Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 47

Θέμα: Ενδιαφερομαι για ενα Ktm Lc4 με 50.000 χλμ

  1. #31
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/06/2010
    Μηνύματα
    12
    Ok η πρώτη απόπειρα δεν απέδωσε καρπούς. Παρόλα αυτά δεν μπορώ να το βγάλω το μηχανάκι από το μυαλό μου, και μιας και σας βρήκα εδώ ας σας εκμεταλευτώ να μάθω λίγα παραπάνω.

    Ας υποθέσουμε ότι όλα τα LC4 που βρίσκω σε τιμή που μπορώ να αντέξω είναι σπασμένα και επισκευασμένα (κεφαλή ή ρουλεμάν ή οτιδήποτε παρόμοιο). Μάλιστα βρήκα και αγγελίες για LC4 του 2003 με 15000χλμ που τίμια λένε "καινούργια high flow κεφαλή".
    Αυτό σημαίνει αυτόματα "μην πλησιάζεις γιατί από εδώ και πέρα όλο ζημιές θα βγάζει;"
    Ή για να το πω αλλιώς. Υπάρχει περίπτωση να το δει κάποιος εξουσιοδοτημένος και αξιόπιστος π.χ. Χελιώτης, Δημητρόπουλος κλπ και να μου πει "είναι μεν επισκευασμένο αλλά πλέον χωρίς πρόβλημα και αν το πας σωστά δεν θα σου βγάλει πρόβλημα"; Από την άλλη βέβαια κι ο εξουσιοδοτημένος τι να κάνει, δεν μπορεί να σου δώσει κι εγγύηση, θα σου πει μόνο τι βλέπει.

    Θα μου πεις δεν μπορείς να τα έχεις κι όλα, ή δώσε χρήμα για καινούργιο, ή σκάσε και κολύμπα. Μα και να είχα χρήμα, άμα είμαι αβέβαιος πώς να το πάω το μηχανάκι, καλύτερα να δοκιμάσω με ένα μεταχειρισμένο παρά να σπάσω κανά καινούργιο δούκα.

    Σου λέει ο υποψήφιος κάγκουρας (δηλ. εγώ) "Φιλαράκι αφού μπορεί και να το σπάσω, περίπου 3000 ευρά με παίρνει να δώσω. Αυτό σημαίνει μεταχειρισμένο. Και όπως είναι η δουλειά με τα ΚΤΜ -ειδικά αν έχουν λίγα χλμ- σημαίνει μάλλον επισκευασμένο. Τι να κοιτάξω; Πού να το πάω να πάρω σωστή γνώμη; Ποιές είναι οι περιπτώσεις που δεν πρέπει να πλησιάσω με τίποτα και ποιές αυτές που πρέπει να θεωρήσω ευκαιρίες; Να απορρίψω από τα χλμ και μόνο; 50000χλμ είναι για το Guiness; 30000χλμ; 20000χλμ; Τελικά μήπως είναι σκέτο τζόκερ το μεταχειρισμένο ΚΤΜ, κι ως γνωστόν η πιθανότητα να σου κάτσει είναι 1 στα 21.000.000, οπότε άστο καλύτερα για όταν μεγαλώσεις;"

    Άντε ρε παίδες, αφού μπήκε το μικρόβιο, το καβάλησα το άτιμο το LC4 και δεν ξεχνιέται. Δώστε καμιά συμβουλή μπας και βρεθεί καμιά άκρη. Στο τέλος θα γίνω πελάτης του Δημητρόπουλου μόνο να του πηγαίνω ΚΤΜ από αγγελίες για να τα βλέπει...

    Μήπως να ανοίξω άλλο thread "Τι να ξέρεις για αγορά μεταχειρισμένου ΚΤΜ";

  2. #32
    exei ena kalo o Qspec στα υποψιν του, αν και οταν κατασταλαξει τι θελει να παρει, σε περιπτωση που παρει αλλο μηχανακι ας σου δωσει τα στοιχεια του ΚΤΜ


    εσυ ψαχνε ψαχνε και κανε υπομονη, το καλο πραγμα αργει να ρθεί...

    καθε μηχανακι εχει και τον αγοραστη του, καθως επισης αν ψωνισεις σε καλη τιμη μπορεις να κανεις διαφορα μετα, να το δωσεις σε καλη τιμη ξανα, εχεις περιθωρι ανα το φτιαξεις κλπ κλπ

    μην τρελενεσε παντως με τις ζημιες στα 640... απαξ και αλλαχθει η ραγισμενη κεφαλη εισαι κομπλε.

  3. #33
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/06/2010
    Μηνύματα
    12
    Αυτό είναι που λένε 24ωρη γραμμή βοήθειας.
    Ρωτάει ο νέος στις 2:00 τα ξημερώματα, και παίρνει απάντηση στις 2:15!
    Respect
    Έχετε χωριστεί σε βάρδιες και σήμερα είχες το γερμανικό;

    Θα συνεχίσω το ψάξιμο κι αν ο Qspec αποφασίσει για κάτι άλλο ας μου πει για το ΚΤΜ που βρήκε.

    Άντε καλή βάρδια

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αν περιμενεις κανενα τριμηνο μπορει και να παρεις το δικο μου αν θες...

    http://www.moto.gr/forums/showthread...E9%E4%F9%F1%E1

  5. #35
    Fun times! :) Το avatar του/της QSpec
    Εγγραφή
    11/07/2006
    Μηνύματα
    1.064
    Ο φίλος ψάχνει motard, αυτό που κοίταγα είναι enduro, θα πρέπει λοιπόν να υπολογίσει και κόστος για ζαντολάστιχα άρα ξεφεύγει από το budget του.

    Μου κάνει εντύπωση πάντως που δεν μπορείς να βρεις. Τα enduro που ψάχνω εγώ είναι μετρημένα στα δάχτυλα, motard έχει γεμήσει ο τόπος.

    Αν θες πάντως σου στέλνω ένα πμ. Πρόκειται για ένα 05, με 20κάτι χιλιάδες χιλιόμετρα στα 2800. Δεν το έχω δει το μηχανάκι αλλά ακούγεται ενδιαφέρον.
    Bigger Bikers Bounce Better
    Fun times!

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ιznogood
    Αυτη ειναι η γιαπωνεζικη λογικη γιαυτο πηρες παλι στραντζα Γιωργο.
    Καποια μηχανακια ειναι για λιγους και ειναι ωραια που υπαρχουν(αν; ) και αυτες...!

    Εγω προσωπικα ειχα και LC4 (sixdays00') και LC8 (sm06) και δεν ειχα κανενα προβλημα ουσιωδες και Η ΚΑΒΛΑ ΠΟΥ ΑΠΟΚΟΜΗΣΑ ηταν ανυπερβλητη και απο τα δυο ΚΤΜ μου!

    Δεν υπαρχει γιαπωνεζικη και ευρωπαϊκη λογικη.
    Απλα εσυ μονιμος μπερδευεις την απολαυση με τη λογικη.
    Εσυ προσωπικα , καλα κανεις και παιρνεις KTM γιατι τους κανεις την χρηση που τους αρμοζει και σε διασκεδαζει αφανταστα.Μαζι σου.
    Δεν μπορεις ομως να πεις σε καποιον "παρε LC4 να κανεις τον γυρο της ευρωπης"
    Εσυ το εβγαζες...πηγαινες μια Επιδαυρο του επεινες το αιμα και ξαναγυρναγες.
    Σπιτι - δουλεια ήσουν 1 χιλιομετρο.Οποτε κρινεις αποκλειστικα απο το Fun Factor και οχι απο την χρησιμοτητα.
    Ναι γιαυτο ειναι τελειο.
    Οταν σε ρωτησα ομως....ρε Αλεξη....13.5 χιλιαρικα μηχανακι , επιτρεπεται να δακρυζει ολη η τσιμουχα του μοτερ λαδι ? ... μου απαντησες....ναι αλλα εχει κατι φρένα.....ενα μπροστινο συστημα...αλλο πραμα.
    Εκαστος στο ειδος του.
    Α....κιαν σου τελειωσαν οι μοναδες....πες μου να σου στειλω μερικες μπας και παρεις κανα τηλέφωνο....εχω νέα

  7. #37
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
    Δεν υπαρχει γιαπωνεζικη και ευρωπαϊκη λογικη.
    Απλα εσυ μονιμος μπερδευεις την απολαυση με τη λογικη.
    Εσυ προσωπικα , καλα κανεις και παιρνεις KTM γιατι τους κανεις την χρηση που τους αρμοζει και σε διασκεδαζει αφανταστα.Μαζι σου.
    Δεν μπορεις ομως να πεις σε καποιον "παρε LC4 να κανεις τον γυρο της ευρωπης"
    Εσυ το εβγαζες...πηγαινες μια Επιδαυρο του επεινες το αιμα και ξαναγυρναγες.
    Σπιτι - δουλεια ήσουν 1 χιλιομετρο.Οποτε κρινεις αποκλειστικα απο το Fun Factor και οχι απο την χρησιμοτητα.
    Ναι γιαυτο ειναι τελειο.
    Οταν σε ρωτησα ομως....ρε Αλεξη....13.5 χιλιαρικα μηχανακι , επιτρεπεται να δακρυζει ολη η τσιμουχα του μοτερ λαδι ? ... μου απαντησες....ναι αλλα εχει κατι φρένα.....ενα μπροστινο συστημα...αλλο πραμα.
    Εκαστος στο ειδος του.
    Α....κιαν σου τελειωσαν οι μοναδες....πες μου να σου στειλω μερικες μπας και παρεις κανα τηλέφωνο....εχω νέα
    δηλαδης τα ακριβα μηχανακια δε βγαζου βλαβες??

  8. #38
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/06/2010
    Μηνύματα
    12
    Πολύ ωραία πρόταση αλλά δεδομένης της περιορισμένης εμπειρίας μου, με 97 άλογα θα χρειαστώ συνδρομή με ειδικό πρόγραμμα στην οδική βοήθεια για να με κατεβάζει από τα δέντρα .
    Το μηχανάκι το θέλω για καθημερινή χρήση όχι για παπί, αλλά γιατί θέλω να το φχαριστιέμαι κάθε μέρα. Αφού θα πάω που θα πάω το γραφείο γιατί να μην πάω ... κεφάτος :a39:

  9. #39


    Αhat μεχρι ποσα λεφτα διαθετεις;

  10. #40
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/06/2010
    Μηνύματα
    12
    Αυτή τη στιγμή μπορώ να δώσω με δυσκολία μέχρι 3000 ευρά (ήθελα να πάρω και καινούργιο κράνος).

  11. #41
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
    ...παιρνεις KTM γιατι τους κανεις την χρηση που τους αρμοζει και σε διασκεδαζει αφανταστα.
    ετσι...ετσι...
    "Στον πατέρα μου οφείλω το ζην, στον δάσκαλό μου το ευ ζην"
    Member of "ΚΑΓΚΟΥΡΟΓΑΜΟΣΑΥΡΟΣ" official club

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ahat
    Πολύ ωραία πρόταση αλλά δεδομένης της περιορισμένης εμπειρίας μου, με 97 άλογα
    Για πιο μιλας?!

  13. #43
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/06/2010
    Μηνύματα
    12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
    Για πιο μιλας?!
    To post που είχε την πρόταση εξαφανίστηκε ...
    Δεν θυμάμαι ποιος το είχε στείλει αλλά στο συγκεκριμένο post, πρότεινε ένα KTM 950 Supermoto του 2006.

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ahat
    To post που είχε την πρόταση εξαφανίστηκε ...
    Δεν θυμάμαι ποιος το είχε στείλει αλλά στο συγκεκριμένο post, πρότεινε ένα KTM 950 Supermoto του 2006.
    Μαλιστα...
    Τελος παντων,υπαρχουν πααααρα πολλα LC4 supermoto προσεγμενα και σε καλες τιμες...
    Ξεκινα να τα βρεις απο car.gr και λοιπα παρομοια site ,ξεκινα τα τηλεφωνα και τις συναντησεις και θα πετυχεις καποιο που θα σε ικανοποιει...

    Και εδω μεσα θυμαμαι 2-3 που φαινοντουσαν αστερια...Για ψαχτο λιγακι...



  15. #45
    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/97051/
    κατι τετοιο ψαχνεις?ειναι καλος φιλος εδω κ χρονια ο ιδιοκτητης κ μπορω να μαθω περισσοτερα αν σε ενδιαφερει.



Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τεστ 50.000 χλμ. για το Bandit 1250
    από PortisHead στο forum Suzuki Bandit
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 07/01/2010, 16:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF