Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 42 από 42

Θέμα: vtr 250

  1. #31
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/10/2018
    Μηνύματα
    54
    Ναι το ξερω, δεν μπορω να πω οτι με αρεσει το συγκεκριμενο μη πω ψεματα, το VTR περα απο την εμφανιση/ποιοτητα κατασκευης μου αρεσε επειδη ειναι 2κιλυνδρο, πιο all arounder σε σχεση με τα μονοκυλινδρα που ειναι σε αυτη τη κατηγορια. Θα δω, ισως κανω παζαρια σε κανεναν απο τους πωλητες στο car.gr, ποτε δε ξερεις...

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    13/09/2005
    Μηνύματα
    963
    Είναι δικύλινδρο οκ αλλά ούτε καμιά ιδιαίτερη απόδοση έχει π.χ Ninja 250 που παίζει καλύτερα στις ψηλές στην έκδοση του με 2 κυλίνδρους.

    Κ εγώ συμφωνώ να κάνεις ένα test ride το Benelli , τα μονοκύλινδρα έχουν βελτιωθεί με τα χρόνια σε NVH (Noise Vibration Harshness)

  3. #33
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    25/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jim83 Προβολή μηνύματος
    Ναι το ξερω, δεν μπορω να πω οτι με αρεσει το συγκεκριμενο μη πω ψεματα, το VTR περα απο την εμφανιση/ποιοτητα κατασκευης μου αρεσε επειδη ειναι 2κιλυνδρο, πιο all arounder σε σχεση με τα μονοκυλινδρα που ειναι σε αυτη τη κατηγορια. Θα δω, ισως κανω παζαρια σε κανεναν απο τους πωλητες στο car.gr, ποτε δε ξερεις...
    Ωραία τα V2 , Ειχα BROS 400 & 650 . Ξεπερασμένα κατά μία έννοια πια . Ή για λίγους και εκλεκτούς (Ducati) . Για να θες 250 φαντάζομαι θες ένα οικονομικό commuter αλλά όχι παπί . Ωραίο το VTR αλλά μην στέκεσαι στους δύο κυλίνδρους οι οποίοι και σε σερβις να το δείς έχουν πιο πολύ μπελά . Και σε κραδασμούς πλέον τα καινούρια με αντικραδασμικούς άξονες κλπ δεν νομίζω να ενοχλούν ιδιαίτερα . Μακάρι να βρεις αυτό που ψάχνεις αλλά είσαι τουλάχιστον τυχερός γιατι αυτή η κατηγορία έχει πλέον πολλούς παίκτες λιγότερο η περισσότερο αξιόπιστους .
    Modenas Kriss 125

  4. #34
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/10/2018
    Μηνύματα
    54
    Θα πηγαινα και για πιο μεγαλο αμα δεν ημουν καινουργιος οδηγος (δηλ μεχρι 650 κυβικα οταν λεω μεγαλο), απλα το VTR μου εκανε τσεκ σε εμφανιση, ποιοτητα κατασκευης, αρκετα δυνατο μοτερ για 250αρι, τιμια καταναλωση αλλα...ακριβο ακομα κ σαν μεταχειρισμενο. Και το cbf 500 προ δεκαετιας ειναι κ αυτο ωραιο αλλα δε βρισκω και κανενα σε καλη κατασταση, μου αρεσουν τα στρογγυλοφαναρα Γιαπωνεζικα να πω την αληθεια.

  5. #35
    Μέλος σώματος ... Το avatar του/της andgeo
    Εγγραφή
    21/10/2005
    Μηνύματα
    905
    Κρίμα γιατί το VTR δεν είναι παρά ένα κακέκτυπο του Monster 600 της Ducati .
    Respect mah authoritah!!!!

  6. #36
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.110
    Ετσι και είχαν βάλει αυτό το μοτέρ στο μικρό βαραντέρο θα είχε πουλήσει τρελά, αλλά προτίμησαν 125 αερόψυκτο.... δεν τους καταλαβαίνω αυτούς τους ιαπωνέζους λέμε !

  7. #37
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jim83 Προβολή μηνύματος
    μου αρεσουν τα στρογγυλοφαναρα Γιαπωνεζικα να πω την αληθεια.
    suzuki gs 500,δεν παίζουν πολλά όμως.
    porca miseria.

  8. #38
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/10/2018
    Μηνύματα
    54
    Ναι όντως, κοιτούσα κ το bandit το 400αρι αλλά έχω διαβάσει πολλά άσχημα σχόλια για το συγκεκριμένο.

  9. #39
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    25/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jim83 Προβολή μηνύματος
    Θα πηγαινα και για πιο μεγαλο αμα δεν ημουν καινουργιος οδηγος (δηλ μεχρι 650 κυβικα οταν λεω μεγαλο), απλα το VTR μου εκανε τσεκ σε εμφανιση, ποιοτητα κατασκευης, αρκετα δυνατο μοτερ για 250αρι, τιμια καταναλωση αλλα...ακριβο ακομα κ σαν μεταχειρισμενο. Και το cbf 500 προ δεκαετιας ειναι κ αυτο ωραιο αλλα δε βρισκω και κανενα σε καλη κατασταση, μου αρεσουν τα στρογγυλοφαναρα Γιαπωνεζικα να πω την αληθεια.
    Προσωπικά είμαι ενάντιων των μεταχειρισμένων εκτός και αν είναι από "φίλο" και γνωρίζω το ιστορικό τους . Αν εσυ δεν είσαι, καλή περίπτωση - αν και δεν ξέρω τι κυκλοφορεί σε μεταχειρισμένο, πιθανότατα όχι πολλά - είναι το sv 650 το γυμνό στρογγυλοφάναρο . Δεύτερης γενιάς που λέμε μετά το 2003 με το πλαίσιο αλουμινίου και όχι το παλιότερο με το χωροδυκτίωμα . Ένα καλοσυντηρημένο 10-13 ετών δεν θα το βρεις πιστεύω πάνω απο 2000 -2200 € . Και πάλι βέβαια ψιλομπλέκεις . Υπάρχει και το Gladius (ασχολίαστο) και η τελευταία γενικά που δεν νομίζω σε μτχ να παίζει τίποτα μια και σε καινούριο δεν έχει πουλήσει τίποτα .
    Modenas Kriss 125

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Αλουμίνιο ήταν και το πρώτης γεννιάς SV650. Και το δεύτερης γεννιάς δεν άλλαξε πολύ στο πλαίσιο, απλά οι σωλήνες από κυκλικής διατομής, γίνανε ορθογώνιας διατομής. Αν λες το ένα χωροδικτύωμα, και το άλλο πάλι χωροδικτύωμα το λες.

    Το καινούριο είναι σιδερένιο, πάλι χωροδικτύωμα.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  11. #41
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/10/2018
    Μηνύματα
    54
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Anritsu Προβολή μηνύματος
    Προσωπικά είμαι ενάντιων των μεταχειρισμένων εκτός και αν είναι από "φίλο" και γνωρίζω το ιστορικό τους . Αν εσυ δεν είσαι, καλή περίπτωση - αν και δεν ξέρω τι κυκλοφορεί σε μεταχειρισμένο, πιθανότατα όχι πολλά - είναι το sv 650 το γυμνό στρογγυλοφάναρο . Δεύτερης γενιάς που λέμε μετά το 2003 με το πλαίσιο αλουμινίου και όχι το παλιότερο με το χωροδυκτίωμα . Ένα καλοσυντηρημένο 10-13 ετών δεν θα το βρεις πιστεύω πάνω απο 2000 -2200 € . Και πάλι βέβαια ψιλομπλέκεις . Υπάρχει και το Gladius (ασχολίαστο) και η τελευταία γενικά που δεν νομίζω σε μτχ να παίζει τίποτα μια και σε καινούριο δεν έχει πουλήσει τίποτα .
    Ναι δεν αντιλεγω, ειναι μεγαλο μανικι να ψαχνεις για μεταχειρισμενο αμα δε ξερεις, κ αμα μενεις κ επαρχια οπως εγω ειναι ακομα χειροτερο καθως Αθηνα παλευεται το πραγμα, αλλα δε τρελαινομαι στην ιδεα για πρωτη μηχανη να πληρωσω καινουργια, πχ ηθελα να παρω το καινουργιο SV που κανει τσεκ σχεδον σε ολα οσα ψαχνω αλλα απειρος οδηγος + καινουργια μηχανη δεν ειναι κ πολυ καλος συνδυασμος. Ναι ψαχνω και για κανα παλιο SV αλλα της γενιας πριν του Gladius, με ψεκασμο και το μαυρο αλουμινενιο πλαισιο, απορω γιατι δεν τραβηξε ποτε το συγκεκριμενο μοντελο εδω Ελλαδα, και το καινουργιο πρεπει να εχει παει απατο.

  12. #42
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    25/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jim83 Προβολή μηνύματος
    Ναι δεν αντιλεγω, ειναι μεγαλο μανικι να ψαχνεις για μεταχειρισμενο αμα δε ξερεις, κ αμα μενεις κ επαρχια οπως εγω ειναι ακομα χειροτερο καθως Αθηνα παλευεται το πραγμα, αλλα δε τρελαινομαι στην ιδεα για πρωτη μηχανη να πληρωσω καινουργια, πχ ηθελα να παρω το καινουργιο SV που κανει τσεκ σχεδον σε ολα οσα ψαχνω αλλα απειρος οδηγος + καινουργια μηχανη δεν ειναι κ πολυ καλος συνδυασμος. Ναι ψαχνω και για κανα παλιο SV αλλα της γενιας πριν του Gladius, με ψεκασμο και το μαυρο αλουμινενιο πλαισιο, απορω γιατι δεν τραβηξε ποτε το συγκεκριμενο μοντελο εδω Ελλαδα, και το καινουργιο πρεπει να εχει παει απατο.
    SV είχαν πουληθεί αρκετά , όχι όμως τόσο το στογγυλοφάναρο . Το σκυφτό πάλι για πρώτη μηχανή τι να σου πω , είναι θέμα κορμοστασιάς κλπ . Στα κυβικά μην κολλάς πάλι , εσυ την πας την μηχανή . Και με παπί πάλι εύκολα τσακίζεσαι . Σε αλλο budget αλλά ήρεμα σαν οδήγηση είναι και τα 500αρια της Honda . Μια και είσαι και επαρχία , κοίτα ότι πάρεις να έχει και υποστήριξη . Καλό ψάξιμο .
    Modenas Kriss 125

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. ΕΛΑΣΤΙΚΑ αλλαγη-γνωμες (για VTR 250)
    από RIFF RAFF στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2010, 15:45
  2. Vtr 250 09
    από epp1640 στο forum Honda
    Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2009, 13:14
  3. ninja 250 VS vtr 250 VS cbf 250
    από Pappios στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2009, 03:18
  4. honda VTR 250
    από epp1640 στο forum Honda
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 10/07/2008, 07:06
  5. Vtr 250 2007
    από monarxis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2007, 19:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF