Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 2 από 2

Θέμα: Λε.μο.κα (μεθωνη)

  1. #1
    Greg HondaYamahaκης Το avatar του/της moutoulos
    Εγγραφή
    14/05/2005
    Μηνύματα
    87

    Λε.μο.κα (μεθωνη)

    Αναφέρομαι στην συγκέντρωση που οργάνωσε η ΛΕ.ΜΟ.ΚΑ (λέσχη μοτοσυκλετιστών Καλαμάτας) στην Μεθώνη. Αν και καθυστερημένα...
    Όπως είχα αναφέρει εδώ http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=10094 το camping της Μεθώνης το γνωρίζω γιατί πηγαίνω σε αυτό χρόνια, εγώ με την οικογένειά μου, και πολλοί άλλοι Πατρινοί. Όπως καταλαβαίνεται τον μήνα Αύγουστο γινόμαστε μια παρέα περίπου 20-30 ατόμων.
    Δεν είναι από τα καλύτερα camping, αλλά τόσα χρόνια το έχουμε συνηθίσει και έχει γίνει το καλοκαιρινό σπίτι μας.
    Την πιο προηγούμενη Κυριακή λοιπόν 12/06/05 είχα κατέβει Μεθώνη προκειμένου να ετοιμάσω το τροχόσπιτο (camping) για να μας φιλοξενήσει το τριήμερο.
    Φθάνοντας λοιπόν μεσημέρι Σαββάτου του τριήμερου (18/06/05) συνειδητοποίησα ότι μου έλειπε μια ξαπλώστρα…, ψάχνοντας μέσα στο camping…πουθενά. Τι έγινε??, απλά ένας απαράδεκτος (και στα μούτρα) τύπος φθάνοντας στο camping νωρίτερα από εμένα θεώρησε σκόπιμο να την κάνει δικιά του (την είχε καμουφλάρει κιόλας να μην φαίνεται). Το κατάλαβα μόνο όταν έφυγαν και στο σημείο που ήταν ο τύπος (ο απαράδεκτος που λέγαμε) βρέθηκε η ξαπλώστρα …σπασμένη πλέον, που αν και ο τύπος είχε άγριο look χαρλεά , δεν είχε όμως τα «μπαλάκια» να μου την φέρει (όταν την πήρε δεν είχα πάει στο camping ακόμα), ή αν φανταστώ ότι απλά με έγραψε εεεε τότε λυπάμαι που είναι μοτοσικλετιστής , τέτοιοι τύποι δεν χαρίζουν ούτε στην μάνα τους.
    Επίσης μπροστά στο camping κάθε χρόνο υπάρχει μια μικρή παραλία με άμμο γύρω στο ένα μέτρο (το υπόλοιπο πέτρες), και ως δια μαγείας φέτος είχε βγάλει μια καταπληκτική παραλία τεσσάρων – πέντε μέτρων, που βέβαια κάποιοι μανιάουρες της λέσχης την περιποιήθηκαν γεμίζοντας την με πέτρες (μέγεθος πεπονιού).
    Κύριοι αν θέλετε να λέγεστε λέσχη (αναφέρομαι στους υπευθύνους), βάλτε και λίγο χαλινάρι, και κάποιους όρους στα μέλοι σας, γιατί δεν μπορείς να φτάνεις την μηχανή σου στον κόφτη (που δεν είχε) μετά τα μεσάνυχτα, ούτε να τρέχεις από και προς το δρόμο του camping (τέσσερα μέτρα πλάτος δρόμου) με 100-120km/h.
    Και για να μην παρεξηγηθώ, δεν αναφέρομαι σε όλους αλλά σε ένα ποσοστό κάτω του 10% από τα μέλοι της λέσχη σας που αμαυρώνουν την όλη εικόνα και μαζί και την λέσχη σας. Για αυτό καλύτερα λίγοι και καλοί, παρά πολλοί και …σαρα μαρα.
    Επίσης δεν έχω τίποτα με τους μοτοσικλετιστές (και εγώ τέτοιος είμαι) τα έχω με τους μανιάουρες.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mtsop
    Εγγραφή
    19/10/2004
    Μηνύματα
    281
    Δηλαδή για να καταλάβω όσοι πήγαν στην εκδήλωση της ΛΕ.ΜΟ.ΚΑ. ήταν όλοι μέλη της;
    Δυστυχώς οι καγκουριές παντού γίνονται, σε όλες τις εκδηλώσεις (προφανώς δεν είχες πάει σε κάμια ανάλογη εκδήλωση) και μερίδιο της ευθύνης έχουμε και εμείς οι ίδιοι που τους ανεχόμαστε και δεν τους βάζουμε στη θέση τους.
    Φιλικά τα λέω πάντα

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF