Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 3 από 3

Θέμα: Εξάτμιση για hayabusa K8

  1. #1

    Εξάτμιση για hayabusa K8

    Ποια εξάτμιση μου προτείνετε για hayabusa K8? Υπάρχουν διάφορες εξατμίσεις πολύ καλές για την hayabusa, αλλά με ποια κριτήρια αγοράζουμε μία εξάτμιση?
    Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσουν καθολου οι εργοστασιακές εξατμίσεις από τις hayabusa και διαβάζω ότι είναι σημαντικό να απελευθερωθεί το μεγάλο βάρος από την πίσω πλευρά της μοτοσυκλέτας. Επίσης θέλω να έχει διαφορετικό ήχο από τις εργοστασιακές εξατμίσεις, αλλά όχι ικανό να ενοχλήσει κάποιον που κοιμάται, ή χαλαρώνει με ανοιχτό το παράθυρο του στις 3 τα ξημερώματα. Και τώρα κάποιες απορίες μου, σχετικά με τις εξατμίσεις.
    1. Η ολόσωμη εξάτμιση της yoshimura για hayabusa 08 είναι νόμιμη βάση του ήχου που παράγει για κυκλοφορία σε δρόμους, ή η αστυνομία σε γράφει, εάν θέλει?
    2. Ποιες hayabusa είναι gen 1 και ποιες είναι gen 2? Υπάρχει gen 3? Κάθε πότε αλλάζει αυτό και με ποια κριτήρια?
    3. Όταν λέμε ολόσωμη εξάτμιση, είναι αναγκαστικά μονή, ή μπορεί να έχουμε διπλές ολόσωμες πάνω στην μηχανή?
    4. Αν μπορεί κάποιος να μου στείλει ένα link με την ολόσωμη εξάτμιση carbon της yoshimura για hayabusa K8 από το ebay, γιατί μου βγάζει διάφορες και μάλιστα με διαφορετική τιμή.
    Πάντοτε κράνος παιδιά. Από την στιγμή που ανεβαίνουμε στην μηχανή και πατάμε την μίζα, μέχρι την στιγμή που κατεβαίνουμε. ΠΑΝΤΑ

  2. #2
    μπορεις να βαλεις αυτη
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/08-09...s#ht_500wt_714
    κ ενα video
    http://www.youtube.com/watch?v=Z40YB...ext=1&index=76

    δεν ξερω απο αποδοση αλλα απο θεαμα !!!!!!!
    Dream as if you'll live forever . . . . . . . . .
    Live as if you die today . . . . . . . . . . . . . .

  3. #3
    TEST RPM: 5250
    OEM: 88,6 dBA
    Yoshimura with Insert: 90,9 dBA
    Yoshimura without Insert: 92,1 dBA

    Αυτά τα χαρακτηριστικά για τον ήχο δίνει το site της yoshimura. Ξέρετε τι διαφέρει σε κάθε μία από τις 3 περιπτώσεις και πόσο είναι το όριο του επιτρεπόμενου ήχου?
    Πάντοτε κράνος παιδιά. Από την στιγμή που ανεβαίνουμε στην μηχανή και πατάμε την μίζα, μέχρι την στιγμή που κατεβαίνουμε. ΠΑΝΤΑ

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF