Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 47

Θέμα: Ενδιαφερομαι για ενα Ktm Lc4 με 50.000 χλμ

  1. #16
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stokos
    Το δικό μου το έδωσα σε έναν πιτσιρικά το 2003 άψογο με 35000χλμ και με τα 25000 από αυτά φορτωμένο σαν γαϊδούρι και σε 6 μήνες του ράγισε κι εκείνος κεφαλή. Μη με ρωτάς γιατί. Ίσως δεν το ζέστενε σωστά μιας και αυτό ήταν το μόνο που ζητούσε από μένα το μηχανάκι (μαζί με αλλαγές λαδιών κάθε 3500 με 4000 χλμ) μαζί με λογικές ταχύτητες στην Εθνική (120-130χαω).
    Γενικώς, έχω ξαναγράψει ότι μεταχειρισμένο ΚΤΜ 640, θα έπαιρνα μόνο σε σκοτωμένη τιμή ή από πολύ γνωστό, μιας και λόγω του εξαιρετικού υπόλοιπου πακέτου (πλαίσιο-φρένα-αναρτήσεις) αξίζει να ασχοληθείς και να επενδύσεις σε μια σωστή δουλειά στον κινητήρα.

    Η κεφαλη αν ειναι να το βγαλει θα το βγαλει μην ανησυχειτε... στην τελικη αν συμβει η πιο οικονομικη λυση (επισκευη) αγγιζει τα 500 ευρω. Δεν ειναι δα τοσο τραγικο!

    και το δικο μου 640 ειχε φαει ΤΑ βρασιματα σε μονοπατια και βουνά... αλλα την κεφαλη την ραγισε το βραδυ ενος χειμωνα που εριξε την πρώτη παγωνιά...

  2. #17
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
    Δλδ. για να καταλαβω.
    Εσυ προσωπικα , συναινείς στο γεγονος οτι ενα μηχανακι που βγαινει μαζικα στην παραγωγη για να το αγορασει ο κοσμος , πρεπει να οδηγιεται "κάπως" για να μην σπαει ???
    Η λογικη λεει ,το μηχανακι που βγαινει στην μαζικη παραγωγη να ειναι χρησιμοποιήσιμο απο ολους , και οχι μονο απο καποιους που εχουν γνωση των ειδικων συνθηκων χειρισμου που απαιτουνται.
    Όχι ακριβώς ρε πόρτις, αλλά πχ δεν αγοράζεις ένα NSR250 για ταξίδια.
    Ούτε ένα FJR1300 για πίτσα ντελίβερι.
    Θα χαλάσουν σύντομα και τα δύο.
    Ο Κατάνας τα έγραψε μια χαρα.

  3. #18
    Fun times! :) Το avatar του/της QSpec
    Εγγραφή
    11/07/2006
    Μηνύματα
    1.064
    Αυτά δεν μου τα είχατε πει εμένα...

    Για ιάπωνα με βλέπω.

    ή το άλλο μπασταρδάκι που σκεφτόμουν
    Bigger Bikers Bounce Better
    Fun times!

  4. #19
    Αρχικά δημιουργήθηκε από QSpec
    Αυτά δεν μου τα είχατε πει εμένα...

    Για ιάπωνα με βλέπω.

    ή το άλλο μπασταρδάκι που σκεφτόμουν

    Μα δε γραψαμε τιποτα κακό...


    παιδιά το ΚΤΜ ειναι μηχανακι ερωτας...

    ή σου αρεσει και μονο που το βλέπεις στατικα...

    ή το καβαλας για δοκιμή και κολλάς μαζί του...

    γιατι απλά στον έρωτα δεν βαζεις την λογική να παιξει...


    Qspec και ahat τώρα που το θυμηθηκα υπάρχει ενα ΧΤR 660 φοβερό! Απο συμφορουμίτη και καλό φίλο, με ενα σωρο καλουδια πανω , OOhlins τανκμπαγκ , εξατμισεις , λιγα χιλιομετρα και καλή τιμή.

    να βαλω λινκ;

    (μολις απαντησετε θα διαγραφουν τα οφ τοπικ)

  5. #20
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    Qspec και ahat τώρα που το θυμηθηκα υπάρχει ενα ΧΤR 660 φοβερό!

    Απο συμφορουμίτη και καλό φίλο, με ενα σωρο καλουδια πανω , Ohlins τανκμπαγκ , εξατμισεις , λιγα χιλιομετρα και καλή τιμή.

    να βαλω λινκ;
    parte kai to link

    http://www.moto.gr/forums/showthread...hreadid=101431

  6. #21
    Fun times! :) Το avatar του/της QSpec
    Εγγραφή
    11/07/2006
    Μηνύματα
    1.064
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    Μα δε γραψαμε τιποτα κακό...
    Κακά δεν είναι, αλλά διαβάζοντας τα κατάλαβα ότι μάλλον δεν θα του συμπεριφερθώ όπως θέλει. Στην φάση που είμαι θέλω endurόπαπο, μόνο βενζίνη και πάμε. Anyway, πρέπει να ξεκαθαρίσουν τα άλλα θέματα μου πρώτα. Όσο για το XT, το budget μου είναι πολύ χαμηλότερο.

    Με το καλό να πάρειες ένα LC4 ahat. Θα συμφωνήσω με τον Κατάνα ότι παίζουν πολλές ευκαιρίες (είχα ψάξει αρκετές), μην βιαστείς.
    Bigger Bikers Bounce Better
    Fun times!

  7. #22
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Μπράβο ρε Κατάνα... πολύτιμες συμβουλές και οδηγίες, ειδικά για αυτούς που θέλουν να καβαλήσουν ΚΤΜ αλλά ακούν τις "Κασσάνδρες" και σκιάζονται... Τα ΚΤΜ σίγουρα δεν είναι για όλους... είχαν, έχουν και θα έχουν το δικό τους κοινό... το "ready to race" έχει νόημα, τυχαίο; δεν νομίζω...




    υ.γ. Το 640 που είχα σαν PET τα πήγε μια χαρά όσο καιρό ήταν στα χέρια μου... έκανα ότι προτείνει ο Κατάνας...Τώρα με το 990 έχεις να προτείνεις κάτι σχετικά με την οδήγηση; (Ζεσταμα, σέρβις, έλεγχος γίνεται στάνταρ...). Οδηγικά το μόνο κακό είναι ότι η απόσταση δουλειά-σπίτι είναι 7 χλμ μόνο καθημερινά...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  8. #23
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
    ... το "ready to race" έχει νόημα, τυχαίο; δεν νομίζω...
    Θα με πνίξεις ρε φούστη μου...:rotflmao: :rotflmao:

    (και μου τον είχε πετύχει η κοπελιά ακριβώς όπως τον πίνω, αυτόν τον ρημάδη τον φρόουζεν εξπρές ).

  9. #24
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK

    Τώρα με το 990 έχεις να προτείνεις κάτι σχετικά με την οδήγηση; (Ζεσταμα, σέρβις, έλεγχος γίνεται στάνταρ...). Οδηγικά το μόνο κακό είναι ότι η απόσταση δουλειά-σπίτι είναι 7 χλμ μόνο καθημερινά...

    Λουκι Λούκ το 640 ειχα και έμμεσα ξαναέχω ( ειναι της κοπελας μου βασικα ) , αυτο ειχα ψάξει και αυτο εχω ζήσει, όσα γραφω ειναι απο καθαρα προσωπικη εμπειρία, δεν μεταφερω πραγματα που απλα εχω διαβασει καπου διχως να τα εχω επαληθευσει !

    Για αυτό και δε μπορώ να σου απαντησω για την καινουργια σου Dolly , αν και πολύ θα ήθελα να είχα ενα 990 ADV-R ή 9.5αρι δεν εχω καβαλησει ποτέ, καποια στιγμή πιστευω ομως πως θα παρω ενα, ειναι η απολυτη μοτο για την Ελλαδα μας, κανει οτι και το 640 με σαφως μεγαλυτερη ευκολία στις αποστασεις και περισσοτερη ανεση για τον συνεπιβατη.

    Απλα ήμουν μπροστά σε συζητηση που ειχε ο Χελιωτης (τοπ μηχανικος για ΚΤΜ μηχανακια) με εναν ιδιοκτήτη ADV 950 ο οποίος τον ρωτουσε αν βγάζει ζημιές το μηχανακι κλπ που ακους απο καποιον νεο ψαρωμενο ιδιοκτητη!

    Ο χελμαν του απαντησε: "Το μονο μηχανακι που χαλασε το ονομα της ΚΤΜ ειναι το LC4. Tα RC8 είναι ασπαστα! "

    Σίγουρα άλλοι κατοχοι RC8 θα ξέρουν να απαντησουν στην απορία σου, ανοιξε νεα συζήτηση (ασε θα σου ανοιξω εγω ! )

  10. #25
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
    Θα με πνίξεις ρε φούστη μου...:rotflmao: :rotflmao:

    (και μου τον είχε πετύχει η κοπελιά ακριβώς όπως τον πίνω, αυτόν τον ρημάδη τον φρόουζεν εξπρές ).

    ακομα πίνεις καφέδες των 4αρων ευρώ;


    Η τραγικη ειρωνια ειναι πως για το 640 enduro ή Adventure μπορεί να πεί κανείς πως ειναι Ready to RACE.

    Προσωπικά έτρεχα αγωνα Trail-ride στη δυσκολη διαδρομη (δυσκολίες επιπεδου enduro) την Κυριακη, και Δευτερα πρωί πήγαινα στη δουλειά κανονικότατα... (με τα τακουνια βεβαια)

    και άκουσων ακουσων τριτη τεταρτη δεν πηγαινα μαστορα!


    Για τα μηχανακια gia ta οποία προοριζε το σλόγκαν η ΚΤΜ, τα enduro μηχανακια(EXC) απο την μια η φράση ειναι πλεονασμός μιας και υποτιθεται τα πανταχου καθαροαιμα προοριζονται για αγωνες , και απο την άλλη αν πράγματοι ασχοληθεις σοβαρα πρεπει να αλλαξεις ενα σωρο ρυθμίσεις, λαδια σε μπροστινά, μπροστινά ολόκληρα, πισινά αμορτισερ Μοτοκρος, και αλλα πολλα μπλιμπλικια για να γινουν 100% μαχημα!

  11. #26
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    ακομα πίνεις καφέδες των 4αρων ευρώ;
    2,5 ευρά. Και το 1 από αυτά είναι στην οθόνη.

    Για τα υπόλοιπα δεν πολυδιαφωνώ, ΑΛΛΑ....

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
    Θα με πνίξεις ρε φούστη μου...:rotflmao: :rotflmao:

    (και μου τον είχε πετύχει η κοπελιά ακριβώς όπως τον πίνω, αυτόν τον ρημάδη τον φρόουζεν εξπρές ).
    Παντως...ενα LC4 (αν ειδα καλα , τοτε που συναντηθήκαμε) το ειχες για να κρεμας το μπουφαν σου.
    :rotflmao:

  13. #28
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
    Θα με πνίξεις ρε φούστη μου...:rotflmao: :rotflmao:

    (και μου τον είχε πετύχει η κοπελιά ακριβώς όπως τον πίνω, αυτόν τον ρημάδη τον φρόουζεν εξπρές ).
    Σορρυ Τάσος, δεν είχα κακό σκοπό... τώρα πάντος μπορείς να ξαναπάς στην κοπελιά που σε φτιάχνει τόσο καλά και να της ξαναζητήσεις ένα...καφεδάκι... άντε να σε φτιάξω και λίγο... :rotflmao:

    Κατά τα άλλα αναφερόμενος στον Κατάνα θα συμφωνήσω με όσα λέει και θα περιμένω να ανοιχτεί η κουβένατ που πρότεινε...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  14. #29
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
    Παντως...ενα LC4 (αν ειδα καλα , τοτε που συναντηθήκαμε) το ειχες για να κρεμας το μπουφαν σου.
    :rotflmao:
    σσσσσ...ρε.
















    (εντάξει για κρεμάστρα είναι ΟΚ)

    :rotflmao:

  15. #30
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
    ...Η λογικη λεει ,το μηχανακι που βγαινει στην μαζικη παραγωγη να ειναι χρησιμοποιήσιμο απο ολους , και οχι μονο απο καποιους που εχουν γνωση των ειδικων συνθηκων χειρισμου που απαιτουνται.
    Αυτη ειναι η γιαπωνεζικη λογικη γιαυτο πηρες παλι στραντζα Γιωργο.
    Καποια μηχανακια ειναι για λιγους και ειναι ωραια που υπαρχουν(αν; ) και αυτες...!

    Εγω προσωπικα ειχα και LC4 (sixdays00') και LC8 (sm06) και δεν ειχα κανενα προβλημα ουσιωδες και Η ΚΑΒΛΑ ΠΟΥ ΑΠΟΚΟΜΗΣΑ ηταν ανυπερβλητη και απο τα δυο ΚΤΜ μου!

    "Στον πατέρα μου οφείλω το ζην, στον δάσκαλό μου το ευ ζην"
    Member of "ΚΑΓΚΟΥΡΟΓΑΜΟΣΑΥΡΟΣ" official club

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τεστ 50.000 χλμ. για το Bandit 1250
    από PortisHead στο forum Suzuki Bandit
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 07/01/2010, 16:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF