Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 65

Θέμα: Πως θέλουμε τον κόσμο τελικά?

  1. #1
    Αιώνιος Νεανίας! Το avatar του/της Lupo
    Εγγραφή
    17/05/2005
    Μηνύματα
    626

    Πως θέλουμε τον κόσμο τελικά?

    Βρισκόμενος σε μία φάση απολογισμού αξιών.....

    διαβάζω 2 απαντήσεις χθες, πού όταν διάβαζα την κάθε μια μόνη της , με έβρισκε απόλυτα σύμφωνο.
    Επειδή ήταν η μία κάτω απ'την άλλη, μπερδεύτηκαν οι απόψεις και οι σκέψεις μου .


    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    σε ειδα και δεν ηξερα τι να πω και τι να κανω.πριν καμια ωρα στη θηβων παπακι.βλεπω τα οπισθια εξω ενος θυληκου και φανταζομαι οτι ειναι 2καβαλο.προσπερναω και βλεπω 5καβαλο!!!αναμεσα στον μαλακα οδηγο και την πατσαβουρα γυναικα του τα τρια παιδια τους να κοιμουνται στριμωγμενα σαν υλικα του σαντουιτς ηλικιας απο 2 εως 5 ετων.

    δεν μιλησα.εφυγα.και δεν θα σχολιασω ουτε εδω.
    Πιθανές απαντήσεις:

    1. Απόλυτα σωστός Γιώργο. Επιτέλους, κάποιος να τους μαζέψει !

    2. Τα λεφτά της οικογένειας ως εκεί έφταναν! Επιτέλους, αν είχε λεφτά για να πάρει ένα Cayenne λες να ρίσκαρε να κουβαλάει ολοκληρη οικογένεια πάνω στον πάπιο? Αλλά κάπως έπρεπε να τους μετακινήσει.


    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ingenius
    Σε είδα με το porsche cayenne στο φανάρι και τους είδα όλους να σε κοιτάνε αγριεμένοι! Καλά δε φοβάστε εσείς οι έχοντες και κατέχοντες να κυκλοφορείτε με τέτοια αμάξια έστω για τη ζωή σας ιδιαίτερα αυτή την περίοδο που η λαϊκή οργή είναι στα ύψη;
    Πιθανές απαντήσεις:

    1. Κυκλοφορεί ο τύπος χαλαρός , με το όχημα που κοστίζει όσο ο μισθος μου μαζεμένος τα επόμενα 15 χρόνια κι εγώ δεν έχω ένα 2 ευρω να βάλω βενζίνη στο σκουτεράκι?!!!Κι ο διπλανός μου το ίδιο. Κι ο παραδιπλανός μου. Φτάνει πια! Κλέφτες!

    2. Δουλεψε, του έκατσε το τζόκερ , κληρονομησε μια θειά από το Σικάγο, Πούλησε το κοπαδάκι με τα γίδια που είχε στο χωριό και το πήρε.
    Που ξέρεις που τα βρήκε? Αυτό ήθελε να πάρει και το πήρε. Δεν το πήρες κι εσύ , και ζηλεύεις?





    Βοηθήστε με τώρα να καταλάβω.
    Αυτό θέλετε? Το παρακάτω?....
    Αν το κράτος έλεγε ότι όλοι δικαιούστε από ένα lada την ημέρα δημιουργίας οικογένειας χωρίς δικαίωμα ν'αγοράσετε άλλο όχημα, χωρίς δικαίωμα να το πουλήσετε ποτέ,
    θα λυνόντουσαν τα παραπάνω προβλήματα?

    Ο τύπος με το παπάκι θα είχε αυτοκίνητο για την οικογένεια του και δεν θα τον κατακρίναμε πλέον και ο τύπος με το cayenne δεν θα υπήρχε αλλά θα είχε εκεινο το σκατί lada , δίπλα από το δικό μας το μπορδοροδοκόκκινο στο φανάρι.


    Δηλαδή, ποιό ακρίβως είναι το πρόβλημα μας, γιατί κι εγώ και όλοι επισημαίνουμε το προκλητικό ή το επικίνδυνο , αλλά τώρα μπερδεύτηκα και ψάχνω να βρω το "ευαγγελιο" του σωστού τρόπου ζωής!
    5/2/2008 Καλωσόρισες!
    22/1/2013 Καλωσόρισες!
    :a07:

  2. #2
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    δεν υπαρχει μονο ασπρο και μαυρο στη ζωη
    δεν υπαρχει μονο η αποψη μου και η αποψη σου στη ζωη
    ειναι ποιο πολυπλοκα τα πραγματα που φαινοντε απλα
    και απλα αυτα που φαινοντε πολυπλοκα
    και μερικα απλως ειναι αυτο που φαινετε.

    Τουτεστιν ο κυριος που δεν ειχε λεφτα να παρει κατι αλλο απο σκουτερ θα μετακινουσε την οικογενεια με το λεωφορειο,το τραμ,το τρενο.Η δεν θα τη μετακινουσε καθολου.Απλα κατα 99% (αφηνω το 1%για αλλους λογους) τον διέπει ενας σταρχιδισμος και ενα <<τα ξερω ολα>> η ακομα μια αγνοια παντελως καθε κινδύνου.Γιατι 3καβαλα και 5καβαλα εχουμε δει πολλα χρονια τωρα ακομα και οταν δεν υπηρχε κριση.

    Ο τυπος με το καγιεν καλα εκανε και το εχει και δεν με νοιάζει που το βρηκε.Δεν υπαρχει κατι αλλο να πουμε σε αυτο.Οποιος ζηλευει εχει προβληματα με τον εαυτο του που η τα λυνει (βρισκει να παρει και αυτος καγιεν)
    η που τον κανουν θερμοαιμο και παρανομει (οπωτε υπαρχουν οι νομοι για αυτο). Ομως , ναι... καλο ειναι να μην προκαλεις τον κοσμο και να δειχνεσε (κυριο χαρακτηριστικό των νεοπλουτων) με τα υλικα σου αγαθα.
    Τουτεστιν οταν ο προθυπουργος ειπε <<θα σας μειωσουμε μισθους και συνταξεις>> δεν επρεπε να παει για πασχα στην υδρα....παρα να κατσει σπιτι του....δικαιωμα του?ναι...προκαλει?ναι.....

    η ζωη ειναι στροφιλικια και μαλιστα επαρχιακα....ποτε δε ξερεις αν θα εχεις καλη ασφαλτο η αν στην επομενη τυφλη στροφη θα μασουλανε χορτα προβατακια...
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  3. #3

    Re: Πως θέλουμε τον κόσμο τελικά?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
    αλλά τώρα μπερδεύτηκα και ψάχνω να βρω το "ευαγγελιο" του σωστού τρόπου ζωής!
    κατσε να στο θυμησω.

    το λένε ΑΓΑΠΗ.

    δεν κανεις κατι πονηρό για να αποκτησεις περιουσία και προσευχεσαι για τον πλησιον σου να μην κάνει ούτε και αυτος, παρα να παραμεινει με ψυχη αμόλυντη και αγαθά που τον βοηθούν να νοιωσει την πραγματικη ευτυχία.

    στην πρώτη περίπτωση, δεν βρίζεις το παρανομο 5καβαλο παρα προσευχεσαι να μην συμβει κατι, κι αν μπορεις υπενθυμιζεις ποσο επικίνδυνο ειναι αυτο που κανει

    στη δευτερη χαίρεσαι με τη χαρα του δίπλα σου για την ανετη ζωη του και συνεχιζεις το δρομο σου.

  4. #4

    Re: Re: Πως θέλουμε τον κόσμο τελικά?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    κατσε να στο θυμησω.

    το λένε ΑΓΑΠΗ.

    δεν κανεις κατι πονηρό για να αποκτησεις περιουσία και προσευχεσαι για τον πλησιον σου να μην κάνει ούτε και αυτος, παρα να παραμεινει με ψυχη αμόλυντη και αγαθά που τον βοηθούν να νοιωσει την πραγματικη ευτυχία.

    στην πρώτη περίπτωση, δεν βρίζεις το παρανομο 5καβαλο παρα προσευχεσαι να μην συμβει κατι, κι αν μπορεις υπενθυμιζεις ποσο επικίνδυνο ειναι αυτο που κανει

    στη δευτερη χαίρεσαι με τη χαρα του δίπλα σου για την ανετη ζωη του και συνεχιζεις το δρομο σου.

    :a07:



    :a19:






  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Πως θελουμε τον κοσμο???
    Οπως μας συμφερει!

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Απο τοτε που εμπλεξε ο κατανας με τους μορμονους χαλασε ρπμ....
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  7. #7
    quote:
    --------------------------------------------------------------------------------
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    κατσε να στο θυμησω.

    το λένε ΑΓΑΠΗ.

    δεν κανεις κατι πονηρό για να αποκτησεις περιουσία και προσευχεσαι για τον πλησιον σου να μην κάνει ούτε και αυτος, παρα να παραμεινει με ψυχη αμόλυντη και αγαθά που τον βοηθούν να νοιωσει την πραγματικη ευτυχία.

    στην πρώτη περίπτωση, δεν βρίζεις το παρανομο 5καβαλο παρα προσευχεσαι να μην συμβει κατι, κι αν μπορεις υπενθυμιζεις ποσο επικίνδυνο ειναι αυτο που κανει

    στη δευτερη χαίρεσαι με τη χαρα του δίπλα σου για την ανετη ζωη του και συνεχιζεις το δρομο σου.
    --------------------------------------------------------------------------------




    Με .. λίγη μαριχουάνα .. (παιδί των λουλουδιών γαρ) συμφωνώ κι εγώ!!

    Αγάπη = παθητική αντιμετώπιση της πραγματικότητας ????

    Κι εσυ , συνομήληκε (σου ρίχνω 5-6 χρόνια) Tai , να συμφωνείς ??

    Μ'όλη μου τη συμπάθεια αλλά δεν θα πάρω ...

    Μου πέφτει και στενό το ράσο του καλόγηρου..

    Αρα!

    Καληνύχτα.

  8. #8
    Καραμελος Το avatar του/της kalesin
    Εγγραφή
    30/09/2005
    Μηνύματα
    1.083
    τωρα για να καταλαβω...
    αυτος ειναι ο προβληματισμος ενος ανθρωπου που χρειαζεται 2 γκαραζ κ ενα ημιυπαιθριο για να παρκαρει το στολο;
    η μαζευεις απαντησεις να ξερεις ποιο θα βγαλεις αυριο;


    το ειπε η Ευη πριν, δεν υπαρχει ασπρο μαυρο.. η αληθεια παντα ειναι καπου στη μεση

  9. #9
    πραγματικοτητα vS ρομαντικων......


    μαλλον θα πληρωσει ο ασσος
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  10. #10
    "το ειπε η Ευη πριν, δεν υπαρχει ασπρο μαυρο.. η αληθεια παντα ειναι καπου στη μεση"
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------

    Να μας πει λοιπον η Ευη τι είναι αλήθεια ,τι άσπρο ,τι μαύρο και που ακριβώς είναι η "μέση"

    Γιατί το "κάπου" δεν είναι επαρκής προσδιορισμός ...

    Κι αν η "αλήθεια" βρίσκεται "κάπου" τότε δεν υπάρχει... Ασε που θα είχαμε όλοι δίκιο και άδικο ταυτόχρονα.

  11. #11
    Καραμελος Το avatar του/της kalesin
    Εγγραφή
    30/09/2005
    Μηνύματα
    1.083
    Αρχικά δημιουργήθηκε από takis-kk
    "το ειπε η Ευη πριν, δεν υπαρχει ασπρο μαυρο.. η αληθεια παντα ειναι καπου στη μεση"
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------

    Να μας πει λοιπον η Ευη τι είναι αλήθεια ,τι άσπρο ,τι μαύρο και που ακριβώς είναι η "μέση"

    Γιατί το "κάπου" δεν είναι επαρκής προσδιορισμός ...

    Κι αν η "αλήθεια" βρίσκεται "κάπου" τότε δεν υπάρχει... Ασε που θα είχαμε όλοι δίκιο και άδικο ταυτόχρονα.
    αν μου δωσεις τον επαρκη ακριβη προσδιορισμο της αληθειας, θα σου δωσω για τη θεση της μεσης

  12. #12
    πραγματικοτητα vS ρομαντικων......


    μαλλον θα πληρωσει ο ασσος

    _____________________________________________

    Πολύ Σωστά.!

    Αρα χρειαζόμαστε "σύστημα αναφοράς"..

    Θα μιλήσουμε Χριστιανικά ?? (ταπείνωση του σαρκίου και δικαίωση μετα θάνατον)
    Θα μιλήσουμε κοινωνικά ?? (βάσει των θεσπισμένων κανόνων)
    Θα μιλήσουμε ποιητικά ?? (.."κάπου" υπάρχει η αγάπη μου μα δεν ξέρω που!!)



    παπί πεντακάβαλο και τα μυαλά... στην άσφαλτο ??


    Τζιπούκλα με ανύπαρκτο "πόθεν έσχες" απο νταβατζιλίκια ??


    Με "αγάπη" προσεύχομαι να τους έχει καλά ο Κύριος??

    Διαλέξτε!

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Πω πω εγω το παιζω και over!!!

  14. #14
    "αν μου δωσεις τον επαρκη ακριβη προσδιορισμο της αληθειας, θα σου δωσω για τη θεση της μεσης"

    _________________________________________


    Μα .. Αφού.. Εσύ και η φίλη Ευη , την τοποθετήσατε (την αλήθεια) "κάπου" στη "μέση" (μεταξύ άσπρου και μαύρου), ζητάς τώρα απο μένα τον "προσδιορισμό" αυτου που εσείς βάλατε?

    Δηλ. όταν το βάζατε .. δεν ξέρατε τι βάζετε?


    Απα πα... Είστε και μεγάλα (?) παιδιά...






  15. #15
    Μενέλαε..

    Δεν θα έπρεπε να είσαι στο κρεβατάκι σου τέτοια ώρα???



Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. R1 ταξιδεύει σε όλο τον κόσμο...
    από alexk στο forum Υamaha R6 & R1
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2006, 00:05
  2. Πως κέρδισε τον αγώνα?????
    από sapila racing στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2006, 12:58
  3. Συμβούλιο γενετικών βιολόγων από όλο τον κόσμο :
    από tai στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2006, 15:58
  4. Πώς βλέπουν οι Αμερικάνοι τον κόσμο
    από DrIoannis στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 13/01/2006, 22:28
  5. πως βλεπουν οι αθηναιοι τον κοσμο
    από periklisk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/10/2004, 11:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF