Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 31

Θέμα: Αντί για κλήσεις μοίρασαν κράνη!

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jimmis5
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    2.116
    Αρχικά δημιουργήθηκε από benny
    εγω το βλεπω τουλαχιστον προσβλητικο, να αντιμετωπιζουν τους πολιτες σαν τοσο ανωριμους και να τους χαριζουν κρανακια.ουτε πραξη εκπαιδευσης ειναι ουτε κανα σοβαρο συμβολισμο κρυβει. αν δεν εχει καταλαβει καποιος τη σημασια του κρανους και παρανομει συνειδητα ας πληρωσει τις συνεπειες. ολα τ αλλα ειναι φιασκο.
    κανεις δεν μου εγγυαται οτι αυτοι δεν ειχαν τα λεφτα ν αγορασουν κρανος
    Μια μικρη λεπτομερεια οταν αγοραζεις αυτοκινητο αγοραζεις μαζι και την ασφαλεια σου,βλεπε ζωνη ασφαλειας ,αεροσακους.Στην μοτοσυκλετα θεωρειται αξεσουαρ και φορολογητε και μαλιστα με 21-23% οποτε νομιζω δεν ειναι ακριβως οπως το λες.
    Επισης ειμαι απο αυτους που δεν φορουσαν κρανος καποιοι ομως που δεν χεστηκαν για μενα αλλα με συμβουλεψαν μου ειπαν μου εδειξαν πλεον δεν το βγαζω απο την κεφαλα μου
    Οι μοτοσυκλέτες δεν εχουν πια ψυχή γιατί οι άνθρωποι δεν εχουν πια ψυχή
    Είτε έχεις είτε δεν έχεις αν δεν σε τρέχουνε μην τρέχεις...
    Αν δεν ξερεις που πας γυρνα πισω!!!

  2. #17
    original Mελος Το avatar του/της nic mor
    Εγγραφή
    13/03/2008
    Μηνύματα
    1.016
    αυτη η καραμελα με το φπα,ειναι για να την λεμε στους αλλους,
    οχι οτι εχουμε αδικο,αλλα δεν νομιζω να υπαρχει καποιος που
    δεν φοραει κρανος λογω της τιμης του.
    υπαρχουν παρα πολλα κρανη με προδιαγραφες σε χαμηλη τιμη.

    και ξαναλεω οτι ναι πρεπει να φυγει ο φπα απο τα κρανη,
    αλλα απο την αλλη,αυτοι που δεν φορανε,δεν νομιζω να θελανε
    το τελευταιο και σουπερ μοντελο της αραι η της σοει,που εχει
    700-800? για να γλυτωσει τα 150-170? του φπα!!

    αυτοι που δεν φορανε κρανος,το κανουν ειτε απο μαγκια, (ειδικα σε πιο μικρες ηλικιες)
    ειτε απο επιλογη και οχι για τον φπα και οτι και να γινει δεν
    θα το βαλουν!
    no one will judge me..


    Μ.Γ.Δ

  3. #18
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
    Μια μικρη λεπτομερεια οταν αγοραζεις αυτοκινητο αγοραζεις μαζι και την ασφαλεια σου,βλεπε ζωνη ασφαλειας ,αεροσακους.Στην μοτοσυκλετα θεωρειται αξεσουαρ και φορολογητε και μαλιστα με 21-23% οποτε νομιζω δεν ειναι ακριβως οπως το λες.
    Επισης ειμαι απο αυτους που δεν φορουσαν κρανος καποιοι ομως που δεν χεστηκαν για μενα αλλα με συμβουλεψαν μου ειπαν μου εδειξαν πλεον δεν το βγαζω απο την κεφαλα μου
    το οτι το αυτοκινητο δινεται μαζι με ζωνες δεν σημαινει και τιποτα.δεν τις φορανε ολοι.δηλαδη αν αυριο αποφασιστει μαζι με την αγορα μηχανης να δινεται και ενα κρανος και στολη θα γινουν το ιδιο.
    τελοςπαντων δεν νομιζω οτι ειναι ζητημα αυτο.

    και φυσικα συμφωνω οτι θα επρεπε να ειναι φθηνοτερος ο εξοπλισμος αλλα αλλο θεμα παλι αυτο.αλλωστε το ειπα και πριν, δεν ειναι οικονομικης φυσης το προβλημα στην πραγματικοτητα αλλα παιδειας.

    ουτε ειπα πως ειναι κακο οι φιλοι σου να σε πεισουν να φορας κρανος ή ζωνη ή γενικα να σε πεισουν να κανεις πραγματα καλα για τον εαυτο σου.αλλο πραγμα λεω και στο βιντεο δεν ειναι μια παρεα αλλα μια οργανωμενη προσπαθεια απο αγνωστους.
    και γενικα μην το αναγαγεις στο προσωπικη σου εμπειρια γιατι χανεται η μπαλα.

    τελοςπαντων στον καθενα οπως του αρεσει να τον αντιμετωπιζουν.

    παντως αλλο πραγμα λεω εγω αλλο εσυ.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jimmis5
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    2.116
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nic mor
    αυτη η καραμελα με το φπα,ειναι για να την λεμε στους αλλους,
    οχι οτι εχουμε αδικο,αλλα δεν νομιζω να υπαρχει καποιος που
    δεν φοραει κρανος λογω της τιμης του.
    υπαρχουν παρα πολλα κρανη με προδιαγραφες σε χαμηλη τιμη.

    και ξαναλεω οτι ναι πρεπει να φυγει ο φπα απο τα κρανη,
    αλλα απο την αλλη,αυτοι που δεν φορανε,δεν νομιζω να θελανε
    το τελευταιο και σουπερ μοντελο της αραι η της σοει,που εχει
    700-800? για να γλυτωσει τα 150-170? του φπα!!

    αυτοι που δεν φορανε κρανος,το κανουν ειτε απο μαγκια, (ειδικα σε πιο μικρες ηλικιες)
    ειτε απο επιλογη και οχι για τον φπα και οτι και να γινει δεν
    θα το βαλουν!
    Αρχικά δημιουργήθηκε από benny
    το οτι το αυτοκινητο δινεται μαζι με ζωνες δεν σημαινει και τιποτα.δεν τις φορανε ολοι.δηλαδη αν αυριο αποφασιστει μαζι με την αγορα μηχανης να δινεται και ενα κρανος και στολη θα γινουν το ιδιο.
    τελοςπαντων δεν νομιζω οτι ειναι ζητημα αυτο.

    και φυσικα συμφωνω οτι θα επρεπε να ειναι φθηνοτερος ο εξοπλισμος αλλα αλλο θεμα παλι αυτο.αλλωστε το ειπα και πριν, δεν ειναι οικονομικης φυσης το προβλημα στην πραγματικοτητα αλλα παιδειας.

    ουτε ειπα πως ειναι κακο οι φιλοι σου να σε πεισουν να φορας κρανος ή ζωνη ή γενικα να σε πεισουν να κανεις πραγματα καλα για τον εαυτο σου.αλλο πραγμα λεω και στο βιντεο δεν ειναι μια παρεα αλλα μια οργανωμενη προσπαθεια απο αγνωστους.
    και γενικα μην το αναγαγεις στο προσωπικη σου εμπειρια γιατι χανεται η μπαλα.

    τελοςπαντων στον καθενα οπως του αρεσει να τον αντιμετωπιζουν.

    παντως αλλο πραγμα λεω εγω αλλο εσυ.
    Βρεθηκαν 5 ανθρωποι να κανουν μια σωστη δουλεια εστω για παραδειγματισμο,στο κατω κατω κανεις δεν κανει τιποτα ολοι βριζουμε οταν θα μας γραψουν .΄'γιατι μολις το εβγαλά το κρανος' ειναι η συνηθης απαντηση και εμεις αντι να το δουμε θετικα λεμε αμεσως α θα το πεταξουν ή στα @@ αυτων που πηραν το κρανος.Φιλε μου εγω συμφωνω οτι στα @@ αυτων που το πηραν αλλα εστω οτι ειδαν το video 10 ατομα 1 απο αυτους να το χρησιμοποιηση ειναι θετικο.

    Το παραδειγμα που σου εδωσα δεν ειχε σκοπο να πω μια προσωπικη εμπειρια ολοι εχουμε τετοιες ακομα και με ανοιγμενα κεφαλια στο δρομο απλα ηθελα να πω οτι αν δεν σε προτρεψει κανεις ή να σε ενημερωση κανεις για το τι και πως,και το μονο που γνωριζεις ειναι οτι ενας τσολιας σε σταματαει για να σε γραψει με υφος οτι εκανες φονο και οχι εστω απο τυπικο ενδιαφερον μοτοσυκλετιστη προς μοτοσυκλετιστη τοτε δεν θα το φορεσεις ποτε ουτε εσυ ουτε εγω.
    Οι μοτοσυκλέτες δεν εχουν πια ψυχή γιατί οι άνθρωποι δεν εχουν πια ψυχή
    Είτε έχεις είτε δεν έχεις αν δεν σε τρέχουνε μην τρέχεις...
    Αν δεν ξερεις που πας γυρνα πισω!!!

  5. #20
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5


    Το παραδειγμα που σου εδωσα δεν ειχε σκοπο να πω μια προσωπικη εμπειρια ολοι εχουμε τετοιες ακομα και με ανοιγμενα κεφαλια στο δρομο απλα ηθελα να πω οτι αν δεν σε προτρεψει κανεις ή να σε ενημερωση κανεις για το τι και πως,


    το καταλαβα γιατι το ειπες ,συγνωμη αν σε προσβαλα .εννοουσα γενικα οτι τα παραδειγματα απο προσωπικες εμπειριες δεν βοηθανε συνηθως την κουβεντα γιατι οσο να ναι μας δυσκολευουν να δουμε τα πραγματα αποστασιοποιημενοι και με ψυχραιμια. γενικη παρατηρηση ηταν

    Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5


    και το μονο που γνωριζεις ειναι οτι ενας τσολιας σε σταματαει για να σε γραψει με υφος οτι εκανες φονο και οχι εστω απο τυπικο ενδιαφερον μοτοσυκλετιστη προς μοτοσυκλετιστη τοτε δεν θα το φορεσεις ποτε ουτε εσυ ουτε εγω.

    να εδω ειναι που διαφωνουμε.ο νομος γι αυτο ειναι.οποιος δεν θελει να φορεσει κρανος ας μην φορεσει.μεγαλοι ανθρωποι ειμαστε.γιατι σου αρεσει να σε αντιμετωπιζουν ετσι.ο μπατσος γι αυτο ειναι, για να εφαρμοζει το νομο.δεν ειναι φιλος σου και δεν πρεπει να περιμενεις απ αυτον προσωπικο ενδιαφερον.δεν φορας κρανος κυριε, κανενα πρβλημα.ευγενικα και ωραια.πληρωστε το προστιμο σας και καλη τυχη.αλιμονο αν περιμεναμε να μας μορφωσει η αστυνομια.
    αυτον το ρολο πρεπει ν αναλαμβανει η εκπαιδευση, το κρατος, η παιδεια πως το λενε(πραγμα στο οποιο προφανως συμφωνεις και εσυ) και οτι τετοιες ενεργειες εμενα με κανουν να ντρεπομαι, γιατι ειμαστε στο 2010 και θα επρεπε να ειναι αυτονοητη η σημασια του προστατευτικου εξοπλισμου.αντιθετα εδω κανουμε ακομη χαμενιγκ μοιραζοντας κρανη λες και ειμαστε 50 χρονια πριν, προσπαθωντας να κανουμε τον αλλο να νοιαστει για την υγεια του.δεν μ αρεσει αυτο και ουτε επικροτω τετοιες ενεργειες.ειναι καραγκιζιλικια και συμβαινουν μονο σε κρατη χωρις σοβαρους θεσμους ,οπως το δικο μας.

  6. #21
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    ΔΕΝ σας καταλαβαίνω !!! Ειλικρινά !!!
    ΕΣΕΙΣ τα πληρώσατε τα κράνη ;;;
    Αν τα πληρώσατε εσείς καλά κάνετε και λέτε ότι λέτε !!!
    Αν όμως ΔΕΝ, που ΔΕΝ, τα πληρώσατε εσείς ........ γιατί σας νοιάζει το αν αυτοί που τα πήραν θα τα φορέσουν ;;;
    Ας τα κάνουν γλάστρα !!! Τι σας νοιάζει ;;;
    Εστω και ένα 10 % από αυτούς να το φοράει ΕΙΝΑΙ ΚΕΡΔΟΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ !!!
    Ξέρετε τι στοιχίζει σε νοσοκομειακή περίθαλψη ο τραυματισμός στο κεφάλι ;;; (εντατική)
    Ξέρετε τι στοιχίζει στο κράτος ένας ανάπηρος ;;;
    ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ !!!
    Αρα και 1 να σωθεί είναι μεγάλο όφελος !!!

    Σίγουρα η παιδεία είναι ότι καλύτερο ........... αλλά ΔΕΝ !!!

    Αλλά το να μηδενίζουμε μια πράξη και τα οφέλη της επειδή δεν είναι τα βέλτιστα ....... συγγνώμη, αλλά κατά την άποψή μου, είναι ανόητο !!!

    Ας δούμε τα οφέλη και μετά ας αντιπροτείνουμε ............ το να κατηγορείς είναι το ίδιο με το να μη συμβάλλεις στη λύση !!!

    ΚΑθΕΝΑΣ ΑΣ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ !!!
    Εσείς που κατακρίνατε αυτή την πράξη ........ έχετε κάνει κάτι παραπάνω ή καλύτερο ;;;
    Αντί να γκρινιάζετε ανούσια, κάντε πράξη τα λεγόμενά σας !!!

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της airamhag
    Εγγραφή
    26/01/2006
    Μηνύματα
    696
    Αρχικά δημιουργήθηκε από benny
    το οτι το αυτοκινητο δινεται μαζι με ζωνες δεν σημαινει και τιποτα.δεν τις φορανε ολοι.δηλαδη αν αυριο αποφασιστει μαζι με την αγορα μηχανης να δινεται και ενα κρανος και στολη θα γινουν το ιδιο.
    τελοςπαντων δεν νομιζω οτι ειναι ζητημα αυτο.

    και φυσικα συμφωνω οτι θα επρεπε να ειναι φθηνοτερος ο εξοπλισμος αλλα αλλο θεμα παλι αυτο.αλλωστε το ειπα και πριν, δεν ειναι οικονομικης φυσης το προβλημα στην πραγματικοτητα αλλα παιδειας.
    ακριβως..γιατι να ειναι πιο φτηνος ο εξοπλισμος?
    εγω μια χαρα το βρισκω.. τοσοι ανθρωποι εργαζονται για να δημιουργηθει ενα σωστο κρανος,φορμα κλπ
    ( το αν ενα καλο κρανος αντιστοιχει σε ενα μεσο μισθο ειναι αλλο θεμα )

    οταν βλεπεις τον μπαμπα τιγκα στον εξοπλισμο ,με το ss κ το παιδακι επανω στο τεποζιτο..
    τι να πεις..

    επισης δεν ειναι κακη η κινηση που εγινε, αν μη τι αλλο εγινε κατι..ας καναμε εμεις περισσοτερα
    ( ΕΔΩ ΓΕΛΑΜΕ ΔΥΝΑΤΑ )
    το θεμα ειναι να μην μενουμε μονο εκει..
    δηλαδη αυτοσκοπος το κρανος αλλα παιδεια ..μηδεν

    αυτα.
    ( η airamhag ,thnx )
    Mη μου γαματε τη καρδια ειμαι παιδι ακομα..

  8. #23
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
    ..ας καναμε εμεις περισσοτερα
    ( ΕΔΩ ΓΕΛΑΜΕ ΔΥΝΑΤΑ )
    ΓΙΑΤΙ ;;;
    ΟΛΟΙ και το εννοώ, μπορούμε να βάζουμε ένα μικρό πετραδάκι .......... όσο μικρό και να είναι ......... είναι κάτι !!!
    Ακόμα και το να προσπαθείς συνειδητά να κάνεις κόσμο να φορέσει κράνος είναι κάτι !!!
    Η ρώμη δεν χτίστηκε σε μια μέρα ..........
    ΟΛΟΙ είμαστε φορείς παιδείας με το παράδειγμα που δίνουμε στους γύρω μας !!!

  9. #24
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
    ΔΕΝ σας καταλαβαίνω !!! Ειλικρινά !!!
    ΕΣΕΙΣ τα πληρώσατε τα κράνη ;;;
    Αν τα πληρώσατε εσείς καλά κάνετε και λέτε ότι λέτε !!!
    Αν όμως ΔΕΝ, που ΔΕΝ, τα πληρώσατε εσείς ........ γιατί σας νοιάζει το αν αυτοί που τα πήραν θα τα φορέσουν ;;;
    Ας τα κάνουν γλάστρα !!! Τι σας νοιάζει ;;;
    Εστω και ένα 10 % από αυτούς να το φοράει ΕΙΝΑΙ ΚΕΡΔΟΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ !!!
    Ξέρετε τι στοιχίζει σε νοσοκομειακή περίθαλψη ο τραυματισμός στο κεφάλι ;;; (εντατική)
    Ξέρετε τι στοιχίζει στο κράτος ένας ανάπηρος ;;;
    ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ !!!
    Αρα και 1 να σωθεί είναι μεγάλο όφελος !!!

    Σίγουρα η παιδεία είναι ότι καλύτερο ........... αλλά ΔΕΝ !!!

    Αλλά το να μηδενίζουμε μια πράξη και τα οφέλη της επειδή δεν είναι τα βέλτιστα ....... συγγνώμη, αλλά κατά την άποψή μου, είναι ανόητο !!!

    Ας δούμε τα οφέλη και μετά ας αντιπροτείνουμε ............ το να κατηγορείς είναι το ίδιο με το να μη συμβάλλεις στη λύση !!!

    ΚΑθΕΝΑΣ ΑΣ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ !!!
    Εσείς που κατακρίνατε αυτή την πράξη ........ έχετε κάνει κάτι παραπάνω ή καλύτερο ;;;
    Αντί να γκρινιάζετε ανούσια, κάντε πράξη τα λεγόμενά σας !!!



    ας κανει ο καθενας οτι θελει.συμφωνω.

    εγω εχω το δικαιωμα να διαφωνω και να το θεωρω καραγκιοζιλικι ή οχι;


    εχω το δικαιωμα επισης να διαφωνω σε αυτο ;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios

    Εσείς που κατακρίνατε αυτή την πράξη ........ έχετε κάνει κάτι παραπάνω ή καλύτερο ;;;
    Αντί να γκρινιάζετε ανούσια, κάντε πράξη τα λεγόμενά σας !!!
    και να θεωρω οτι δεν ειναι ο καθενας που πρεπει να κανει κατι παραπανω ή καλυτερο γιατι αυτο ειναι υποκειμενικο και γιατι αυριο μπορει να μαζευτουν 10 παλαβοι που πιστευουν οτι το κρανος κανει κακο και να ενημερωνουν κατα της χρησης του.και οτι φυσικα και αυτοι εχουν δικαιωμα να κανουν οτι νομιζουν.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της airamhag
    Εγγραφή
    26/01/2006
    Μηνύματα
    696
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
    ΓΙΑΤΙ ;;;
    ΟΛΟΙ και το εννοώ, μπορούμε να βάζουμε ένα μικρό πετραδάκι .......... όσο μικρό και να είναι ......... είναι κάτι !!!
    Ακόμα και το να προσπαθείς συνειδητά να κάνεις κόσμο να φορέσει κράνος είναι κάτι !!!
    Η ρώμη δεν χτίστηκε σε μια μέρα ..........
    ΟΛΟΙ είμαστε φορείς παιδείας με το παράδειγμα που δίνουμε στους γύρω μας !!!
    μα επειδη συμφωνω μαζι σου λεω "εδω γελαμε"
    γιατι περα απο το να "διδασκουμε" ή αν θες να δειχνουμε το σωστο τροπο
    στους δικους μας ανθρωπους..δεν κανουμε τιποτα αλλο..

    θα μου πεις βεβαια οτι αυτο ειναι το πιο σημαντικο κλπ
    ναι αλλα νομιζω οτι χρειαζεται λιγο περισσοτερη προσπαθεια..πιο οργανωμενη κ ομαδικη..
    ε αμα κερδισουμε να "εργαστουμε" ομαδικα κ οργανωμενα..εχουμε λυσει τα μισα προβληματα της Ελλαδας !:rotflmao: :rotflmao:

    χουμορ

    edit: και αυτος ειναι ο λογος που θεωρω οτι πρεπει να δρασουμε πιο ομαδικα κ οργανωμενα ( χωρις βεβαια να παρακινω για κατι τετοιο!! ) παραδειγμα
    Mη μου γαματε τη καρδια ειμαι παιδι ακομα..

  11. #26
    Τον "εκοψα" εγω...
    Ο τελευταιος θα προτιμουσε περισσοτερο ενα Ζ750...



    Θυμαμαι μεχρι και σημερα... στο γυμνασιο κιολας... Ειχε ερθει ενας τροχαιος και μας εκανε 1 ωρα μαθημα, με πολυ ωραιο τροπο τοτε (ημασταν πολυ μικρα) μας εξηγουσε διαφορους κανονες σχετικα με την ασφαλεια...
    Κρανος, ζωνη, ταχυτητα κλπ

    Αυτο το μαθηματακι της 1 ωρας και τα παραδειγματα που μας εδινε τα θυμαμαι μεχρι και τωρα πολλες φορες.

    Οριστε ενας τροπος αν πραγματικα ενδιαφερονται για την ασφαλεια, ας πανε σε ενα λυκειο με ενα μηχανημα προβολης εικονων. 2 ωριτσες....



    Τωρα αυτες οι κινησεις στον δρομο μου φαινονται πραγματικα χαζες.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της airamhag
    Εγγραφή
    26/01/2006
    Μηνύματα
    696
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
    Οριστε ενας τροπος αν πραγματικα ενδιαφερονται για την ασφαλεια, ας πανε σε ενα λυκειο με ενα μηχανημα προβολης εικονων. 2 ωριτσες....

    Τωρα αυτες οι κινησεις στον δρομο μου φαινονται πραγματικα χαζες.
    ετυχε να βγαλω διπλωμα αυτοκινητου σε εναν παρα πολυ καλο δασκαλο
    ο οποιος ηταν για μια 10ετια προεδρος της ομοσπονδιας των εκπαιδευτων οδηγησης ( κ ενεργος σε θεματα κατα του "λαδωματος" ,με απεργιες πεινας κλπ )
    μου ελεγε ,λοιπον , οτι ειχαν ζητησει απο το υπουργειο να πανε σε δημοτικα κ γυμνασια δωρεαν κ να κανουν μαθημα οδικης αγωγης.
    μαντεψτε την απαντηση του υπουργειου :
    Mη μου γαματε τη καρδια ειμαι παιδι ακομα..

  13. #28
    Τουλάχιστον να μοίραζαν κανα arai,shoei θα πήγαινα χωρίς κράνος για να με σταματήσουν,να τσιμπήσω το κράνος και ας με γράφανε κιόλας.Και κέρδος θα είχα και καινούργιο κρανακι... :rotflmao:

    Πέρα απο την πλάκα πάντως η γνώμη μου είναι πως αν εχεις φτάσει 20-30 χρονών και δεν έχεις συνειδητοποιήσει ακόμα το να φοράς κράνος και το γιατί να το φοράς όσοι και να στο πούν και όσες φορές και να σε γράψουν δεν πρόκειται να το φορέσεις.
    Οπότε το 95% το κρανων που μοιράστηκαν μάλλον θα σκονίζονται απο εδώ και πέρα σε κάποιο ράφι...
    Τι να πείς η ηλιθιότητα δεν έχει όρια...





  14. #29
    Nομιζω στην ροδο ειχαν ξαναδωσει κρανη αντι για κλησεις απο την μια καλα κανουν αλλα απο την

    αλλη αλλες πολης δεν υπαρχουν με σοβαρα ατυχηματα λογω ελλειψεις παιδειας Ε??


    Και επισης με μεγαλητερη κυκλοφορια μηχανων !!!!!!!

  15. #30
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Αρχικά δημιουργήθηκε από benny
    ας κανει ο καθενας οτι θελει.συμφωνω.

    εγω εχω το δικαιωμα να διαφωνω και να το θεωρω καραγκιοζιλικι ή οχι;


    εχω το δικαιωμα επισης να διαφωνω σε αυτο ;



    και να θεωρω οτι δεν ειναι ο καθενας που πρεπει να κανει κατι παραπανω ή καλυτερο γιατι αυτο ειναι υποκειμενικο και γιατι αυριο μπορει να μαζευτουν 10 παλαβοι που πιστευουν οτι το κρανος κανει κακο και να ενημερωνουν κατα της χρησης του.και οτι φυσικα και αυτοι εχουν δικαιωμα να κανουν οτι νομιζουν.


    ΔΕΝ είπα να κάνει καθένας ότι θέλει ....... είπα να κάνει ότι μπορεί !!!
    Η διαφορά είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ !!!
    Και φυσικά έχεις δικαίομα να διαφωνείς ......... όχι να κατακρίνεις, ειδικά όταν ΔΕΝ ΑΝΤΙΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ και δεν αναλαμβάνεις ο ίδιος δράση !!!
    Κάνεις κριτική σε αυτούς που προσπαθούν ενώ ο ίδιος δεν κάνεις τίποτα !!!

    Και ξανά για το 2ο κομμάτι δεν είπα πουθενά να κάνει καθένας ότι νομίζει !!!
    Θεορώ ότι αν μη τι άλλο μιλάω για λογικούς ανθρώπους που γνωρίζουν από οδική ασφάλεια και όχι αυτούς που περιγράφεις !!!

    Όλα όσα λες είναι της λογικής αφού δεν μ' αρέσει ο τρόπος θεραπίας, θα αφήνω τους ασθενείς να πεθάνουν ........

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αντι για σκηνη!
    από zephyr1 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 100
    Τελευταίο μήνυμα: 08/07/2018, 16:21
  2. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2010, 07:54
  3. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2009, 22:17
  4. Ιδεες για "βαψιματα" σε Κρανη ...
    από crs-k στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 02/08/2006, 21:30
  5. 1-0 αντι για πολλα με λιγα !
    από crs-k στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2005, 22:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF