Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 30

Θέμα: Benelli TnT

  1. #1
    FFWD Το avatar του/της DimST
    Εγγραφή
    13/09/2002
    Μηνύματα
    866

    Benelli TnT

    Έχει κανείς προσωπική εμπειρία απο το συγκεκριμένο μηχανάκι; Αν υπάρχει και ιδιοκτήτης ακόμη καλύτερα...
    Ενδιαφέρομαι να μάθω όσο το δυνατό περισσότερες λεπτομέριες απο την συμβίωση μαζί της...

    Θενκς πιπλ

  2. #2
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655


    Έχω μια μικρή εμπειρία από το συγκεκριμένο "μηχανάκι" (λίγα χλμ, μέσα στην πόλη - μ@λ@κισμένο ατύχημα), αλλά μάλλον δεν θα σε βοηθήσω...

    Πιθανότατα την Κυριακή να συναντηθούμε με το κάτοχο της ΤηΤ σε ορεινό ταβερνείο, οπότε και θα παίξει κάποια βόλτα (θα μου την δώσει μην τον γ@μ#σω !!!).

    Monday morning: Εντυπώσεις (υπόψιν ότι θα είναι εντυπώσεις παππού που βλέπει το γκάζι και χέζεται...).

    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  3. #3
    FFWD Το avatar του/της DimST
    Εγγραφή
    13/09/2002
    Μηνύματα
    866
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan


    Έχω μια μικρή εμπειρία από το συγκεκριμένο "μηχανάκι" (λίγα χλμ, μέσα στην πόλη - μ@λ@κισμένο ατύχημα), αλλά μάλλον δεν θα σε βοηθήσω...

    Πιθανότατα την Κυριακή να συναντηθούμε με το κάτοχο της ΤηΤ σε ορεινό ταβερνείο, οπότε και θα παίξει κάποια βόλτα (θα μου την δώσει μην τον γ@μ#σω !!!).

    Monday morning: Εντυπώσεις (υπόψιν ότι θα είναι εντυπώσεις παππού που βλέπει το γκάζι και χέζεται...).

    Θενκς Oldman, ξέρω αρκετά για αυτο το μηχανάκι αλλά τις λεπτομέριες που μπορεί ξέρει ο ιδιοκτήτης δύσκολα θα τις βρείς πουθενα.
    Το κόστος αγοράς είναι μεγάλο και το ρίσκο αρκετό μια και η εταιρία ουσιαστικά είναι ανύπαρκτη, αν έχεις την διάθεση να μιλήσεις μαζί του σαν υποψήφιος αγοραστής θα με υποχρεώσεις
    Ευχαριστώ

  4. #4
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Δεν πιστεύω να έχει κάποιο πρόβλημα αν σου δώσω το τηλέφωνό του να τα πείτε (να ρωτήσω όμως πρώτα, γιατί οι κάτοχοι παρόμοιων μηχανών είναι (ή γίνονται) λίγο "περίεργοι").

    Πάντως αυτό που με κατέπληξε είναι ότι μετά την ζημιά τα ανταλλακτικά ήρθαν σε 3 μέρες και ΔΕΝ ηταν ακριβά (τηρουμένων των αναλογιών πάντα..).

    Τα λέμε...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  5. #5
    FFWD Το avatar του/της DimST
    Εγγραφή
    13/09/2002
    Μηνύματα
    866
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
    Δεν πιστεύω να έχει κάποιο πρόβλημα αν σου δώσω το τηλέφωνό του να τα πείτε (να ρωτήσω όμως πρώτα, γιατί οι κάτοχοι παρόμοιων μηχανών είναι (ή γίνονται) λίγο "περίεργοι").


    Τα λέμε...
    Δεν έχω και εγώ κανένα πρόβλημα αν είναι να του δώσεις το τηλ μου να με πάρει όποτε αυτός μπορεί. (6977 -453423, Δημήτρης)

    Πάντως αυτό που με κατέπληξε είναι ότι μετά την ζημιά τα ανταλλακτικά ήρθαν σε 3 μέρες και ΔΕΝ ηταν ακριβά (τηρουμένων των αναλογιών πάντα..).
    Αυτό είναι πάρα πολύ ευχάριστο...

    Σε ευχαριστώ πολύ

  6. #6

  7. #7

  8. #8
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    ειναι το γαμημενο ενας κομψος αλητης..........αυτο που εχω ακουσει απο καποιους που ασχολουνται με ιταλικα ειναι οτι τωρα ναι υπαρχουν ανταλακτικα και σε λογικες τιμες.....το τι θα γινει 3 χρονια κανεις δεν ξερει...η benelli αυτη τη στιγμη παει να μπει στο παιχνιδι των πωλησεων με καποια μοντελα....το θεμα ειναι αν θα της κατσουν......αν ειχα τα φραγκα και εψαχνα τετοιο παιχνιδι θα το επερνα μονο και μονο για να γουσταρω να ειμαι πανω του και να ακουω το γουργουριτο του...να το γυαλιζω ....να το κοιταω και να λεω.. εισαικαυλα..ομως ....θα το εδινα γρηγορα ...αν δεν μπορουσα μετα την 2ετια να το ειχα πλεον σαν δευτερο ....τετοια εργαλεια δυστηχως δινονται δυσκολα και με μεγαλη φυρα για την τσεπη..........δεν ειμαι των επενδυσεων στις μοτο αλλα εδω ειναι καθαρα θεμα οικονομικης δυνατοτητας..................................στα τεχνικα το service σε ιταλικα στανταρ τιμων......οσο για προβληματα ....μονο με κατοχους θα βρεις ακρη...............μακαρι να μπορουσα να το καβαλουσα.................:smilea:


    ασχετα ολα τα παραπανω με αυτα που θες να μαθεις....ομως οι φωτο καμοια φορα παρασυρουν ...σκεφτομουν λιγο δυνατα........α...αν τελικα το παρεις να ξερεις οτι θα γινεις επιρεπεις στο ματιασμα....
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2004
    Μηνύματα
    216
    πρωτος θα σε ματιασω εγω

  10. #10
    FFWD Το avatar του/της DimST
    Εγγραφή
    13/09/2002
    Μηνύματα
    866
    Τα υποψήφια για αγορά είναι τρία: speed triple 1050, το TnT και λιγότερο το tuono.
    Το Βenelli μ'αρέσει περισσότερο απο τα τρία, αλλά.
    Έχω να σκεφτώ το θέμα τιμής και αξιπιστίας. Θα προσπαθήσω να βρώ να οδηγήσω (κάτι θα βρεθεί), πολύ σημαντικό όμως είναι να έχω μια άποψη όσο το δυνατό πιο αντικειμενική και απο κάποιον που έχει συμβιώσει μαζί του.
    ΄

    OldMan, το οδήγησες/μίλησες με τον φιλαράκο σου?


  11. #11
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimST
    Τα υποψήφια για αγορά είναι τρία: speed triple 1050, το TnT και λιγότερο το tuono.
    Το Βenelli μ'αρέσει περισσότερο απο τα τρία, αλλά.
    Έχω να σκεφτώ το θέμα τιμής και αξιπιστίας. Θα προσπαθήσω να βρώ να οδηγήσω (κάτι θα βρεθεί), πολύ σημαντικό όμως είναι να έχω μια άποψη όσο το δυνατό πιο αντικειμενική και απο κάποιον που έχει συμβιώσει μαζί του.
    ΄

    OldMan, το οδήγησες/μίλησες με τον φιλαράκο σου?

    χτες πηγα στη εκδηλωση του μοτο και εξω ειχε ενα τντ με μεγαλα αυτοκολλητα ..αυτα που χρησιμοποιουν για δοκιμες....μαλλον εχουν καποιο στο περιοδικο...θα σου προτεινα να περασεις μια βολτα απο κει μετα τις 4 που γυρνανε και να μηλισεις κατιδιαν με καποιο απο τα παιδια....σιγουρα θα σου πει κατι διαφορετικο..και πιστευω αν το χειριστης σωστα θα ακουσεις και την προσωπικη του γνωμη και οχι τα γνωστα περι marketing
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  12. #12
    FFWD Το avatar του/της DimST
    Εγγραφή
    13/09/2002
    Μηνύματα
    866
    To ξέρω GST (θενκς), γι'αυτό είπα κάτι θα βρεθεί, γνωρίζω μερικά απο τα παιδια και δυστυχώς τα πρώτα σχόλια δεν είναι τόσο θετικά (πάντα σε σχέση με τον ανταγωνισμό, στο σύνολο του πακέτου TnT). Αν δεν το οδηγήσω εγώ....

  13. #13
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimST
    To ξέρω GST (θενκς), γι'αυτό είπα κάτι θα βρεθεί, γνωρίζω μερικά απο τα παιδια και δυστυχώς τα πρώτα σχόλια δεν είναι τόσο θετικά (πάντα σε σχέση με τον ανταγωνισμό, στο σύνολο του πακέτου TnT). Αν δεν το οδηγήσω εγώ....
    εχω την εντυπωση οτι αν το οδηγησεις .....θα το παρεις αβλεπη
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  14. #14
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655


    Sorry για την καθυστέρηση DimSt, αλλά μάλλον έχω καλά νέα !!

    Ο φίλος (κάτοχος TnT) θα κατέβει Αθήνα από Πέμπτη 10/3 και θα μείνει και όλη την επόμενη βδομάδα (η δουλειά που έχει είναι αρκετά χαλαρή και θα έχει αρκετές ελεύθερες ώρες να βρεθείτε κ.λ.π.).

    Το μόνο πρόβλημα είναι να τον πείσω να κατέβει με το Benelli για να το κάνεις και καμιά βόλτα ...

    Μάλλον θα τα καταφέρω!!!

    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  15. #15
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655


    Υ.Γ.

    Η δική μου (προσωπική) γνώμη είναι ότι αυτά είναι "αντρικά" μηχανάκια ...:hypnotize :hypnotize :hypnotize

    Σε παρασύρουν (θέλοντας και μη) σε ρυθμούς και τρόπους οδήγησης που ΔΕΝ επιδέχονται συμβιβασμούς και μπορεί να κινδυνεύσεις αρκετές φορές να χαρακτηριστείς "αντικοινωνικός" - από τους υπόλοιπους μοτοσυκλετιστές γιατί ίσα-ίσα που θα προλαβαίνουν να βλέπουν την πινακίδα σου (αν βγάλεις) και από πεζούς και αυτοκινητιστές γιατί δεν θα καταλαβαίνουν ότι υπάρχουν και τέτοιοι τρόποι οδήγησης μηχανής !!!

    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. H καινοτομία της Benelli
    από DIT στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2004, 12:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF