Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: Αλλαγη Η Επισκευη Αμορτισερ

  1. #1
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715

    Αλλαγη Η Επισκευη Αμορτισερ

    καλημερα παιδες

    ερωτηξης: εχω ενα yamaha diversion 400 το οποιο πλεον (λογω αγορας μεγαλυτερης μηχανης) το κινω μονο εντος πολης κυριως ( και καμια βολτουλα δικαβαλη-διακοπουλες). το αμορτισερ μετα απο 60.000 χλμ εχει κατσει εντελος πλεον και ....ξερετε.
    μαμισιο καινουριο κανει 250€. κατι aftermarket που βρικα (bitubo) κοστιζουν εως και τα υπερδιπλασια (με πληρης ρυθμισεις βεβαια)
    και η επισκευη το αρχικου καπου στα 150€!
    τι να κανω ? η επισκευη κανει δουλεια(και για ποσα χλμ)?ξερουμε κανα καλο μαστορα για τετοιες δουλειες?
    αυτα! ευχαριστω

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.836
    Τώρα συγνώμη δηλαδή αλλά αν δεν ρώτησες μάστορα το 150 πως σου ήρθε?
    Και 150 με ελατήριο καινούργιο?
    Πάντως το σερβις στις αναρτήσεις είναι στάνταρ οπότε μια χαρά θα σου γίνει και θα κρατήσει μέχρι να πέσουν τα λάδια η μέχρι να χαλάσει κάτι άλλο ,άξονας ας πούμε ή τσιμούχα.
    Πάντως εγώ κάθε 20000 τα πάω.

  3. #3
    Αν το πισω αμορτισερ εχει δοχειο αζωτου επισκευαζεται. Μπορεις να ρωτησεις στον τασουλη στην καλιροης. Χωρις αλλαγη ελατηριου νομιζω θα σου παει γυρω στα 50ε , ελλατηριο +100. Κοιτας την τσεπη σου και αποφασιζεις. Παντως διαφορα θα δεις σιγουρα.

  4. #4
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
    Τώρα συγνώμη δηλαδή αλλά αν δεν ρώτησες μάστορα το 150 πως σου ήρθε?
    Και 150 με ελατήριο καινούργιο?
    Πάντως το σερβις στις αναρτήσεις είναι στάνταρ οπότε μια χαρά θα σου γίνει και θα κρατήσει μέχρι να πέσουν τα λάδια η μέχρι να χαλάσει κάτι άλλο ,άξονας ας πούμε ή τσιμούχα.
    Πάντως εγώ κάθε 20000 τα πάω.
    μου το ειπε ανθρωπος που διατηρει συνεργειο και ξερει καποιον που κανει αυτην την δουλεια και την τιμη στο περιπου δηλ. χωρις να διευκρινησει αν ειναι μεσα και αλλαγη ελατηριου.(και πρεπει λεει να του παω το αμορτισερ στο χερι δεν το βγαζει εκεινος)
    αν δεν, ειναι καλη τιμη? πρεπει να αλλαξω και το ελατηριο?
    εσυ στεφανε που το πας?με τι κοστος? και γιατι καθε 20χιλ χλμ?λιγο συχνα μου ακουγεται αυτο (λογω δουλειας μπορει να κανω τοσα χλμ και σε 6μηνες)

  5. #5
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
    Πάντως το σερβις στις αναρτήσεις είναι στάνταρ οπότε μια χαρά θα σου γίνει και θα κρατήσει μέχρι να πέσουν τα λάδια η μέχρι να χαλάσει κάτι άλλο ,άξονας ας πούμε ή τσιμούχα.
    Πάντως εγώ κάθε 20000 τα πάω.
    Στέφανε !
    που τα πας αν επιτρέπεται?
    κανουν καλή και ασφαλή δουλειά?

  6. #6
    Να το πας στο K-SHOCK ΡΑΓΚΑΒΗ 97 ΑΡΕΙΟΣ ΠΑΓΟΣ-ΑΘΗΝΑ τηλ 210-6468349 ειναι καλα παιδια και ξερουν το αθλημα.
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF