Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 13 από 13

Θέμα: απορια για μοντελα

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2010
    Μηνύματα
    133

    απορια για μοντελα

    εχω μια απορια βασικα για ολες τις μαρκες που αφορουν εξοπλισμο αναβατη
    1)που αναφερεται το μοντελο ενος μπουφαν η παντελονιου η οποιουδηποτε αλλου προοιοντως?
    π.χ.dainese .......
    2)εχω παρατηρισει αγγελιες στις οποιες πωλουνται διαφορα πραγματα χωρις να αναφερουν μοντελο με την δικαιολογια οτι το εχουν ξεχασει
    το θεμα ειναι οτι δεν μπορει καποιος να διασταυρωσει τα συν και τα πλυν τις αγγελιας
    ευχαριστω

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2010
    Μηνύματα
    133
    Τι θα γίνει ρε παιδιά με την απορία θα με αφήσετε?

  3. #3
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.458

    Re: απορια για μοντελα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από jou-jou
    εχω μια απορια βασικα για ολες τις μαρκες που αφορουν εξοπλισμο αναβατη
    1)που αναφερεται το μοντελο ενος μπουφαν η παντελονιου η οποιουδηποτε αλλου προοιοντως?
    π.χ.dainese .......
    2)εχω παρατηρισει αγγελιες στις οποιες πωλουνται διαφορα πραγματα χωρις να αναφερουν μοντελο με την δικαιολογια οτι το εχουν ξεχασει
    το θεμα ειναι οτι δεν μπορει καποιος να διασταυρωσει τα συν και τα πλυν τις αγγελιας
    ευχαριστω
    την ιδια απορια εχω και εγω, πχ http://www.moto.gr/forums/showthread...hreadid=106537 .συνηθως η ονομασια του μοντελου αναγραφεται στα καρτελακια που ειναι πανω του και τα πεταμε
    RIDE MORE TALK LESS

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2010
    Μηνύματα
    133

    Re: Re: απορια για μοντελα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos76
    την ιδια απορια εχω και εγω, πχ http://www.moto.gr/forums/showthread...hreadid=106537 .συνηθως η ονομασια του μοντελου αναγραφεται στα καρτελακια που ειναι πανω του και τα πεταμε
    ενοειτε πως ειμαι και εγω μεσα σε αυτους
    αλλα η περιγραφη που δινω για την τιμη στην αγγελια μου
    νομιζω πως με βγαζει απο αυτην την περιπτωση
    τσπ ομως εγω εδωσα πριν απο 2 χρονια 120€ και πηρα ενα μπουφαν μηχανης δεν θα ελεγα επονυμο σιγα να μην θυμαμε μοντελο
    αναφερομαι σε αυτους που δινουν 500 και 600€ και λενε δεν θυμαμε
    εεεεεεε ειναι δυνατον
    χωρις καμια παρεξηγηση για οποιονδηποτε

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dmf
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    1.393

    Re: απορια για μοντελα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από jou-jou

    2)εχω παρατηρισει αγγελιες στις οποιες πωλουνται διαφορα πραγματα χωρις να αναφερουν μοντελο με την δικαιολογια οτι το εχουν ξεχασει
    το θεμα ειναι οτι δεν μπορει καποιος να διασταυρωσει τα συν και τα πλυν τις αγγελιας
    ευχαριστω
    οπως η δικια σου αγγελια











    εντιτ: με πρόλαβες :rotflmao:

  6. #6
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.458

    Re: Re: Re: απορια για μοντελα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από jou-jou
    ενοειτε πως ειμαι και εγω μεσα σε αυτους
    αλλα η περιγραφη που δινω για την τιμη στην αγγελια μου
    νομιζω πως με βγαζει απο αυτην την περιπτωση
    τσπ ομως εγω εδωσα πριν απο 2 χρονια 120€ και πηρα ενα μπουφαν μηχανης δεν θα ελεγα επονυμο σιγα να μην θυμαμε μοντελο
    αναφερομαι σε αυτους που δινουν 500 και 600€ και λενε δεν θυμαμε
    εεεεεεε ειναι δυνατον
    χωρις καμια παρεξηγηση για οποιονδηποτε
    πολλα ειναι πιθανα,μπορει το μπουφαν κτλ να εχει αλλαξει δυο και τρεις φορες ιδιοκτητη.εχω παρει προσφατα ενα κρανος σε προσφορα και πραγματικα δεν θυμαμαι(ουτε ξερω) την ονομασια του.πηγα το ειδα,μου εκανε η μαρκα,τιμη-ποιοτητα και το πηρα
    RIDE MORE TALK LESS

  7. #7
    Εγώ την μία αγοράζω κάτι και την άλλη δεν θυμάμαι πώς το λέγανε.Σιγά μη θυμάμαι 1-2 χρόνια μετά.
    Και ειδικά κάτι μπουφάν και κάτι παπούτσια με εντελώς χαζά ονόματα σιγά μη τα θυμάσαι.Μερικές φορές ούτε στην αρχή δεν ξέρεις πως τα λένε.Τα είδες, τα γούσταρες, σου κάνανε, τα πήρες.Σιγά μη κάθεται κάποιος να ψάχνει αν το μπουφάν ή το παντελόνι το λένε jack347 ή το μπουφάν rider xtrem8984738873927479328.

    Μόνο κάποιος που το πήρε από internet ξέρει κάτι τέτοια γιατί το έχει ψάξει σε 5-10 site και μπορεί να το θυμάται ακόμα αλλά και αυτό απίθανο μου ακούγεται.

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2010
    Μηνύματα
    133

    Re: Re: Re: Re: απορια για μοντελα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos76
    πολλα ειναι πιθανα,μπορει το μπουφαν κτλ να εχει αλλαξει δυο και τρεις φορες ιδιοκτητη.εχω παρει προσφατα ενα κρανος σε προσφορα και πραγματικα δεν θυμαμαι(ουτε ξερω) την ονομασια του.πηγα το ειδα,μου εκανε η μαρκα,τιμη-ποιοτητα και το πηρα
    αυτο ακριβως θελω να πω και εγω οσο αφορα το μπουφαν και γι αυτο λεω πως θα μπορουσαμε να βοηθησουμε υποψιφιους αγοραστες να μην πεσουν θυματα καποιον εξυπνων μεσα σε ισαγογικα
    τωρα οσο αφορα το κρανακι που πηρες και δεν αναφερεις ουτε καν μαρκα αλλα ουτε και μοντελο και σε καταλαβαινω απολυτα φανταζομαι πως δεν εδωσες και 500€
    σωστα?

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2010
    Μηνύματα
    133
    Αρχικά δημιουργήθηκε από drspeed
    Εγώ την μία αγοράζω κάτι και την άλλη δεν θυμάμαι πώς το λέγανε.Σιγά μη θυμάμαι 1-2 χρόνια μετά.
    Και ειδικά κάτι μπουφάν και κάτι παπούτσια με εντελώς χαζά ονόματα σιγά μη τα θυμάσαι.Μερικές φορές ούτε στην αρχή δεν ξέρεις πως τα λένε.Τα είδες, τα γούσταρες, σου κάνανε, τα πήρες.Σιγά μη κάθεται κάποιος να ψάχνει αν το μπουφάν ή το παντελόνι το λένε jack347 ή το μπουφάν rider xtrem8984738873927479328.

    Μόνο κάποιος που το πήρε από internet ξέρει κάτι τέτοια γιατί το έχει ψάξει σε 5-10 site και μπορεί να το θυμάται ακόμα αλλά και αυτό απίθανο μου ακούγεται.
    απο internet η οχι εγω δεν ξερω
    εγω αυτο που ξερω ειναι πως αν σημερα εδινα 600€για την αγορα ενος μπουφαν το φορουσα 2-3 φορες το πολυ και μετα απο ενα χρονο το εδινα εεεεεεεεεε δεν νομιζω να μην θυμαμε μοντελο
    γιατι πολυ απλα τα 600 ειναι παρα πολλα λεφτα για να τα ξεχασεις
    τα λεω καλα η οχι?

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jou-jou
    απο internet η οχι εγω δεν ξερω
    εγω αυτο που ξερω ειναι πως αν σημερα εδινα 600€για την αγορα ενος μπουφαν το φορουσα 2-3 φορες το πολυ και μετα απο ενα χρονο το εδινα εεεεεεεεεε δεν νομιζω να μην θυμαμε μοντελο
    γιατι πολυ απλα τα 600 ειναι παρα πολλα λεφτα για να τα ξεχασεις
    τα λεω καλα η οχι?
    Αδερφε, δεν ξέρω αν τα λές καλά, αλλα το μπουφάν το αγοράζεις για προστασία και, βάσει αυτού κοιτάς να έχει σωστα προστατευτικά, να μην εχει φθορές και, φυσικά, να εφαρμόζει σωστά πάνω σου.

    Το αν το μοντέλο λέγεται "Han Solo" ή "Μερόπη" δεν πρέπει να σ' ενδιαφέρει

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2010
    Μηνύματα
    133
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Αδερφε, δεν ξέρω αν τα λές καλά, αλλα το μπουφάν το αγοράζεις για προστασία και, βάσει αυτού κοιτάς να έχει σωστα προστατευτικά, να μην εχει φθορές και, φυσικά, να εφαρμόζει σωστά πάνω σου.

    Το αν το μοντέλο λέγεται "Han Solo" ή "Μερόπη" δεν πρέπει να σ' ενδιαφέρει

    σε αυτα που λες τωρα φιλε μου σε τη αγορα αναφερεσαιγιατι με μπερδεψες λιγο σε καινουργιο η μεταχιρισμενο?

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jou-jou
    σε αυτα που λες τωρα φιλε μου σε τη αγορα αναφερεσαιγιατι με μπερδεψες λιγο σε καινουργιο η μεταχιρισμενο?
    Αδιάφορο. Σε ΚΑΘΕ αγορά μπουφάν, το τελευταίο που θα κοιτάξω ειναι το όνομα του μοντέλου. Ειδικα στο μεταχειρισμένο με ενδιαφέρει πρωτίστως σε τί κατάσταση βρίσκεται, έπειτα εαν μου κανει σαν κοψιμο/μεγεθος και επισης εαν κανει για τη χρήση που το θελω.

    Πραγματικά δε βρίσκω καποιο νόημα στο θρεντ που άνοιξες, εκτός εαν η μνήμη για το όνομα του μοντέλου ειναι ισχυρή όταν κανει 600 ευρω και ασθενής όταν κανει 150 και "το δίνω 50 να φευγει για να μην πιάνει χώρο"

    Δεν εχω να προσθέσω κατι άλλο.
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2010
    Μηνύματα
    133
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Αδιάφορο. Σε ΚΑΘΕ αγορά μπουφάν, το τελευταίο που θα κοιτάξω ειναι το όνομα του μοντέλου. Ειδικα στο μεταχειρισμένο με ενδιαφέρει πρωτίστως σε τί κατάσταση βρίσκεται, έπειτα εαν μου κανει σαν κοψιμο/μεγεθος και επισης εαν κανει για τη χρήση που το θελω.

    Πραγματικά δε βρίσκω καποιο νόημα στο θρεντ που άνοιξες, εκτός εαν η μνήμη για το όνομα του μοντέλου ειναι ισχυρή όταν κανει 600 ευρω και ασθενής όταν κανει 150 και "το δίνω 50 να φευγει για να μην πιάνει χώρο"

    Δεν εχω να προσθέσω κατι άλλο.
    οκ καταλαβαινω τι θελεις να πεις
    το θεμα το ξεκινησα ακριβως για τον τιτλο του.Ηθελα δηλαδη να βοηθηθω εμενα προτιστος και μαζι με μενα και αλλους που ισως προχωρουσαν σε μια αγωρα μεταχιρισμαινου
    βρηκα μια αγγελια σε καποια φαση με ολα τα παραπανω χαρακτηριστηκα και δρν μπορουσα να διασταυρωσω τα λεγομενα ετσι με αφορμη αυτης ανοιξα την σηζιτηση
    αυτα

Παρόμοια θέματα

  1. Απορία για το προφίλ ελαστικών
    από GEORGEL στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 05/08/2006, 20:38
  2. Σοβαρή απορία, για κράνη...πήρα ενα ΜΧ Uvex χθές και...
    από Gandalf dr685sm στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2006, 14:35
  3. Απορια για αγορα V-Strom
    από suzukimaniac στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2006, 11:07
  4. απορια για Gs
    από gixxerpap στο forum BMW
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2006, 20:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF