Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 115

Θέμα: Suzuki - Bandit 400

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της banditgr
    Εγγραφή
    30/05/2002
    Μηνύματα
    963
    xexe


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	banditlimani.jpg 
Προβολές:	941 
Μέγεθος:	90,9 KB 
ID:	53907
    Το κρεβάτι είναι το πιο επικίνδυνο μέρος του κόσμου.
    Ενενήντα τοις εκατό των ανθρώπων πεθαίνουν εκεί.

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της banditgr
    Εγγραφή
    30/05/2002
    Μηνύματα
    963
    ta dio toumpana (enta3ei tote etsi mas fenontan!!)
    pantos thimame oti me tank bags itan xarti sta polla!Prostateye POLI apo ton aera!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	sirios (small).jpg 
Προβολές:	935 
Μέγεθος:	76,0 KB 
ID:	53908
    Το κρεβάτι είναι το πιο επικίνδυνο μέρος του κόσμου.
    Ενενήντα τοις εκατό των ανθρώπων πεθαίνουν εκεί.

  3. #48
    Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
    ta dio toumpana (enta3ei tote etsi mas fenontan!!)
    pantos thimame oti me tank bags itan xarti sta polla!Prostateye POLI apo ton aera!
    Ελα ρε εσυ εισαι?

    Ειχαμε μιλησει στο banditalley και μετα ειχαμε χαθει!
    Θυμασαι τιποτα?

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της banditgr
    Εγγραφή
    30/05/2002
    Μηνύματα
    963
    xaxaxa...sovara!Apisteyto!den xanontai pote oi listes telika!!!
    Το κρεβάτι είναι το πιο επικίνδυνο μέρος του κόσμου.
    Ενενήντα τοις εκατό των ανθρώπων πεθαίνουν εκεί.

  5. #50
    Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
    xaxaxa...sovara!Apisteyto!den xanontai pote oi listes telika!!!
    Εγω ειχα το ασημι bandit στην τριτη σελιδα, και ψαχνομουν τοτε με τα καρμπυρατερ!
    Τελικα ειχε βιαστει ο ηλεκτρονικος του κοσμος απο τον πρωην ιδιοκτητη, αλλα το εφτιαξα.
    Ξηλωθηκα, αλλα το εφτιαξα!!!!!!!!!

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της banditgr
    Εγγραφή
    30/05/2002
    Μηνύματα
    963
    etsi einai ta bandit....prepei na 3ilonese gia na ta ftia3eis,kai xreiazete SIXNA na ta ftiaxneis!
    Kata ta alla,itan i proti mou kanoniki moto (prin eixa TDR125),kai mou emathe na odigao sosta..einai vofero sxoleio.Axxx..mou lypei...an to eixa tora,tha to toympaniaza!
    Το κρεβάτι είναι το πιο επικίνδυνο μέρος του κόσμου.
    Ενενήντα τοις εκατό των ανθρώπων πεθαίνουν εκεί.

  7. #52
    Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
    etsi einai ta bandit....prepei na 3ilonese gia na ta ftia3eis,kai xreiazete SIXNA na ta ftiaxneis!
    Kata ta alla,itan i proti mou kanoniki moto (prin eixa TDR125),kai mou emathe na odigao sosta..einai vofero sxoleio.Axxx..mou lypei...an to eixa tora,tha to toympaniaza!
    Οπως εχω ξαναγραψει, πιστευω οτι υα συγκεκριμενα μηχανακια βιαστηκανε με τρεις τροπους στην Ελλαδα:

    -5-6 μηνες παραμονης μεσα στα πλοια απο Ιαπωνια(Υγρασια και καταστροφη των πλαστικων φλοτερ απο την βενζινη που εμενε μεσα)
    -Χρηστες(στην Ελλαδα) που δεν ειχαν ιδεα απο συντηρηση μηχανης, με αποτελεσμα να τα καταντιζανε χρεπια
    -Μηχανικοι που ηταν εντελως ασχετοι(και ακομα ειναι) στο να ρυθμισουν σωστα τα καρμπυρατερ και κυριως το συστημα βαλβιδων που ειχαν τα μοντελα V

    Oπως θα εχεις δει και στο banditalley, ολα μα ολα τα bandit ηταν αριστα διατηρημενα και κανεις δεν ειχε προβλημα μηχανικο.

    Ισα ισα, το μηχανακι, σαν ενα απο τα πρωτα streetfighter για να μην πω το πρωτο, ηταν απο τα καλυτερα στο ειδος του, για να μην πω για τα τσαγακια που ειχε ριξει σε μεγαλυτερες κατασκευες, ανα τον κοσμο.
    Ειχα διαβασει για ενα(400) με μονο πειραγμα στα καρμπυρατερ, που επιανε 225km/h τελικη


  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της banditgr
    Εγγραφή
    30/05/2002
    Μηνύματα
    963
    exeis dikio adelfe,akrivos etsi einai i katastasi.Sin oti poloi to agorazan me gnomona mono tin xamili timi tou kai to xrisimopoiousan san papaki...me apotelesma na ta lionoun me mideniki sintirisi,meta na ta poulane...kai na sou menei sta xeria.Ontos itan apo ta grigorotera gimna 400.Nomizo to mono grigorotero itan to palio CB1 (moter cbr400).Pantos eixai frenoukles (2pla tetrapistona tocico)!Ego ton proto xrono pou to eixa,mono ladia alaza...den zitage tipota.Ton deytero omos,mou evgale arketa,me apokorifoma na masisi tin deytera,opou kai pige gia lisimo to moter.Ta bandit tis agglias klp. opos les itan se arketa kaliteri katastasi logo tou oti sinithos den itan paraeisagoges apo iaponia.An kai ta ektos iaponias itan katotera texnika (mono freno empros,timoni anti clipon,miomeni apodosi moter)
    Το κρεβάτι είναι το πιο επικίνδυνο μέρος του κόσμου.
    Ενενήντα τοις εκατό των ανθρώπων πεθαίνουν εκεί.

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Zbandit750
    Εγγραφή
    23/01/2006
    Μηνύματα
    213
    Οπως ειναι προφανες και εγω ληστης ειμαι και ειμαι ακομα!

    http://www.tsianos.gr/pics/b4.jpg

    Εχω το GSF 400P του 93 με το απλο μοτερ και δεν ειχα ποτε το παραμικρο προβλημα μεχρι που πηγα στρατο περισυ και την αφησα χωρις βενζινη και στην βροχη και επιασε σκουρια το ρεζεβουαρ , αλλα και αυτο το εφτιαξα ευκολα. Την εβαλα τωρα να την φτιαξω λιγο για να την πουλησω ή να την πηγαινω στα Μεγαρα και εχω το εξις προβλημα το οποιο το εχω γραψει στα αγγλικα και στο BanditAlleyBBS και εδω αλλα δεν εχω λαβει απαντηση ακομα


    Προβλημα!!!!

    Εχω το manual και αφου ειδα οτι οι μαστορες ειναι αλητες ακομα και αν ειναι στην ιδια σου την γειτονια , εβαλα χερι και ρυθμισα και βαλβιδες μονος μου.

    Αν ξερει κανεις τιποτα για το προβλημα ας μου πει γιατι το μηχανακι ειναι σε αριστη κατασταση και εχει και μονο 42.000χλμ και ειναι κριμα , πριν απο την σκουρια πηγαινε τον κωλο του μεχρι και CBR 400 RR ειχα παρει σε ρεπριζ 80-160

  10. #55

    αγορα bandit

    γεια σας παιδια. προσφατα μετακομισα στην μεγαλη πολη και επειδη εχω συνιθισει απο την κινηση που ειχα σε επαρχια μερια απογοητευτηκα γρηγορα με τα εδω δεδομενα. μετα απο λιγο ψαξιμο αποφασισα να αγορασο μηχανη και κατεληξα στο bandit γιατι ειναι αρκετα μεγαλο σε μεγεθος που θελω(ειμαι και 1.90 και δεν παει παπι) ειναι και 400 γιατι δεν ειμαι και απο τους καλυτερους για να διαχειριστω πιο πολυ γκαζι και απο οτι εχω ακουσει δεν σπαει κιολας. το αλλο καλο ειναι οτι για μενα ειναι κουκλα και αυτο που ανακαλυψα ειναι οτι ειναι πολυ φτηνο. κοντα στο χιλιαρικο διαθετω. ποια ειναι η αποψη σας εσεις που ειστε πιο μεσα στα πραματα απο οτι εγω? αξιζει? θα βρω? εχετε καμια προταση? νομιζο οτι αυτο που μου αρεσει ειναι μοντελο 92 εως 95. ευχαριστω προκαταβολικα.

  11. #56
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734

    Re: αγορα bandit

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kostas_146
    γεια σας παιδια. προσφατα μετακομισα στην μεγαλη πολη και επειδη εχω συνιθισει απο την κινηση που ειχα σε επαρχια μερια απογοητευτηκα γρηγορα με τα εδω δεδομενα. μετα απο λιγο ψαξιμο αποφασισα να αγορασο μηχανη και κατεληξα στο bandit γιατι ειναι αρκετα μεγαλο σε μεγεθος που θελω(ειμαι και 1.90 και δεν παει παπι) ειναι και 400 γιατι δεν ειμαι και απο τους καλυτερους για να διαχειριστω πιο πολυ γκαζι και απο οτι εχω ακουσει δεν σπαει κιολας . το αλλο καλο ειναι οτι για μενα ειναι κουκλα και αυτο που ανακαλυψα ειναι οτι ειναι πολυ φτηνο. κοντα στο χιλιαρικο διαθετω. ποια ειναι η αποψη σας εσεις που ειστε πιο μεσα στα πραματα απο οτι εγω? αξιζει? θα βρω? εχετε καμια προταση? νομιζο οτι αυτο που μου αρεσει ειναι μοντελο 92 εως 95. ευχαριστω προκαταβολικα.

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    φιλε δεν αξιζει , μην το παρεις , σπαει χαλαει σε βγαζει την πιστη εκτος ΑΝ ΕΙΣΑΙ ο ενας στους 100 κατοχους μπαντιτ που ειναι κολ*φαρδοι

    κοιτα για κανα χορνετακι βρισκεις με 3 χιλιαρικα , αμα δε θες τοσα αλογα κοιτα για monsteraki βρισκεις σε καλες τιμες

    και εκτος απ ολα τ αλλα μη νομιζεις οτι δε θα φαινεσε μεγαλος επανω στο ληστη

  12. #57
    ευχαριστω για τις πληροφοριες φιλε μου. προφανως κατι ξερεις. αν και σε ενα αναλογο σκηνικο οταν εψαχνα 4 ροδες ειχα ακουσει για τα ιταλικα που ηταν τοτε η επιλογη μου παρομοιες αποψεις. τελικα πηρα ενα alfa romeo και μετα απο 5 χρονια και πολλα πολλα πολλα χιλιομετρα ειναι ολα καλα. ισως να ειμαι απο αυτους που δεν τρωνε τα σιδερα η ξερουν να δουλεψουν ενα μηχανημα και για αυτο πιστευω οτι αν παρω ενα bandit που μου αρεσει πολυ σαν σχημα κλπ δεν θα με προβληματισει. τι παθαινει δηλαδη? σπαει η εχει συνεχομενα ψιλοπροβληματα???

  13. #58
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    φιλε δεν ειναι το θεμα να ξερεις να το δουλευεις σωστα, με το bandit δεν μετραει τιποτα τετοιο, οτι και να κανεις θα σε χαλαει, πολλα προβληματα στα καρμπιρατερ , ηλεκτρικα κτλ

    οτι μπορεις να το σενιαρεις και να το κυκλοφορεις οσο αντεξει μπορεις, αλλωστε και γω αυτο εκανα , αλλα δεν αξιζει να ριχνεις ουτε ενα ευρω σε αυτο το μηχανακι




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	bikepics-1046629-800.jpg 
Προβολές:	724 
Μέγεθος:	57,5 KB 
ID:	131440

  14. #59
    το βλεπω παντως και στη φωτογραφια σου και ειναι κουκλα. απο τα πιο ομορφα του ειδους. αν παρω καμια bross θα με περνανε και θα μεκοροιδευουν τα παπακια και το cb-1 εχει παλιωσει παρα πολυ. πιστευω οτι με τη συντηρηση που κανω και αν βρω και ενα καλο μαστορα θε κρατησει. ειχαν καποιοι φιλοι μου κατα καιρους bandit διφορων τυπων και χρονολογιων και για αυτο εγραψα στην αρχη οτι νομιζω οτι ειναι σχετικα αξιοπιστα. θυμαμαι οτι δεν ειχαν κουραστει απο ζημιες. αυτα ομως σε καιρο 95 και λιγο πιο μετα που τοτε τα bandit ηταν ολα 3-4 χρονων.

  15. #60
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    ευχαριστω φιλε !! το δικο μου ητανε μοντελο 1994 αλλα αλλοι με λεγανε οτι ητανε τοθ 89-90 , οπως και να εχει ητανε κουκλι

    αλλα στο ξαναλεω , ψαξε κατι αλλο βρε φιλαρακι για να μην το μετανιωσεις μετα




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	bikepics-1046655-800.jpg 
Προβολές:	712 
Μέγεθος:	79,0 KB 
ID:	131442

Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF