Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 71

Θέμα: προβληματισμος οδηγου για συνεπιβατη

  1. #1
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165

    προβληματισμος οδηγου για συνεπιβατη

    Με αφορμη το ποστ του dirty μου ηρθε στο μυαλο ενας προβληματισμος και ενα ερωτημα....σας το αναλυω:

    Οπως εχουμε συζητησει πανπολλες φορες στο παρελθον το θεμα κρανους για τον αναβατη ειναι το α και το ω οσον αφορα την κινηση ειτε στη πολη ειτε σε βολτα εκτος πολης.

    Οσοι απο μας εχουν εχουν καποιο συντροφο μονιμο η οχι ειμαι σιγουρος οτι οι περισσοτεροι εχουν φροντησει τουλαχιστον αν οχι για την αγορα πληρους εξοπλισμου αλλα τουλαχιστον ενος κρανος , για τις δικαβαλες εξορμισεις.

    Και ερχομε στο θεμα που συζητουσα με ενα φιλο τις προαλλες οσον αφορα το γεγονος που μας τυχαινει συχνα να βρισκουμε καποιον ειτε στη δουλεια ειτε στο καφε αντρας η γυναικα που μας ζηταει να τον παμε καπου στα γρηγορα ...ακολουθει ο εξης διαλογος

    .........ρε συ μακη με πετας μεχρι το σπιτι μια στιγμη να μην παιρνω ταξι.....


    Και εδω ειναι ο προβληματισμος μου ...τι του απαντας του ανθρωπου του ανιποψιαστου στο κινδυνο...εννοειτε οτι δεν μπορεις να κουβαλας παντα ενα δευτερο κρανος μαζι σου και αν ειναι και φιλος αντε να του εξηγησεις χωρις να παρεξηγηθει η να φας το δουλεμα της ζωης σου...τι κανεις σε αυτη την περιπτωση; εχεις σκεφτει ποτε οτι εχεις ευθυνη γιαυτον που ανεβαζεις στη μοτοσυκλετα σου ....και φαντασου το παραπανω ερωτημα να στο κανει γυναικα και μαλιστα αγνωστη πριν λιγο , που γνωριστηκατε στο καφε η στο μπαρ !

    Για πεστε ρε παιδακια υπαρχει και αυτη η πιθανοτητα ...η με εχει βαρεσει κανονικα ο ηλιος


    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  2. #2
    Βελτιωμένος Ύπνος...... Το avatar του/της maintenance
    Εγγραφή
    06/10/2004
    Μηνύματα
    1.504
    ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ........................!

    ΤΗΝ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ 80, ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝΕ ΤΕΤΟΙΟΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ.

    ΤΑ ΠΑΠΙΑ ΤΟΤΕ ΖΗΤΑΓΑΝΕ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ ΣΥΝΕΠΙΒΑΤΗ.

    ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΑΛΛΑΞΑΝΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

    ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ........ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ, ΚΑΙ ΣΥΝ-ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΟΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.

    η επιβίωση του Ηλιθίου!

    www.icon-decoration.gr

  3. #3
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    1,
    δεν βαζω συνεπιβατη στη μηχανη μου ειμαι αντιθετος με το να εχω την ευθυνη της ζωης καποιου αλλου..
    2,
    οταν κανω εξαιρεση ανεβαινουν ατομα που γνωριζω πολυ καλα και παντα με κρανος,
    τοσο χαλια που παντα αν εχω ενα κρανος προτιμω να μην φορεσω εγω και να φοράει ο πισω..
    3,
    Τις γκομενες απο τα μπαράκια και οποιες τυχάσπαρτες πουλαδες ΔΕΝ τις ανεβαζω στο εργαλειο μου..
    και η ζωή συνεχίζεται...

  4. #4
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
    1,
    τοσο χαλια που παντα αν εχω ενα κρανος προτιμω να μην φορεσω εγω και να φοράει ο πισω..

    παλια ισως να γελουσα με αυτο στο δρομο ...και αυτη ηταν και η αφορμη που ξεκινησε η κουβεντα με το φιλο μου και προβληματιστηκαμε λιγο παραπανω οσον αφορα το σκεπτικο του οδηγου στη συγκεκριμενη περιπτωση
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  5. #5
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    το ποστ θα μπορουσε να παρει και την μορφη κουιζ......ειστε 2 με 1 κρανος...ποιος το φοραει τελικα;
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  6. #6
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082

    Re: προβληματισμος οδηγου για συνεπιβατη

    Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
    Με αφορμη το ποστ του dirty μου ηρθε στο μυαλο ενας προβληματισμος και ενα ερωτημα....σας το αναλυω:

    Οπως εχουμε συζητησει πανπολλες φορες στο παρελθον το θεμα κρανους για τον αναβατη ειναι το α και το ω οσον αφορα την κινηση ειτε στη πολη ειτε σε βολτα εκτος πολης.

    Οσοι απο μας εχουν εχουν καποιο συντροφο μονιμο η οχι ειμαι σιγουρος οτι οι περισσοτεροι εχουν φροντησει τουλαχιστον αν οχι για την αγορα πληρους εξοπλισμου αλλα τουλαχιστον ενος κρανος , για τις δικαβαλες εξορμισεις.

    Και ερχομε στο θεμα που συζητουσα με ενα φιλο τις προαλλες οσον αφορα το γεγονος που μας τυχαινει συχνα να βρισκουμε καποιον ειτε στη δουλεια ειτε στο καφε αντρας η γυναικα που μας ζηταει να τον παμε καπου στα γρηγορα ...ακολουθει ο εξης διαλογος

    .........ρε συ μακη με πετας μεχρι το σπιτι μια στιγμη να μην παιρνω ταξι.....


    Και εδω ειναι ο προβληματισμος μου ...τι του απαντας του ανθρωπου του ανιποψιαστου στο κινδυνο...εννοειτε οτι δεν μπορεις να κουβαλας παντα ενα δευτερο κρανος μαζι σου και αν ειναι και φιλος αντε να του εξηγησεις χωρις να παρεξηγηθει η να φας το δουλεμα της ζωης σου...τι κανεις σε αυτη την περιπτωση; εχεις σκεφτει ποτε οτι εχεις ευθυνη γιαυτον που ανεβαζεις στη μοτοσυκλετα σου ....και φαντασου το παραπανω ερωτημα να στο κανει γυναικα και μαλιστα αγνωστη πριν λιγο , που γνωριστηκατε στο καφε η στο μπαρ !

    Για πεστε ρε παιδακια υπαρχει και αυτη η πιθανοτητα ...η με εχει βαρεσει κανονικα ο ηλιος


    \


    μεγαλο προβλημα πραγματικα προβλημα!!!

    εχω δει "στραβωμένες φατσες" οyκ ολιγες φορες... τελικα δινω το κρανος μου και εγω παω ξεκρανωτος.... ΛΑΘΟΣ αλλα τουλάχιστον εχω πιο ήσυχη τη συνείδηση μου

  7. #7
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΠΟΤΕ ΣΥΝΕΠΙΒΑΤΗ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΦΟΡΑΕΙ ΚΑΙ ΚΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΦΟΡΜΑ ΟΛΟΣΩΜΗ.

    ΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ.

    ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΦΑΝΩ ΚΑΚΟΣ ΚΑΙ ΣΤΡΙΜΕΝΟΣ ΠΑΡΑ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΤΥΨΕΙΣ

  8. #8
    Pisteuo to meridio euthinis mirazete. Apo ti stigmi pou o enilikas panta synepivatis anevei pano sti mixani einai ypoxreomenos/ni na analavei tin euthini tou/tis.

  9. #9
    Βελτιωμένος Ύπνος...... Το avatar του/της maintenance
    Εγγραφή
    06/10/2004
    Μηνύματα
    1.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
    Pisteuo to meridio euthinis mirazete. Apo ti stigmi pou o enilikas panta synepivatis anevei pano sti mixani einai ypoxreomenos/ni na analavei tin euthini tou/tis.

    ΑΣΤΟ ΜΕΓΑΛΕ................ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ, ΠΟΥ Ο ΣΥΝΕΠΙΒΑΤΗΣ/ΔΑ, TΡΑΒΗΞE ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΜΗΝΥΣΗ ΣΤΟΝ ΟΔΗΓΟ, ΚΑΙ ΖΗΤΑΓΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΟΝΕΙΡΕΥΟΤΑΝ.

    ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΛΑΧΕΙ ΜΕ "ΑΓΝΩΣΤΟ"....


    ΜΠΡΡΡΡΡΡΡΡΡ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ....
    η επιβίωση του Ηλιθίου!

    www.icon-decoration.gr

  10. #10
    Maintenance to idio mporei na sou symvei kai sto amaksi omos.

    Psiloasxeto
    Se mia xora stin Europi (den thymame pia) i politia ekane minisi stous goneis meta apo atyxima giati den eixan valei zoni sta paidia tous sto piso kathisma. Sto atyxima pethanan kai ta dyo paidakia kai i politia kerdise ti minisi me mia treli apozimiosi....

  11. #11
    Βελτιωμένος Ύπνος...... Το avatar του/της maintenance
    Εγγραφή
    06/10/2004
    Μηνύματα
    1.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
    Maintenance to idio mporei na sou symvei kai sto amaksi omos.

    Psiloasxeto
    Se mia xora stin Europi (den thymame pia) i politia ekane minisi stous goneis meta apo atyxima giati den eixan valei zoni sta paidia tous sto piso kathisma. Sto atyxima pethanan kai ta dyo paidakia kai i politia kerdise ti minisi me mia treli apozimiosi....

    ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ.

    ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ, ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ.

    ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ.
    η επιβίωση του Ηλιθίου!

    www.icon-decoration.gr

  12. #12
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177

    Re: προβληματισμος οδηγου για συνεπιβατη

    Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
    Με αφορμη το ποστ του dirty μου ηρθε στο μυαλο ενας προβληματισμος και ενα ερωτημα....σας το αναλυω:

    Οπως εχουμε συζητησει πανπολλες φορες στο παρελθον το θεμα κρανους για τον αναβατη ειναι το α και το ω οσον αφορα την κινηση ειτε στη πολη ειτε σε βολτα εκτος πολης.

    Οσοι απο μας εχουν εχουν καποιο συντροφο μονιμο η οχι ειμαι σιγουρος οτι οι περισσοτεροι εχουν φροντησει τουλαχιστον αν οχι για την αγορα πληρους εξοπλισμου αλλα τουλαχιστον ενος κρανος , για τις δικαβαλες εξορμισεις.

    Και ερχομε στο θεμα που συζητουσα με ενα φιλο τις προαλλες οσον αφορα το γεγονος που μας τυχαινει συχνα να βρισκουμε καποιον ειτε στη δουλεια ειτε στο καφε αντρας η γυναικα που μας ζηταει να τον παμε καπου στα γρηγορα ...ακολουθει ο εξης διαλογος

    .........ρε συ μακη με πετας μεχρι το σπιτι μια στιγμη να μην παιρνω ταξι.....


    Και εδω ειναι ο προβληματισμος μου ...τι του απαντας του ανθρωπου του ανιποψιαστου στο κινδυνο...εννοειτε οτι δεν μπορεις να κουβαλας παντα ενα δευτερο κρανος μαζι σου και αν ειναι και φιλος αντε να του εξηγησεις χωρις να παρεξηγηθει η να φας το δουλεμα της ζωης σου...τι κανεις σε αυτη την περιπτωση; εχεις σκεφτει ποτε οτι εχεις ευθυνη γιαυτον που ανεβαζεις στη μοτοσυκλετα σου ....και φαντασου το παραπανω ερωτημα να στο κανει γυναικα και μαλιστα αγνωστη πριν λιγο , που γνωριστηκατε στο καφε η στο μπαρ !

    Για πεστε ρε παιδακια υπαρχει και αυτη η πιθανοτητα ...η με εχει βαρεσει κανονικα ο ηλιος


    έχεις δικιο φιλε μου!!!
    εκ των πραγμάτων, δεν μπορώ να μεταφέρω ατομα όταν μου το ζητάνε, διότι και καθότι, δεν φτάνω καλά το μηχανάκι μου

    επομένως την δικαιολογία, την έχω έτοιμη!!!
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  13. #13
    Μέλος απο...τότε... Το avatar του/της powerphot
    Εγγραφή
    21/05/2004
    Μηνύματα
    2.332

    Re: Re: προβληματισμος οδηγου για συνεπιβατη

    Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
    έχεις δικιο φιλε μου!!!
    εκ των πραγμάτων, δεν μπορώ να μεταφέρω ατομα όταν μου το ζητάνε, διότι και καθότι, δεν φτάνω καλά το μηχανάκι μου

    επομένως την δικαιολογία, την έχω έτοιμη!!!
    Θεοδώρα καλά κάνεις και δεν βάζεις δεύτερο άτομο.
    Αλλά αν βάλεις...θα το φτάνεις το μηχανάκι σου
    πίστεψέ με θα το φτάνεις
    Το ταξίδι του Ηλία Βροχίδη μπορείτε να το διαβάζετε και στην ιστοσελίδα του Madnomad.gr, στο Facebook Madnomad

  14. #14
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177

    Re: Re: Re: προβληματισμος οδηγου για συνεπιβατη

    Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
    Θεοδώρα καλά κάνεις και δεν βάζεις δεύτερο άτομο.
    Αλλά αν βάλεις...θα το φτάνεις το μηχανάκι σου
    πίστεψέ με θα το φτάνεις
    Νίκο, εγώ, το ξέρω οτι θα το φτάνω, αλλά ο άλλος κουνιέται και δεν μπορώ να κάνω τα τσαλιμάκια μου, διότι φοβάμαι ότι θα τον/την αδειάσω πουθενά σε κανα δρόμο οπότε καλύτερα μόνη μου
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  15. #15
    Μέλος απο...τότε... Το avatar του/της powerphot
    Εγγραφή
    21/05/2004
    Μηνύματα
    2.332

    Re: Re: Re: Re: προβληματισμος οδηγου για συνεπιβατη

    Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
    Νίκο, εγώ, το ξέρω οτι θα το φτάνω, αλλά ο άλλος κουνιέται και δεν μπορώ να κάνω τα τσαλιμάκια μου, διότι φοβάμαι ότι θα τον/την αδειάσω πουθενά σε κανα δρόμο οπότε καλύτερα μόνη μου
    Tσαλιμάκια??? :hypnotize τι τσαλιμάκια κάνεις?
    Γιαααααα ψυχραιμία
    Το ταξίδι του Ηλία Βροχίδη μπορείτε να το διαβάζετε και στην ιστοσελίδα του Madnomad.gr, στο Facebook Madnomad

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF