Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 27

Θέμα: Τι παπι να παρω?

  1. #1
    Νέο μέλος Το avatar του/της vivad
    Εγγραφή
    20/05/2010
    Μηνύματα
    21

    Τι παπι να παρω?

    Καλησπερα σε ολους.

    Ειμαι new στο forum και θα ηθελα γνωμες και συμβουλες για να αγορασω ενα παπακι στα 125cc.

    Για να σας δωσω μια καλυτερη εικονα σας λεω οτι εχω ενα piaggio fly 125 το πηρα new το 2006. Ειμαι ευχαριστημενος με αυτο αλλα επειδη στη δουλεια αλλαξαμε τοποθεσια εχω να κανω καθημερινα 2 χλμ χωματοδρομο ... λιγο βασανο η υποθεση με το piaggio.
    και λεω να παρω κανενα παπακι με μεγαλυτερη ροδα... ισως θα ειναι καλυτερα.
    Απεκλεισα την επιλογη ενος on/off διοτι δυσκολα με την συζηγο ( ειμαι παντρεμενος με 1 παιδι) δεν της αρεσουν τα on/off αλλα και σε μενα δεν αρεσουν ακομα περισσοτερο --- Να φανταστειται στα νιατα" μου ειχα cb 400 sf - fazer 600 - fazer 1000 --- Any way τωρα παπακι.

    Ακουω για κατι κινεζικα τα οποια ειναι και φτηνα (και δεν θα με κοστισει η ανταλλαγη) αλλα ειναι και καλα? Θελω να πω οτι τα χρηματα αυτη τη στιγμη ειναι λιγο δυσκολα για μενα για να παω σε καινουργιο japan--- Δηλαδη διαθετω το piaggio και κανενα 300 γιουρο ακομα. Συνολικα περιπου υπολογιζω στα 1300ευ στην καλυτερη περιπτωση.

    Τι να κανω να παω για china new παπακι ή μεταχειρω Japan ?

    θα εκτιμουσα καθε απαντηση και σχολιο....
    Ride your bike & bike will ride u

  2. #2
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.944
    Καλώς όρισες στο φόρουμ Για το ερώτημά σου για αρχικά ρίξε μια ματιά στο thread παρακάτω μήπως απαντήσει κάποιες απορίες σου...
    http://www.moto.gr/forums/showthread...n&pagenumber=2

  3. #3
    Νέο μέλος Το avatar του/της vivad
    Εγγραφή
    20/05/2010
    Μηνύματα
    21
    Ευχαριστω για την 'πασα' διαβασα αρκετα και καταλαβα οτι οι περισσοτεροι ειναι υπερ των Japan ή καλυτερα να το θεσω υπερ των φιρματων Honda - Yamaha κλπ.

    Προσεξα επισης οτι τα σχολια ειναι απο το 2007 εως και 2010 αρχες, αλλα χωρις να θελω να πω οτι θα ηθελα να κλεισω την συζητηση εδω, θα ηθελα να ακουσω και καποιες αποψεις απο χρηστες

    Shineray 125cc & Kaizar 125cc

    Τα εχει αγορασει κανεις ωστε να μου πει συγκεκριμενα γνωμη?

    Ευχαριστω...
    Ride your bike & bike will ride u

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της x-cite 135
    Εγγραφή
    05/04/2010
    Μηνύματα
    102
    http://www.gorgolis.gr/sprinter.htm

    ριξε μια ματια εδω φιλε μου!!!

  5. #5
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Αν δεν εχεις φραγκα για να παρεις το crypton(για μενα μακραν το καλυτερο απο τα "συγχρονα") κοιτα για modenas.Παπια σκυλια,δοκιμασμενα.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  6. #6
    Νέο μέλος Το avatar του/της vivad
    Εγγραφή
    20/05/2010
    Μηνύματα
    21
    Αρχικά δημιουργήθηκε από x-cite 135
    http://www.gorgolis.gr/sprinter.htm

    ριξε μια ματια εδω φιλε μου!!!
    Σε ευχαριστω για την απαντηση

    Μου προτηνεις δηλαδη το sprinter 125 καλο μου φενεται !!! Αν και δεν ξερω ακομα που θα καταληξω --- σιγουρα σαν τιμη στα 1215 γιουρο ακουγεται ιδανικο αλλα απο αξιοπιστια τι λεει?

    Το εχει κανενας ωστε να μου πει εντυπωσεις?
    Ride your bike & bike will ride u

  7. #7
    Νέο μέλος Το avatar του/της vivad
    Εγγραφή
    20/05/2010
    Μηνύματα
    21
    Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
    Αν δεν εχεις φραγκα για να παρεις το crypton(για μενα μακραν το καλυτερο απο τα "συγχρονα") κοιτα για modenas.Παπια σκυλια,δοκιμασμενα.
    Οντως ακουω τα καλυτερα για το crypton αλλα ειναι πανω απο 2χιλ ευρω και δυσκολα τωρα στη φαση που ειμαι --- περιμενουμε και δευτερο παιδακι στην οικογενεια τον Αυγουστο και καταλαβαινεις τι παιζει-- Τα μετραμε ολα!!!

    Σημερα συγκεκριμενα ημουν σε ενα καταστημα (μενω στην Καβαλα) οπου φερνει τα modenas αλλα και τα daytona (που εγραψε ο φιλος X-CITE) και ειδα το kriss --- μπορω να πω οτι τρελαθηκα με αυτο το παπι ειναι ομορφο, στιβαρο, και απ οτι ακουσα ειναι ουσιαστικα ο διαδοχος του Kazer Kawasaki --- 1799 ευρω!!! και ειμαι σε διλημα τωρα.

    --- Μου αγοραζει λεει ο εμπορος το Piaggio το οποιο εχω (Fly 125 mod 2006 20000xlm) στα 800 ευρω και θελει το Χιλιαρικο στο παγκο ¨κασερι¨(cash ) δυσκολος τυπος !!! Σκεφτηκα να βαλω πωλητηριο στο fly και να το δωσω σε χερι κανενα 950 ευρω ... πως σας ακουγεται σαν τιμη?
    Ride your bike & bike will ride u

  8. #8
    Νέο μέλος Το avatar του/της vivad
    Εγγραφή
    20/05/2010
    Μηνύματα
    21
    Τελικα το kriss ποσα κυβικα ειναι? και ποσα αλογακια εχει?
    Ride your bike & bike will ride u

  9. #9
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.944
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vivad
    Τελικα το kriss ποσα κυβικα ειναι? και ποσα αλογακια εχει?
    Ρε φίλε το παπί το θες για να κάνεις τη δουλειά σου οικονομικά και ξέγνοιαστα, τί σημασία έχει και από την άλλη πόόόόόσα άλογα να βγάζει ένα παπί; Άντε μερικά μικρά πόνυ...

  10. #10
    Νέο μέλος Το avatar του/της vivad
    Εγγραφή
    20/05/2010
    Μηνύματα
    21
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
    Ρε φίλε το παπί το θες για να κάνεις τη δουλειά σου οικονομικά και ξέγνοιαστα, τί σημασία έχει και από την άλλη πόόόόόσα άλογα να βγάζει ένα παπί; Άντε μερικά μικρά πόνυ...
    Κοιτα δεν εχεις και αδικο ετσι οπως το θετεις αλλα αν ζουσες και εσυ σε μια πολη οπως η Καβαλα (χτισμενη σε πλαγια αμφιθεατρικα = ανηφορες τρελες) και διπλος ηθελες να ανεβεις εκει που μενω τοτε και τα 1 ή 2 αλογακια διαφορα εχουν την σημασια τους σε βαθος χρονου.
    Ride your bike & bike will ride u

  11. #11
    Εγώ έχω ενα supra του '00 ,θα σου πω μερικά πράγματα μόνο λάδια,μπουζί,λάστιχα και βενζίνη ζητάει.Απο κει και πέρα έχει το καλύτερο πλεονέκτημα που έχουν όλα τα παπιά που γιναν best seller ,φθηνά ανταλλακτικά και το σημαντικότερο :βρίσκεις ανταλλακτικά και στο ψιλικατζίδικο της γειτονιά σου και δεν τρέχεις χιλιόμετρα ,ούτε περιμένεις μέρες για ενα ανταλλακτικό.Για μένα πάρε ένα HONDA μεταχείρα κι όταν τα χρόνια περάσουν και θα είναι όπως όταν το πήρες θα με θυμάσαι.
    Η ζωή μου όλη

  12. #12
    Νέο μέλος Το avatar του/της vivad
    Εγγραφή
    20/05/2010
    Μηνύματα
    21
    Μαλλον Βλεπω να κατληγω σε Modenas Kriss new.

    Θα κανω λιγα ζορια παραπανω και θα το πληρωσω...

    Τουλαχιστον θα εχω το κεφαλι μου πιο υσηχο σε σχεση με το αν επερνα ενα κινεζικο.

    Ευχαριστω για τις αποψεις.

    :rotflmao:
    Ride your bike & bike will ride u

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vivad
    Μαλλον Βλεπω να κατληγω σε Modenas Kriss new.

    Θα κανω λιγα ζορια παραπανω και θα το πληρωσω...

    Τουλαχιστον θα εχω το κεφαλι μου πιο υσηχο σε σχεση με το αν επερνα ενα κινεζικο.

    Ευχαριστω για τις αποψεις.

    :rotflmao:
    για 200 ? διαφορά θα σου πρότεινα το INNOVA, όχι ότι δεν είναι καλό το Modenas,αλλά άλλο καλό κι άλλο το καλύτερο,και καλύτερο δεν σημαίνει πάντα αυτό που έχει τους περισσότερους ίππους,αλλά αυτό που είναι αξιόπιστο δεν ζητάει τίποτα, έχει φτηνή συντήρηση και άμα πεις να το πουλήσεις το βάζεις αγγελία σήμερα και το πουλάς χθες.Να φανταστείς εμένα στη δουλεία με ρωτάνε άμα πουλάω το supra (μην νομίζεις τίποτα τρελά λεφτά,κανα 500ρικο) ,αλλά τουλάχιστο κάτι παίρνεις εκεί που αν ήταν άλλο θα το πέταγες.Άσε που δεν το πουλάω γιατί θέλω να το δώσω στο γιο μου,σε καμιά 10ετία γίνεται 18,ε ακόμα καινούργιο θα ναι!!!
    Δε θες HONDA πάρε με τα λεφτά του MODENΑS ένα YAMAHA CRYPTON X , 135 cc, μοντ. '09,μεταχείρα.
    Πάντως στην θέση σου θα κοίταγα και τα CBF 125 και YBR125 ,μπορεί να μην είναι μεγάλες μοτοσυκλέτες αλλά έχουν κλέψει λίγη από τη χάρη τους,είναι πολύ άνετες μέσα στην πόλη,σκυλιά μαύρα και τα δυο και έχουν κόστος συντήρησης σαν τα παπιά.Τα λάστιχα τους έχουν σχεδόν ίδια τιμή με ενός παπιού.Δες τα και δεν θα μετανιώσεις ,όσοι πήραν τα κατά ευχαριστήθηκαν.
    Η ζωή μου όλη

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της x-cite 135
    Εγγραφή
    05/04/2010
    Μηνύματα
    102
    ΤΙΜΕΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΩΝ, ΠΑΠΙΩΝ (22 Μαΐου 2010) mototriti.gr


    SUZUKI ADDRESS 125 Injection 1723e
    DAYTONA SPRINTER 125 1215e
    HONDA ANF 125 INNOVA Injection 1990e
    KAWASAKI ZX-130 Trendy 2095e
    KAWASAKI JOY-R 125 1695e
    MODENAS KRISS 125 1799e
    MODENAS X-CITE 135 1999e
    YAMAHA CRYPTON-X135 Injection 2430e
    DAELIM CITIACE 110 1485e
    DAYANG DY 125 RS 1095e
    DAYANG VEEROAD 125 1095e
    EUROMOTORS SH 125 1090e
    EUROMOTORS SH 150 1390e
    JIALING Nova 125 1458e
    JINCHENG FIRE 110 750e
    JINCHENG VELOS 110 850e
    JIANSHE JS 110-G 1250e
    JIANSHE JS 125-G 1350e
    JIANSHE MADOX 110 1180e
    JIANSHE MADOX 125 1280e
    Shineray XY 110 850e
    KEEWAY PARTNER 100 950e
    KEEWAY PARTNER 110 980e
    KYMCO ACTIV SR 125 1385e
    KYMCO NEXXON 125 1395e
    KYMCO STRAIGHT 125 1599e
    KYMCO STRAIGHT 150 1715e
    LIFAN EVO COOL 125 1399e
    LIFAN LF 100-A 950e
    LIFAN SMART 125 1099e
    LONCIN LX110-3D 1040e
    LONCIN LX125-26 1170e
    QINGQI QM110-3C 1190e
    SOKUDO FORTUNE 110 1000e
    VEDIM SHADOW 125 1188e
    X-GEAR/LONCIN Blade 110 1301e
    YMC EAGLE 100 990e
    YMC FALCON 125 1050e
    YMC HAGGARD 125 1150e
    ZONGSHEN ZS 125-43 1325e
    ZONGSHEN ZS 125-47 SUPER 1275e

  15. #15
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από pkpl
    για 200 ? διαφορά θα σου πρότεινα το INNOVA, όχι ότι δεν είναι καλό το Modenas,αλλά άλλο καλό κι άλλο το καλύτερο,και καλύτερο δεν σημαίνει πάντα αυτό που έχει τους περισσότερους ίππους,αλλά αυτό που είναι αξιόπιστο δεν ζητάει τίποτα, έχει φτηνή συντήρηση και άμα πεις να το πουλήσεις το βάζεις αγγελία σήμερα και το πουλάς χθες.Να φανταστείς εμένα στη δουλεία με ρωτάνε άμα πουλάω το supra (μην νομίζεις τίποτα τρελά λεφτά,κανα 500ρικο) ,αλλά τουλάχιστο κάτι παίρνεις εκεί που αν ήταν άλλο θα το πέταγες.Άσε που δεν το πουλάω γιατί θέλω να το δώσω στο γιο μου,σε καμιά 10ετία γίνεται 18,ε ακόμα καινούργιο θα ναι!!!
    Δε θες HONDA πάρε με τα λεφτά του MODENΑS ένα YAMAHA CRYPTON X , 135 cc, μοντ. '09.
    Πάντως στην θέση σου θα κοίταγα και τα CBF 125 και YBR125 ,μπορεί να μην είναι μεγάλες μοτοσυκλέτες αλλά έχουν κλέψει λίγη από τη χάρη τους,είναι πολύ άνετες μέσα στην πόλη,σκυλιά μαύρα και τα δυο και έχουν κόστος συντήρησης σαν τα παπιά.Τα λάστιχα τους έχουν σχεδόν ίδια τιμή με ενός παπιού.Δες τα και δεν θα μετανιώσεις ,όσοι πήραν τα κατά ευχαριστήθηκαν.
    απόλυτα σε όλα, και ειδικά στο τελευταίο κομμάτι..
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι παπι να παρω μεταχειρισμενο? μεχρι 900 ευρω.
    από tritaris στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2010, 18:42
  2. all time classic - τι παπι να παρω (και γιατι)
    από Lux Aeterna στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2009, 12:32
  3. Τι μηχανή να πάρω;
    από mchris στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2005, 02:22
  4. Τι μηχανη να παρω ?
    από crs-k στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2004, 17:54
  5. Τι ΜηΧανη Να Παρω?
    από nimbus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2004, 03:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF