Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 72

Θέμα: Εξουσιοδοτημένο συνεργείο SUZUKI ???

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220

    Εξουσιοδοτημένο συνεργείο SUZUKI ???

    Παιδιά
    Μιας και είναι το πρώτο SUZUKI στην ζωή μου δεν έχω σχετική εμπειρία...

    Ψάχνω έναν σοβαρό, γνώστη, και υπεύθυνο μάστορα να αναλάβει την συντήρηση του V-STROM 1000 μου.

    Εννοείται ότι για λόγους ισχύος της εγγύησης θα πρέπει να είναι εξουσιοδοτημένος.

    Προτιμώ φυσικά κοντά στην Ηλιούπολη που μένω αλλά αν χρειαστεί δεν θα κολλήσω στην απόσταση.

    Για να ακούω καμμιά πρόταση....

  2. #2
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Καλά μην πέριμένεις ΜΑΣΤΟΡΑ & Εξουσιοδοτημένο, ξεκίνα να κάνεις μια βολτα στα πιο κοντινά σου που σου γράφει το βιβλιαράκι , αλλά επειδή έχω ακούσει... μάλλον ο δικός μου ήταν απο τους καλύτερους ....

    Οι εξουσιοδοτημένοι τελικά είναι μόνο για λάδια, φιλτρα, μπουζί κλπ, αν θες την προσωπική μου συμβουλή , να κάθεσαι πάντα εκει αν είναι μισαωρο - ώρας η δουλειά, να βλέπεις τι γίνεται. Και αν είναι κάτι περισσότερο ή το μεγάλο το Service να πας κάτω Σπύρου Πάτση στα κεντρικά που έιναι μηχανικός με εμπειρία, και τουλάχιστον θα ξέρουν το "δικό" σου μηχανάκι στην αντιπροσωπία τι γίνεται...

    Αλλιώς ρώτα και αύριο στο Δέλεαρ τους Suzuk-άκιδες V (kostom) και γενικά (gixxerpap,ancorgsxr κλπ) που τα πηγαίνουν και αν είναι ευχαριστημένοι...

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Μπορεις να ρωτησεις και τα παιδια στο V-Strom club oλο και καποιον θα ξερουν.

    Παντως αυτος στον οποιον το πηγαινει ο Kostom ειναι κορυφαιος, αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν εχει ασχοληθει με το δικο σου μηχανακι.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  4. #4
    Υιοθετημένο... ...μέλος Το avatar του/της athandim
    Εγγραφή
    21/04/2003
    Μηνύματα
    489

    Τί έγινε ρε παιδιά...;;

    Κάνεις, μα κανείς δεν είναι ευχαριστημένος από εξουσιοδοτημένο;

    Τόοοοσο χάλια πια;;

    Κάνεις δεν μπορεί να γράψει δυο καλά λογάκια για έναν καλό και αξιόπιστο μάστορα, από πρώτο χέρι;;(Βαδίζουμε στα τυφλά και ο Θεός βοηθός ;;...)

    Theod, εσύ έμαθες τίποτα;

    Μήπως τα παιδιά από το V-strom club εμπιστεύονται και προτείνουν κάποιον "ειδικό" στoυς V της Suzuki, όπως αντίστοιχα γίνεται στο TDM club;

    Πρέπει να μάθουμε...

    [Έξι μήνες που "αλιεύω" οτιδήποτε έχει να κάνει με Suzuki, ένα μόνο όνομα συγκέντρωνε θετικές - σου μιλάω για πολλές- κρίσεις

    :Σπηλιωτόπουλος-Κωβαίος στη Δοϊράνης.

    Κάποιοι έλεγαν ότι είναι άψογος, κάποιοι ότι είναι πολύ καλός αλλά ακριβός. Τί να το κάνεις όμως...αφού έπαψε να συνεργάζεται με το Σφακιανάκη και εμείς για δύο χρόνια θέλουμε τη σφραγίδα]
    'Ενα Jameson με πάγο...

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Και εμένα μου έκανε εντύπωση που δεν πέσανε ονόματα στο τραπέζι ή έστω ρε παιδί μου με πμ...

    Δεν έχω καταλάβει τελικά...
    Τι φόβος υπάρχει και όλοι μασάνε τα λόγια τους ???
    Όλα τα V2 SUZUKI που κυκλοφορούν, που στο διάλο κάνουν σέρβις ???
    Το V-STROM είναι τόοοοοσο σπάνιο-δύσκολο-περίεργο μηχανάκι που απαιτεί επιστήμονα της ΝΑΣΑ για να του κάνει ένα απλό σέρβις ???
    Σοβαρός και εξουσιοδοτημένος μάστορας δεν υπάρχει ???
    ΤΟΟΟΟΣΟ μεγάλο πρόβλημα υπάρχει με τους μηχανικούς της SUZUKI ???


    Ίδωμεν...

  6. #6
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Απλα τα μηχανάκια μας είναι τα λιγότερο εμπορικά ....

    Και γω για Σπηλιοτοπουλο είχα ακούσει καλός αλλά ακριβός... πάει εφυγε απο εξουσιοδοτημένος?

    γι'αυτό πήζει σε ραντεβου το κεντρικό του Σφακιανάκη που είμουν σήμερα απο το πρωί...?

    Πάντως τον Κούζουνα σαν μηχανικό το παραδέχονται πολλοί , το θέμα είναι ότι δεν ασχολείται αυτός... όμως έτσι χαλάει και την φήμη του συνεργείου του...

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/11/2004
    Μηνύματα
    10
    Λοιπον επειδη εχω περασει και εγω απο αυτο το σταδιο αναζητησης για καλο εξουσιοδοτημενο και μετα απο αμετρητες συζητησεις-αναλυσεις-κριτικες στα πλαισια της λεσχης που εχουμε φτιαξει να σας ενημερωσω οτι το συντριπτικο ποσοστο των παιδιων του v-strom club εμπιστευεται τη μηχανη στον γνωστο...Σταθη δηλαδη στο εξουσιοδοτημενο του Σταθοπουλου Μαυρομιχαλη 163 πισω απ τη λεωφ.Αλεξανδρας.Να σημειωσω οτι ουδεμια σχεση εχω με το συγκεκριμενο καταστημα και ουτε αυτο το post ειναι συμβουλη προερχομενη απο τη λεσχη .Απλα προκειται για μια διαπιστωση ...στατιστικης φυσεως.Παντως ειναι πραγματικα κριμα ενα τετοιο μοντελο με τοση απηχηση να μην εχει την καταλληλη υποστηριξη σε θεματα service και να δυσφημειται αδικα κατα τη γνωμη μου η αξιοπιστια του

  8. #8
    Υιοθετημένο... ...μέλος Το avatar του/της athandim
    Εγγραφή
    21/04/2003
    Μηνύματα
    489

    Έτσι, έτσι...

    Άντε, να ρίξουμε και τη λίστα με τα εξουσιοδοτημένα Αττικής προς ενημέρωση (ίσχυε σίγουρα μέχρι και 26 Ιουνίου 2005)

    1.Κεντρικό Σφακιανάκη, Σιδηροκάστρου 5-7 & Πύδνας, Βοτανικός
    τηλ.210-3499000

    2.Υποκατάστημα Περιστερίου, Κων/πόλεως 53 & Λάμπρου,
    τηλ.210-5788040

    3.Πετρόπουλος Εμμανουήλ, Θηβών 205, τηλ.210-4921774

    4.Χαβέλλας Κ.& ΣΙΑ Ο.Ε., Ηπείρου 53, τηλ.210-8816697

    5.Σταθόπουλος Ευστάθιος, Μαυρομιχάλη 163,τηλ.210-6441954

    6.Καρακώστας Γ.& ΣΙΑ Ο.Ε., Πάρνηθας 24-26, Κυψέλη,
    τηλ.210-8625249

    7.Αργυρίου Αθ. Παναγιώτης, Αγ.Αναργύρων 54, Αγ.Ανάργυροι,
    τηλ.210-2692211

    8.Τσελικτσής Λούης, Λεωφ. Βουλιαγμένης 14, Γλυφάδα,
    τηλ.210-9629958-9

    9.Μαντης Κώστας, Λεωφ.Μεσογείων 46, Αμπελόκηποι,
    τηλ.210-7712945

    10.Δρούλιας Παναγιώτης, Σουλίου73, Ελευσίνα, τηλ.210-5561511

    11.Μόνος Χρήστος, Κάρπου 22, Ν.Κόσμος, τηλ.210-9014394

    12.Μπέλης Α. & ΣΙΑ Ο.Ε., Λεωφ.Γρ. Λαμπράκη 402, Κερατσίνι,
    τηλ.210-4326120

    13.Παπαμακάριος Αντώνης, Πέτρας 13, Κολώνος,
    τηλ.210-5136065

    14.Σκούρτας Αθανάσιος, Λεωφ.Γρ. Λαμπράκη 185, Κορυδαλλός,
    τηλ.210-4963653

    15.Ρομποτης Ιωάννης, Δωδεκανήσου 26, Πειραιάς,
    τηλ.210-4834224

    16.Καπερνέκας Θ."ΑΛΦΑ ΜΟΤΟ",Θηβών 105, Περιστέρι,
    τηλ.210-5782644

    17.Φιλιάγκος Γεώργιος, Λ. Ιπποκράτους 133, Σαλαμίνα,
    τηλ.210-4657755

    18.Κούζουνας Παύλος, Καραολή & Δημητρίου 34, Χαλάνδρι,
    τηλ.210-6843881.

    Αυτάααα........
    'Ενα Jameson με πάγο...

  9. #9
    τυχαιο μέλος
    Εγγραφή
    22/05/2003
    Μηνύματα
    69
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ksoup
    Λοιπον επειδη εχω περασει και εγω απο αυτο το σταδιο αναζητησης για καλο εξουσιοδοτημενο και μετα απο αμετρητες συζητησεις-αναλυσεις-κριτικες στα πλαισια της λεσχης που εχουμε φτιαξει να σας ενημερωσω οτι το συντριπτικο ποσοστο των παιδιων του v-strom club εμπιστευεται τη μηχανη στον γνωστο...Σταθη δηλαδη στο εξουσιοδοτημενο του Σταθοπουλου Μαυρομιχαλη 163 πισω απ τη λεωφ.Αλεξανδρας.Να σημειωσω οτι ουδεμια σχεση εχω με το συγκεκριμενο καταστημα και ουτε αυτο το post ειναι συμβουλη προερχομενη απο τη λεσχη .Απλα προκειται για μια διαπιστωση ...στατιστικης φυσεως.Παντως ειναι πραγματικα κριμα ενα τετοιο μοντελο με τοση απηχηση να μην εχει την καταλληλη υποστηριξη σε θεματα service και να δυσφημειται αδικα κατα τη γνωμη μου η αξιοπιστια του
    Για δώσε κάποιες πληροφορίες για κόστη service...


  10. #10
    Παιδιά χαίρετε! Eίμαι νέο μέλος και γράφω πρώτη φορά! Έχω ένα V-STROM 650 από το Σεπτέμβριο '04! Tο πηγαίνω στο MOTO TECHNOLOGY όπως και το προηγούμενο SUZUKI μου και είμαι πολύ ευχαριστημένος! Eίναι στην Kάρπου 22 - N. Kόσμος! Παντως το μηχανάκι το φτιάχνει με ραντεβού!

  11. #11
    Γειά χαρά, πρώτο μου post και εμένα που μόλις ανακάλυψα το site.

    Είμαι και εγώ κάτοχος ενός ολοκαίνουργιου V-Strom 650 για το οποίο έχω να πω μόνο τα καλύτερα (σας είπα κάτι καινούργιο τώρα). Όπως είναι φυσικό μιας και έχω πάρει το μηχανάκι με εγγύηση αντιπροσωπίας με ενδιαφέρει το θέμα της ανεύρεσης ενός ΑΞΙΟΠΙΣΤΟΥ και με ικανοποιητικού Value for Money συνεργείου.

    Μένω Νέα Σμύρνη οπότε ή επιλογή του MOTO TECHNOLOGY στην Κάρπου στον Ν.Κόσμο είναι μια απο τις πιο πιθανές.

    Θα χαρώ πολύ αν ακούσω και απο κάποιον άλλο θετικά σχόλεια.

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2005
    Μηνύματα
    157
    ΔΥΟ ΚΑΛΑ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΕΡΝΕΚΑΣ ΣΤΗ ΘΗΒΩΝ ΚΑΙ ΧΑΒΕΛΛΑΣ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ.ΔΕΣ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΑΚΙ ΓΙΑ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ.

  13. #13
    Υιοθετημένο... ...μέλος Το avatar του/της athandim
    Εγγραφή
    21/04/2003
    Μηνύματα
    489
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Grammarios
    ΔΕΣ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΑΚΙ ΓΙΑ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ.
    Τα εξουσιοδοτημένα Αττικής τα έχω γράψει και εγώ παραπάνω.

    Αν κάποιος φίλος δει στο βιβλίο του κάποια διαφοροποίηση, παρακαλώ να το κοινοποιήσει εδώ (αν π.χ. έφυγε κάποιος από εξουσιοδοτημένος, ή αν προστέθηκε κάποιος άλλος στη λίστα).

    Έτσι θα είμαστε πάντα ενημερωμένοι...

    (Η λίστα παραπάνω ίσχυε μέχρι και 26 Ιουνιου 2005)
    'Ενα Jameson με πάγο...

  14. #14
    τυχαιο μέλος
    Εγγραφή
    22/05/2003
    Μηνύματα
    69
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ksoup
    Λοιπον επειδη εχω περασει και εγω απο αυτο το σταδιο αναζητησης για καλο εξουσιοδοτημενο και μετα απο αμετρητες συζητησεις-αναλυσεις-κριτικες στα πλαισια της λεσχης που εχουμε φτιαξει να σας ενημερωσω οτι το συντριπτικο ποσοστο των παιδιων του v-strom club εμπιστευεται τη μηχανη στον γνωστο...Σταθη δηλαδη στο εξουσιοδοτημενο του Σταθοπουλου Μαυρομιχαλη 163 πισω απ τη λεωφ.Αλεξανδρας.Να σημειωσω οτι ουδεμια σχεση εχω με το συγκεκριμενο καταστημα και ουτε αυτο το post ειναι συμβουλη προερχομενη απο τη λεσχη .Απλα προκειται για μια διαπιστωση ...στατιστικης φυσεως.Παντως ειναι πραγματικα κριμα ενα τετοιο μοντελο με τοση απηχηση να μην εχει την καταλληλη υποστηριξη σε θεματα service και να δυσφημειται αδικα κατα τη γνωμη μου η αξιοπιστια του
    επαναφέρω το θέμα καθότι ο "καιρός γαρ εγγύς" για το σερβις των 12.000. Και το συγκεκριμένο συνεργείο είναι κοντα κ με βολεύει.
    θα ηθελα -αν γίνεται - πληροφοριες για το μάστορα, αν ειναι αξιοπιστος, αν κάνει καλή δουλειά και πόσα χρεώνει. Ειδικά για το τελευταίο, αναφέρω πως για το προηγούμενο σερβις των 6.000 έδωσα 118€, πράγμα που με έτσουξε (αν και είδα διαφορά στη λειτουργία της μηχανής, γεγονός που δείχνει πως έκανε καλή δουλειά.Απλά με χαλασε το κόστος και το γεγονός πως δε με άφηνε να είμαι παρών για να βλέπω. )
    Α... λάδια θα αλλάξω μόνος μου για να πειραματιστώ καθως τα shell δε με ικανοποίησαν!

  15. #15
    Drive It Like U Stole It Το avatar του/της zoudis
    Εγγραφή
    10/02/2004
    Μηνύματα
    161
    Ego paidia exw 27.500km, to paw apo tin prwti stigmi ston Kwsta ton Manti sti Mesogeiwn kai eimai arketa euxaristimenos kai apo ta service kai apo tis times. Nomizw oti to kataxei to 8ema....

    An exete nea/symboules kalodexoumena.

    Alla nai, kai emena den me afinei ekei sta service.
    Drive It Like You Stole It

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF