Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 42

Θέμα: vtr 250

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/04/2010
    Μηνύματα
    17

    vtr 250

    Συμφορουμίτες, συμφορουμιτισσες καλησπερα...
    Έπειτα απο πολύ σκεψη κατέληξα στο συγκεκριμενο μοντέλο της χοντα με συναγωνιστη το ybr 250 της yamaha.
    Εχετε να πειτε διαφορες για τα δυο αυτα μοντελα? Βασικα αν και αρκετη η διαφορα τιμης κλεινω κατα πολυ προς το πρωτο.
    Παραθέτω λοιπόν καποιες απορίες προς λύση απο οποιον εχει φυσικα ορεξη...
    1ον. Επειδη δεν ειμαι σίγουρος, το μοντελο βγαινει με καρμπυρατερ η ειναι ψεκαστο?
    2ον. Η καταναλωση του ειναι λογικη? Κ ποια η σχεση της με του γιαμαχα?
    3ον. Γνωριζετε αν εχει δεικτη βενζινης οπως και το γιαμαχα η απλα εχει το κλασικο λαμπακι..?
    4ον. Σε ταξίδι, σε περιπτωση που μπει ζελατινα ειναι ανετο μεχρι τα 130κμ?

    Αυτα για αρχη και ευχαριστω εκ των προταιρων...

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.968

    Re: vtr 250

    Αρχικά δημιουργήθηκε από address
    Συμφορουμίτες, συμφορουμιτισσες καλησπερα...
    Έπειτα απο πολύ σκεψη κατέληξα στο συγκεκριμενο μοντέλο της χοντα με συναγωνιστη το ybr 250 της yamaha.
    Εχετε να πειτε διαφορες για τα δυο αυτα μοντελα? Βασικα αν και αρκετη η διαφορα τιμης κλεινω κατα πολυ προς το πρωτο.
    Παραθέτω λοιπόν καποιες απορίες προς λύση απο οποιον εχει φυσικα ορεξη...
    1ον. Επειδη δεν ειμαι σίγουρος, το μοντελο βγαινει με καρμπυρατερ η ειναι ψεκαστο?
    2ον. Η καταναλωση του ειναι λογικη? Κ ποια η σχεση της με του γιαμαχα?
    3ον. Γνωριζετε αν εχει δεικτη βενζινης οπως και το γιαμαχα η απλα εχει το κλασικο λαμπακι..?
    4ον. Σε ταξίδι, σε περιπτωση που μπει ζελατινα ειναι ανετο μεχρι τα 130κμ?

    Αυτα για αρχη και ευχαριστω εκ των προταιρων...
    α) Δε συναγωνίζεται η βούρτσα με την π***σα ...
    1. VTR250 -> ψεκαστό.
    2. Δεν ξέρω, δεν απαντώ.
    3. Λαμπάκι.
    4. Και χωρίς ζελατίνα.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hidefnick
    Εγγραφή
    07/08/2005
    Μηνύματα
    1.586
    "Growing old is inevitable. Growing up is optional"...

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    114
    Φίλε μου χαιρετώ, δεν το έχω εγώ αλλά ο αδελφός μου, βέβαια το έχω οδηγήσει. Πολύ ωραίο, άνετο για την πόλη και με ικανοποιητικό γκαζάκι για 250.
    Είναι ψεκαστό όπως είπε και ο φίλος παραπάνω, με πολύ καλή θέση οδήγησης, και πιστεύω καλή ποιότητα.
    Εξ'ολοκλήρου Made in Japan.
    Κατανάλωση χαμηλή, ψυγείο και βεντιλατερακι.

    Πάντως αν σε ενδιαφέρει να το πάρεις ψάξτο άμεσα γιατί ότι ήρθε Ελλάδα ήρθε, απο δω και μπρός τέλος απο ότι άκουσα. Οπότε αν το αφήσεις για καιρό θα δυσκολευτείς να βρείς χρώμα κτλπ.

    Καλή επιλογή εύχομαι.
    HONDA CBR 600 F4i 2001

  5. #5
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    λοιπον το ειδα σημερα στο δρομο...


    φαινεται πολυ ομορφο, πολυ προσεγμενο και σε καμια περιπτωση δε μοιαζει με 250 απο πιο μακρυα...




    και προσπαθουσα να καταλαβω ποια μηχανη ειναι να σας πω την αληθεια οπως το εβλεπα απο μακρυα, και στην αρχη ειχα την εντυπωση πως ηταν cagiva raptor...

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/04/2010
    Μηνύματα
    17
    Ευχαριστώ για τις απαντησεις.. Επισης τι αυτονομια εχει? Το τεποζιτο γυρω στα 12 λιτρα δεν ειναι?

  7. #7
    πολυ καλο μηχανακι
    εχω κανει 1900 χιλιομετρα!!!
    εκανα 210 χιλιομετρα εθνικη και εβαλα 9 λιτρα!!!
    πολυ οικονομικο.
    παει ανετα με 140 km/h,χωρις δευτερο ατομο ετσι!!!
    στα τελευταια 2 λιτρα αναβει λαμπακι καυσιμου!!!
    συνηθως μου αναβει πανω απο τα 240 χιλιομετρα!!!
    τραβαει απο χαμηλα,
    με τριτη καρφομενη μετακινεισαι σε ολη την πολη.
    αν το βρεις χτυπατο δεν θα το μετανιωσεις.
    ειναι και για ταξιδακια μανουλα.
    εχω κανει 100 χιλιομετρα χωρις να πιαστω καθολου!!!
    αααα ξεχασα το ντεποζιτο ειναι 12 λιτρα!!

  8. #8
    και εγώ το κοίταγα για πολύ καιρό,ναι είναι οικονομικό αλλά πάρα πολλά τα λεφτά που ζητάει.Ναι έιναι japan ,διαμάντι,ωραίο,HONDA αλλά μετά από πολύ σκέψη είπα όχι και 5300 για 250cc.Φίλε μου εγώ πήρα ένα μεταχείρα KLE 500 τελικά ,θα μου πεις οικονομικό δεν είναι,τουλάχιστον είναι πιο άνετο για ταξίδια και έδωσα και τα μισα.Άσε και από αυτά του 07 τα KLE 500 να πάρεις ένα που έχουν μείνει στην αντιπροσωπεία καινούργιο έχει τα ίδια λεφτά με το vtr.Βέβαια πας σε on-off.Τι να σου πω δικιά σου απόφαση,μόνο μη σου φαίνεται "λίγο" μετά από λίγο καιρό και όχι τίποτα άλλο θα χάσεις αρκετά για να το δώσεις.2 που παρακολουθούσα μεταχειρισμένα από το Γενάρη ακόμα απούλητα είναι,ποιος δίνει 4700? για μεταχείρα 250 cc.
    Η ζωή μου όλη

  9. #9
    δεν ειναι για πολλα ταξιδια
    αλλα οπως ειπα πας ανετα 130-140 εθνικη
    λιγα χρηματα για ασφαλεια-τελη κτλ κτλ.
    αλλα ιδιαιτερα ακριβο.
    5300 εσκασα.
    δεν τα κλαιω ομως γιατι δεν ηθελα μηχανη αλλα κατι καλυτερο απο το παπι που ειχα.
    με καλυπτει ολοκληρωτικα.

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/04/2010
    Μηνύματα
    17
    πάντως δε νομίζω ότι θα το βαρεθω γιατί πολύ απλά δε ζητάω κάτι παραπάνω από μια μηχανή..μου αρκεί να είναι βολικό μέσα στην πολύ, κάτι το οποίο εχω ήδη βρει με το παπάκι που εχω, αλλά προτιμώ κάτι σε μηχανή γιατί υπερτερεί και από θέμα παθητικής ασφαλείας και τα σχετικά..καθώς επίσης μου αρκεί να μπορώ να κάνω κάποιο μικρό ταξιδακι και τίποτα παραπάνω..επομένως δε σκέφτομαι ότι θα χάσω χρήματα από την πώληση του γιατί απλά δε σκοπεύω να το δώσω γρήγορα..

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από address
    πάντως δε νομίζω ότι θα το βαρεθω γιατί πολύ απλά δε ζητάω κάτι παραπάνω από μια μηχανή..μου αρκεί να είναι βολικό μέσα στην πολύ, κάτι το οποίο εχω ήδη βρει με το παπάκι που εχω, αλλά προτιμώ κάτι σε μηχανή γιατί υπερτερεί και από θέμα παθητικής ασφαλείας και τα σχετικά..καθώς επίσης μου αρκεί να μπορώ να κάνω κάποιο μικρό ταξιδακι και τίποτα παραπάνω..επομένως δε σκέφτομαι ότι θα χάσω χρήματα από την πώληση του γιατί απλά δε σκοπεύω να το δώσω γρήγορα..
    κι εγώ 10 χρόνια πάνω σε παπί είμαι,κι αν δεν πήγαινε πιο μακριά η δουλεία δε θα κατέβαινα από πάνω του.Καλό άγιο το παπί αλλά τώρα που βγαίνω εθνική δεν το έχει το θέμα ,άσε που όσο βλέπω ότι μεγαλώνω η μέση από τα τραντάγματα του παπιού αρχίζει και την "ακούει",μόλις φτάνει Παρασκευή είμαι για μασαζ.Στην αρχή κι εγώ για 250cc ξεκίνησα,αλλά λεω δεν παίρνω κάτι πιο μεγάλο τώρα που την παλεύω ακόμα.Σου εύχομαι να το χαρείς ότι κι αν πάρεις,εξάλλου όλα είναι υποκειμενικά για το τι καλύπτει και ικανοποιεί τον καθένα.Εμένα μου λέγανε πάρε εκείνο πάρε το άλλο,τα μέτρησα είδα ότι το KLE με καλύπτει το πήρα και το χαίρομαι.
    Η ζωή μου όλη

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/04/2010
    Μηνύματα
    17
    μηπως ομως το οτι σταματησε να ερχεται ελλαδα με δυσκολεψει λιγο σε τυχον ανταλλακτικα???? λεω εγω τωρα...δε θα πρεπει να ερχονται απ εξω αν χρειαστει κατι? δεν ειναι ταλαιπωρια αυτο?

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    114
    Κοίτα δεν είμαι και σίγουρος για το ότι θα σταματήσει καλό όμως είναι να το επιβεβαιώσεις.
    Για ανταλακτικά δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα, έτσι και αλλιώς όλοι έχουμε ταλαιπωρηθεί με ανταλακτικά και περίμενε στον Σαραβαλάκη ανεξαρτητως μοντέλου, εγω περίμενα για κάποια πλαστικά πάνω απο μήνα και σε πολύ εμπορικό μοντέλο.
    HONDA CBR 600 F4i 2001

  14. #14
    δεν θα ξαναρθει το vtr τουλαχιστον οχι τωρα.
    γι αυτο και δεν υπαρχει και στο site της honda.
    τωρα γιανταλακτικα δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα.
    εδω βρισκουν για c50

  15. #15
    Ανταλλακτικά θα βρίσκεις σίγουρα ,απλά σε τι τιμές θα βρίσκεις.Λόγο του ότι δεν εισήχθησαν πολλά σίγουρα και το στοκ δεν θα είναι μεγάλο και δεν θα βρίσκεις και παντού ,και το μόνο σίγουρο ότι δεν θα υπάρχουν imitation,αυτό βέβαια δεν ενδιαφέρει μερικούς.Εγώ πάντως για το KLE πίσω φλας imitation πήρα και είναι μια χαρά.
    Η ζωή μου όλη

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΕΛΑΣΤΙΚΑ αλλαγη-γνωμες (για VTR 250)
    από RIFF RAFF στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2010, 14:45
  2. Vtr 250 09
    από epp1640 στο forum Honda
    Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2009, 12:14
  3. ninja 250 VS vtr 250 VS cbf 250
    από Pappios στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2009, 02:18
  4. honda VTR 250
    από epp1640 στο forum Honda
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 10/07/2008, 06:06
  5. Vtr 250 2007
    από monarxis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2007, 18:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF