Σελίδα 1 από 8 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 115

Θέμα: Suzuki - Bandit 400

  1. #1

    Suzuki - Bandit 400

    Εχω ενα bandit 400 εδω και μερικους μηνες και θελω να το κανω οτι μπορω για να γινει πιο ομορφο και πιο γρηγορο.
    Αφηστε μου καποιο σχολιο που θα μπορουσε να με βοηθησει...

  2. #2
    Επειδη ειχα και εγω bandit400v θα σου συνιστουσα να μην μπλεξεις με τα ηλεκτρικα!

    Βαλε μια πιο ελευθερη εξατμιση,κανα φιλτρο και ζιγκλερομα!

    Δοκιμασε μεχρι 120 ζιγκλερ αν εχεις φιλτρο-εξατμιση,αλλιως μεχρι 110!

    Δες και αυτο




  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lygonis
    Εγγραφή
    30/08/2002
    Μηνύματα
    140

    Thumbs up Μονο σε μηχανικο γνώστη!!

    Λοιπόν είχα και εγώ ένα μέχρι που το έσπασα.(Έπειτα από 160.000 χλμ)Το δικό μου το έφτασα στα 72 άλογα(τροχό) με πολλά λεφτά όμως. Για να σου ζήσει μην πειράξεις ρεύματα έμβολα και οτιδήποτε από τα σωθηκά. Αν και καλό θα ήταν να αλλάξεις ελατήρια ώστε να αποκτήσει την αρχική συμπίεση ο κινητήρας. Αυτα που μπορείς να κάνεις είναι.
    1.κιτ για καρμπυρατέρ από τη Factory και όχι Dynojet διότι τα δεύτερα θα σου φθείρουν τα καρμπυρατέρ. Κόστος περίπου στα 200 euro.
    2.Φιλτρο ΚΝ (όχι φιλτροχοάνες δεν θα σου δουλέψει σωστά) κόστος 70-80 euro.
    3.Εξάτμιση τελικό μόνο γιατί αν αλλάξεις και το χταπόδι ξεπερνάς την αξία της μηχανής. κόστος τελικού 350 euro περίπου.
    4.γρανάζωμα και με υπομονή 220 στο κοντέρ.
    5.Μηχανικό γνώστη!!!!
    6.Υπομονή!!!!!!
    Εάν το αποφασίσεις έχω ακόμα μερικά ανταλλακτικά σε καλή κατάσταση που δυστυχώς για μένα δεν τα αγοράζει κανείς.
    Με τα παραπάνω θα το φτάσεις περίπου στα 55-58 άλογα τροχό.
    Σκέψου και την περίπτωση να τοποθετήσεις τον κινητήρα από το gsxr 400 του 93- 5 που βγάζει 65 άλογα στρόφαλο.
    Όλα τα παραπάνω προδιαθέτουν χρήμα υπομονή και καύλα για το συγκεκριμένο μηχανάκι.Να ξέρεις οτι δεν θα στα αποσβέση ποτέ τα χρήματα που θα δώσεις.Απλά θα κάνεις πλάκα σε 600 εποχής 90-94.

  4. #4

    Re: Μονο σε μηχανικο γνώστη!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από lygonis
    Λοιπόν είχα και εγώ ένα μέχρι που το έσπασα.(Έπειτα από 160.000 χλμ)Το δικό μου το έφτασα στα 72 άλογα(τροχό) με πολλά λεφτά όμως. Για να σου ζήσει μην πειράξεις ρεύματα έμβολα και οτιδήποτε από τα σωθηκά. Αν και καλό θα ήταν να αλλάξεις ελατήρια ώστε να αποκτήσει την αρχική συμπίεση ο κινητήρας. Αυτα που μπορείς να κάνεις είναι.
    1.κιτ για καρμπυρατέρ από τη Factory και όχι Dynojet διότι τα δεύτερα θα σου φθείρουν τα καρμπυρατέρ. Κόστος περίπου στα 200 euro.
    2.Φιλτρο ΚΝ (όχι φιλτροχοάνες δεν θα σου δουλέψει σωστά) κόστος 70-80 euro.
    3.Εξάτμιση τελικό μόνο γιατί αν αλλάξεις και το χταπόδι ξεπερνάς την αξία της μηχανής. κόστος τελικού 350 euro περίπου.
    4.γρανάζωμα και με υπομονή 220 στο κοντέρ.
    5.Μηχανικό γνώστη!!!!
    6.Υπομονή!!!!!!
    Εάν το αποφασίσεις έχω ακόμα μερικά ανταλλακτικά σε καλή κατάσταση που δυστυχώς για μένα δεν τα αγοράζει κανείς.
    Με τα παραπάνω θα το φτάσεις περίπου στα 55-58 άλογα τροχό.
    Σκέψου και την περίπτωση να τοποθετήσεις τον κινητήρα από το gsxr 400 του 93- 5 που βγάζει 65 άλογα στρόφαλο.
    Όλα τα παραπάνω προδιαθέτουν χρήμα υπομονή και καύλα για το συγκεκριμένο μηχανάκι.Να ξέρεις οτι δεν θα στα αποσβέση ποτέ τα χρήματα που θα δώσεις.Απλά θα κάνεις πλάκα σε 600 εποχής 90-94.
    Σε παω με 1000!
    Επιτελους καποιος που ξερει απο bandit 400!

    Εχω συχαθει ολους τους λαλακες μηχανικους,που το μονο που ξερουν να κανουν ειναι να αλλαζουν λαδια σε translap!

    Το δικο μου ειδα και επαθα να το συνεφερω,αλλα οταν το εφτιαξα δεν μου κουνιοτανε κανενα μονοκυλινδρο


  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lygonis
    Εγγραφή
    30/08/2002
    Μηνύματα
    140

    Thumbs up XEXEXE

    Φίλε AFTER έδωσα παρα πολλα λεφτα μέχρι να πάρω την κατάσταση στα χερια μου.Όλη τη δουλειά την έκανα μόνος μου στο ισόγειο ενός φίλου.Δέν πρόλαβα πριν σπάσει να το στίσω να στρίβει όμως.Ανάποδο μπροστά απο gsxr 400 και ψαλιδη banana πίσω απο rgvγ 250.Κάποια στιγμή θα το ξαναφτίαξω ελπίζω....

  6. #6
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328

    Re: XEXEXE

    Αρχικά δημιουργήθηκε από lygonis
    Φίλε AFTER έδωσα παρα πολλα λεφτα μέχρι να πάρω την κατάσταση στα χερια μου.Όλη τη δουλειά την έκανα μόνος μου στο ισόγειο ενός φίλου.Δέν πρόλαβα πριν σπάσει να το στίσω να στρίβει όμως.Ανάποδο μπροστά απο gsxr 400 και ψαλιδη banana πίσω απο rgvγ 250.Κάποια στιγμή θα το ξαναφτίαξω ελπίζω....
    σωστός μαν...

    μια ερώτηση..
    το ψαλίδι ταίριαξε απόλυτα στις βάσεις??

    και συμπλήρωμα μια και μας άνοιξες την όρεξη..


    το μοτέρ απο το 750 gsxr τι λές το παίρνει σαν σκελετός???
    και η ζωή συνεχίζεται...

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lygonis
    Εγγραφή
    30/08/2002
    Μηνύματα
    140

    Mia xara

    Το ψαλίδι ταίριαξε μια χαρά. Απλά ψίλωσε το πίσω μέρος αρκετά. Δεν νομίζω ότι χωράει από το 750 αλλά ακόμα και αν χωράει από το 750 στο πλαισιο, το πλαίσιο δεν αντέχει. Είναι ατσάλινο και το πιο πιθανό είναι να σπάσει. Καλή ιδέα πάντος. Να σου πω ιδέα;Ενίσχυση στο πλαίσιο και κινητήρα από R6!!!!!

  8. #8

    Thumbs up Thanks to all!!!

    Telika evala mia acrapovic eksatmisi pu mu stixise 400e,ena filtro aeros KN k rithmisa to karbirater analoga... i apodosi tis anevike katakorifa!!! o ixos tis acrapovic ine monadikos Mu protine o lygonis ena kit tis factory gia to karbyrater kai ena filtro gia ziggleroma, ti ine afta???

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lygonis
    Εγγραφή
    30/08/2002
    Μηνύματα
    140

    Re: Thanks to all!!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από CMOS
    Telika evala mia acrapovic eksatmisi pu mu stixise 400e,ena filtro aeros KN k rithmisa to karbirater analoga... i apodosi tis anevike katakorifa!!! o ixos tis acrapovic ine monadikos Mu protine o lygonis ena kit tis factory gia to karbyrater kai ena filtro gia ziggleroma, ti ine afta???
    Το κιτ περιλαμβάνει ζιγκλερ για τα καρμπυρατέρ, ελατήρια για τα slides, και βελόνες. Το φίλτρο καλά έκανες και το έβαλες.Έτσι όπως το έχεις τώρα πρέπει η 5 να σου βγάζει 180 στις 14000,και η 6 να βγάζει 185.Δυναμομέτρησε το και κοίτα αν έχει κόφτη στα 180.Τα ιαπωνικά είχαν.Αν χρειαστείς οτιδήποτε πες μου.

  10. #10

    CMOS

    ego ean pao sto mastora mu k tu po oti thelo afto to kit, pos tha tu to zitiso? ...k poso tha mu kostisi?

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lygonis
    Εγγραφή
    30/08/2002
    Μηνύματα
    140

    Xmmm

    Κοίτα το κιτ κάνει 200 euro αν θές μπορώ να σου δώσο το δικό μου που το έχω για πούλημα στη μισή τιμή και το πάς στον μηχανικό σου να στο βάλει.Το θέμα είναι πόσα θα σου πάρει ο μηχανικός για την εργασία

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lygonis
    Εγγραφή
    30/08/2002
    Μηνύματα
    140

    factory

    Αν θές να το πάρεις μόνος σου πάντος θα ζητήσεις το κιτ της Factory για καρμπυρατερ.Πιο bandit έχεις το απλό ή το V?

  13. #13
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328

    Re: Xmmm

    Αρχικά δημιουργήθηκε από lygonis
    Κοίτα το κιτ κάνει 200 euro αν θές μπορώ να σου δώσο το δικό μου που το έχω για πούλημα στη μισή τιμή και το πάς στον μηχανικό σου να στο βάλει.Το θέμα είναι πόσα θα σου πάρει ο μηχανικός για την εργασία
    φίλε ,

    για πέ τι περιλαμβάνει το κίτ που έχεις γιατι με ενδιαφέρει κι εμένα...
    εχω βαλθεί να μακελέψω το gsxf400

    αν δεν βρώ κανένα 600 που του κάθεται ακριβώς ..ισως το κιτ να μου χρειαστεί...
    και η ζωή συνεχίζεται...

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lygonis
    Εγγραφή
    30/08/2002
    Μηνύματα
    140

    Re: Re: Xmmm

    Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
    φίλε ,

    για πέ τι περιλαμβάνει το κίτ που έχεις γιατι με ενδιαφέρει κι εμένα...
    εχω βαλθεί να μακελέψω το gsxf400

    αν δεν βρώ κανένα 600 που του κάθεται ακριβώς ..ισως το κιτ να μου χρειαστεί...
    Το κιτ περιλαμβάνει ζιγκλερ,βελόνες και ελατήρια για τα slide.Θα πρέπει ώμως να μπεί σε συνδιασμό και με φίλτρο.Τι καρμπυρατέρ φοράει το μοτέρ σου?γιατι ο κινινητηρας του bandit με του gsxf δεν έχει καμοία σχέση.

  15. #15
    Ανήσυχο Μέλος...
    Εγγραφή
    10/01/2003
    Μηνύματα
    608
    παιδια αξιζει η αγορά ενος 400αριου για ταξιδια ηπειρο-σαλονικα? απο καταναλωση πως παει? θα μπορεσω να το μεταπωλησω η δυσκολο?


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	00129457.jpg 
Προβολές:	4634 
Μέγεθος:	18,6 KB 
ID:	18915
    "Whatever you do, don't forget to RECYCLE! Ride your bike again & again!"

Σελίδα 1 από 8 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF