Σελίδα 14 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 491011121314
Προβολή αποτελεσμάτων 196 έως 203 από 203

Θέμα: Δίπλωμα Μηχανής (πλήρης οδηγός)!

  1. #196
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/02/2017
    Μηνύματα
    1
    Ανασταίνω αυτό το ποστ και χαιρετίζω το φόρουμ μιας και ειμαι καθ' ολα ασχετος με τα του διπλώματος μοτοσυκλέτας.. (αυτοκινητόβιος γαρ).

    Η φίλη μου έχει δίπλωμα κατηγορίας Α1 (μέχρι 125 κυβικά), το οποίο έχει εκδοθεί μετά το 2009. Είναι κατηγορίας 78 (αυτόματα-ημιαυτόματα). Ποιά είναι ακριβώς η διαδικασία για να το αναβαθμίσει και να μπορεί να κυκλοφορεί με μηχανή με συμπλέκτη;

    Χρειάζονται και έξτρα μαθήματα ή μόνο εξετάσεις πρακτικής;

  2. #197
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/05/2017
    Μηνύματα
    1
    Γεια σας εχω αναπηρια 67%(εχασα το δεξι μου χερι σε ενα ατυχημα πριν 14 χρονια)και θελω να βγαλω διπλωμα μηχανης απεριοριστων κυβικων.
    Εχω διπλωμα αυτοκινητου αναπηρικο.Γινετε με καποιες τροποποιησεις που πρεπει να γινουν στην μηχανη τις οποιες ξερω τι θελω,θα μπορεσω να δωσω;
    εχω αυτη τι στιγμη το piaggio mp3 που θελει διπλωμα αυτοκινητου,αλλα δεν εχει καμια διαφορα στην οδηγηση απο μια μηχανη με δυο ροδες,το εχω τροποποιησει οπως ακριβως με βολευει και το οδηγαω κανονικα με το ενα χερι.
    Καταρχην πρεπει να ειναι αυτοματο,μετα εχω βαλει το γκαζι αριστερα σε μια μικρη μανετα,απο πανω με κανονικη μανετα εχω το μπροστινο φρενο και στο ποδι κανονικα το πισω φρενο.
    Αν μπορουσατε να με βοηθησετε θα το εκτιμουσα πολυ,η μηχανη ειναι κατι που το θελω πολυ και ελπιζω να τα καταφερω.
    Ευχαριστω

  3. #198
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Φιλε μου καλημερα και ενα τεραστιο respect για τη θεληση να καβαλήσεις χωρις να πτοησε..εδω μπορεις να δεις οτι παρόμοιες τροποποιησεις εχουν γινει στα ξενα και με μεγαλη επιτυχία..https://www.youtube.com/watch?v=Ob1NbDJL4Sc


    Οσον αφορα το διπλωμα ας μας πει καποιος που εχει γνωση επι του θεματος η μπορεις να απευθυνθείς σε μια σχολη οδηγων κάνοντας απλα ενα τηλεφωνο!
    Throttle that mysterious friend of ours

  4. #199
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/10/2017
    Μηνύματα
    1
    Kalispera paidia tha ithela na kano mia erotisi eimai 20 eton kai endiaferome na vgalo to a2 den exw stin katoxi mou alo diploma.To thema einai pos exw kalesi kapies sxoles odigisis kai mou lene efoson den exw klisi ta 21 oti den mporo na to vgalo xoris na exo to a1 afto isxyei i prepi na vro ali sxoli???

  5. #200
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/06/2018
    Μηνύματα
    2
    Καλημέρα παιδιά. Έχω δίπλωμα έως 25 kw από το 2000 και ήθελα να πάθω αν γίνεται αυτόματα απεριοριστο ή πρέπει να δώσω εξετάσεις ξανά.

  6. #201
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/09/2019
    Μηνύματα
    1
    Γινεται να παω κατευθειαν 300 κυβικα με το Δίπλωμα απεριορίστων?

  7. #202
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NikosAnast Προβολή μηνύματος
    Γινεται να παω κατευθειαν 300 κυβικα με το Δίπλωμα απεριορίστων?
    εαν εχεις διπλωμα απεριοριστων, καβαλας οσα κυβικα γουσταρεις

  8. #203
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Κανω την ερωτηση εδω για να μην ανοιξω νεο θέμα. Εχω βρει μια μηχανη σε τιμη ευκαιριας που θέλω να παρω αλλα δεν εχω βγαλει ακομη διπλωμα(βγαζω σε 1μηνα). Μπορω να την παρω και να παραδωσω πινακιδες στην εφορια κ οταν βγαλω το διπλωμα να την ασφαλισω και να την εχω κανονικα ή θα εχω πρόβλημα?( Εννοείται οτι δεν θα την κινώ χωρις διπλωμα). Επισης δεν υπαρχει καποιος στην οικογενεια με διπλωμα ωστε να την ασφαλισει ωσπου να βγαλω διπλωμα
    Τελευταία τροποποίηση από masterone; 06/10/2019 στις 09:47.

Σελίδα 14 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 491011121314

Παρόμοια θέματα

  1. Διπλωμα μηχανης προσφορα
    από Xrated στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2010, 12:48
  2. Διπλωμα μηχανης απεριοριστων???
    από dioni στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2009, 15:19
  3. Δίπλωμα μηχανής
    από EddY στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2009, 02:26
  4. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2008, 20:40
  5. Δίπλωμα μηχανής
    από apost στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2007, 17:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF