Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: ζακυνθος

  1. #1

    ζακυνθος

    επειδη οι διακοπες φετος θα ειναι στην ζακυνθο θα ηθελα καποιος που εχει παει να μου πει σε ποια περιοχη να μεινω και αν εχει καποιο τηλεφωνο καταλυματος. Εκανα μια αναζητηση στο Net αλλα δεν εβγαλα ακρη...
    Θελω να γίνω αυτό που ήμουν τότε που ήθελα να γίνω αυτό που είμαι τώρα.

  2. #2
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Εξαρτάται τι θέλεις... αν ζητάς φασαρία και νταβαντούρι, θα πας προς Καλαμάκι και Λαγανά.
    Αν θες κάποια ησυχία προς Βασιλικό.

    Καταλύματα θα βρείς εκτός και αν πας μέσα στον Αύγουστο. Γενικά παίζει με το βαλάντιο σου. Τσέκαρε το bookings.com όπου μπορείς και να βρείς και να κλείσεις δωμάτιο σχετικά ευκολα.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  3. #3
    (για να μην ανοίγουμε κι άλλο θρεντ)

    έχει κανείς υπόψιν του κανένα tip για το συγκεκριμένο νησί?


  4. #4
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.458
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
    (για να μην ανοίγουμε κι άλλο θρεντ)

    έχει κανείς υπόψιν του κανένα tip για το συγκεκριμένο νησί?

    πριν4 χρονια που ειχα παει προτεινω αυτο http://www.zakynthosnet.gr/stavros/index_gr.htm ,και στην μποχαλη ενα τοπικο γλυκο την 'φρυγανια'
    RIDE MORE TALK LESS

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ikarosk
    Εγγραφή
    22/08/2007
    Μηνύματα
    736
    Ψάξε την τοποθεσία '' Κερί '' και απέφυγε τις τοποθεσίες "Αλυκές'' και ''Αλυκανά".

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της transalpblack
    Εγγραφή
    21/04/2009
    Μηνύματα
    334
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    Τσέκαρε το bookings.com όπου μπορείς και να βρείς και να κλείσεις δωμάτιο σχετικά ευκολα.

    Gandalf
    Και αφού το τσεκάρεις, πριν κλείσεις κάτι από το booking.com, πάρε πρώτα τηλέφωνο εκεί που θα κλείσεις.
    Το τηλέφωνο το έχει στο booking.
    Όσες φορές το έχω κάνει, έχω πάρει καλύτερη τιμή από το τηλέφωνο από ότι πήρα από το site.
    Όποιος πουκάμισο φορεί που έχει της νύχτας χρώμα ή έχει πόνο στην καρδιά ή άνθρωπο στο χώμα...

    Όταν πεθάνω, θέλω να με θάψουν οι φίλοι μου. Δεν θα είναι η πρώτη φορά άλλωστε...

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DeusEx
    Εγγραφή
    26/05/2009
    Μηνύματα
    702


    μολις το ΣΚ γυρησα απο ζακυνθο, οποτε γραφω εντυπωσεις.

    πηγα με μια κοπελια κ την μοτο μου. Καραβακι κ χυμα απεναντι φορτωμενοι.

    βουρ για λαγανα κ ψαχνω καπου να μεινω. επειτα απο ερωτηση στο σουπερμαρκετ βρηκα μια κυρια που ειχε δωματια...

    το δωματιο πολυ μετριο, με ελειψεις, αλλα ειχε αιρ κοντισιον κ τηλεοραση, ενα διπλο κ ενα μονο κρεβατι, ντουζιερα αρα ειχε τα απαραιτητα.

    3 διανυκτερευσεις, πεμπτη - παρασκευη - σαββατο, αρχικη τιμη 120ε με αιρ, 100ε χωρις... το παζαρεψα κ μ ταφησε 100ε με αιρ

    100ε για 3 βραδια ειναι αρκετα καλα...

    λαγανας: πολυ φθηνος, δεν βλεπεις ελληνα, μπυρες 1-2ε τα κοκτειλ 3-6ε ... πανικος κ τζερτζελο, χαμος, σουρομενοι, εγγλεζοι κυριως, και πολλα πολλα τρελλαμενα κοριτσακια. Ακομα κ οι γκαρσονες αγγλιδες ηταν.

    Αξιζει πραγματικα να παρεις το μποατ-τριπ γυρω απο το νησι... 18ε το ατομο (για ελληνες) κ μας πηγε στο ναυγιο (ειναι must!) , στις γαλαζιες σπηλιες (επισης must - μπηκαμε κολυμπωντας σε μια απο αυτες-τρομερη εμπειρια) και στα ξιγγια για βουτια. πουλμαν κομπλε απο κ προς το λιμανι.

    με την μηχανη πηγαμε γερακα, πολυ ωραια αμμουδερη παραλια που γεννανε οι χελωνες καρετα καρετα.

    στην επιστροφη φαγαμε σε ενα πολυ ωραιο ταβερνακι με θεα την θαλασσα απο ψηλα κ νορμαλ τιμες (φιλετο ξιφιας 8ε)

    βολτα οποσδηπωτε κ στο λιμανι, ανεβαινεις ψηλα κ πας στο βουνο σε μια περιοχη που λεγεται μποχαλη κ απολαμβανεις την θεα απο ψηλα ... (λιγο τσιμπιμενες τιμες, αλλα πηρα μια πιατελα παγωτο ΤΕΡΑΣΤΙΑ με 12ε στο εθνικον)




    τελευταια μερα πηγαμε προς την αλλη πλευρα του νησιου κ κατσαμε σε ενα μαγαζι που λεγεται μπαλκονι, πολυ ωραια σνακ... ειχα παρει τορτιγια κ ηταν πεντανοστημη με 7ε

    αυτα!

    οτι αλλο θες ρωτα


Παρόμοια θέματα

  1. Ζακυνθος ? Info ?
    από PortisHead στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2010, 07:50
  2. ζακυνθος-προσοχη πολλη
    από sotiris68 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2006, 00:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF