Σελίδα 33 από 34 ΠρώτοΠρώτο ... 2328293031323334 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 481 έως 495 από 508

Θέμα: Τυνησία, Αλγερία. Good for the eyes!

  1. #481
    done.

  2. #482
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Smith
    Εγγραφή
    02/02/2005
    Μηνύματα
    385
    εν πρώτοις (και για διάφορους προσωπικούς λόγους) θα πω ειλικρινά και οχι κατ`ευφημισμό ''Ευχαριστω'' που το μοιραστήκατε μαζί μας.. για το χρόνο να το γράψεις..(αν και ειμαι σιγουρος οτι το ξαναέζησες και το απόλαυσες)
    και φυσικά πως εκτός απο τα ομορφα μέρη, οι άνθρωποι, η παρέα και φυσικά οι αντοχες αυτών στην αναλογία της κούρασης & και των αναπαντεχων συμβάντων δινουν ενα ιδιαίτερο ''χρωμα'' στο πως εκλαμβάνει ο Ταξιδευτής την εμπειρια του αυτή...

    Με λίγα λόγια, ευχαριστουμε, πάντα καλή παρέα και χιλίόμετρα..

    και..ως γνωστόν...τα πάντα γινονται αμα το αποφασίσεις... ίσως κιολας ειναι και πιο ευκολα από οτι θα περίμενες, παρόλο που όλο και κάτθ θα συμβεί να δυσκολέψει τα πράγματα...

    Live every day as if it were your last one...but don`t make it so..!

  3. #483
    Κώστας - "Ανήσυχο" Μέλος Το avatar του/της el-Gatto
    Εγγραφή
    11/01/2008
    Μηνύματα
    1.116
    1 Μεγαλο Ευχαριστω ,κ απο μενα,αγνωστε μου φιλε ,που ειχες την καλη διαθεση ,να μοιραστεις μαζι μας ,ολη αυτη την ομορφια εικονων-λεξεων-συναισθηματων-κ-αφηγησεων.
    Καθ'οτι..μοτοτραυματιας-αυτη την περιοδο-το "ρουφηξα" κυριολεκτικα το ταξιδιωτικο σου ,και...πιστεψε με ,νιωθω οτι με βοηθησε(ς) ,στην ταχυτερη αναρρωση μου.:rotflmao:

    Αν και...μου βαλες περιεργες ιδεες κ σκεψεις για το εγγυς-μοτ/κο μου-μελλον.....:wacko:

    Να'σαι Παντα Καλα ,εσυ κ η παρεα σου ,κ Παντα τετοια ,με Υγεια.....
    Μάστορα άσε κάτω τη σέλα, θα τ'αλλάξω μόνος μου τα λάδια!
    " the PouroDuro team "

  4. #484
    Γιατι πρεπει παντα να καθομαι να διαβαζω τα ταξιδιωτικα σου και να με πιανει πονοκεφαλος αργοτερα?Γιατι το γουσταρω και νιωθω σαν να βρισκομαι και εγω στο ταξιδι.ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΕΤΣΙ ΠΑΙΔΕΣ.ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ

    Ειμαι μονο ενας,ομως ειμαι ενας.Δεν μπορω να κανω τα παντα,ομως μπορω να κανω κατι.Και επειδη δεν μπορω να κανω τα παντα δεν θα αρνηθω να κανω το κατι που μπορω

  5. #485
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Giannis_L
    Εγγραφή
    10/02/2005
    Μηνύματα
    615
    παιδιά μπράβο και ευχαριστούμε !!
    Giannis L

    www.MotoRAID.eu - Ταξιδιωτικός εξοπλισμός μοτοσυκλέτας

  6. #486
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/10/2005
    Μηνύματα
    281
    Να εισαι καλα φιλε! Με ταξιδεψες!!!

    Ειχες 2 συνταξιδιωτες μαζι κ ολους εμας που σε διαβασαμε!!!


  7. #487
    Φίλε μου πολύ καλό και αυτό το ταξιδιωτικό σου όπως και όλα τα άλλα που έχεις κάνει.
    Πραγματικά ταξιδέψαμε όλοι μαζί σας.
    Εύχομαι να είσαστε όλοι γεροί και να κάνετε πολλά τέτοια ταξίδια.

  8. #488
    ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ(ME ΣΤΡΟΦΕΣ)H ME ΛΑΣΠΗ

  9. #489
    Long Way Anywhere Το avatar του/της liberec
    Εγγραφή
    12/10/2006
    Μηνύματα
    1.149
    με το δεύτερο μέρος του ταξιδιού έχω πειστεί πλέον, ότι τα φετινά μας ταξίδια έμοιζαν πάρα πολύ!!! Με τα αναπάντεχα και τα ξαφνικά και απρόοπτα, απλά εσείς ίσως είχατε λίγη τύχη παραπάνω....

    Νομίζω ότι καταλαβαίνομαστε απόλυτα...

    Τώρα καταλαβαίνω και εγώ εσένα, γιατί κάπως συγκινήθηκες με το δικό μου ταξιδιωτικό.....ενώ ετοίμαζες το δικό σου......κάτι σου θύμιζε....

    και για το καλό τέλος θα σου πω ένα καλό μυστικό..... μπορείς να ταξιδεύεις ακόμα για πάρα, πάρα πολλά χρόνια!!!!!
    .........


    ο 2007 ανεβαίνω με την γυναίκα μου από Ανκώνα για Τσεχία.... κάπου πριν το Bolzano μπαίνο στο κλασικό Autogrill οτοστράδας να πάρουμε καφέ. To παρκιν σχετικά γεμάτο, αλλά είχε μία θέση δίπλα σε κάτι μεγάλες μηχανές, όπως από μακριά είδα. Παρκάρω εκεί. Τότε κατάλαβα, ότι ήταν δύο LT. Κατεβαίνουμε από την μηχανή και πιάνουμε μία καλημέρα με τον κύριο, που ήταν δίπλα στις μηχανές και κάτι έψαχνε στις βαλίτσες. Εγώ φεύγω για μέσα, να πάρω τα εσπρέσσο. Η γυναίκα μου μένει με τον κύριο και μιλάνε. Όταν λέω κύριος, το εννοώ, ενώ εγώ είμαι τότε ήδη 47. Αυτός σίγουρα πάνω από 70. Σε λίγα λεπτά επιστρέφω με τα καφεδάκια. Βρίσκω την γυναίκα μου να αναδιοργανώνει τις αποσκευές, να κάνει το ίδιο και ο κύριος και να συνεχίζουν να μιλάνε. Έφτασα με τους καφέδες. Μου χαμογελάει ο κύριος. Κάτι του διευκρινίζω για την Τσεχία, που ρώταγε. Ανάβουμε τσιγάρο με την γυναίκα μου και μου λέει: "Ξέρεις που πάνε?", για να με τσιτώσει... "Που?" "Nordcapp!" ...ξεροκαταπίνω από ζήλεια... και χαμογελώντας συμπληρώσει η γυναίκα μου με νόημα: "Αλλά βλέπεις, κύριος ο κύριος, δεν αναγκάζουν κανέναν, δεν κουβαλάνε μαζί και τις γυναίκες!" [αυτό ήταν σπόντα, ότι την πίεσα λίγο να έρθει μαζί μου με την μηχανή] Εκείνη την στιγμή όμως, καθώς ολοκλήρωνε την πρόταση, της πέφτει το σιαγόνι...... από το Autogrill βγαίνει ο άλλος κύριος, ανάλογης ηλικίας και ....δύο μαντάμες κουνάμενες κουνάμενες. Με δερμάτινα, με πεσμένους κ@λους και β@ζιά, γιαγιάδες με δερμάτινα. Όλο γέλια και κρατιόντουσαν αγκαζέ μία την άλλη ενώ έφερναν δίσκο με καφέδες. Εμείς κοιτούσαμε αποσβολωμένοι. "Πάρτα τώρα!!!' έσκασα στα γέλια με νίκη... Ήταν ένα καλό μάθημα και για τους δύο μας. Λοιπόν, είμαστε εδώ ακόμα μακριά από την μοτο-παιδεία, την κουλτούρα των λαών της Ευρώπης. Πολλά τα ταμπού και προταλαλύψεις εδώ.










    Y.Γ. να πάρεις το adv!!!


    πάμε με τον άλλον δρόμο, μπορεί να είναι πιο μακριά, αλλά από την άλλη είναι ..... χειρότερος

  10. #490
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsompanis
    Εγγραφή
    16/08/2009
    Μηνύματα
    469
    500 αγροτικές δουλειές σήμερα,4-5 ατομα να φωνάζουν γύρω μου,το τηλέφωνο να έχει πάρει φωτιά,το τρακτέρ παρκαρισμένο να με περιμένει και εγώ να ταξιδεύω με το μυαλό σε μέρη μαγικά και ονειρεμένα..
    μολις το τελείωσα /....
    ευχαριστώ για το ταξίδι και να έχετε την υγειά σας .
    εβίβα για νέους προορισμούς!

  11. #491
    Είναι η πιο πρόσφατη... Το avatar του/της stavrouliasp
    Εγγραφή
    20/01/2006
    Μηνύματα
    1.975
    τίποτε άλλο.

  12. #492
    Π'ρου τα ζ'α Το avatar του/της tamar
    Εγγραφή
    30/08/2007
    Μηνύματα
    649
    Προσπάθησα αρκετά να βρω τι θέλω να γράψω, αλλά τίποτα. Πολλά και τα δικά μου συγχαρητήρια τόσο για το ταξίδι όσο και για την αφήγηση αλλά και για την επιμονή να το πραγματοποιήσετε. Με το καλό στο επόμενο!!
    ....and you run, and you run
    to catch up with the sun....

  13. #493
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/04/2009
    Μηνύματα
    23
    Απο τα καλύτερα ταξιδιωτικά που διάβασα στο φόρουμ. Πολύ καλή η περιγραφή και οι φωτογραφίες.
    Περιμένω το επόμενο.



  14. #494
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sober
    Εγγραφή
    05/03/2007
    Μηνύματα
    950
    Πραγματικα φοβερη διαδρομη !! Γεματη αξεχαστες εμπειριες και αναμνησεις ... που περνανε ακομα και μεσα απο μια οθονη...

    Να ειστε παντα καλα και με τους δρομους ανοιχτους να σας περιμενουν!!

    Let's ride, ride how we ride ...

    I never did mind about the little things...








  15. #495
    :a19:
    Start doing what's necessary, then what's possible and suddenly doing the impossible. Just start.

Σελίδα 33 από 34 ΠρώτοΠρώτο ... 2328293031323334 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ONE for the money,TWO for the show,THREE for the girl
    από ntamigio στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2003, 08:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF