Σελίδα 10 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 567891011121314 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 203

Θέμα: Δίπλωμα Μηχανής (πλήρης οδηγός)!

  1. #136
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/01/2013
    Μηνύματα
    11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TomSak Προβολή μηνύματος
    Οσοι εχουν το παλιο διπλωμα οδηγησης για την Α1 κατηγορια και το εχουν βγαλει μεχρι 18/11/2011 μπορουν να κανουν σταδιακη προσβαση σε Α κατηγορια ΧΩΡΙΣ εξετασεις !!! Οσοι εχουν διπλωμα Α1 με ημερομηνια χορηγησης 19/11/2011 και μετα ανεβαινουν κατηγορια μονο με τον καινουργιο νομο δηλαδη με μαθηματα και εξετασεις!!
    Μαθαμε τιποτα καινουριο με αυτο το θεμα?

  2. #137
    Νέωψ Το avatar του/της Verde
    Εγγραφή
    27/08/2012
    Μηνύματα
    96
    Προσωπικά είχα το Α μικρό και σήμερα κατέθεσα χαρτιά αντικατάστασης με το νέο!
    Όταν θα έρθει, θα έρθει με την αντιστοιχία και θα είναι Α2!
    Όσοι έχετε Α μικρό και θέλετε Α2, μη πάτε να ξαναδώσετε!
    Μη σας πιάσουν κορόιδα!

  3. #138
    0x90 Το avatar του/της Crysis
    Εγγραφή
    26/01/2013
    Μηνύματα
    20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Verde Προβολή μηνύματος
    Προσωπικά είχα το Α μικρό και σήμερα κατέθεσα χαρτιά αντικατάστασης με το νέο!
    Όταν θα έρθει, θα έρθει με την αντιστοιχία και θα είναι Α2!
    Όσοι έχετε Α μικρό και θέλετε Α2, μη πάτε να ξαναδώσετε!
    Μη σας πιάσουν κορόιδα!
    Στο μηχανολογικό πήγες? και εγώ από Πάτρα είμαι, αν είναι έφυγα αύριο να τα κάνω και εγώ

  4. #139
    Νέωψ Το avatar του/της Verde
    Εγγραφή
    27/08/2012
    Μηνύματα
    96
    τα έδωσα στον δάσκαλο της σχολής οδηγών!
    υπεύθυνη δήλωση για αντικατάσταση διπλώματος, 30ε παράβολο + 20ε έξοδα φακέλου και 2 φωτογραφίες διπλώματος!

  5. #140
    0x90 Το avatar του/της Crysis
    Εγγραφή
    26/01/2013
    Μηνύματα
    20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Verde Προβολή μηνύματος
    τα έδωσα στον δάσκαλο της σχολής οδηγών!
    υπεύθυνη δήλωση για αντικατάσταση διπλώματος, 30ε παράβολο + 20ε έξοδα φακέλου και 2 φωτογραφίες διπλώματος!
    Πόσο καιρό περίπου θα πάρει η αντικατάσταση?

  6. #141
    Νέωψ Το avatar του/της Verde
    Εγγραφή
    27/08/2012
    Μηνύματα
    96
    10-15 μέρες max μου είπαν

  7. #142
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/01/2013
    Μηνύματα
    11
    φιλε verde,για απεριοριστων τι ισχυει,ρωτησες?
    δηλαδη αμα σημερα κλεισω δυο χρονια με το α μικρο,μπορω να το κανω απεριοριστων με τον παλιο νομο??

  8. #143
    Νέωψ Το avatar του/της Verde
    Εγγραφή
    27/08/2012
    Μηνύματα
    96
    δεν έχω ιδέα φίλε, sorry

  9. #144
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/02/2013
    Μηνύματα
    9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannispa Προβολή μηνύματος
    φιλε verde,για απεριοριστων τι ισχυει,ρωτησες?
    δηλαδη αμα σημερα κλεισω δυο χρονια με το α μικρο,μπορω να το κανω απεριοριστων με τον παλιο νομο??
    Κάπου διάβαση ότι αν το δίπλωμα το είχες πάρει πριν τις 18/2/2011, τότε γίνεται τώρα απεριόριστο, αλλιώς πρέπει να δώσεις ξανά εξετάσεις.
    2 τρόποι φαντάζομαι: κάνεις με την αντιστοιχία το παλιό σου α2 και όταν κλείσεις Μα 24 δίνεις μόνο πορεία, η όταν κλείσεις τα 24 και πάλι πας και δίνεις κανονικά για απεριόριστα. Αυτό φαντάζομαι δηλαδή...:-)

  10. #145
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/02/2013
    Μηνύματα
    1

    ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

    παιδια γεια σας!
    μολις γραφτηκα στο moto.gr και θελω να ρωτησω το εξησ:εχω διπλωμα Α1 απο το 2000,μπορω να αγορασω 300cc σκουτερ ή πρεπει να παω να δωσω εξετασεις?
    εχω διαβασει για μεταβολη Α1 σε Α μετα απο 2 χρονια αλλα ειμαι τελειως μπερδεμενος...
    ευχαριστω!!!

  11. #146
    0x90 Το avatar του/της Crysis
    Εγγραφή
    26/01/2013
    Μηνύματα
    20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pitsulas Προβολή μηνύματος
    παιδια γεια σας!
    μολις γραφτηκα στο moto.gr και θελω να ρωτησω το εξησ:εχω διπλωμα Α1 απο το 2000,μπορω να αγορασω 300cc σκουτερ ή πρεπει να παω να δωσω εξετασεις?
    εχω διαβασει για μεταβολη Α1 σε Α μετα απο 2 χρονια αλλα ειμαι τελειως μπερδεμενος...
    ευχαριστω!!!
    Φίλε pitsula, αν είχες πάει μέχρι και την 18/1, δε θα χρειαζόταν τπτ παρά μία ανανέωση για να πάρεις το Α,
    αν το δίπλωμα που έχεις τώρα είναι αυτό με τους 33hp/25kw (Δεν ξέρω τι ίσχυε το 2002), τότε μπορείς, αλλιώς πρέπει να δώσεις εξετάσεις για το Α (υποθέτω οτι είσαι 24 και άνω).

  12. #147
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/03/2012
    Μηνύματα
    153
    καλησπέρα και από μένα παιδιά.... τόσα χρονιά οδηγώ καλώς η κακώς χωρίς δίπλωμα... άκουσα ολο το σαλο που γινόταν με τα νεο νομο ε και λεω δε παω να βγάλω... βρήκα λοιπόν μια σχολή με 190 ευρουλακια για την Α2 κατηγορία. στις 9/11/12 κάνω την εγράφη μου.. αργούσε όμως να βγει ημερομηνία για τα σήματα, έλεγε ο δάσκαλος οτι μια μλπεξαμε με απεργίες μια χάθηκε η καρτέλα και καταλήγω να δίνω σήματα στις 27/12/12.. μετά πάλι μπλέκουμε με απεργίες και καταλήγω να κάνω το πρώτο ''μάθημα'' στις 9/2/13 στη νεα πιστα του μηχανολογικού της Θεσσαλονίκης και με νέες δοκιμασίες και εκεί μου ανακοινώνει τα κακά μανταντα.... 1 οτι για να δώσω για την αντίστοιχη Α2 είναι 20€ επιπλέον για ενα παράβολο... λεω δε γαμεις.... το 2 όμως για να μπορέσω να δώσω βάση νόμου πρέπει να έχω ΚΡΑΝΟΣ, ΓΑΝΤΙΑ ΜΗΧΑΝΗΣ ΜΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΑ, ΜΠΟΥΦΑΝ ΜΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΑ, ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ ΜΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΑ, ΚΑΙ ΜΠΟΤΑΚΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΩΝ ΑΣΤΡΑΓΑΛΟ ΑΝΤΙΟΛΟΛΗΣΘΙΤΙΚΟ..... και έρχομαι και σας ρωτάω ποιος πρέπει να αναλάβει τώρα όλο αυτό το κόστος αφού δεν έχω τπτ εκτός απο το κράνος???? επίσης άκουσα οτι ολες οι σχολές το κάναν το δίπλωμα 350€ δηλαδή αν βάλεις μέσα και το κόστος του εξοπλισμού η τιμη ειναι απαγορευτική για εναν νεο στο χωρο καλύτερα να δώσει για φορτηγό......

  13. #148
    0x90 Το avatar του/της Crysis
    Εγγραφή
    26/01/2013
    Μηνύματα
    20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stel89 Προβολή μηνύματος
    καλησπέρα και από μένα παιδιά.... τόσα χρονιά οδηγώ καλώς η κακώς χωρίς δίπλωμα... άκουσα ολο το σαλο που γινόταν με τα νεο νομο ε και λεω δε παω να βγάλω... βρήκα λοιπόν μια σχολή με 190 ευρουλακια για την Α2 κατηγορία. στις 9/11/12 κάνω την εγράφη μου.. αργούσε όμως να βγει ημερομηνία για τα σήματα, έλεγε ο δάσκαλος οτι μια μλπεξαμε με απεργίες μια χάθηκε η καρτέλα και καταλήγω να δίνω σήματα στις 27/12/12.. μετά πάλι μπλέκουμε με απεργίες και καταλήγω να κάνω το πρώτο ''μάθημα'' στις 9/2/13 στη νεα πιστα του μηχανολογικού της Θεσσαλονίκης και με νέες δοκιμασίες και εκεί μου ανακοινώνει τα κακά μανταντα.... 1 οτι για να δώσω για την αντίστοιχη Α2 είναι 20€ επιπλέον για ενα παράβολο... λεω δε γαμεις.... το 2 όμως για να μπορέσω να δώσω βάση νόμου πρέπει να έχω ΚΡΑΝΟΣ, ΓΑΝΤΙΑ ΜΗΧΑΝΗΣ ΜΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΑ, ΜΠΟΥΦΑΝ ΜΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΑ, ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ ΜΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΑ, ΚΑΙ ΜΠΟΤΑΚΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΩΝ ΑΣΤΡΑΓΑΛΟ ΑΝΤΙΟΛΟΛΗΣΘΙΤΙΚΟ..... και έρχομαι και σας ρωτάω ποιος πρέπει να αναλάβει τώρα όλο αυτό το κόστος αφού δεν έχω τπτ εκτός απο το κράνος???? επίσης άκουσα οτι ολες οι σχολές το κάναν το δίπλωμα 350€ δηλαδή αν βάλεις μέσα και το κόστος του εξοπλισμού η τιμη ειναι απαγορευτική για εναν νεο στο χωρο καλύτερα να δώσει για φορτηγό......
    γαμ...τα.. έτσι όπως τα κάνανε... και για το 50άρι θα χρειάζεσαι MotoGP-Level μονοκόμματη φόρμα.. Λογικά σε λίγο καιρό οι σχολές θα αναλαμβάνουν τον εξοπλισμό, τον οποίο θα επιστρέφεις μετά την εξέταση..
    Αν όχι.. δε παίζει κανένας να ξαναβγάλει δίπλωμα μηχανής πριν τα 24.. Δε νομίζω κανένας γονιός να δώσει ενάμισι χιλιάρικο (εξοπλισμός/παράβολα/μαθήματα κτλ) για να βγάλει το παιδί του δίπλωμα 125 στα 18..
    και αν προσθέσεις και τα έξοδα για να βγάλει και για αυτοκίνητο την ίδια περίοδο.... καλύτερα πάρε δίπλωμα αεροπλάνου.. πιο φθηνό θα βγει..
    Τελευταία τροποποίηση από Crysis; 11/02/2013 στις 22:22.

  14. #149
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/03/2012
    Μηνύματα
    153
    λίγο δύσκολο το κόβω γτ εκτός οτι η σχολή πρέπει να χει και τα καταληλα μηχανάκια πρέπει να χει γκάμα απο εξοπλισμό σε μεγέθη .... φαντάζεσαι σκηνικό να παει ο τυπας 100+++ κιλών να φορέσει την δερματινια μεσα στο κατακαλόκαιρο και ο αμέσως επόμενος εξεταζόμενος να είναι καμιά ντιβατη μου...ρα ..... ?????????

  15. #150
    0x90 Το avatar του/της Crysis
    Εγγραφή
    26/01/2013
    Μηνύματα
    20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stel89 Προβολή μηνύματος
    λίγο δύσκολο το κόβω γτ εκτός οτι η σχολή πρέπει να χει και τα καταληλα μηχανάκια πρέπει να χει γκάμα απο εξοπλισμό σε μεγέθη .... φαντάζεσαι σκηνικό να παει ο τυπας 100+++ κιλών να φορέσει την δερματινια μεσα στο κατακαλόκαιρο και ο αμέσως επόμενος εξεταζόμενος να είναι καμιά ντιβατη μου...ρα ..... ?????????
    Ouch.

    Ξέρω γω, θα μπορούσαν να πάρουν 2-3.. (Για τα διαφορετικά μεγέθη πάνω απόλα)

Σελίδα 10 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 567891011121314 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Διπλωμα μηχανης προσφορα
    από Xrated στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2010, 11:48
  2. Διπλωμα μηχανης απεριοριστων???
    από dioni στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2009, 14:19
  3. Δίπλωμα μηχανής
    από EddY στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2009, 01:26
  4. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2008, 19:40
  5. Δίπλωμα μηχανής
    από apost στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2007, 16:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF