Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 25

Θέμα: Ninja 250 R

  1. #1
    no1 άσχετος στις Μηχανές Το avatar του/της VBMAN
    Εγγραφή
    19/08/2009
    Μηνύματα
    13

    Arrow Ninja 250 R

    Ενδιαφέρομε και εγώ για ένα ninja 250r. Διάβασα όλες τις συζητήσεις που υπάρχουν στο forum και έχω και κάποιες άλλες απορίες.

    => Διαβάζω ότι για πόλη είναι καλό. Μου είπαν όμως ότι σε μιά διαδρομή 40 χιλιομέτρων θα λιώσω. Τα 160 τελική και τα 100 σε ανηφόρα είναι πολύ καλά πιστεύω και για μία διαδρομή max 40 χιλιομέτρων.

    => εξωτερικά το 250R είναι σαν το 10R? Στο ίδιο το μέγεθος? Ελπίζω να μην είναι σαν τα cbάρια τα 125 που είναι άθλια απομίμηση των 1000.

    => 3300 είναι καλή τιμή για μεταχειρισμένο ninja με 8000khm?

    => βελτιώσεις για αργότερα, μπορώ να βρώ για το συγκεκριμένο μοντέλο?

    => Το πρόβλημα μου δεν είναι μόνο τα παραπάνω. Είμαι 1,67 και 60 κιλα. Λέτε να μην μπορώ να το κρατήσω?

    Όποιος έχει χρόνο ας βοηθήσει.!

  2. #2
    Καλησπερα φιλε VBMAN

    1) Και για πολη και για ταξιδη ειναι μια χαρα, η θεση οδηγησης ειναι πολυ καλη και δεν θα σε κουρασει ευκολα!! Αν η μεγαλητερη διαδρομη που θα κανεις ειναι τα 40km που λες θα εισαι αρχοντας, απο ολες τις αποψεις! Η τελικη του ειναι 185km/h(σε κατηφορα παντα) και σε ανηφορα τα 100 τα εχει πολυ ευκολα!!

    2) Απλα μπες στην Κawasaki και εκει μπορεις να τα δεις και να δεις διαστασεις!

    3) Ειναι πολυ καλη τιμη για τα km που εχει (και εγω τοσο το πηρα στα ιδια km), αλλα αμα το παρεις απο ιδιοτη καλητερα να το πας σε ενα συνεργειο να το ριξουν μια ματια!

    4) Ναι μπορεις και οσο περναει ο καιρος βγενουν ολο και περισσοτερα πραγματα!

    5) Δεν θα εχεις κανενα προβλημα γιατι εχει χαμηλη θεση οδηγησης και θα πατας κατω οταν εισαι σταματημενος!


  3. #3
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896

    Re: Ninja 250 R

    Αρχικά δημιουργήθηκε από VBMAN
    Ενδιαφέρομε και εγώ για ένα ninja 250r. Διάβασα όλες τις συζητήσεις που υπάρχουν στο forum και έχω και κάποιες άλλες απορίες.

    => Διαβάζω ότι για πόλη είναι καλό. Μου είπαν όμως ότι σε μιά διαδρομή 40 χιλιομέτρων θα λιώσω. Τα 160 τελική και τα 100 σε ανηφόρα είναι πολύ καλά πιστεύω και για μία διαδρομή max 40 χιλιομέτρων.

    => εξωτερικά το 250R είναι σαν το 10R? Στο ίδιο το μέγεθος? Ελπίζω να μην είναι σαν τα cbάρια τα 125 που είναι άθλια απομίμηση των 1000.

    => 3300 είναι καλή τιμή για μεταχειρισμένο ninja με 8000khm?

    => βελτιώσεις για αργότερα, μπορώ να βρώ για το συγκεκριμένο μοντέλο?

    => Το πρόβλημα μου δεν είναι μόνο τα παραπάνω. Είμαι 1,67 και 60 κιλα. Λέτε να μην μπορώ να το κρατήσω?

    Όποιος έχει χρόνο ας βοηθήσει.!
    όποιος σου είπε ότι σε διαδρομή 40 χλμ θα λιώσεις..
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  4. #4
    no1 άσχετος στις Μηχανές Το avatar του/της VBMAN
    Εγγραφή
    19/08/2009
    Μηνύματα
    13
    Παράξενο να λιώνεις σε διαδρομή 40 χιλιομέτρων. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά...
    Fdtolis, πως το βλέπεις για πρώτη μηχανή? Θα δυσκολευτώ? Έχω εμπειρία μόνο από παπιά...
    Ποιά είναι τα περισσότερα χιλιόμετρα μονοκοπανιά που έχεις κάνει?

    Thank u Again!

  5. #5
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VBMAN
    πως το βλέπεις για πρώτη μηχανή? Θα δυσκολευτώ? Έχω εμπειρία μόνο από παπιά...

    Super είναι!!

    Πάντα με κράνος & μπουφανάκι!



  6. #6
    40χλμ ??? Θα λιωσεις???

    Αυτος που στο ειπε ή ειναι εντελως ασχετος ή δεν εχει οδηγησει τπτ αλλο εκτος απο αμαξι...

    Υπαρχουν πολλοι κατοχοι που εχουν κανει Αθηνα - Θεσσαλονικη με σταση μονο για βενζινη, χωρις προβλημα.

    Εγω προσωπικα εχω κανει Πειραια - Αγρινιο με σταση για βενζινη στο Ριο! Ουτε κουραστηκα!

  7. #7
    no1 άσχετος στις Μηχανές Το avatar του/της VBMAN
    Εγγραφή
    19/08/2009
    Μηνύματα
    13
    xaxa... Για να το λέτε κάτι θα ξέρετε....! Ψάχνω για προσφορές και θα το πάρω...

  8. #8
    no1 άσχετος στις Μηχανές Το avatar του/της VBMAN
    Εγγραφή
    19/08/2009
    Μηνύματα
    13
    Τί διαφορές έχει το 09 με το 08?

  9. #9
    voodoo practitioner Το avatar του/της mikros boudas
    Εγγραφή
    12/02/2008
    Μηνύματα
    453
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VBMAN
    Τί διαφορές έχει το 09 με το 08?
    χρωματα,δεν παιζει να κουραστεις ουτε σε 400 χλμ,το ιδανικοτερο για εισαγωγη στον μοτοσυκλετισμο μετα τα εντουροειδη για μενα
    The sickness

    A good rider has balance, judgment, and good timing. So does a good lover.


  10. #10
    no1 άσχετος στις Μηχανές Το avatar του/της VBMAN
    Εγγραφή
    19/08/2009
    Μηνύματα
    13
    τι μου έλεγε τότε το παιδί? υποτίθεται ότι οδηγάει z750 2 χρόνια... :P

  11. #11
    voodoo practitioner Το avatar του/της mikros boudas
    Εγγραφή
    12/02/2008
    Μηνύματα
    453
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VBMAN
    τι μου έλεγε τότε το παιδί? υποτίθεται ότι οδηγάει z750 2 χρόνια... :P
    το ο,τι καποιος εχει μηχανη(οποιαδηποτε) δε σημαινει πως ειναι καλος οδηγος ουτε οτι ξερει απο μηχανες ετσι.εγω ξερω αμμεσα 4 ατομα που το εχουν και εμμεσα πανω απο 100(απο φορουν) και κανενας δεν παραπονεθηκε για την ανεση ειτε εντος ειτε εκτος πολης και μαλιστα ακολουθουσαν σε βολτες και εκδρομες μεγαλυτερες μηχανες
    The sickness

    A good rider has balance, judgment, and good timing. So does a good lover.


  12. #12
    no1 άσχετος στις Μηχανές Το avatar του/της VBMAN
    Εγγραφή
    19/08/2009
    Μηνύματα
    13
    χαίρομαι που θα μπορώ να το έχω και για πιο έξω.. Ωραίες απαντήσεις και κατατοπιστικότατες.

  13. #13
    voodoo practitioner Το avatar του/της mikros boudas
    Εγγραφή
    12/02/2008
    Μηνύματα
    453
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VBMAN
    χαίρομαι που θα μπορώ να το έχω και για πιο έξω.. Ωραίες απαντήσεις και κατατοπιστικότατες.
    εχεις και πμ
    The sickness

    A good rider has balance, judgment, and good timing. So does a good lover.


  14. #14
    no1 άσχετος στις Μηχανές Το avatar του/της VBMAN
    Εγγραφή
    19/08/2009
    Μηνύματα
    13
    ωραίες πληροφορίες..

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VBMAN
    Παράξενο να λιώνεις σε διαδρομή 40 χιλιομέτρων. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά...
    Fdtolis, πως το βλέπεις για πρώτη μηχανή? Θα δυσκολευτώ? Έχω εμπειρία μόνο από παπιά...
    Ποιά είναι τα περισσότερα χιλιόμετρα μονοκοπανιά που έχεις κάνει?

    Thank u Again!
    Για πρωτη μηχανη ειναι μια χαρα, δεν μπορεις να πεις οτι θα την βαρεθεις πολυ ευκολα και δεν θα δυσκολευτεις καθολου αφου λες οτι εχεις εμπειρια απο παπακια!

    Οσο για τα km εχω κανει 750+ και εχω κανει σταση μονο για βενζινη...


    Υ.Γ: sorry που δεν απαντησα γρηγορα, δεν μπενω συχνα λογο σχολης και δουλειας...





Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Kawasaki Ninja 250;
    από BlaSen στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2007, 12:22
  2. iparxei stin ellada ninja 250 i ninja 500 ??
    από stef.corfu στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2007, 18:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF