Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 65

Θέμα: 950 Προσφορα ή δουκα 690 R ;;;;;;

  1. #1
    CSS Lv.2 DONE/PSN ID:OST9 Το avatar του/της ktm640lc4
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    970

    950 Προσφορα ή δουκα 690 R ;;;;;;

    Εχω ενα φοβερο και τρομερο διλημμα.

    Ειδα σε μια διαφημιση της ΚΤΜ το 950 SM-R που το δινει με το travell pack στα 10990. Και πηγα σε ενα μαγαζι και ειδα και τον καινουργιο δουκα 690 R στα 10500. Αφου συνηλθα απο το σοκ, το μηχανακι ειναι ποιημα.... αρχισα να το σκεφτομαι.

    Εσεις τι λετε; Εγω το μηχανακι το θελω για κανα καγκουριλικι (που τοσο μου ελειψε) και σκεφτομαι να κρατησω και το vstrom 650 για καμια πιο νορμαλ βολτα ή να το φορτωνω σαν γαιδουρι και να εξαφανιζομαι.

    Απο την αλλη στα 10990 ειναι απιστευτη προσφορα (ακραποβιτς, βαλιτσες, τανκ μπαγκ) και με εχει διαολισει. Ο δουκας 10500 κανει σκετος οπως ερχεται απο μαμα. Με ακραποβιτς παει 12000.

    Ξερω οτι και το 950 κανει καγκουριες αλλα 1000 κυβικα μεσα στην πολη τι να τα κανω; Υπερβολη το βλεπω, οσο για ταξιδι με δαυτο, δεν παιζει. Δηλαδη θα ειναι μονο για μενα και μονο για μεσα στην πολη, αντε το πολυ μεχρι βορεια ευβοια για προκοπι.!!!!!!!!!

    Για πειτε καμια ιδεα. !!!!!!

  2. #2
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Η άποψη μου είναι να πάρεις το μικρό (690R). Έτσι όπως το περιγράφεις και έχοντας και το Στρώμα, αυτή είναι η λύση σου


    Προσοχή ε

  3. #3
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    αν το θες για καγκουριες δε χτυπας το 690 το σμ ..και πιο ελαφρυ..και πιο ανθεκτικο σε τυχον τουμπιτσες..

  4. #4
    και εγώ το δούκα θα έλεγα, μόνο που μετα δεν θα θες να ξαναοδηγησεις το στρώμα..!!:rotflmao:

    Πάντως συμφωνώ οτι ειναι πολλα τα ευρα για τον δουκα R. Γιατι δεν βλεπεις σε απλο δουκα ή και sm αφου θα κρατησεις και το vstrom?

  5. #5
    CSS Lv.2 DONE/PSN ID:OST9 Το avatar του/της ktm640lc4
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    970
    Πραγματικα αν δεν υπηρχε αυτη η προσφορα στα 10990 για το το 950R δεν θα το σκεφτομουν. Αλλα η τιμη του ειναι φοβερη για αυτα που δινει, σε βαζει σε διλημμα........!!!!!!!!!!!!

    Αυτο που λες ειναι λογικο αν κρατησω το στρωμα. Εγω ειμαι και περιεργος τυπος, επειδη το 2002 που ειχα το ΚΤΜ δεν καταφερα ποτε να βαλω ακραποβιτς μου εμεινε απωθημενο. !!!!!!!!!!!

    12000 παει ο δουκας με την εξατμιση. Κοιτα να δεις διλλημα που εβαλα στο κεφαλι μου.

    Η φαση ειναι οτι το μηχανακι το θελω και μαλλον θα το παρω σε κανα μηνα το πολυ.

  6. #6
    CSS Lv.2 DONE/PSN ID:OST9 Το avatar του/της ktm640lc4
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    970
    Ειχα παει πριν λιγο καιρο για ενα prestige του 2006 αλλα ειναι πολυ ακριβα. 6000 κανουν ετσι οπως τα θελω. Για 4 χιλιαρικα περιπου μπορω να παρω το δουκα αλλα και το 950 αν βαλω μερικα ακομα.

    Με δοσεις δηλαδη. Αλλιως δεν μπορω. Απλα αυτη η προσφορα με εβαλε σε τρομερες σκεψεις. Εχω ρωτησει τους παντες και οι μισοι λενε δουκα οι αλλοι μισοι λενε 950. Και εγω προς δουκα ειμαι να πω την αληθεια.

    Βεβαια ειμαι και 35 (λες να περναω καμια κριση ηλικιας και να παρω τον δουκα και να ξενερωσω; 72 αλογα το ενα 95 το αλλο. Πριν το στρωμα ειχα ενα zxr 636 2006 μοντελο.


  7. #7
    και εγώ είμαι 32 και χτές παρέλαβα το 690smr, μετά απο 3 χρόνια συμβίωσης με v-strom. Κάτι συμβαίνει μετά τα ..άντα
    Να ξενερώσεις με το δούκα R, δεν το νομίζω..!

  8. #8
    CSS Lv.2 DONE/PSN ID:OST9 Το avatar του/της ktm640lc4
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    970
    Lol. Κατι παιζει με τα 30+ δηλαδη.

    Σιγα σιγα κλεινω προς τον δουκα. !!!!!!!!!

    Φορτωστε με λιγο ακομα, δεν θελω πολυ, δεν αργω εγω καθολου.............!!!!!!!!!!


    Υ.Γ. Καλοταξιδο φιλε μου.

  9. #9
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Εγώ πάλι θα έπαιρνα το 950 που έχει super τιμή και θα ξεφορτωνόμουν και το Vstrom (δεν έχει πια λόγο ύπαρξης) και θα σου περισέψουν και μπικικινια.



  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    κατ'αρχην γι'αυτο που τον θελεις ο Δουκας δεν κανει.
    το απολυτο οπλο ειναι το 690SMC.

    ιδιος κινητηρας με τον Δουκα αλλα καμια σχεση απο στησιμο και δυνατοτητες. απλα σκοτωνει το πραγμα.


    τωρα για το διλημμα σου, εγω θα σου ελεγα να πας στο 950 (που ειναι και φορτωμενο) γιατι τα 10500? για μονοκυλινδρο 650cc ειναι πολλα τα λεφτα.
    καθαρα και μονο υπολογιστικα και τιποτα αλλο μιλωντας.

    αν σου μιλαει το αλλο στην καρδουλα σου, να παρεις το αλλο.



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	smcr.jpg 
Προβολές:	1337 
Μέγεθος:	74,5 KB 
ID:	192342

  11. #11
    CSS Lv.2 DONE/PSN ID:OST9 Το avatar του/της ktm640lc4
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    970
    Με ξεφορτωσε ο σενινια. ΛΟΛ πλακα κανω.

    Αυτο δεν γινεται, γιατι το 950 προσωπικα παντα, δεν με βολευει στα ταξιδια. θελω ζελατινα και ανεση. Γιαυτο ελεγα να το κρατησω το στρωμα σαν το ''στρωμα'', οτι λεει το ονομα του δηλαδη.

    Δηλαδη παιζει να το κρατησω οτι και να παρω.

    Βασικα εγω λειρουργω καπως ετσι, παιρνω μηχανακια που κανουν ενα πραγμα μονο. Αυτο που κανουν καλα. Ποτε δεν ειχα μηχανακι που μπορει να κανει 2 δουλειες ταυτοχρονα.

    Το στρωμα το εχω για τα ταξιδια, μονο. Το ΚΤΜ το θελω για σουζες (μην κρυβωμαστε) μονο. Αυτο που κανουν καλα δηλαδη. Το crm το ειχα για χωμα. Το 636 το ειχα παρει για πιστα. Ασχετα αν δεμ μου εκατσε αυτο.



    Υ.Γ.
    Επειδη δημοσιογραφος δεν ειμαι παιζει να τα εγραψα με τροπο λαθος. Καταλαβατε ομως τι εννοω.

  12. #12
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Ε τότε πάρε αυτό που λέει ο devil.

    Για αυτό που το θέλεις μάλλον το κάνει ακόμη καλύτερα από τον Δουκα. Όχι ότι ο Δουκας δεν το κάνει καλά. Το SMC πόσο παει;

    Σου περισευουν 12000 μόνο για να κανείς πλάκα στην πόλη; Ωραιος!!!

  13. #13
    FFWD Το avatar του/της DimST
    Εγγραφή
    13/09/2002
    Μηνύματα
    866
    Πάρε το 690, στο ταξίδι θές την "ηρεμία" του DL Όλα τ’άλλα θα τα καλύψει το 690 και με το παραπάνω
    Απλά κοίταξε και το SMC.... μικρότερο βάρος, λιγότερα ευαίσθητο σε κανα βροντάκι και αρκετά πιο πολεμικό απο το supersport ουσιαστικά duke (το οποίο "βαρύνανε" αρκετά και στην εμφάνιση).

  14. #14
    Και γιατι δε κοιτας για μεταχειρω 950sm; Τι κι αν εισαι "ηλικιωμενος"; εγω κοντευω τα 40 και τετοια σουζα δεν εκανα ουτε στα 20 οπως με το πριονι που εχω τωρα. Υπαρχουν πολυ καλα μεταχειρισμενα και "φορτωμενα" με οτι θες, ακραπες..., καρμπον!
    Α! κανενα προβλημα μεσα στη πολυ τα 950 κεκ. φιλε μου. Το 950 εχει κοψιμο στο τιμονι, ειναι ευελικτο και πλασαρετε οπου και οπως θες.
    Και ο δουκας ομως ειναι πολυ ομορφος! Μονο αυτο ξερω...

    "Στον πατέρα μου οφείλω το ζην, στον δάσκαλό μου το ευ ζην"
    Member of "ΚΑΓΚΟΥΡΟΓΑΜΟΣΑΥΡΟΣ" official club

  15. #15
    CSS Lv.2 DONE/PSN ID:OST9 Το avatar του/της ktm640lc4
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    970
    Με σκοτωσες με το ''ηλικιωμενος'' :hypnotize Τεσπα.

    Σενινια δεν εχω 12000 για πλακα. Θα ματωσω για να το παρω. Οταν ομως θελεις κατι τοσο πολυ...

    Βαλαμε και 3ο μηχανακι στην εξισωση. Δεν πειραζει καλο κανει. Ωραιο ειναι και το SMC. Ποσο κανει αυτο;

    Α, ξεχασα, την παρασκευη θα εχει το το 950 οπως ειναι στην καταχωρηση (εξατμισεις και λοιπα) στην βουλιαγμενης. Εχω κλεισει ραντεβου για test ride. Για να δουμε. Ισως βαλουν και τον δουκα.

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF