Σελίδα 11 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011121314 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 203

Θέμα: Δίπλωμα Μηχανής (πλήρης οδηγός)!

  1. #151
    Θα μπορούσαν τα καταστήματα με είδη εξοπλισμού να έχουν κάποια κομμάτια μόνο για ενοικίαση. Μπορεί να είναι κάποια που δεν πωλούνται. Όπως και να 'χει απόσβεση θα κάνουν και με το παραπάνω. Σίγουρα δεν είναι οτι καλύτερο να φοράς αυτό που έχουν βάλει άλλα 100 άτομα, όσο και να πλένονται, αλλά αν δεν έχεις την οικονομική δυνατότητα εκείνη τη περίοδο να τα κάνεις όλα μαζί, το καταπίνεις και απλά παίρνεις τα μέτρα σου.. Αν κάποιος π.χ πρόκειται να αγοράσει μηχανή αμέσως μόλις πάρει το δίπλωμα, ούτως ή άλλως πρέπει να τα αγοράσει. Αν όμως θέλει να βγάλει δίπλωμα τώρα και σκοπεύει να πάρει τη μηχανή μετά από καιρό ή αν θέλει να το βγάλει απλά επειδή δίνει ταυτόχρονα και για αυτοκίνητο, έτσι για να το έχει, γιατί μπορεί να είναι μέσα στα σχέδιά του κάποια στιγμή στο μέλλον να πάρει μηχανή, σίγουρα θα ήταν μια λύση που θα διευκόλυνε πολλούς. (Μήπως έχω μεγάλη φαντασία?)
    Όπως και να 'χει αυτός είναι εξοπλισμός που πρέπει να έχουμε όλοι μας.

  2. #152
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/03/2012
    Μηνύματα
    153
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sandra4 Προβολή μηνύματος
    Θα μπορούσαν τα καταστήματα με είδη εξοπλισμού να έχουν κάποια κομμάτια μόνο για ενοικίαση. Μπορεί να είναι κάποια που δεν πωλούνται. Όπως και να 'χει απόσβεση θα κάνουν και με το παραπάνω. Σίγουρα δεν είναι οτι καλύτερο να φοράς αυτό που έχουν βάλει άλλα 100 άτομα, όσο και να πλένονται, αλλά αν δεν έχεις την οικονομική δυνατότητα εκείνη τη περίοδο να τα κάνεις όλα μαζί, το καταπίνεις και απλά παίρνεις τα μέτρα σου.. Αν κάποιος π.χ πρόκειται να αγοράσει μηχανή αμέσως μόλις πάρει το δίπλωμα, ούτως ή άλλως πρέπει να τα αγοράσει. Αν όμως θέλει να βγάλει δίπλωμα τώρα και σκοπεύει να πάρει τη μηχανή μετά από καιρό ή αν θέλει να το βγάλει απλά επειδή δίνει ταυτόχρονα και για αυτοκίνητο, έτσι για να το έχει, γιατί μπορεί να είναι μέσα στα σχέδιά του κάποια στιγμή στο μέλλον να πάρει μηχανή, σίγουρα θα ήταν μια λύση που θα διευκόλυνε πολλούς. (Μήπως έχω μεγάλη φαντασία?)
    Όπως και να 'χει αυτός είναι εξοπλισμός που πρέπει να έχουμε όλοι μας.
    οχι δεν εχεις καθολου μεγαλη φαντασια... αυτο ειναι το καλυτερο....

  3. #153
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/01/2013
    Μηνύματα
    11
    τι εγινε ρε παιδια,εβγαλε κανεις κανενα καινουριο διπλωμα?

  4. #154
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannispa Προβολή μηνύματος
    τι εγινε ρε παιδια,εβγαλε κανεις κανενα καινουριο διπλωμα?
    Εγώ πάω από βδομάδα..

  5. #155
    Μέλος
    Εγγραφή
    30/03/2013
    Μηνύματα
    31
    Παιδια τι εγινε τελικα εχει βγαλει κανεις καινουργιο διπλωμα?
    Και επισης αυτο που ειπε καποιος παραπανω οτι πρεπει να εχεις δικο σου κρανος, μπουφαν,γαντια,και παντελονι με προστατευτικα ισχυει και για την Α1 κατηγορια μεχρι 125 η μονο για Α2 και Α?

  6. #156
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/04/2013
    Μηνύματα
    12
    Θέλω να αγοράσω μία βεσπα px 150cc.. είμαι 18 χρονών..τα έχω κλείσει..σε δύο μήνες κλείνω τα 19...το δίπλωμα το καινούργιο μου καλύπτει αυτα..;; οποιος ξέρει και μπορεί να μου απαντησει..γιατί η σχολές οδηγών δεν ξέρουν τι τους γινεται..
    ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ: Δίχρονος, μονοκύλινδρος, αερόψυκτος με φτερωτή, κυβισμού 150 κ.εκ
    ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗ: 7,9 ίπποι, στις 6.000 σ.α.λ.
    ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΜΠΡΟΣΤΑ / ΠΙΣΩ: Μονός βραχίονας με ένα αμορτισέρ, διαδρ. 88 χιλ. / Ένα αμορτισέρ, διαδρομής 88 χιλ.
    ΦΡΕΝΟ ΜΠΡΟΣΤΑ / ΠΙΣΩ: Δίσκος διαμέτρου 200 χιλ. / Ταμπούρο διαμέτρου 150 χιλ.
    ΤΡΟΧΟΣ ΜΠΡΟΣΤΑ / ΠΙΣΩ: 10 ιντσών / 10 ιντσών (ελαστικά 3,50 μπροστά/πίσω)
    ΜΕΤΑΞΟΝΙΟ: 1.250 χιλ.
    ΥΨΟΣ ΣΕΛΑΣ: 805 χιλ.
    ΡΕΖΕΡΒΟΥΑΡ: 8,0 λίτρα
    ΒΑΡΟΣ: 112 κιλά

  7. #157
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    26
    Εχω ερωτηση οσο αναφορα καλυψη απο το α2!
    Το superfour η απλη εκδοση καλυπτεται η οχι απο το α2? Πειτε καποιος αν ξερει παρακαλω γιατι θεωρω πως αφου κανω με τετοιο μαθημα θα με καλυπτει αλλα αν δεν ειναι ετσι να προσανατολιστω σε αλλη μηχανη! ευχαριστω προκαταβολικα!

  8. #158
    Νέο μέλος Το avatar του/της AntonyJazzFunk
    Εγγραφή
    14/11/2012
    Μηνύματα
    13
    Μαγκες καλησπερα! Ειμαι 20 κ μολις περασαν 2 χρονια απο την αποκτηση του Α1... Τι να περιμενω οταν παω στο υπουργειο για ανανεωση? Θα μου το κανουν απεριοριστο εφοσον ειμαι με το παλιο συστημα η θα μου το κανουνε Α2 και θα μου σπασουν τα νευρα? Ξερει κανενας τι γινεται σε αυτη τη περιπτωση γιατι δεν βγαζω ακρη?

  9. #159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AntonyJazzFunk Προβολή μηνύματος
    Μαγκες καλησπερα! Ειμαι 20 κ μολις περασαν 2 χρονια απο την αποκτηση του Α1... Τι να περιμενω οταν παω στο υπουργειο για ανανεωση? Θα μου το κανουν απεριοριστο εφοσον ειμαι με το παλιο συστημα η θα μου το κανουνε Α2 και θα μου σπασουν τα νευρα? Ξερει κανενας τι γινεται σε αυτη τη περιπτωση γιατι δεν βγαζω ακρη?
    A2....Γιατί έκλεισες τη διετία μετά τις τελευταίες αλλαγές και είσαι κάτω από 24.

  10. #160
    Νέο μέλος Το avatar του/της AntonyJazzFunk
    Εγγραφή
    14/11/2012
    Μηνύματα
    13
    Αληθεια λες τωρα??? ειναι στανταρ αυτο? ¨

  11. #161
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    6
    Παιδιά θέλω να βγάλω δίπλωμα για 50ρακι
    Εχω ήδη δίπλωμα για αμάξι.
    Θα χρειαστεί να δώσω για οδήγηση και για σήματα;

  12. #162
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από polazar Προβολή μηνύματος
    Παιδιά θέλω να βγάλω δίπλωμα για 50ρακι
    Εχω ήδη δίπλωμα για αμάξι.
    Θα χρειαστεί να δώσω για οδήγηση και για σήματα;
    ναι

  13. #163
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    6
    αφου εχω διπλωμα αυτοκινητου για ποιον λογο να ξαναδωσω σηματα για μηχανη?

  14. #164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από polazar Προβολή μηνύματος
    αφου εχω διπλωμα αυτοκινητου για ποιον λογο να ξαναδωσω σηματα για μηχανη?
    Δεν ξαναδίνεις τον κ.ο.κ. Δέκα γελοίες ερωτήσεις δίνεις (τύπου) μηχανολογία.

  15. #165
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    3
    παιδια μπορω να ρωτησω κατι γτ εχω τρομοκρατηθει... εχω το δίπλωμα απο το 2009 για μηχανάκι και δεν το έκανα απεριόριστο το 2011 που έπρεπε.. αμα το κανω τωρα θα μου το κανει Α2 αφου φαινετε οτι εχουν περασει 4 χρονια σχεδον...

Σελίδα 11 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011121314 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Διπλωμα μηχανης προσφορα
    από Xrated στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2010, 11:48
  2. Διπλωμα μηχανης απεριοριστων???
    από dioni στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2009, 14:19
  3. Δίπλωμα μηχανής
    από EddY στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2009, 01:26
  4. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2008, 19:40
  5. Δίπλωμα μηχανής
    από apost στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2007, 16:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF