Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 39 από 39

Θέμα: Bell M5x Daytona Dya

  1. #31
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	σιλικονη.jpg 
Προβολές:	258 
Μέγεθος:	16,7 KB 
ID:	202774

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από klokloklo
    το μαυρο με την πορτοκαλι ριγα πηρα λογω προσωπικου γουστου (στο χρωμα)

    Πω ρε φιλε πανεμορφος ειναι αυτος ο συνδιασμος...Ειδικα αν εχεις και ΚΤΜ
    Με τους αεραγωγος μην αγχωνεσε,δεν θα εχεις κανενα προβλημα.Δεν κανει πολικο κρυο αλλα ετσι κι αλλιως οταν πεφτει η θερμοκρασια μια μπαλακλαβα απο μεσα την φορας.Οποτε θα εισαι κομπλε.

    Οσο για το παπαρο-Πανο,αστειευεται μαζι μου ο μιναρας.Μην του δινεις σημασια...
    Ειναι καλο παιδι αλλα λιγο μαλακακος μωρε...



  3. #33
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
    λες να χρειαστει για να μπαλωσουμε τις τρυπες??


    ελπιζω οχι για να μαστε κ ωραιοι

  4. #34
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    λοιπον μολις εκανα test ride to κρανακι

    :a13:

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    λοιπον μολις εκανα test ride to κρανακι

    :a13:
    Ε θα μας πεις?!


    Αληθεια,που το βρηκες?!

  6. #36
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    λοιπον ενα review απο μενα...
    για αρχη γραφω το σεντονι μιας και δε κυκλοφορουν πολλα οποτε καλο ειναι να υπαρχει μια αποψη


    πρωτα απ'ολα εντυπωση μολις το επιασα στα χερια μου...

    για αρχη θελω να σημειωσω πως δεν πηγα καθολου προκατειλημμενος για να δω το κρανος, επειδη η εταιρια δεν ειναι γνωστη οπως arai shoei klp...ισα ισα που ημουν προετοιμασμενος να δω ενα παρα πολυ καλο κρανος, μιας και ειναι το καλυτερο που εχει να πλασαρει η εταιρια(την οποια ηδη οι εμποροι διαφημιζουν σαν κορυφαια και με ιστορια μαλιστα)...

    ομορφο κρανακι...αυτο το κολπο μονοχρωμο με τη λοριδα ειναι πολυ εξυπνο οπτικα, απλο στην υλοποιηση και κανει το κρανος πολυ ομορφο


    μετα απο περιεργασια του κρανους...για αρχη ειναι ελαφρυ...μετα, το εσωτερικο του εχει ενα περιεργο συνθετικο/γυαλιστερο καπως υφασμα(δεν ειανι το κλασικο βαμβακερο δηλαδη), φαινοταν αρκετα καλο ομως
    το λουρακι του δε μου φανηκε και πολυ ποιοτηκο και δε μου γεμισε το ματι...το κουμπωμα ειναι με DD rings, τα οποια ηταν πολυ φτηνιαρικα(αν ειναι δυνατον θα μπορουσαν πολυ ανετα να εβαζαν καποιο καλυτερο μεταλο πιο προσεγμενο)

    οι αεραγωγοι ειχαν μια νικελ επενδυση, η οποια μου θυμισε κατι πλαστικα παιχνιδια ομως...ουτε εκει ποιοτητα δηλαδη

    η ζελατινα ηταν πολυ χοντρη χωρις να καταλαβαινω και το λογο, μαλιστα για να πω την αληθεια μαλλον με φοβισε και λιγο το παχος της σε περιπτωση που σπασει(εχοντας δει ζελατινα αραι να τρωει γονατια, να τσακιζει αναποδα κανοντας ενα ανατριχιαστικο ΚΡΑΚ, και μετανα γυριζει στη θεση της χωρις το παραμικρο σημαδι, τετοιο παχος ιενια μαλλον περιττο)

    τελος παντων μετα το κρανος το εκανα βολτα για κανα μισαωρο ετσι ωστε να μπορω να εχω ολοκληρωμενη εικονα για αυτο...

    λοιπον στην οδηγηση ειναι ησυχο(πιο ησυχο απο viper το οποιο κανει ετσι κι αλλιως βαβουρα), αλλα γενικα ησυχο...επισης εχει καλο εξαερισμο...ειδικα με τον μπροστινο αεραγωγο ανοιχτο μπαινει στο σαγονι μπολικος αερας

    και παμε τωρα στα αααααααλλα...
    ενα κορυφαιο κρανος, οφειλει να εινια κορυφαιο και στις μεγαλες ταχυτητες...το κρανος δε συμπαθει τα πολλα χλμ ομως(οπως ενα κορυφαιο κρανος οφειλει να κανει)σε ταχυτητες τον 160-180+ η συγκριση με το arai ειναι απλα αστεια...
    η ζελατινα κουμπωνει κλειστη, αλλα δεν ανοιγει ευκολα...με γαντια τα πραγματα ειναι ακομα πιο δυσκολα αλλα αυτο πες συνηθιζεται...
    επισης εχει μεγαλο σαγονι, οποτε για σκυφτο μηχανακι θα βρισκει το κρανος στον ωμο οταν θα γυρισετε να κοιταξετε τη νεκρη γωνια...



    λοιπον, οπως ειπα, η μετρια ποιοτητα του, σε συνδιασμο με τη χαλια αεροδυναμικη του(το πασαρουν για κορυφη και ετσι το αντιμετωπιζω), θα με απετρεπαν απο το να το αγορασω...στα 450? που κανει, η τσαντα μεταφορας και η φιμε ζελατινα δωρο δε με δελεαζουν καθολου...ειδιακ απο τη στιγμη που με κατω απο 500 ερχεται quantum στην πορτα σου...


    με κανα 300αρι, μονο και μονο επειδη στο κοκκινο με τη λευκη ριγα ειναι παρα πολυ ομορφο, θα το περνα...στα 450 με τιποτα...


    φυσικα ολα αυτα αποτελουν προσωπικη αποψη για το κρανος, και ο καθενας μπορει να συμφωνισει η να διαφωνισει σε οποιο σημειο θελει(με τεκμηριωση ομως)

  7. #37
    εξηγεις λιγο τι κανει οταν εισαι φορτωμενος με πολλα χιλιομετρα που σε κανει να λες πως δεν τα συμπαθει??
    επισης η αεροδυναμικη απο ποια αποψη ειναι χαλια??
    η ζελατινα προφανως για λογους ασφαλειας ειναι 3.2 και υποθετω πως βοηθαει και στην ηχομονωση,εκτος του οτι σπαει δυσκολοτερα.

    αυτα προς το παρον,ηθελα πραγματικα να γραψω και αλλα,ομως μπορει να θεωρηθει μεροληπτικη η απαντηση μου (λογω του οτι ειμαι κατοχος) γι αυτο θα περιμενω λιγο και θα επανελθω...


  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από klokloklo
    εξηγεις λιγο τι κανει οταν εισαι φορτωμενος με πολλα χιλιομετρα που σε κανει να λες πως δεν τα συμπαθει??
    επισης η αεροδυναμικη απο ποια αποψη ειναι χαλια??
    Αυτες οι 2 ερωτησεις νομιζω ειναι ταυτοσημες...
    Ο Πανος εννοει οτι το κρανος στα πολλα χιλιομετρα-πανω απο 160/180- δεν ειναι σταθερο οπως πχ ενα ARAI...K το συγκρινει με ενα ARAI μια και το BELL εχει 450Ε...

    Απο οτι βλεπω εχεις και εσυ γΛηγορο μηχανακι οποτε μπορεις να μας πεις πως το αισθανεσε στα πολλα χιλιομετρα...Αλλα πες αν εχεις δοκιμασει και καποιο αλλο κρανος ιδιου επιπεδου ARAI/SHOEI ή τελος παντων καποιας γνωστης μαρκας...Στο λεω αυτο,γτ αν πριν ειχες κανενα κρανος-κατσαρολι ,ε τοτε σιγουρα το bell θα σου φαινεται κορυφη...

    Θα το δοκιμασω και εγω παντως καποια στιγμη το κρανακι για να σχηματισω προσωπικη αποψη...



  9. #39
    Εννοειτε οι δοκιμαζονται σε μερα με απνοια, ε?

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Triumph Daytona 675
    από GTZ750 στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2006, 21:22
  2. Triumph Daytona 650
    από warm up στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 03/08/2005, 12:54
  3. pedia ta fota sas gia daytona 600 2004
    από dras. στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2004, 12:54
  4. daytona 125
    από gRim στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2004, 16:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF