Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: Ερωτηση για Αγορα μηχανης-Αποδειξη αγορας

  1. #1

    Ερωτηση για Αγορα μηχανης-Αποδειξη αγορας

    Ρε παιδια μια ερωτηση, γινεται να αγορασει καποιος μια μηχανη πχ με 7.500 ευρωπουλα, και η αποδειξη να λεει 6813+187 (τελη ταξινομησης) ?

  2. #2
    παναρχαιο μελος Το avatar του/της Dennis-
    Εγγραφή
    08/06/2003
    Μηνύματα
    505
    Λοιπουν 500 ευρω.. οχι δεν γινετε. δες στην αποδειξη να μην γραφει επι πιστωση οτι τους χρωστας δηλαδη. αλλα να εχει εξοφληθεί.

    Κατα τους αλλους..

    Ευθειακιας, εποχιακος, coolatza, κρυφοκουτακιας!

  3. #3
    Μαλιστα, αν υποθεσουμε οτι πηγαινω σε ενα μαστορι φιλο μου, και του λεω "εσυ που εισαι φιλος, φερε με ενα μοτοσακο να μην τρεχω αλλου".

    Του σκαω 7.500 ευρωπουλα και μου φερνει το μοτο, αργοτερα βλεπω την αποδειξη που λεει 7.000.

    Υπαρχει κατι μεμπτο ή μηπως ειμαι καχυποπτος αδικα.

  4. #4
    παναρχαιο μελος Το avatar του/της Dennis-
    Εγγραφή
    08/06/2003
    Μηνύματα
    505
    τι καχυποπτος αδικα φιλε μου ? σου εφαγε 500 ευρω.. την αδεια την εχεις?

    Κατα τους αλλους..

    Ευθειακιας, εποχιακος, coolatza, κρυφοκουτακιας!

  5. #5
    Την αδεια κυκλοφοριας ? Ναι την εχω.

    Εντομεταξυ νομιζα στην αρχη οτι πηρα μοντελο 2009 σε καλη τιμη... και τελικα πηρα τηλεφωνο (ψιλιασμενος) και εμαθα οτι ειναι 2008 αργοτερα. (τελη 2009 εγινε η αγορα).

    Οταν δε πηρα τηλεφωνο να τον ρωτησω απ εξω απ εξω τι μοντελο ειναι η απαντηση ηταν "2008-2009 ειναι".
    "ποσο ειναι ?"
    "2008-2009"

    Ενω ξερω οτι παει 07-08 κ 09-10.


    Απλως θελω να ειμαι επιφυλακτικος κ να μην αδικησω ανθρωπο, γιαυτο και ρωταω να μαθω ΣΙΓΟΥΡΑ.

  6. #6
    παναρχαιο μελος Το avatar του/της Dennis-
    Εγγραφή
    08/06/2003
    Μηνύματα
    505
    δεν εχει σημασια ποτε την αγορασες για να βρεις το μοντελο. αν παρω τωρα κατι και του πω θελω του 10 θελω να ειναι και του 10 για αυτο δινω και τα παραπανω φραγκα απο οτι θα επερνα ενα του 09. Σου εχει δωσει την αδεια οποτε ειναι δικο σου κανονικα αφου γραφει και το ονομα σου επανω,

    Το θεμα ειναι με τα 500 ευρω. Δεν μπορω να καταλαβω αν οντως στα εφαγε.. σοβαρα δεν το χωραει ο νους μου.. αν ειναι ετσι , που ετσι δειχνει το θρασσος ειναι απλα τεραστιο και απορω πως στην εδωσε χερι με χερι αυτην την αποδειξη.

    και εσυ φιλε μου 7.500 χιλιαρικα έδωσες δεν την ειδες? δεν πηρες τσιγαρα απο το ψιλικατζιδικο. τι να πω.. πες μας ακριβως τι εγινε αν θελεις.

    Κατα τους αλλους..

    Ευθειακιας, εποχιακος, coolatza, κρυφοκουτακιας!

  7. #7
    Δεν μου την εδωσε ο ιδιος, εγω την αναζητησα και μου ελεγε οτι ειναι στο υπουργειο για να βγει η αδεια.

    Αργοτερα την αναζητησα στην αντιπροσωπια που ειδα πανω στο βιβλιο σερβις (σφραγιδα).

    Αν σιγουρευτω οτι παιχτικε πουστια ΚΑΙ σε αυτο, θα γραψω ενα thread για ολα τα ευτραμπελα που ειχα με τον "φιλο" αυτο.

    Με αλλα λογια δεν παιζει ως μεσαζοντας να τσεπωσε 500 ευρωπουλα ή σαν αντιπροσωπος νομιμα ε

  8. #8
    παναρχαιο μελος Το avatar του/της Dennis-
    Εγγραφή
    08/06/2003
    Μηνύματα
    505
    λοιπον εγω οταν αγορασα την μηχανη την αποδειξη την πηρα αμεσως αφου εδωσα τα ευρο. βασικα ποτε δεν δινω λεφτά χωρις να παρω αποδειξη ειδικα για ενα τετοιο ποσο. και την αδεια μου την στειλανε μια εβδομαδα μετα. εξαλλου οταν αγοραζεις μηχανη και η αδεια φυσικα και δεν εχει βγει την ιδια μερα (λογικο) κυκλοφορείς με την αποδειξη αγορας.

    Κατα τους αλλους..

    Ευθειακιας, εποχιακος, coolatza, κρυφοκουτακιας!

Παρόμοια θέματα

  1. Χαρτιά για αγορά μηχανής
    από cartman στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2008, 11:49
  2. Ερωτηση για αγορά!!!!
    από onealpha στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/08/2007, 08:37
  3. Ερωτηση για αγορα Αφρικας
    από Normaden στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 24/06/2007, 12:23
  4. ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΜΗΧΑΝΗΣ
    από DT_Bear στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2006, 22:23
  5. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2005, 14:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF