Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 27

Θέμα: BMW K1600GT adaptive headlights

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/05/2010
    Μηνύματα
    3

    BMW K1600GT adaptive headlights

    ευχάριστα νέα για τον κόσμο της μοτοσυκλέτας, ελπίζω σύντομα και από άλλες εταιρίες!

    BMW K1600GT adaptive headlights

    νομίζω βέβαια ότι υπερβάλλουν λίγο στο πόσο χάλια φωτίζουν τα συμβατικά φώτα στις στροφές :P

    είναι όντως καινοτομία ή υπάρχει ήδη κάτι αντίστοιχο σε μοτοσυκλέτες παραγωγής;

  2. #2

  3. #3
    ...και γυμνιστής Το avatar του/της odt
    Εγγραφή
    24/05/2006
    Μηνύματα
    824
    καλή φάση...
    Εισαι σωστος μοτοσυκλετιστής...
    …αν
    Τα προφυλακτικά που χρησιμοποιείς ειναι δίγομα , σκληρά στο κέντρο και μαλακά στα πλάγια
    Βρέθηκε πένσα, παρακαλείται ο κάτοχος να επικοινωνήσει με πμ :a29:

    Pics


  4. #4
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    το "παραθαβει " το συμβατικο συστημα στην συγκριση ή μου φαινεται?

    σα να λεει οσοι δεν εχουτε BMW να ταξιδευετε μονο μερα
    Accipere quam facere praestat injuriam

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
    το "παραθαβει " το συμβατικο συστημα στην συγκριση ή μου φαινεται?

    σα να λεει οσοι δεν εχουτε BMW να ταξιδευετε μονο μερα
    Πραγματικά το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό όταν το είδα. Καλή φάση συμφωνώ, αλλα το παραέκαναν λίγο εκεί στην CGI σύγκριση.. :hypnotize

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
    το "παραθαβει " το συμβατικο συστημα στην συγκριση ή μου φαινεται?

    σα να λεει οσοι δεν εχουτε BMW να ταξιδευετε μονο μερα
    Το γαμησανε και ψοφησε.
    Εκτος οτι το βιντεο αναφερεται σε λοβοτομημενους μπεμβεδακηδες, θεωρω οτι ειναι γτπ εξελιξη.
    Τοσα χρονια δηλαδη πως στριβουμε?
    Μαλλον θα παει απατο οπως και το αντιστοιχο των αυτοκινητων.
    Γιατι να επενδυσεις σε ενα πανακριβο συστημα που βασιζεται σε πολλα ηλεκτρικα μπλιμπλικια (βλαβες-service) και να μην παρεις ενα σετ καλες λαμπες για να εχεις την υγεια σου?
    Ασε που οταν και στουκαρεις δεν θα σε σωσει ουτε ο κορβανας απο ολο σου το σοι για να φτιαξεις το ρημαδι.
    Bmw rules:ZZZ:
    Start doing what's necessary, then what's possible and suddenly doing the impossible. Just start.

  7. #7
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Το συγκεκριμένο σύστημα εκτός από τον φωτισμο στο εσωτερικό των στροφών, ρυθμίζει αυτόματα και το ύψος της δέσμης του προβολέα, σε περίπτωση που η μοτοσικλέτα φορτωθεί και κάτσει και συνεπιβάτης.

    Για υπερ-τουριτική μοτοσικλέτα όλα αυτά είναι πολύ χρήσιμα, στη τελική υποτίθεται ότι το συγκεκριμένο μοντέλο φτιάχτηκε για αυτούς που δεν το έχουν και πολύ να περάσουν τα πάσα στις Άλπεις βράδυ με καταιγίδα. Δεν φτιάχτηκε για τα μέλη του δικηγορικού / ιατρικού συλλόγου...

    by the way, ο τρόπος με τον οποίο λειτουργεί το σύστημα είναι πολύ έξυπνος και όσο το δυνατόν πιο απλός γίνεται.


  8. #8
    Βρεγμένο μέλος Το avatar του/της kaiba
    Εγγραφή
    23/10/2008
    Μηνύματα
    46
    Αν τα κλασικά φώτα φώτιζαν όπως δείχνει το βίντεο εγώ τώρα θα ήμουν σε κάνα δέντρο κλαρωμένος . Θ έχει διαφορά από τα υπάρχοντα αλλά όχι και τόση όσο δείχνει . Λες και τώρα έχουμε κεριά αντί για λάμπες δείχνει τι να λέμε

  9. #9
    Το γ@μησαν και ψόφησε στο video. Πάλι καλά ήρθε η BMW να μας ανοίξει τα μάτια. Άντε και να σου χαλάσει το ρημάδι να δω μετά τι τιμή θα παίζει το ανταλλακτικό.

  10. #10
    Βρεγμένο μέλος Το avatar του/της kaiba
    Εγγραφή
    23/10/2008
    Μηνύματα
    46
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Arxagelos
    Το γ@μησαν και ψόφησε στο video. Πάλι καλά ήρθε η BMW να μας ανοίξει τα μάτια. Άντε και να σου χαλάσει το ρημάδι να δω μετά τι τιμή θα παίζει το ανταλλακτικό.
    Μετά πας σε Έλληνα πατεντιαρη μάστορα και προσαρμόζει από πίσω από τα φώτα ένα σίδερο ώστε να τα στρίβεις μονός σου .

  11. #11
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    Το συγκεκριμένο σύστημα εκτός από τον φωτισμο στο εσωτερικό των στροφών, ρυθμίζει αυτόματα και το ύψος της δέσμης του προβολέα, σε περίπτωση που η μοτοσικλέτα φορτωθεί και κάτσει και συνεπιβάτης.

    Για υπερ-τουριτική μοτοσικλέτα όλα αυτά είναι πολύ χρήσιμα,
    Ναι ...στην ευθεια δουλευουν μια χαρα.... στους ελληνικους επαρχειακους με αλλεπαληλες στροφες και ΚΑΜΠΟΥΡΕΣ ηερεις πως θα δουλευουνε? ξερω εχω..

    Εχω δει πως δουλευουν τα φωτα απο τα Citroen με τα δηθεν adaptive.... δειχνουν τερμα ουρανο τη στιγμη που ανεβαινεις την "ανωμαλια" και τερμα κατω στο κατεβασμα.... σα να παιζουν τιποτα παιδακια με φακο...
    Accipere quam facere praestat injuriam

  12. #12
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
    Ναι ...στην ευθεια δουλευουν μια χαρα.... στους ελληνικους επαρχειακους με αλλεπαληλες στροφες και ΚΑΜΠΟΥΡΕΣ ηερεις πως θα δουλευουνε? ξερω εχω..

    Εχω δει πως δουλευουν τα φωτα απο τα Citroen με τα δηθεν adaptive.... δειχνουν τερμα ουρανο τη στιγμη που ανεβαινεις την "ανωμαλια" και τερμα κατω στο κατεβασμα.... σα να παιζουν τιποτα παιδακια με φακο...
    Ενταξει τοτε, αν στα Citroen δεν δουλευουν, ειναι σιγουρο οτι δεν θα δουλευουν και στις μοτοσικλετες της ΒΜW! Το συμπερασμα βγηκε, κυριοι τεχνικοι της BMW Motorrad ειστε αχρηστοι και αμπαλοι, να πατε σπιτια σας και επιφυσλασσομαστε για καθε νομιμο δικαιωμα, αφου επιχειρησατε να μας παραπλανησατε!


    Αλητες!

    Τι;

    Τι λετε κυριε;

    Ναι...εσεις ο ξανθος...ναι, ναι εσεις...πρωτα απ ολα πως ονομαζεστε και ποια ειναι η ιδιοτητα σας;

    Χανς...τι;...Γκεντρου...Γκεντρουντ;... Γκεντρουχτ;... Χανς Γκεντρουχτ...ναι και τι θελετε;...α...ειστε τεχνικος στη BMW Motorrad....μαλιστα....πως; ...ειστε και υπευθυνος για την εξελιξη του συστηματος;...μωρε μπραβο θρασος!!!...και τι θελετε κυριε;...τι;...αν εχουμε δοκιμασει την συγκεκριμενη εφαρμογη; Μωρε δεν ντρεπεσαι λεω εγω λιγο;....ε;!....τσιπα δεν εχεις πανω σου;! Που πηγες να μας πουλησεις φυκια για μεταξωτες κορδελες;! Δεν το εχουμε οδηγησει ρε!! τι παει να πει αυτο;! Αφου στα Citroen δεν δουλευει!

  13. #13
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    Ενταξει τοτε, αν στα Citroen δεν δουλευουν, ειναι σιγουρο οτι δεν θα δουλευουν και στις μοτοσικλετες της ΒΜW! Το συμπερασμα βγηκε, κυριοι τεχνικοι της BMW Motorrad ειστε αχρηστοι και αμπαλοι, να πατε σπιτια σας και επιφυσλασσομαστε για καθε νομιμο δικαιωμα, αφου επιχειρησατε να μας παραπλανησατε!


    Αλητες!

    Τι;

    Τι λετε κυριε;

    Ναι...εσεις ο ξανθος...ναι, ναι εσεις...πρωτα απ ολα πως ονομαζεστε και ποια ειναι η ιδιοτητα σας;

    Χανς...τι;...Γκεντρου...Γκεντρουντ;... Γκεντρουχτ;... Χανς Γκεντρουχτ...ναι και τι θελετε;...α...ειστε τεχνικος στη BMW Motorrad....μαλιστα....πως; ...ειστε και υπευθυνος για την εξελιξη του συστηματος;...μωρε μπραβο θρασος!!!...και τι θελετε κυριε;...τι;...αν εχουμε δοκιμασει την συγκεκριμενη εφαρμογη; Μωρε δεν ντρεπεσαι λεω εγω λιγο;....ε;!....τσιπα δεν εχεις πανω σου;! Που πηγες να μας πουλησεις φυκια για μεταξωτες κορδελες;! Δεν το εχουμε οδηγησει ρε!! τι παει να πει αυτο;! Αφου στα Citroen δεν δουλευει!

    δηλαδη? το χεις δει αυτο που λεω και ισχυριζεσαι οτι λεω μαλακιες? ή εχεις οδηγησει BMW και ολα δουλευαν οπως σου υποσχεθηκαν; (μετα τις ανακλησεις) :a47:
    Accipere quam facere praestat injuriam

  14. #14
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
    δηλαδη? το χεις δει αυτο που λεω και ισχυριζεσαι οτι λεω μαλακιες? ή εχεις οδηγησει BMW και ολα δουλευαν οπως σου υποσχεθηκαν; (μετα τις ανακλησεις) :a47:
    ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΙΚΙΟ, ΤΟΤΕ ΣΕ ΚΕΡΔΙΣΑ!!!

    σοβαρα τωρα κατσε να διαβασεις τι εχεις γραψει....

  15. #15
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΙΚΙΟ, ΤΟΤΕ ΣΕ ΚΕΡΔΙΣΑ!!!




    εχεις δικιο... οταν δεν εχουμε επιχειρηματα το ριχνουμε στο μαλακοσπαμ
    Accipere quam facere praestat injuriam

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. BMW θέμα #2.1 (νέα μοντέλα)
    από NLS στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2004, 14:28
  2. BMW θέμα #2 (νέα μοντέλα)
    από NLS στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2004, 09:13
  3. Ρε πάρτε BMW να μπορείτε
    από NLS στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 09/01/2004, 15:59
  4. BMW θέμα #1 (650GS)
    από NLS στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2003, 18:03
  5. BMW RULEZ ρεεεεεεεεεεε !!!!!!
    από SeNNinhA στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2003, 13:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF