Σελίδα 1 από 33 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 488

Θέμα: Μετά το vstrom τι; Πες και εσύ την άποψή σου..

  1. #1
    όχι παλιός... Το avatar του/της PanVas
    Εγγραφή
    28/08/2006
    Μηνύματα
    2.395

    Μετά το vstrom τι; Πες και εσύ την άποψή σου..

    Λοιπόν. Οι περισσότεροι το έχουν καταλάβει.
    Το βεστρομ δεν με καλύπτει πια.

    Σκέφτομαι το τζιές αντβ.
    Δεν ζητάω άποψη για το τζιές, αν και είναι καλοδεχούμενη, κυρίως οι αρνητικές και το κράξιμο για το συγκεκριμένο μοντέλο... Για να έχουμε και τον χαβαλέ στο παιχνίδι.


    Το βασικό μου πρόβλημα είναι το εξής...
    Έχω ξοδέψει πάνω από 5 χιλιάρικα σε εξτρά στο βεστρομ. Έχει πάνω από 65.000 χιλιόμετρα...
    Το 90% ταξίδια...

    Τι το κάνουμε;
    Το μηχανάκι δεν έχει βγάλει καμία σοβαρή ζημιά.
    Σέρβις πάντα σε εξουσιοδοτημένο και υπάρχει βιβλίο με τις σφραγίδες του...

    Κοιτάω την αγορά στα μεταχειρισμένα και το κλαίω να το σκοτώσω...
    Και που θα βρεθεί κάποιος να το εκτιμήσει σαν μηχανάκι..;

    Πείτε την γνώμη σας άφοβα


  2. #2
    Παναγιώτη, λεφτά απο μεταχειρισμένο δεν παίρνεις, όσα και να 'χεις βαλει, το ξερεις καλα.

    Ειδικά το δικο σου που ειναι μαχιμο ( αρα και "ταλαιπωρημενο") έχει αποσβέσει πολύ αξία. Τα 'χει βγάλει τα λεφτά του, αλλα μην περιμένεις να τα πάρεις πισω παρα μονο σε κλάσμα (τα εξτρα δε, πανε χαμένα)

    Τα ξέρεις αυτά, δε λέω κατι καινουριο.

    Νομίζω οτι ορθώς το δίνεις, το έστιψες το πήγες boldly where no vstrom has gone before και ήρθε η ώρα να αποστρατευθεί τιμητικα (απο τα δικά σου χέρια τουλάχιστον).

    Αντικατάστάτης: ΚΤΜ 990? Πιο πολλά θα σου δωσει αυτό, ειδικά τώρα που έχεις βγάλει μιλια στο offroad.

    Δεν έχεις και πολλές επιλογές σε αυτο που ψαχνεις πιστεύω (εκτός αν θες να παρεις το Zuper Denere )





    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  3. #3
    Εχει να πεσει ποστ εδω εχουμε καταλαβει οτι ταξιδευεις αλλα πες και καμια αλλη απαιτηση που εχεις απο την μηχανη
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  4. #4
    έχω την εντύπωση ότι το τζιες αντβ έχει μπεί για τα καλά στις πιο κρυφές σου σκέψεις, αυτό καυλώνεις, αυτό θες, το κοιτάς με πόθο, το ζηλεύεις ...οπότε νομίζω πως εκεί πρέπει να καταλήξεις, ότι και αν σου πούμε εμείς...

    Αν έχεις τα γκαφρά, τζάστ ντού ιτ. Αν δεν τα έχεις και ψάχνεις εναλλακτικές θα σου πρότεινα το "μικρό", το 800 τζιες ...

    Για το στρώμα με κάλυψε ο καπετάνιος.




  5. #5
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Αν φτανεις και πατας, χτυπα το κτμ

    Το στρομ δυστυχως θα το σκοτωσεις (τα εξτρα εννοειτε οτι θα τα προσαρμοσεις(οσα γινετε στο κτμ)

    Καντου ενα καλο πλυσιμο-γυαλισμα και τραβα για ανταλλαγες σε καταστηματα

  6. #6
    Περιμενε και το Τενερε. Ας το παρει καποιος να μας πει και βλεπουμε. Μπορει να ειναι αυτο που θελεις. Δεν θα ηθελα να διαβασω το ταξιδιωτικο με Κανε Το Μαστορα, γιατι ολο βολτες γυρω απο το συνεργειο με το Χασαν θα κανατε . Τις Μπεμπες τις ξερεις, τις εζησες, εχεουν και ενα κολωνακιωτικο αερα, πανε και παντου...




    Ολα ωραια ειναι και αξιοπιστα πλεον. Παρε οτι σου κανει κεφι και οτι θα σου προσφερε ευχαριστηση σε πολυωρη οδηγηση, αφου για κατι τετοιο το θελεις.


    Nothing in life is to be feard. It is only to be understood.
    Marie Curie

  7. #7
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Παναγιώτη, λεφτά απο μεταχειρισμένο δεν παίρνεις, όσα και να 'χεις βαλει, το ξερεις καλα.

    Ειδικά το δικο σου που ειναι μαχιμο ( αρα και "ταλαιπωρημενο") έχει αποσβέσει πολύ αξία. Τα 'χει βγάλει τα λεφτά του, αλλα μην περιμένεις να τα πάρεις πισω παρα μονο σε κλάσμα (τα εξτρα δε, πανε χαμένα)

    Τα ξέρεις αυτά, δε λέω κατι καινουριο.

    Νομίζω οτι ορθώς το δίνεις, το έστιψες το πήγες boldly where no vstrom has gone before και ήρθε η ώρα να αποστρατευθεί τιμητικα (απο τα δικά σου χέρια τουλάχιστον).



    +1


  9. #9
    όχι παλιός... Το avatar του/της PanVas
    Εγγραφή
    28/08/2006
    Μηνύματα
    2.395
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gallos
    Εχει να πεσει ποστ εδω εχουμε καταλαβει οτι ταξιδευεις αλλα πες και καμια αλλη απαιτηση που εχεις απο την μηχανη
    Αυτή την στιγμή μηχανή μόνο για ταξίδια...
    Και ελπίζω και για τα επόμενα χρόνια...
    Στην Σόφια δεν χρειάζομαι μηχανή, είτε λόγο καιρικών συνθηκών,είτε λόγω εργασιακών συνθηκών...

  10. #10
    όχι παλιός... Το avatar του/της PanVas
    Εγγραφή
    28/08/2006
    Μηνύματα
    2.395
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    http://www.hpn.de/bilder/high_resolu...-dakar86_2.jpg



  11. #11
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    :a13:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1705331fhh.jpg 
Προβολές:	2565 
Μέγεθος:	43,1 KB 
ID:	200024
    Accipere quam facere praestat injuriam

  12. #12
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Θ σου γράψω κάτι στα γρήγορα και αργότερα θα γράψω πιο αναλυτικά.
    Το ΚΤΜ είναι κάβλα, αλλά καίει τα κέρατα του. Αυτονομία πολύ μικρή, ούτε 280 χιλ με ένα τεπόζιτο. Δε αναφέρομαι καθόλου σε αξιοπιστία και τα σχετικά. Αν το προσέχεις και πιάνουν τα χέρια σου, όλα οκ.


    Προσωπικά το σκεφτόμουν ιδιαίτερα το ΚΤΜ όμως για το παραπάνω λόγο, το έχω απορρίψει. Το τέρας δε το θεωρώ παιχνιδιάρικο & υπερέχει σε αυτονομία, σέλα και λίγο φόρτωμα σε σχέση με το 800gs.

    Χρυσή τομή για μένα το 800. Ταξιδεύει ασφάλτινα και χωμάτινα άνετα, φορτώνεται, έχει αρκετά καλή αυτονομία (αγγίζει τα 320 χιλ).


  13. #13
    Εγώ δεν ξέρω αν μπορέσω να μιλήσω για ΚΤΜ, αλλά ξέρω οτι πχ σε αυτά τα κομμάτια με την άμμο θα γούσταρες αέρα(γενικά εκεί κάτω).Ξέρω όμως οτι 400κμ αυτονομία ξέχασε τα(θέλεις 1200 ευρα και τα εξτρα 45λ ντεπόζιτα).Θέση οδήγησης όχι τόσο ξεκούραστη όσο αυτό που είχες και ουτε σαν αυτό που σκέφτεσαι. Αξιοπιστία τώρα, χαχαχαχαχαχαχα, μετά από όσα έζησες και έχεις δει,ότι σου λένε να το ακούς βερεσέ, ξερεις εσυ. Ο ροαντ όμως είπε το ποιο σοφό από όλα. Η καύλα, ποιο μηχανάκι θέλεις να βλέπεις στο κάδρο της dslr. Πάντως άμα φιλοξενείς Σοφια κάνω και delivery test ride το 990.
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  14. #14
    όχι παλιός... Το avatar του/της PanVas
    Εγγραφή
    28/08/2006
    Μηνύματα
    2.395
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit

    Για το στρώμα με κάλυψε ο καπετάνιος.

    Οκ. Το ξέρω. Δεν περίμενα ότι θα πάρω πίσω χρήματα...
    Το ήξερα όταν τα έσκαγα...

    Να κάνω πιο συγκεκριμένη την ερώτηση.

    Ταλαιπωρημένα βεστρομ υπάρχουν πολλά στην αγορά και προσπαθούν να πουληθούν...

    Τι είναι καλυτερο..;

    Να το γδύσω εντελώς και να τα πουλήσω τα πάντα ξεχωριστά και το γυμνό, ταλαιπωρημένο βεστρομ να πάει για προκαταβολή της καινούριας, ή να το παλέψω για μία αξιοπρεπής τιμή όπως είναι;

    Τα έξτρα μου πιάνουν σαν μεταχειρισμένα τουλάχιστον 2500 χιλιάρικα... Αν πάρω και από τον αντιπρόσωπο άλλα 1500 να είμαι χάπι;

    Ποιος αντιπρόσωπος θα πει όχι, όταν θα του κουνάω 18 χιλιάρικα μετρητά; (+1500 το γυμνό βεστρομ)...


    Ένα άλλο σενάριο είναι να καταθέσω τις πινακίδες και να αρχίσω να πουλάω κομμάτια...
    Μόνο μία μπροστινή ζάντα να σκοτώσεις έχεις το 1/4 της συνολικής τιμής του μεταχειρισμένου...


    Έχουμε πέσει απίστευτα κορόιδα του μάρκετινγκ...

  15. #15
    όχι παλιός... Το avatar του/της PanVas
    Εγγραφή
    28/08/2006
    Μηνύματα
    2.395
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Θ σου γράψω κάτι στα γρήγορα και αργότερα θα γράψω πιο αναλυτικά.


    Χρυσή τομή για μένα το 800. Ταξιδεύει ασφάλτινα και χωμάτινα άνετα, φορτώνεται, έχει αρκετά καλή αυτονομία (αγγίζει τα 320 χιλ).


    Περιμένω...

    Μπέμπα με αλυσίδα και να μην έχει μπόξερ έχει νόημα...

Σελίδα 1 από 33 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Σπασμένο λεβιέ?Φτιάξ'το μόνος και σώσε την τσέπη σου!!
    από Aggelos_SV στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 17/12/2007, 16:52
  2. Μετά το πέσιμο τι;...
    από stvr1 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2007, 23:06
  3. μετα το ατυχημα ...ΙΚΑ κυριες και κυριοι!!!!
    από EVI στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 13/08/2006, 07:57
  4. Μετά το ΧΤ... Τι;
    από nkaratz στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2005, 10:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF