Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 42

Θέμα: με 700 ευρω παιρνω τιποτα?

  1. #1

    με 700 ευρω παιρνω τιποτα?

    λοιπον σε λιγο καιρο θα παρω την μηχανη ομως πρωτα πρεπει να παρω τον εξοπλισμο καλοκαιρινο τωρα και για χειμωνα βλεπουμε διαθετω 700 ευρω αυτα που λεω να αγορασω ειναι
    κρανος,μπουφαν,γαντια,μποτακια,και κανενα παντελονι με kevlar ας ειναι και απο εξωτερικο
    ακουω προτασεις....

  2. #2
    Kαλοκαιρινο μπουφαν 100+
    Γαντια 50-80
    Παντελόνι 100+
    Μποτες 200

    Σου μενουν 200 για κρανος, κατι βρίσκεις

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  3. #3
    εγω το εχω αλλιως στο μυαλο μου βεβαια οι πιο εμπειροι στο θεμα θα απαντησουν

    300 μπουφαν (θελω να εχει καλες προστασιες)
    100 με 150 γαντια μποτακια (οχι μποτες)
    200 κρανος
    και κανενα 100 παντελονι

  4. #4
    Δίτροχος Κένταυρος Το avatar του/της Gi_4ce
    Εγγραφή
    22/05/2008
    Μηνύματα
    1.133
    Πριν κανα τρίμηνο ειχα και εγω την ιδια απορια...

    Τελικά πήγα σε stock και ειχε κρανάκια σε πολύ καλες τιμες...

    Στην αναζήτηση μου για μπουφανάκι - παντελονάκι, κατέληξα σε μια εντελως παραδοξη λυση.

    Πήρα με 200 Ε την probiker prx-4 που μπορει να μην ειναι και η σουπερ φορμα, αλλα σιγουρα στα λεφτά της ειναι καλή για να τη χρησιμοποιείς σαν παντελονι - μπουφαν στις εκδρομές.
    ::Τάσος::
    παπιοανταλλακτικά, ζάντα πίσω για άφρικα και ανταλλακτικά απο ΑΧ-1 σε καλές τιμές λέμε...

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από thanasiss
    εγω το εχω αλλιως στο μυαλο μου βεβαια οι πιο εμπειροι στο θεμα θα απαντησουν

    300 μπουφαν (θελω να εχει καλες προστασιες)
    100 με 150 γαντια μποτακια (οχι μποτες)
    200 κρανος
    και κανενα 100 παντελονι
    Καλοκαιρινο μπουφαν με 300 ευρω δε νομιζω οτι υπαρχει. Το Revi't Air που ειναι για μενα απ' τα καλυτερα διατρητα (αν οχι το καλυτερο) εχει 150 ευρω στο motoarea



    Ξεκίνα με κρανος/γαντια/μπουφαν που ειναι τα απολυτως απαραίτητα, οποτε πας για καλοκαιρινο μπουφαν λογω εποχης.
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  6. #6
    εννοεις οτι ειναι λιγα ε ?

  7. #7

    Re: με 700 ευρω παιρνω τιποτα?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από thanasiss
    λ.... πρωτα πρεπει να παρω τον εξοπλισμο καλοκαιρινο τωρα ........διαθετω 700 ευρω
    προτάσεις
    μπουφάν: REVIT AIR - 135 euro (ίδια τιμή το βρίσκεις και Ελλάδα, check το μαγαζί motoarea στη μεσογείων).

    γάντια : με 60 ευρώ βρίσκεις καλά γάντια, αεριζόμενα και με προστασίες.

    μπότες: με 160 παίζουν προσφορές καλές μπότες, δες πχ εδώ colori

    πατελόνι : με 100 ευρώ παίρνεις τζην με κέβλαρ, με 160 παίρνεις cordura διάτρητο

    σου μένουν για να πάρεις άκρως ικανοποιητικό κράνος

  8. #8
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παρε ενα παραδειγμα



    Τζακετ 135 ευρω

    Παντελονι 100 ευρω

    Μποτες 145 ευρω

    Γαντια 60 ευρω

    Κρανος 170 ευρω


    Μη κολας με το καταστημα και με τα ειδη που παρεθεσα απλα για να παρεις μια ιδεα

  9. #9
    εχω ακουσει πολυ καλα λογια για το revit air αλλα το θεμα ειναι ενα μπουφαν με 135 ευρω εχει καλες προστασιες ?

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από thanasiss
    εχω ακουσει πολυ καλα λογια για το revit air αλλα το θεμα ειναι ενα μπουφαν με 135 ευρω εχει καλες προστασιες ?
    ώμους, αγκώνες είναι μια χαρά, στη πλάτη έχει προστατευτικό απο μαλακό αφρώδες το οποίο το αντικαθιστάς άμα θες με ένα της knox (έξτρα)

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από thanasiss
    εχω ακουσει πολυ καλα λογια για το revit air αλλα το θεμα ειναι ενα μπουφαν με 135 ευρω εχει καλες προστασιες ?
    Μην κολλας στην τιμη. Ειναι καλοκαιρινο μπουφαν με ότι συνεπάγεται αυτό. Δε θα σου δώσει την προστασία μιας κορντουρας ή δέρματος, αλλα απο την άλλη θα μπορείς να κυκλοφορείς καλοκαιριατικα - σιγουρα δε, ειναι καλύτερο απο το τιποτα.

    Σε ώμους και αγκώνες έχουν τυπικα CE προστατευτικά, μονο σε πλατη πρεπει να βαλεις κατι ακόμα
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  12. #12
    δηλαδη μπορω να παρω ενα μπουφαν και να βαλω αλλη προστασια ? αυτο δεν το εχω ξανακουσει
    και πως μπαινει μεσα στο μπουφαν ? ευχαριστω ολα τα παιδια που ασχοληθηκανε και απαντησαν

    ζηταω σχετικα καλες προστασιες γιατι ειμαι νεος οδηγος και οσο να ναι θελω να ειμαι οσο το δυνατον περισσοτερο προστατευμενος

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της costas106
    Εγγραφή
    27/06/2008
    Μηνύματα
    220
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Καλοκαιρινο μπουφαν με 300 ευρω δε νομιζω οτι υπαρχει. Το Revi't Air που ειναι για μενα απ' τα καλυτερα διατρητα (αν οχι το καλυτερο) εχει 150 ευρω στο motoarea



    Ξεκίνα με κρανος/γαντια/μπουφαν που ειναι τα απολυτως απαραίτητα, οποτε πας για καλοκαιρινο μπουφαν λογω εποχης.
    140 πριν ένα μήνα από το συγκεκριμένο μαγαζί.
    Υπολόγισε και +20 ευρώ για αλλαγή της προστασίας πλάτης με μια καλύτερη.

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από thanasiss
    δηλαδη μπορω να παρω ενα μπουφαν και να βαλω αλλη προστασια ? αυτο δεν το εχω ξανακουσει
    και πως μπαινει μεσα στο μπουφαν ? ευχαριστω ολα τα παιδια που ασχοληθηκανε και απαντησαν
    Μιλάμε για πλατη. Ναι, μπορείς, ειναι τυποποιημένα μεγέθη.

    Ψαξε λιγο στο φόρουμ στο κομματι του εξοπλισμου, έχουν ήδη απαντηθεί όλα τα ερωτήματά σου παλιότερα

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  15. #15
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Καλό θα ήταν να μας πεις και τι μηχανή θα πάρεις...
    Κράνος, μπουφάν, γάντια, μπότες, παντελόνι νομίζω είναι η σειρά με την οποία πρέπει να κινηθείς με τις αγορές σου... Γνώμη μου επίσης είναι ότι "επενδύοντας" κάτι παραπάνω καμιά φορά σε κάτι που αξίζει και σου αρέσει γλιτώνεις από χασούρες στο μέλλον...
    Ενημερώσου και ταυτόχρονα ζύγισε ρεαλιστικά τις επιθυμίες σου... θα ταξιδέψεις; θα κινηθείς αστικά; θα μπεις πίστα; να θυμάσε ότι ο καλοκαιρινός εξοπλισμός μάλλον συμπληρώνει τον βασικό χειμερινό και όχι το αντίθετο... Σε ταξίδι ας πούμε θα προτιμήσεις χειμερινή κορντούρα χωρίς επένδυση, παρά καλοκαιρινό λόγω ασφάλειας... το ίδιο και με το παντελόνι και τις μπότες... Αν τα χρήματα είναι θέμα, κινήσου προσεχτικά και όχι βιαστικά...τσέκαρε και τις αγγέλιες που παίζουν εδώ μέσα αλλά και αλλού... πάντα υπάρχουν ενδιαφέρουσες περιπτώσεις...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 104
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2011, 18:02
  2. ΜΠΟΤΑΚΙΑ ΜΕ 50 ΕΥΡΩ ΑΠΟ Louiis.de
    από anixneyths στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2007, 10:27
  3. Ευκαιρια στο ebay!Ohlins forks με 70 ευρω... (so far)
    από gcrook στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2007, 03:44
  4. ΚΤΜ ΜΕ 500 ευρώ!!!
    από lc8ergr1 στο forum KTM
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/06/2007, 13:12
  5. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2006, 09:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF