Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: Συμβουλή για αγορά μεταχ. CBF-250 TOY '07 ME 59000km

  1. #1

    ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ METAX CBF 250 TOY 2007 ME 59000 km

    Βρήκα να αγοράσω ένα μοντέλο του 2007 , το οποίο εξωτερικά είναι σε εξαιρετική κατάσταση αλλά έχει πολλά χιλιόμετρα (59000 km σε 3 χρόνια) . Έχει και το manual με τα servise του που είναι πλήρη αλλά προβληματίζομαι για τα πολλά χιλιόμετρα που έχει . Το cbf 250 μέχρι πόσα χιλιόμετρα ζωής έχει ??? (2000 ευρώ είναι η αγορά που θέλω να κάνω) Ευχαριστώ εκ τον προτέρων για τις συμβουλές σας.

  2. #2
    Έχω κολλήσει με αυτό το μηχανάκι και τελικά νομίζω ότι πάω να κάνω μια λάθος αγορά . Την Δευτέρα είναι να γίνει η μεταβίβαση . Προλαβαίνω να το ακυρώσω . Από την άλλη σκέφτομαι ότι εάν είναι καλά συντηρημένη η μηχανή δεν θα έχει πρόβλημα . Άρα το θέμα είναι εάν τα 2000 ευρώ αξίζουν ή είναι πολλά για αυτήν την αγορά .

  3. #3
    για τα θηρία.. Το avatar του/της Valantis_K
    Εγγραφή
    18/05/2007
    Μηνύματα
    18

    εγω αγορασα το cbf 250 πριν 4.5 μηνες, ειναι 6ος του 06 και ειχε 24500χιλ. το πηρα με καινουργια λαστιχα μπαγκαζιερα και συναγερμο στα 1700 ευρω.. απο ιδιωτη.. εγω θα σου προτεινα να κρατησεις τα λεφτα και συνεχισε να ψαχνεις.. σιγουρα θα βρεις κατι καλυτερο με αυτα τα λεφτα..
    ο μαγκας ειναι εξω στην ζωη και οχι μεσα σ' ενα φορουμ..

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    59000χλμ όχι μόνο είναι πάρα πολλά για μονοκύλινδρο 250 αλλά έχουν γίνει και πολύ σύντομα (3 χρόνια). Αυτό φανερώνει σκληρή χρήση (courier και μάλλον σκοτωμένο μηχανάκι. Με 2000 σίγουρα βρίσκεις με πολύ λιγότερα χλμ

  5. #5
    Ακόμα και εάν τα service έχουν γίνει κανονικά , νομίζετε ότι θα έχει πρόβλημα ο κινητήρας ? Στο ρελαντί ακούγεται μια χαρά , σε κίνηση το ίδιο αλλά δεν ξέρω το τι θα μου βγάλει μετά από καιρό . Κάπου διάβασα ότι τα CBF 250 πάνε μέχρι 100.000 km , ξέρει κάποιος εάν ισχύει ? Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας .

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    Μπορεί να μην έχει συγκεκριμένο πρόβλημα αλλά σίγουρα έχει αρκετή-φυσιολογική- φθορά λόγω χλμ σε μοτερ-σασμαν-συμπλέκτη-πηνία-αναρτήσεις-ρουλεμαν τιμονιού και τροχών κλπ.
    Η τιμή είναι υψηλή για τα χλμ του

  7. #7
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    είναι αρκετά τα χλμ αλλά δε θα ανυσηχούσα, το μοτέρ αυτό δεν καταλαβαίνει τίποτα. Με 2000 όμως πρέπει να το πάρεις με καινούρια λάστιχα και αλυσιδογράναζα, αλλιώς είναι ακριβό. Εχε υπόψην ότι μπορεί να ζητήσει δίσκους σύντομα. Νομίζω στο 100ευρο σου πάνε. Πάντως για αξιοπιστία μη το σκέφτεσαι
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  8. #8
    Έχει καινούρια λάστιχα , σxάρα με μπαγκαζιέρα , συναγερμό και εξωτερικά ούτε μια γρατζουνιά . Για αλυσιδογράναζα και δίσκους δεν ξέρω . Εγώ σκέφτομαι τον κινητήρα ..... που λογικά έχει μια φυσιολογκή φθορά με τόσα χιλιόμετρα στα 3 χρόνια ...

  9. #9
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ

Παρόμοια θέματα

  1. Τιμές ανταλλακτικών για CBF-250.
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2016, 15:11
  2. Ερωτήσεις για αγορά CBF-250..
    από Valantis_Strom στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/03/2010, 13:30
  3. Συμβουλή για αγορά Scooter: Xevo 400 / Burgman 400 / Majesty 400
    από sirkouts στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2009, 18:29
  4. Ερώτηση για αγορά μτχ CBF-600
    από marini στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2009, 18:24
  5. Λευκά φλασάκια για το CBF-250...
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 22/02/2005, 20:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF