Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: μόνο με εμένα συμβαίνει?

  1. #1

    μόνο με εμένα συμβαίνει?

    Καλημέρα!
    Έxω μία ,τουλάxιστον ηλίθια,απορία.Κάνω μαθήματα για δίπλωμα,αλλά δεν με βολεύει με τίποτα η θέση του ποδιού μου ,όταν πρόκειται να ανεβάσω ταxύτητα(μιλάω για manual,όxι ημιαυτόματο).Υπάρxει κάποιος σωστός τρόπος τοποθέτησης ώστε να μπορώ να ανεβάζω ,αλλά και να κατεβάζω ταxύτητες,xωρίς να xρειάζομαι κανένα 5λεπτο για να βάλω το πόδι στην σωστή θέση?
    π.x. η φτέρνα στο μαρσπιε και τα δάκτυλα να κοιτάνε προς τα έξω?
    ελπίζω να μείνω όρθιος...΄

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    ολα ειναι θεμα συνηθειας.

    μπορει να μην σε βολευει και η σταση που σε βαζει να κατσεις η ιδια η μηχανη και με μια αλλη μηχανη να μην εχεις προβλημα.

    ο κανονας παντως ειναι να πατς με την "καμαρα" του ποδιου στο μαρσπιε και το κουτεπιε να αλλαζει τις ταχυτητες. μην προσπαθεις με τα δαχτυλα γιατι δεν εχουν τοση δυναμη.

    επισης βαζε το ποδι σου ετσι (αυτο θα το βρεις εσυ) ωστε να σε βολευει με μια μικρη κινηση να μπαινει και απο κατω και απο πανω απο τον λεβιε.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της VALES
    Εγγραφή
    16/02/2009
    Μηνύματα
    1.059
    Η ''καμάρα'' του πέλματος στο μασπιέ, και τα δάκτυλα κάτω από το λεβιέ ταχυτήτων για να ανεβάζεις.
    Θα το συνηθήσεις σιγά σιγά.

    edit: Επειδή διάβασα και την απάντηση του devil, όπως βολέψει εσένα καλύτερα.
    Εγώ αλλάζω με τα δάκτυλα, για να μη χρειάζεται να κουνάω ολόκληρο το πέλμα, παρά μόνο τα δάκτυλα.
    Με τη μοτοσικλέτα μπορεί να σκοτωθείς είναι αλήθεια, αλλά δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος να ζήσεις το χρόνο που σου έχει παραχωρηθεί

    Άντε γεια... Blog

  4. #4
    κατ' αρχάς,ευχαριστώ για την άμεση απάντηση(ούτε το εκαβ τόσο γρήγορα).Υπάρχει δυνατότητα ρύθμισης του ύψους του λεβιε(αν λέγεται έτσι),ώστε να το φέρω εκεί που με βολεύει?
    ελπίζω να μείνω όρθιος...΄

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της VALES
    Εγγραφή
    16/02/2009
    Μηνύματα
    1.059
    Αρχικά δημιουργήθηκε από thanos8527
    κατ' αρχάς,ευχαριστώ για την άμεση απάντηση(ούτε το εκαβ τόσο γρήγορα).Υπάρχει δυνατότητα ρύθμισης του ύψους του λεβιε(αν λέγεται έτσι),ώστε να το φέρω εκεί που με βολεύει?




    Ναι μπορείς να το ρυθμίσεις . Είναι πολύ απλό, μπορείς να το κάνεις και μόνος σου, αρκεί να ξέρεις προς τα που ξεβιδώνει μία βίδα και προς τα που βιδώνει.
    Με τη μοτοσικλέτα μπορεί να σκοτωθείς είναι αλήθεια, αλλά δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος να ζήσεις το χρόνο που σου έχει παραχωρηθεί

    Άντε γεια... Blog

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της super_toto
    Εγγραφή
    01/03/2006
    Μηνύματα
    349
    Τι παπούτσια φοράς? Γενικά απόφυγε τα αθλητικά όσο να συνηθήσεις. Και τα κορδόνια δεν είναι καλή ιδέα.
    Δοκίμασε σκληρό παπούτσι και μπότα ακόμα καλύτερα.
    ....ξάπλωσε τ' ανάσκελα και χύθηκαν οι μυαλοί του στις πέτρες.

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
    Ναι μπορείς να το ρυθμίσεις . Είναι πολύ απλό, μπορείς να το κάνεις και μόνος μου, αρκεί να ξέρεις προς τα που ξεβιδώνει μία βίδα και προς τα που βιδώνει.
    χαχαχα!τέσσερα χρόνια με σπούδαζε ο πατέρας μου..τι στο καλό?θα την βρώ την άκρη!και πάλι ευχαριστώ!
    ελπίζω να μείνω όρθιος...΄

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
    Τι παπούτσια φοράς? Γενικά απόφυγε τα αθλητικά όσο να συνηθήσεις. Και τα κορδόνια δεν είναι καλή ιδέα.
    Δοκίμασε σκληρό παπούτσι και μπότα ακόμα καλύτερα.
    δυστυχώς φοράω με κορδόνια και δεν είναι τόσο σκληρά.τα μαθήματα τα κάνω αμέσως μετά την δουλειά,οπότε δεν μου είναι εύκολο να φορέσω κάτι διαφορετικό.άσε που δεν έχω και μπότες!
    ελπίζω να μείνω όρθιος...΄

Παρόμοια θέματα

  1. Για να μην γελαμε μονο με τον Καραμπελα...
    από bar-code στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2009, 13:25
  2. Δουλεύει μόνο με το τσοκ.
    από notakos600 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2008, 13:48
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2007, 18:04
  4. μονο σε εμενα συμβαινει?
    από 675 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 124
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2007, 15:38
  5. Μόνο με πλάκα διορθώνεται η κατάσταση
    από Cpt. Haddock στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2005, 16:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF