Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 13 από 13

Θέμα: Αγορά κράνους (helppp)

  1. #1

    Αγορά κράνους (helppp)

    Καλησπέρα..Θέλω να αγοράσω κράνος αλλά δεν έχω και σχετική εμπειρία. Στην αρχή είχα ψηθεί για ανοιγόμενο κράνος, αλλά με τόσα που διάβασα εδω μέσα, με κάνατε να αλλάξω γνώμη. Οπότε προορίζομαι πλέον σε fullface. Μπορώ να διαθέσω (αυστηρά) μέχρι 250 ευρώ. Τι μου προτείνεται?
    (απο κάτι λίγα που έψαξα ξεχώρισα το agv K4, nolan n85)

    και γενικά θα προτιμούσα να μην έχει γραφικά.

  2. #2

    Re: Αγορά κράνους (helppp)

    Αρχικά δημιουργήθηκε από blackout
    Καλησπέρα..Θέλω να αγοράσω κράνος αλλά δεν έχω και σχετική εμπειρία. Στην αρχή είχα ψηθεί για ανοιγόμενο κράνος, αλλά με τόσα που διάβασα εδω μέσα, με κάνατε να αλλάξω γνώμη. Οπότε προορίζομαι πλέον σε fullface. Μπορώ να διαθέσω (αυστηρά) μέχρι 250 ευρώ. Τι μου προτείνεται?
    (απο κάτι λίγα που έψαξα ξεχώρισα το agv K4, nolan n85)

    και γενικά θα προτιμούσα να μην έχει γραφικά.
    απο προσωπικη πειρα μην παρεις agv.
    Τωρα στα λεφτα που διαθετεις μπορεις να παρεις απο ιντερνετ ενα παρα πολυ καλο κρανος, εαν δεν θες να το ρισαρεις τοτε σου προτεινω hjc, shark, kbc πολυ καλα.
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  3. #3
    SUOMY (VANDAL και DEFENDER)

    ή x-lite αν δεν θες γραφικά
    "I feel like dining with hitchock every time that we fuck"

  4. #4
    Η αλήθεια είναι οτι θέλω να αποφύγω το ιντερνετ. Καλύτερα να πάω να τα δω απο κοντά. Εχετε να προτείνεται κάτι συγκεκριμένο?

  5. #5
    Ψάξε λιγάκι και εδώ http://www.moto.gr/forums/forumdispl...?s=&forumid=50 εάν δεν το έχεις κάνει ήδη . Έχει όλα τα νούμερα.

    Έχω ένα Κ4 αλλά στα λεφτά αυτά μπορείς να βρείς σαφώς καλύτερο ελαφρώς μτχ ή και αφόρετο .

  6. #6
    KBC
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  7. #7
    κάτι σαν και αυτό δηλαδη kbc vr2r ?

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mangalord
    Εγγραφή
    10/09/2008
    Μηνύματα
    115
    Εγώ πάντως είχα vr2 για πολύ καιρό και έχω να πω τα χειρότερα! Δε θα ξαναπαιρνα KBC ουτε με σφαίρες ποσο μάλλον αν ηταν να ακουμπήσω πάλι 250. Αν θές τη γνώμη μου πήγαινε στη γνωστή αποθήκη και πάρε το hjc hq1 carbon με 240 και τα 10 που μένουν βάλτα βενζίνη και κάνε καμιά βόλτα να δοκιμάσεις το κράνος! Aν σου κάθεται καλά μη το σκέφτεσαι και πολύ.

    http://www.partsforbike.com/detail.php?pid=1

    Επίσης αν και είπες ότι πας αυστηρά μέχρι 250 εγω θα σου λεγα να βάλεις αλλα 90 και να πάρεις το shoei xr1100 μονόχρωμο το οποίο κατ'εμε είναι το καλύτερο που μπορείς να πάρεις κοντά στα χρήματα που διαθέτεις.

    http://lidsdirect.co.uk/WebRoot/Stor...ACK_Helmet.jpg

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peter86
    Εγγραφή
    31/03/2007
    Μηνύματα
    634
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από mangalord
    [B]Εγώ πάντως είχα vr2 για πολύ καιρό και έχω να πω τα χειρότερα! Δε θα ξαναπαιρνα KBC ουτε με σφαίρες ποσο μάλλον αν ηταν να ακουμπήσω πάλι 250. Αν θές τη γνώμη μου πήγαινε στη γνωστή αποθήκη και πάρε το hjc hq1 carbon με 240 και τα 10 που μένουν βάλτα βενζίνη και κάνε καμιά βόλτα να δοκιμάσεις το κράνος! Aν σου κάθεται καλά μη το σκέφτεσαι και πολύ.

    συγνώμη για το spam αλλα μπορεις να μου πεις που βρίσκεται ακριβώς η γνωστή αποθήκη???
    ενδιαφέρομαι άμεσα για το παραπάνω κράνος.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peter86
    Εγγραφή
    31/03/2007
    Μηνύματα
    634
    Φίλε μου όσον αφορά την επιλογή του κράνους ρίξε και μία ματιά στο
    www.sharp.direct.gov.uk.
    Aναφέρεται στην αξιολόγηση μέσω διαφόρων τεστ για τα περισσότερα κράνη του εμπορίου.Ίσως σε βοηθήσει αρκετά, εμένα πάντως μου φάνηκε αρκετά χρήσιμο....

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mangalord
    Εγγραφή
    10/09/2008
    Μηνύματα
    115
    Κεφαλληνιας 44 210-9961782. Μη φανταστείς οτι είναι κανα μαγαζί που κάνει μπαμ. Όταν φτάσεις ειναι ανάμεσα σε 2 πολυκατοικίες σε μια κατηφόρα. Βασικά θα το καταλάβεις γιατι θα δείς ένα σωρό κούτες απο shoei και givi! Γενικά πάντως για το sharp έχουν ειπωθεί πολλά και αν δε βαριέσαι ρίξε μια ματιά στο site να δεις τι λένε και οι άλλοι.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bentouza
    Εγγραφή
    17/06/2006
    Μηνύματα
    739
    το KBC vr2 που λενε τα παιδια ειναι μια χαρα κρανακι αλλα δεν αξιζει με τιποτα τα λεφτα που ζητανε ελλαδα. μονο αν βρεις καποια προσφορα απεξω. ειναι μια φθηνη επιλογη.
    αντιστοιχα κατ'αναλογια και το xr1000.μια χαρα αλλα μονο αν βρεις κατι απεξω σε προσφορα.

    γενικα σε χαμηλες τιμες τα πιο αξιολογα για μενα ειναι τα shark.νομιζω οτι ακομα κ απο ελλαδα μπορεις να βρεις RSI ευκολα στα λεφτα που ζητας.

    το ιντερνετ παντως δεν ειναι δυσκολο. θα βρεις πολλες συζητησεις εδω μεσα να παρεις μια ιδεα.υπαρχει και συζητηση για το ebay. και αν εχεις αποριες νομιζω θα βρεις αρκετους να σου απαντησουν.
    μπορεις λοιπον να δεις τα πραγματα που θελεις απο κοντα, να τα δοκιμασεις και να τα παραγγειλεις απεξω. μια αποφαση ειναι..

  13. #13
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Μέσα στη κατηγορία "Προστατευτικός Εξοπλισμός" υπάρχει ότι ψάχνεις.

Παρόμοια θέματα

  1. Για αγορά κράνους?
    από kxIII στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2006, 10:25
  2. Αγορά κράνους και μπουφάν
    από MikeG στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2005, 22:46
  3. αγορα κρανους??
    από wolfman13 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2005, 16:18
  4. Αγορα κρανους.
    από anco στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2005, 09:19
  5. Αγορά κράνους μέχρι 150Ε
    από fractalbit στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2004, 22:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF