Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: Λίγη βοήθεια και στο 4 παρακαλώ!

  1. #1

    Λίγη βοήθεια και στο 4 παρακαλώ!

    Καλησπέρα σας.

    Αντιλαμβάνομαι ότι έχετε κατακλυστεί τις τελευταίες μέρες από μηνύματα σαν το δικό μου.
    Σημεία των καιρών βλέπετε.

    Καλοί μου άνθρωποι, χρειάζομαι τη βοήθεια σας.
    Είμαι 29 χρονών και οδηγώ αυτοκίνητο 10 χρόνια. Έχω μοτοσυκλετιστική παιδεία μιας και είχα τρέλα με τις μηχανές....

    Σκέφτομαι και για λόγους οικονομίας, αλλά και γιατί αμά σου αρέσει ο 2κυκλισμός δεν μπορείς να ξεφύγεις, να αγοράσω την πρώτη μου μηχανή.

    Η χρήση του θα είναι καθημερινά για τη δουλειά μου, Αθήνα και καμια βολτούλα πιο έξω...

    Budget περίπου ?3.000 , άρα για μηχανή ?2.000 γιατί, είπαμε, το ?1.000 για εξοπλισμο...
    Σε αυτά τα λεφτά ψάχνωντας αγγελίες, βλέπω κυρίως ΚLE, Freewind, Πήγασους και κάποiα 650f. Βλέπω όμως και Anhelo που με δελεάζουν λόγω τιμής και μικρής δύναμης για αρχή...

    Τι λέτε λοιπόν? Ποιό κορίτσι να πάρω?
    Κλεκλές

  2. #2
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098

    Re: Λίγη βοήθεια και στο 4 παρακαλώ!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από due
    Καλησπέρα σας.

    Αντιλαμβάνομαι ότι έχετε κατακλυστεί τις τελευταίες μέρες από μηνύματα σαν το δικό μου.
    Σημεία των καιρών βλέπετε.

    Καλοί μου άνθρωποι, χρειάζομαι τη βοήθεια σας.
    Είμαι 29 χρονών και οδηγώ αυτοκίνητο 10 χρόνια σε επίπεδο αντίστοιχο με το ψάξιμο των ορίων της μηχανής σας στη πίστα. Έχω μοτοσυκλετιστική παιδεία μιας και είχα τρέλα με τις μηχανές, αλλά αποφάσισα στα 23 να τις απαρνηθώ λόγω ενός προβλήματος υγείας που έχω. Μην τρομάζετε, έχω όλα μου τα χέρια και τα πόδια, απλώς έχω κάνει εγχείρηση αφαίρεσης κοίλης μεσοσπονδυλίου δίσκου και σπονδυλοδεσίας. Πάλι μη τρομάζετε, δεν είναι τίποτα το τραγικό, απλά τότε έλεγα ότι θα είναι καλύτερα να μην ρισκάρω με μία πτώση. Από εμπειρίες οδηγικές λοιπόν, έχουμε παπάκια και σκουτεράκια μόνον.

    Αυτά, σαν σάλτσα για να καταλάβετε περίπου με τι άνθρωπο μιλάτε.
    Σκέφτομαι και για λόγους οικονομίας, αλλά και γιατί αμά σου αρέσει ο 2κυκλισμός δεν μπορείς να ξεφύγεις, να αγοράσω την πρώτη μου μηχανή.

    Η χρήση του θα είναι Ν. Ιωνία - Αφίδνες καθημερινά για τη δουλειά μου, Αθήνα και καμια βολτούλα μέχρι Μέγαρα, Χαλκίδα ή Θήβα.

    Budget περίπου ?3.000 , άρα για μηχανή ?2.000 γιατί, είπαμε, το ?1.000 για εξοπλισμο...
    Σε αυτά τα λεφτά ψάχνωντας αγγελίες, βλέπω κυρίως ΚLE 500 και 400, Freewind, Πήγασους και κάποiα 650f , όλα μεταξύ 2000 και 2002-3. Βλέπω όμως και Anhelo που με δελεάζουν λόγω τιμής και μικρής δύναμης για αρχή...

    Τι λέτε λοιπόν? Ποιό κορίτσι να πάρω?

    ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ...


    Θα ελεγα Freewind.... Ευκολοσυντηρητο, ασπαστο...Πολυ καλες τιμες (δεν το εκτιμησαν στην Ελλαδα οσο επρεπε) ΚΑΛΥΤΕΡΟ Ground Clearance/αποσταση απο εδαφος κι απο Vstrom....


    Ομορφα οργανα...οικονομικο και ανετη σελα.... μια ζελατινα και καγκελα θελει
    Accipere quam facere praestat injuriam

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Vamael
    Εγγραφή
    12/01/2010
    Μηνύματα
    101
    Το Anhelo το είχα για 3 χρόνια περίπου, κυκλοφορύσα Αθήνα και με την προσθήκη μιας ζελατίνας έφτασα μέχρι Βόλο με στάσεις βέβαια γιατί η σέλα του έχει αφρόδες μεν αλλά δεν είναι σχεδιασμένη για ταξίδια. Καλοκαίρι σε νησιά με πολύ κακούς χωματόδρομους δεν κόλωσε πουθενά, δεν έκανα ειδική εντούρο βέβαια αλλά σε όποια παραλία ήθελα πήγα χωρίς άγχος.

    Προσωπικά μου άρεσε σαν μηχανάκι, δεν έκανε ποτέ κιχ, δεν ζήτησε τίποτα πέρα από τα προγραμματισμένα σέρβις του. Για τα 250 κυβικά του είναι αρκετά δυνατό και ακόμα και με δύο άτομα δεν δυσκολεύεται ιδιαίτερα πουθενά. Αν σεβαστείς δε, τα όριά του (ένα μικρό on-off είναι) μπορεί να παίξεις και αρκετά μαζί του και να το καταευχαριστηθείς.

    Εγώ το αγόρασα το 1998, το κράτησα σχεδόν 3 χρόνια και μετά το πούλησα σε ένα φίλο του πατέρα μου και ακόμα και σήμερα είναι σε άψογη κατάσταση, το βλέπω συχνά.

  4. #4
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    κλε 500
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  5. #5
    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
    Το KLE το έχει φίλος και ξέρω ότι είναι καλό μηχανάκι...
    Το Freewind να πω την αλήθεια δεν το είχα σε πολύ εκτίμηση....
    Χμ....
    Κλεκλές

Παρόμοια θέματα

  1. λιγη βοηθεια παρακαλω!
    από lupus στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 01/03/2010, 22:26
  2. Λιγη Βοηθεια παρακαλω...
    από SpeakeasyBlues στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2010, 21:28
  3. xj900 λαδι και φιλτρο αλλαγη λιγη βοηθεια
    από eXJey στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2009, 22:46
  4. Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2007, 18:35
  5. Παιδιά λίγη βοήθεια γιατί στα νομικά είμαι σκάρτος!
    από mastouri στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 01/09/2004, 14:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF