Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 23

Θέμα: Πρόγραμμα συντήρησης Z750-Z1000

  1. #1
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082

    Πρόγραμμα συντήρησης Z750-Z1000

    Σύμφωνα με τον service manual των μηχανικών στο Akashi

    μην ακουτε τους ελληναρες μηχανικούς...

    (μονο το 12,000 χλμ για λαδια μου κανει περιεργο... αν και για να το λενε το εχουν δοκιμασει... ΣΚΥΛΟΣ το Ζ...)

    z750 σελ 1


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	periodic maitenace chart z750 no1.jpg 
Προβολές:	4186 
Μέγεθος:	78,4 KB 
ID:	18779

  2. #2
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    z750 σελ 2


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	periodic maitenace chart z750 no2.jpg 
Προβολές:	4099 
Μέγεθος:	59,1 KB 
ID:	18780

  3. #3
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    z750 σελ 3


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	periodic maitenace chart z750 no3.jpg 
Προβολές:	4047 
Μέγεθος:	70,7 KB 
ID:	18781

  4. #4
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Παρατηρήσατε κατι? Αλλαγή φιλτρου αερα καθε 36,000 χλμ!!!! Ρε μας κλέβουν οι μηχανικοί μας, το έχετε πάρει χαμπάρι?

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    Παρατηρήσατε κατι? Αλλαγή φιλτρου αερα καθε 36,000 χλμ!!!! Ρε μας κλέβουν οι μηχανικοί μας, το έχετε πάρει χαμπάρι?
    Γιατί βρε, υπάρχει κάποιος με Ζ750 που του είπαν να το ΑΛΛΑΞΕΙ (και όχι να το καθαρίσει) πιο νωρίς??? Και αν ναί, στα πόσα χλμ???

    Επίσης πρόσεξε οτι δίπλα στο φίλτρο αέρα υπάρχει και ένα #...που σημαίνει οτι αν είναι πρίν την "ώρα" του, ΤΟΣΟ φακντ απ το φίλτρο αέρα που δεν μπορεί να καθαριστεί πάει για φούντο...εν ολίγοις ανάλογα τις συνθήκες...

    (ναι, εγώ λέει, μένω στην έρημο Σαχάρα και έχει 4 φορές την εβδομάδα άμμοθύελα...να το αλλάζω κάθε 8000χλμ???)
    http://img214.imageshack.us/img214/2570/cyborgfenderyv2.jpg
    "That's what happens when Earth fucks with Space... never forget that..."

  6. #6
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από modeerf
    Γιατί βρε, υπάρχει κάποιος με Ζ750 που του είπαν να το ΑΛΛΑΞΕΙ (και όχι να το καθαρίσει) πιο νωρίς??? Και αν ναί, στα πόσα χλμ???

    Επίσης πρόσεξε οτι δίπλα στο φίλτρο αέρα υπάρχει και ένα #...που σημαίνει οτι αν είναι πρίν την "ώρα" του, ΤΟΣΟ φακντ απ το φίλτρο αέρα που δεν μπορεί να καθαριστεί πάει για φούντο...εν ολίγοις ανάλογα τις συνθήκες...

    (ναι, εγώ λέει, μένω στην έρημο Σαχάρα και έχει 4 φορές την εβδομάδα άμμοθύελα...να το αλλάζω κάθε 8000χλμ???)
    εμενα ο ΠΡΩΗΝ μηχανικος μου (παρα-εισαγωγη) ηθελε αλλαγη στα 12,000.... φυσικα εβαλα K&N!

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    εμενα ο ΠΡΩΗΝ μηχανικος μου (παρα-εισαγωγη) ηθελε αλλαγη στα 12,000.... φυσικα εβαλα K&N!

    Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα...

    Ή πήγαινες εντουράδες με το 1000 ή όντως ο μάστορας σου καλά έκανε που έγινε "πρώην"....
    http://img214.imageshack.us/img214/2570/cyborgfenderyv2.jpg
    "That's what happens when Earth fucks with Space... never forget that..."

  8. #8
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Ζ1000 σελ 1


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	periodic maitenace chart z1000 no1.jpg 
Προβολές:	3919 
Μέγεθος:	77,4 KB 
ID:	18793

  9. #9
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Z1000 σελ 2


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	periodic maitenace chart z1000 no2.jpg 
Προβολές:	3867 
Μέγεθος:	46,3 KB 
ID:	18794

  10. #10
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από modeerf
    Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα..
    Ή πήγαινες εντουράδες με το 1000 ή όντως ο μάστορας σου καλά έκανε που έγινε "πρώην"....
    το 2 θα παρω... (εκανε και αλλα... μαλλον ΔΕΝ εκανε...)

  11. #11
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    ΜΕ ΤΟΝ IDI ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΡΑ ΓΙΑ ΠΕΡΑ ΟΤΙ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΥ ΜΑΡΚΑΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΑΛΛΑΖΕΤΑΙ ΣΕ ΚΑΘΕ SERVICE ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΕΝΑ ΚΑΡΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΡΟΥΝ ΛΕΦΤΑ.

    ΠΡΙΝ ΠΑΤΕ ΓΙΑ SERVICE ΝΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΑΚΙ ΣΑΣ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΧΤΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΟ ΚΑΘΕ ΜΑΠΑ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ.
    ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΤΟ CBR ΟΤΙ ΣΤΑ 12000km ΗΘΕΛΕ SERVICE ΚΑΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΑΚΙ ΜΕΣΑ ΕΛΕΓΕ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΟΣ ΦΙΛΤΡΟΥ ΑΕΡΑ, ΤΟΥ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ, ΠΗΓΕ ΝΑ ΠΕΙ ΜΑΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΕΚΟΨΑ ΤΟ ΒΗΧΑ.
    ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΛΑΔΑΚΙΑ ΟΙ ΚΑΤΟΧΟΙ ΤΩΝ Z ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΤΑ ΑΛΛΑΖΕΤΑΙ ΚΑΘΕ 12000km, ΜΗΝ ΤΣΙΓΓΟΥΝΕΥΤΕΙΤΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ, ΕΙΔΙΚΑ ΑΜΑ ΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ ΛΕΕΙ ΜΕΝ ΤΟΣΑ km ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΠΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΤΙ ΣΚΟΝΗ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ

  12. #12
    ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ Ζ1000!ΚΑΙ Ο ΠΑΠΑΡΑΣ Ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΦΙΛΤΡΟ ΣΤΑ 6000 ΤΟΥ ΤΟ ΚΟΨΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΟΤΙ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΘΑ ΒΑΛΩ DNA ΚΑΙ ΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ!?! ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΠΕΚ ΟΤΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΑ!!
    Ζ1000

  13. #13
    BAKALISTIC SYSTEMS S.A. Το avatar του/της billgeo
    Εγγραφή
    30/12/2004
    Μηνύματα
    672
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kafrovic
    ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ Ζ1000!ΚΑΙ Ο ΠΑΠΑΡΑΣ Ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΦΙΛΤΡΟ ΣΤΑ 6000 ΤΟΥ ΤΟ ΚΟΨΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΟΤΙ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΘΑ ΒΑΛΩ DNA ΚΑΙ ΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ!?! ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΠΕΚ ΟΤΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΑ!!
    YPARXOUN MEGALA ZWA (ME PATENTA!) EKEI E3W!
    AKOU NA KAEI TO MPEK GIATI DEN ALLA3ES FILTRO! KAI STIS 6000! YMARTON!

    ZWA! ZWA! ANIMALS!

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kafrovic
    ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ Ζ1000!ΚΑΙ Ο ΠΑΠΑΡΑΣ Ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΦΙΛΤΡΟ ΣΤΑ 6000 ΤΟΥ ΤΟ ΚΟΨΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΟΤΙ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΘΑ ΒΑΛΩ DNA ΚΑΙ ΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ!?! ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΠΕΚ ΟΤΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΑ!!

    Παιδια οι μηχανικοι ειναι για κλοτσιες!!!
    Το μονο μου κατα τη γνωμη μου πρεπει να αλλαζεται πριν τα χιλ που λεει το βιβλαρακι, ειναι τα λαδια!!!
    Εγω τα αλλαζω καθε 2500χλμ!
    Υπερβολη θα πουν πολλοι, αλλα το λαδι ειναι η ζωη του κινητηρα!!!
    Παντως με τις εγγυησεις πρεπει να εχουμε το νου μας, παιζονται πολλα περιεργα!
    Φιλαρακο με το Ζ1000 μολις περασει η εγγυηση σου προτηνω να ανοιξεις την εισαγωγη του αερα στο φιλτροκουτι, μαζι με το dna το μηχανακι θα πεταει...

  15. #15
    ΝΩΡΙΣ ΣΑΣ ΕΣΤΕΙΛΑ Ε??

    ?:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΦΙΛΤΡΟΚΟΥΤΙ ΚΑΝΤΕ ΤΟ...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF