Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 16

Θέμα: modenas xcite 135... ?

  1. #1

    Exclamation modenas xcite 135... ?

    Έχω μπει στη διαδικασία αγοράς μιας πάπιας. Θέλω κάτι καλό, οικονομικό, αξιόπηστο και κατα κάποιο τρόπο δυνατό ώστε να εξασφαλίσω όσο μπορώ και την ενεργιτική ασφάλεια. Μετά από αρκετό ψάξημο κατέλιξα στο προαναφερθέν εργαλείο. Απλά θα ήθελα και γνώμες, άμα αξίζει να το πάρω κλπ

    Υ.Γ. Θα το πάρω καινούριο..

  2. #2
    Μ’ΕΝΑ ΤΣΙΓΑΡΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ... Το avatar του/της fast_gr
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    73
    Καλησπέρα φίλε μου!
    Είμαι ένας ευτυχής κάτοχος κ εγώ του μοντένας κ είμαι υπέρ ευχαριστημένος.
    Θα μπορούσα να γράφω για ώρες κ πολλές πολλές σελίδες για το μηχανάκι μου αλλά θα αρκεστώ στα πιο σημαντικά κ ότι θες να ρωτήσεις εδώ είμαι.
    Λοιπόν έχουμε κ λέμε...

    Απο απόδοση απτά πιό δυνατά μανήσια παπιά κ με μια εξάτμισή γίνετε αρκετά πιο γρήγορο κ αρκετά πολύ πιο όμορφο

    Απο αξιοπιστία δεν έχω να πω πολλά πράματα απλά είναι φοβερό κ ας το πάω τάπα όλη μέρα κάθε μέρα, πάω κ αρκετές φορές την εβδομάδα 50χμ ταξίδι χαλαρά κ στο καπάκι κ πίσω κ δεν μου έχει πει το παραμικρό κ ας το δουλεύω τέρμα γκάζι αρκετές φορές.

    Απο κατανάλωση αν το πάς σαν "άνθρωπος" δεν πρόκειται να σου φανή υπερβολική η βενζίνη που καίει καθημερινά. Εμένα που το έχω συνέχεια στα κόκκινα μου βγάζει 80-90χμ ένα γέμισμα τον 4 ευρώ

    Το ρεζερβουάρ του είναι μπροστά χωρίς να το καταλαβαίνεις στο παραμικρό στην οδήγηση (πχ δεν έχει βάρος στο τιμόνι κτλπ). Η χωρητικότητά του είναι στα 4 λίτρα περίπου.

    Απο τελική ταχύτητα με μια εξάτμιση κ άλλα λάστιχα (τα μανήσια είναι κακάσχημα κ απαράδεχτα όπως σε όλα τα παπια) μου βγάζει 140 στο κοντέρ (δεν ξέρω πόσο κλέβει κ δεν με ενδιαφέρει κιόλας αφού παπάκι έχω κ δεν με τρελαίνουν οι τελικές του)

    Απο ασφάλεια όσοι το έχουν οδηγήσει συμφωνούν μαζί μου οτι τα δύο δισκόφρενα κάνουν άψογη δουλειά κ σκόπιμα να θες δεν πρόκειται να σου μπλοκάρει ο τροχός μπροστά κ να σε πετάξει κάτω. Έχει τα καλύτερα φρένα σε παπί κ δεν το λέω εγώ εε!!

    Δεν μου έχει βγάλει το παραμικρό πρόβλημα κ ας το ταλαιπωρώ κάθε μέρα, όλη μέρα. Όσο το προσέχεις στα σέρβις του κ στα λαδάκια του στην ώρα του θα είναι πένα δίχως το παραμικρό πρόβλημα.


    Ότι χρειαστείς ρώτησε με ελεύθερα το οτιδήποτε.
    ΝΑ ΚΑΕΙ ΝΑ ΚΑΕΙ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ Η ΒΟΥΛΗ

    ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΦΟΥΡΝΕΛΟ ΣΕ ΤΟΥΤΟ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ

    ΤΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝΕ ΓΙΟΡΤΗ ΗΤΑΝΕ ΕΞΕΓΕΡΣΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΛΑΪΚΗ




    6/12/2008 ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ!!

  3. #3
    Μάλιστα. Και αν χρειαστεί να βγει εθνική για κανα ταξιδάκι μέχρι χαλκίδα θα έχει πρόβλημα; Εννοώ να σου εξασφαλίζει (όσο γίνεται, παπί είναι...) και μια σταθερή ταχύτητα των 110 με 120χμ/ω...

  4. #4
    Μ’ΕΝΑ ΤΣΙΓΑΡΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ... Το avatar του/της fast_gr
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    73
    Αδελφέ μόνο ο κόφτης τις 3ης ταχύτητας είναι στα 115χμ απτην στιγμή που θα βάλεις 4η θα έχεις πολύ εύκολα σταθερά χιλιόμετρα (στο κοντέρ σου πάντα) τα 120χμ.
    ΝΑ ΚΑΕΙ ΝΑ ΚΑΕΙ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ Η ΒΟΥΛΗ

    ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΦΟΥΡΝΕΛΟ ΣΕ ΤΟΥΤΟ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ

    ΤΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝΕ ΓΙΟΡΤΗ ΗΤΑΝΕ ΕΞΕΓΕΡΣΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΛΑΪΚΗ




    6/12/2008 ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ!!

  5. #5
    A, τσέκαρα στο προηγούμενό σου ποστ πως καις 4 λίτρα τα 80-90 χμ... Δεν είναι πολλά για παπί; Η οικονομία είναι βασικός παράγωντας σε αυτή την κατηγορία...

  6. #6
    Μ’ΕΝΑ ΤΣΙΓΑΡΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ... Το avatar του/της fast_gr
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    73
    Φίλε 4 ευρώ βάζω άρα ούτε 4 λίτρα (ξες που έχει φτάσει η βενζίνη φαντάζομαι!)
    αναφέρω όμως οτι το πάω συνέχεια στου κόφτες αν το πάω νορμάλ βγάζει κοντά στα 120χμ κατανάλωση κ αυτό το διαπίστωσα μετά το στρώσιμο που το άνοιγα μέχρι 7000-8000στροφές (κόφτη έχει ψηλά στις 9800στροφές) κ 100χμ ανα ώρα.

    Αν θες αποκλειστικά για οικονομία κτλπ θα σου πρότεινα το καινούριο innova που είναι injection κ απο κατανάλωση σε βγάζει 150χμ περίπου.
    ΝΑ ΚΑΕΙ ΝΑ ΚΑΕΙ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ Η ΒΟΥΛΗ

    ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΦΟΥΡΝΕΛΟ ΣΕ ΤΟΥΤΟ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ

    ΤΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝΕ ΓΙΟΡΤΗ ΗΤΑΝΕ ΕΞΕΓΕΡΣΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΛΑΪΚΗ




    6/12/2008 ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ!!

  7. #7
    Ναι τώρα το έπιασα. Νορμάλ μου ακούγεται τώρα που το λες. Όσο για το ινόβα το σκεύτικα κι εγώ αλλά πολύ πιο αδύναμο μηχανάκι μου φαίνεται... Το μοντένας έχω την εντύπωση πως σου δίνει πολλά και σε πολύ καλή τιμή.

  8. #8
    Μ’ΕΝΑ ΤΣΙΓΑΡΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ... Το avatar του/της fast_gr
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    73
    Αυτό πιστεύω κ εγώ φίλε μου!
    ΝΑ ΚΑΕΙ ΝΑ ΚΑΕΙ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ Η ΒΟΥΛΗ

    ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΦΟΥΡΝΕΛΟ ΣΕ ΤΟΥΤΟ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ

    ΤΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝΕ ΓΙΟΡΤΗ ΗΤΑΝΕ ΕΞΕΓΕΡΣΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΛΑΪΚΗ




    6/12/2008 ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ!!

  9. #9
    Νέο μέλος Το avatar του/της iced
    Εγγραφή
    27/08/2009
    Μηνύματα
    19
    Όσο το προσέχεις στα σέρβις του κ στα λαδάκια του στην ώρα του θα είναι πένα δίχως το παραμικρό πρόβλημα.
    Φιλε να το χαιρεσαι το μηχανακι! Το οτι εισαι συνεπης με τα service ειναι πολυ σημαντικο αλλα συνεχεια στους κοφτες καποια στιγμη θα το παρεις στο χερι...

  10. #10
    Μ’ΕΝΑ ΤΣΙΓΑΡΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ... Το avatar του/της fast_gr
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    73
    Αρχικά δημιουργήθηκε από iced
    Φιλε να το χαιρεσαι το μηχανακι! Το οτι εισαι συνεπης με τα service ειναι πολυ σημαντικο αλλα συνεχεια στους κοφτες καποια στιγμη θα το παρεις στο χερι...
    Φίλε μου είμαι τις άποψης οτι όταν παίρνεις ένα μηχανάκι το παίρνεις για διάφορους λόγους. Εγώ το πήρα για πολλούς λόγους αλλά κυρίως για να ξεκ@υλώνω (όσο μπορείς με ένα παπάκι) χωρίς να το λυπάμαι αφού ξέρω ότι ότι πρόβλημα κ να μου βγάλει δεν θα έχει το κόστος μιας μηχανής κ τα λεφτά με λίγο παραπάνω δουλειά θα τα βρω κ θα το φτιάξω ξανά.

    Ποτέ μου δεν λυπήθηκα μηχανάκι ως προς την χρήση που το κάνω αν ξέρω πως μηχανικά το έχω στην πένα!! Έδωσα τόσα λεφτά για να περνάω καλά πάνω σε αυτό. Κ αυτό προσπαθώ να κάνω. Ο καθένας βέβαια έχει τον τρόπο του!!

    Νά'σαι καλά πάντως!!
    ΝΑ ΚΑΕΙ ΝΑ ΚΑΕΙ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ Η ΒΟΥΛΗ

    ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΦΟΥΡΝΕΛΟ ΣΕ ΤΟΥΤΟ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ

    ΤΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝΕ ΓΙΟΡΤΗ ΗΤΑΝΕ ΕΞΕΓΕΡΣΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΛΑΪΚΗ




    6/12/2008 ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ!!

  11. #11
    Νέο μέλος Το avatar του/της iced
    Εγγραφή
    27/08/2009
    Μηνύματα
    19
    Εισαι πολυ συνειδητοποιημενος και χαιρομαι... Οτι ειπα παραπανω, το ανεφερα γιατι μερικοι νομιζουν οτι με το να συντηρουν σωστα το μηχανακι δεν θα παθει ποτε τιποτα. 'Η με το να μην το συντηρουν επειδη ειναι Ιαπωνικο πχ και "αντεχει" στην ελλειψη συντηρησης. Οποτε μετα τα παιρνουν και τα βαζουν με τις εταιριες...

  12. #12
    Μ’ΕΝΑ ΤΣΙΓΑΡΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ... Το avatar του/της fast_gr
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    73
    Αρχικά δημιουργήθηκε από iced
    Εισαι πολυ συνειδητοποιημενος και χαιρομαι... Οτι ειπα παραπανω, το ανεφερα γιατι μερικοι νομιζουν οτι με το να συντηρουν σωστα το μηχανακι δεν θα παθει ποτε τιποτα. 'Η με το να μην το συντηρουν επειδη ειναι Ιαπωνικο πχ και "αντεχει" στην ελλειψη συντηρησης. Οποτε μετα τα παιρνουν και τα βαζουν με τις εταιριες...
    Συμφωνώ μαζί σου φίλε μου κ μου αρέσουν οι απόψεις σου.!!


    ΝΑ ΚΑΕΙ ΝΑ ΚΑΕΙ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ Η ΒΟΥΛΗ

    ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΦΟΥΡΝΕΛΟ ΣΕ ΤΟΥΤΟ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ

    ΤΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝΕ ΓΙΟΡΤΗ ΗΤΑΝΕ ΕΞΕΓΕΡΣΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΛΑΪΚΗ




    6/12/2008 ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ!!

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fast_gr
    Φίλε 4 ευρώ βάζω άρα ούτε 4 λίτρα (ξες που έχει φτάσει η βενζίνη φαντάζομαι!)
    αναφέρω όμως οτι το πάω συνέχεια στου κόφτες αν το πάω νορμάλ βγάζει κοντά στα 120χμ κατανάλωση κ αυτό το διαπίστωσα μετά το στρώσιμο που το άνοιγα μέχρι 7000-8000στροφές (κόφτη έχει ψηλά στις 9800στροφές) κ 100χμ ανα ώρα.

    Αν θες αποκλειστικά για οικονομία κτλπ θα σου πρότεινα το καινούριο innova που είναι injection κ απο κατανάλωση σε βγάζει 150χμ περίπου.


    dilidei file exei koftes sta xiliometra to mixanaki??kai an nai einai eukolo n tous vgaleis??gt egw thelw na parw twra modenas x-city...

  14. #14
    Μ’ΕΝΑ ΤΣΙΓΑΡΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ... Το avatar του/της fast_gr
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    73
    Αρχικά δημιουργήθηκε από hackervirus
    dilidei file exei koftes sta xiliometra to mixanaki??kai an nai einai eukolo n tous vgaleis??gt egw thelw na parw twra modenas x-city...

    Φίλε όλα τα παπάκια έχουν κόφτες. Όχι στα χιλιόμετρα αλλά στις στροφές. Τώρα αν θες να τους βγάλεις, ακόμα κ να μπορείς (με αρκετά λεφτά) μπαίνεις σε άλλο κεφάλαιο πχ για την αξιοπιστία κτλπ!
    ΝΑ ΚΑΕΙ ΝΑ ΚΑΕΙ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ Η ΒΟΥΛΗ

    ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΦΟΥΡΝΕΛΟ ΣΕ ΤΟΥΤΟ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ

    ΤΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝΕ ΓΙΟΡΤΗ ΗΤΑΝΕ ΕΞΕΓΕΡΣΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΛΑΪΚΗ




    6/12/2008 ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ!!

  15. #15
    Αλήθεια, στο στρώσημο τι πρέπει να του κάνω ώστε να είναι κομπλέ;

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Neo Modenas Gt 135
    από nik7119 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2011, 12:06
  2. Modenas x-cite 135
    από harvad στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 29/06/2010, 09:04
  3. Modenas X-Cite 135
    από fast_gr στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2010, 00:46
  4. Νέο παπί X-CITE 135 modenas
    από startengine στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 10/07/2008, 21:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF