βαλει κι ο αδερφος μου σε λιγο καιρο στο 690sm του .

    Ζεστενονται γρηγοα και κρατανε καλα σε νερο-βροχη(ε νταξει οχι να πηγαινεις σαν τον VDB..!) και με νορμαλ χρηση βγαζουν αρκετα χλμ μεχρι να τα παιξουν .
    Βασιλης

    DRZ4??sm k5 full extra!

  4. #4
    Φίλε camen, τα gpra δεν τα είχα ποτέ φρέσκα λόγω του ότι το μηχανάκι ήταν μεταχειρισμένο. Είχανε μέν μόνο 300 χλμ (τώρα 1400) αλλά με ημερομηνία κατασκευής τέλος του 2007 είναι πολυκαιρισμένα. Πάντως πρίν λίγο που μιλούσα με το Δημήτρη στο dirty store και ένα Δούκα R που έδωσε με ολοφρεσκα gpra τα αλλάξαν αμέσως με sync. Δεν κάνουν για την άσφαλτο της Αθήνας.
    Εγώ όταν βγώ Εθνική-Αττική ή Σούνιο πχ κρατάνε καλά αλλά καθημερινή μετακίνηση γλυστράνε του κερ@τ@...
    Ελπίζω να σε βοήθησα.....Εμένα ποιός θα με βοηθήσει...???

  5. #5
    sync όπως σου είπε και ο Δημήτρης

  6. #6
    Η Pirelli έχει τα sync με ημερομηνία παραγωγής τέλος του 2008 και δεν φέρνει καινούρια αν δεν φύγουν αυτά...Αυτό μου είπαν σε 6 μαγαζιά που ρώτησα και ένας που βρήκα και είχε δικό του στόκ πάλι τέλος του 2008 ήταν.....Οεοοοοο....
    Βέβαια με παζάρι το ερίξα στα 220€, αλλά με προβληματίζει λίγο η ηλικία τους...

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από paranoid
    Φίλε camen, τα gpra δεν τα είχα ποτέ φρέσκα λόγω του ότι το μηχανάκι ήταν μεταχειρισμένο. Είχανε μέν μόνο 300 χλμ (τώρα 1400) αλλά με ημερομηνία κατασκευής τέλος του 2007 είναι πολυκαιρισμένα. Πάντως πρίν λίγο που μιλούσα με το Δημήτρη στο dirty store και ένα Δούκα R που έδωσε με ολοφρεσκα gpra τα αλλάξαν αμέσως με sync. Δεν κάνουν για την άσφαλτο της Αθήνας.
    Εγώ όταν βγώ Εθνική-Αττική ή Σούνιο πχ κρατάνε καλά αλλά καθημερινή μετακίνηση γλυστράνε του κερ@τ@...
    Ελπίζω να σε βοήθησα.....Εμένα ποιός θα με βοηθήσει...???
    τσαμπα προβληματιζεσαι...φορας το καλυτερο λαστιχο...περασε τα με ενα γυαλοχαρτο να καθαρισουν και θα εισαι κομπλε...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από paranoid
    Φίλε camen, τα gpra δεν τα είχα ποτέ φρέσκα λόγω του ότι το μηχανάκι ήταν μεταχειρισμένο. Είχανε μέν μόνο 300 χλμ (τώρα 1400) αλλά με ημερομηνία κατασκευής τέλος του 2007 είναι πολυκαιρισμένα. Πάντως πρίν λίγο που μιλούσα με το Δημήτρη στο dirty store και ένα Δούκα R που έδωσε με ολοφρεσκα gpra τα αλλάξαν αμέσως με sync. Δεν κάνουν για την άσφαλτο της Αθήνας.
    Εγώ όταν βγώ Εθνική-Αττική ή Σούνιο πχ κρατάνε καλά αλλά καθημερινή μετακίνηση γλυστράνε του κερ@τ@...
    Ελπίζω να σε βοήθησα.....Εμένα ποιός θα με βοηθήσει...???
    να σε βοηθήσω εγω ρε παιδί .... θα χρειαστώ το μηχανάκι σου για καμια ώρα, και θα στο φέρω με κάτι λάστιχα, τσίχλα!!!! κι όλα αυτά δωρεάν.... κοινωνική προσφορά, Πάπ!
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    τσαμπα προβληματιζεσαι...φορας το καλυτερο λαστιχο...περασε τα με ενα γυαλοχαρτο να καθαρισουν και θα εισαι κομπλε...
    γυαλόχαρτο..??

    what exactly do you mean, μουσιέ??

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από paranoid
    γυαλόχαρτο..??

    what exactly do you mean, μουσιέ??
    επειδη η γομμα τους ειναι πολυ μαλακη ,μπουκωνουν σχετικα ευκολα με σκονη και γενικοτερα ακαθαρσιες δημιουργωντας ενα πολυ γλυστερο στρωμα που καμια σχεση δεν εχει με την γομμα του ελαστικου...

    παιρνεις λοιπον ενα 80αρι η 120 αρι γυαλοχαρτο και τα τριβεις καλα...θα εκπλαγεις με το αποτελεσμα...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από paranoid
    γυαλόχαρτο..??

    what exactly do you mean, μουσιέ??
    Οταν το λαστιχο το δουλευεις συνεχεια μονο μεσα στην πολη πιανει μια στρωση απο "σκονες" που του χαλανε ολη την συμπεριφορα.Για αυτο και αν εχεις παρατηρησει,οταν πας κανενα ταξιδακι και το πατησεις καλα το λαστιχακι μετα το χρωμα του ειναι διαφορετικο.Καθαριζει και φευγει η πανω-πανω γομα...


    Οποτε ασε τα γυαλοχαρτα και τραβα καμια πολεμικη βολτα με το τερας να ξεμπουκωσει...

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    επειδη η γομμα τους ειναι πολυ μαλακη ,μπουκωνουν σχετικα ευκολα με σκονη και γενικοτερα ακαθαρσιες δημιουργωντας ενα πολυ γλυστερο στρωμα που καμια σχεση δεν εχει με την γομμα του ελαστικου...

    παιρνεις λοιπον ενα 80αρι η 120 αρι γυαλοχαρτο και τα τριβεις καλα...θα εκπλαγεις με το αποτελεσμα...
    Σου απαγορευω να ξαναποσταρεις ταυτοχρονα με εμενα.Μου κλεβεις την δοξα

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
    Σου απαγορευω να ξαναποσταρεις ταυτοχρονα με εμενα.Μου κλεβεις την δοξα
    εμαθα να μαστορευω και μαμω τον μαστορα μου ε...νταξ ρε μικρε...εσυ να σαι καλα...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    εμαθα να μαστορευω και μαμω τον μαστορα μου ε...νταξ ρε μικρε...εσυ να σαι καλα...
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Μακαρι να ηξερα το 1% απο οσα ξερεις αγορινα



    Αλλα λεμε και καμια μαλακια να περνα η ωρα...

  15. #15
    Εγώ σας μερσώ και τους 2 πάντως, αρκετά ενδιαφέρον αυτό...
    Θα το δοκιμάσω αλλά αν δεν κάνει τίποτα, απο εβδομάδα πάω για λάστιχα...

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΛαστιΧα Για Supersport
    από tzanismille στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2004, 17:19
  2. Λαστιχα για transalp..
    από derd στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2004, 11:05
  3. λαστιχα για KTM LC4 SM
    από dez στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2004, 16:26
  4. λαστιχα για cbr400-RR
    από PALADIN στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2004, 18:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF